Skoči na vsebino

[PS4/5] God of War Ragnarök


Priporočeni prispevki

Pač glavni problem je v tem, da 90% robe v filmih / nadaljevankah / špilih, ki temeljijo na neki pravi ali izmišljeni zgodovini, temelji na izročilu iz Evrope. Ki pa je (bila) seveda bela as fuck. Meči, vitezi, gradovi? Sami belci in občasno kak turek ali saracen. Antični grki in rimljani? Malo bolj pečeni belci. Kleopatra iz jebenega Egipta? Grkinja/Makedonka. Miti, zgodbe in legende - spet večinoma evropska belska roba. Najbolj turbolentni časi, krvava zgodovina, vojne, revolucije, spletke, nasilje, prelomni dogodki - spet bela evropa. 

 

Na pamet mi pade res mega vplivna Stara zaveza, Bližnji vzhod z Islamom in Kitajska, da ima za pokazat kaj zanimivega od zgodb, pravih ali izmišljenih, pa da niso notri belci. Zamorci pa tukaj žal res nimajo za suh kruh - pač če si do 200 let nazaj plezal po drevesih in nabiral banane, boš pač s svojim izročilom in zgodovino težko konkuriral civilizacijam, kjer so pokali jebeni epi in drame več kot 2000 let nazaj. Zato pač moraš mal prilagodit source material in zategnit kakega črneca ali kitajca, da si pač inclusive, in to je to. Trg se je spremenil in ni več samo bel, družba tudi zahteva več ras, jebi ga zdej, ne morš s tako velikim projektom proti toku in proti kapitalu. Ali pač malo prilagodiš source ali pa postaviš zgodbo nekam, kjer imaš popolnoma proste roke (v prihodnost, v fantasy setting itd) - kar je pa ful ful težje in v kak GoW niti ne paše.

Povezava do prispevka

https://scandinaviafacts.com/were-the-vikings-black/

 

A small number of Vikings had black—or brown—skin, according to reliable historical evidence. For centuries, dark-skinned people either willingly traveled to Scandinavia or were forcibly taken there as slaves. Over time, some assimilated with the Vikings through farming, marriage, combat, and other cultural factors.

:(

Povezava do prispevka

lol

Ma da sem negro v času vikingov ne grem severno od izliva Nila v morje pa da me ubiješ. Mi bi zaradi mraza kje kurac stran odpadel pa bi se danes po forumih
zgovarjali, da so v srednjem veku po Evropi šetali Aburiđini, ker so pri Štokholmu izkopali bumerang. 


 

Povezava do prispevka

Valda to je samo zaradi trga..

 

Ampak glej, jaz se ne sekiram itak je 90+posto izmisljeno, ce dajo not se temnopolto ne vem kaj.. meni to ne zjebe immersion, ce je zgodba in ostalo ql.. se Othello od Shakespearja je bil crn.. tako da.

 

Dokler ne bom vidu crnega supermana se ne bom obremenjeval s tem in tudi takrat ne, ce bo reziser Tarantino 🤣

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

meh, a zdej se bomo pa na neko realističnost in immersion zgovarjal, kjer je eden od likov modre barve

 

Na source material, če že na kaj :) ene pač moti, da so dali črnko v nordijsko dogajanje, kamor po source materialu ne spada. Lahko rečeš whatever its pravljica lol (je res), lahko rečeš da rasa nima nobene veze z likom ker so si vzeli avtorji svobodo pri castanju (kar ni čist res ker se pri Thoru kr držijo) itd itd.

 

Ampak dejstvo ostaja, da so se avtorji pri tem liku odmaknili od sourca, če vprašaš mene zaradi smeri v kero je šla ZDA main stream entertainment scena. Pač enega ne-belega rabiš v 2021 AAA blockbuster špilu. Nekak ne verjamem, da jim manjka belih igralk ffs :D Pač imel boš drame po twitterju, lahko imaš probleme z opisovalci, mogoče celo kdo ne bo kupil špila. Zakaj tvegat?

 

Zdaj ali te pa to moti ali ne je pa druga stvar :)

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 11 urami:

https://scandinaviafacts.com/were-the-vikings-black/

 

A small number of Vikings had black—or brown—skin, according to reliable historical evidence. For centuries, dark-skinned people either willingly traveled to Scandinavia or were forcibly taken there as slaves. Over time, some assimilated with the Vikings through farming, marriage, combat, and other cultural factors.

:(

 

Prebral celoten članek. Ta pikachu od "zgodovinarja" Gwyn Jones ni predstavil niti enega samega konkretnega dokaza za svoje trditve.

 

Simply put:

 

Vikingi so bili belci od A do Ž.

 

Dajte se sami še prepričajte. Evo katere odlomke iz sag jemlje majstore za "dokaze":

 

Navedek

Harald Fairhair was the first king of all Norway; his father was Halfdan the Black (svarti), and two of his sons were likewise called Halfdan, one nicknamed the White (hviti), the other, reminiscently, the Black.

Navedek

Thorolf was tall and handsome like his mother’s people, but Grim took after his father and was black and ugly.

Grim’s sons, Thorolf and Egill, born out in Iceland, repeated the pattern: Thorolf was the image of his uncle, tall, handsome, and sunny-natured; Egill was black, even uglier than his father, tortuous and incalculable.

 

In to je vse. Halfdan the Black, ja prvi norveški kralj, ker mu je vzdevek black mora že bit črnec. Anita Sarkeesian your record of stupidity is down.

 

In seveda referenca na black že ne morejo biti lasje, ma kje, ni šans, čeprav cela Poljska, Baltik in Finska polni črnolasih Slovanov, Baltov in Fincev. Mora da je crnac majketi.:avadodo:

 

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Un boss v videu je dokaj nezanimiv. 

 

Meni zgleda igra kot še več istega. "Enko" sem z veseljem preigral (čeprav moram reč, da se je na par mestih malo vlekla). Bom preigral, ker je tukaj mitologija. Samo se bojim da zna to biti bolj 85% material. To zna biti tudi zadnja igra, ki jo bom nabavil za plejca 4.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 urami:

Fak kar ne morem verjeti kako je enim čist ravno za vsakršno podlago in ozadje. V naslednjem filmu o WW2 bi jim verjetno blo fino gledat, da bi židi bli vsi po vrsti azijci, naciji pa pristni bušmani... saj ne vpliva na zgodbo kak izgledajo.

 

nisem vedu da je nordijska mitlogija/GoW zgodba napisana po resnicnih dogodkih, 

 

Fak cist krejzi da je en grski bog uletu na sever in naredu cel razfuk. Mas kako literaturo kjer si lahko preberem kej vec od tega? mogoce kak zgodovinski ucbenik al kej tazga. Na nasi bedni soli smo cist spustil vse te world changing dogodke pri pouku zgodovine. 

Povezava do prispevka

also ta temnopolti lik je giant in nikjer ne piše da so bili gianti izključno beli

also ko se že ravno spotikamo ob vse, nihče se ne spotakne ob to da je Kratos (klikni če si preigral)

Spoiler

fotr Lokiju

ampak to da bo ena temnopolta oseba not v špilu je pa konec immersiona! Dej no, špil bo hud, že original GOW so mitologijo prikrojili po svoje, pa mene ni nič motilo.

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 40 minutami:

 

nisem vedu da je nordijska mitlogija/GoW zgodba napisana po resnicnih dogodkih, 

 

Fak cist krejzi da je en grski bog uletu na sever in naredu cel razfuk. Mas kako literaturo kjer si lahko preberem kej vec od tega? mogoce kak zgodovinski ucbenik al kej tazga. Na nasi bedni soli smo cist spustil vse te world changing dogodke pri pouku zgodovine. 

 

Ma dej no kaki so to argumenti, wtf :D:D Verjetno tud nikjer ne piše, da je tip z imenom "Kratos" uletel med grške bogove in poklal vse kar leze in gre. Ampak neki je fuknit novega lika v že izdelan svet, ki temelji na nekem izročilu, neki drugega je pa malček prikrojiti ta svet, da si bolj skladen s trenutno družbenopolitično špuro.

 

 

Weraziel reče pred 16 minutami:

also ta temnopolti lik je giant in nikjer ne piše da so bili gianti izključno beli

also ko se že ravno spotikamo ob vse, nihče se ne spotakne ob to da je Kratos (klikni če si preigral)

  Razkrij skrite vsebine

fotr Lokiju

ampak to da bo ena temnopolta oseba not v špilu je pa konec immersiona! Dej no, špil bo hud, že original GOW so mitologijo prikrojili po svoje, pa mene ni nič motilo.

 

verjetno res nikjer ne piše, ampak verjetno je pa še manjša šansa, da je bil po videzu faking afričan :D:D sej ne rečem, vikingi se niso hecal ko pride do vprašanja plovbe, ma subsaharska afrika je pa še za njih malo hardcore. 

 

Pa mogoče še da objasnim, zakaj se sploh grem tale ringelšpil z vama, ker mi v resnici extra visi okrog tega (v tem špilu, drgač sem okrog takih zadev hitro triggered) in sem v taboru, ki je bil nad GoW 2 trailerjem mega hyped :) Ker mi gre kot nekomu, ki da dosti na resnico, na živce, da se ne reče bobu bob. In da se hvata krivine tipa "saj Kratosa tudi ni v nordijski literaturi" in "nikjer ne piše, da gianti niso bili afričani" :D Isti vajb dobim kot od folka na Eurogamerju, ki so šli delat raziskavo, v kateri so ugotovili, da je bilo na Češkem / Moravskem v srednjem veku kar nekaj temnopoltih in da so Warhorse rasisti, ker so dali izključno bel cast v špil. Na kratko - it's bullshit. Pač povej tako kot je ffs - zaradi družbe in trga je potrebno prilagajati vsebino, ker je bila slednja narejena v popolnoma drugih časih in jo je pač potrebno malo potweakati. Ali ti je to všeč ali ne je pač tvoja stvar. Ampak to je resnica. 

Povezava do prispevka

Pa sej vsi vemo da se prilagaja vsebina, sam beli evropejcek bo vedno uzaljen pa prestrasen ce bo vidu drugo barvo koze na ekranu, ali na ulci. Pac zdej niti ne vec tok skriti cashual rasizem, pod krinko da v neki mitologiji ali izmisljeni zgodbici ki je obstajala prej ni bilo crncev in da njihova prisotnost zjebe cel gejm, je jebeno passe. Ljudje res ne znajo vec uzivat v podani zgodbi ker so faking snowflejki k jih moti ama vse kar ni po njhovih belih standardih. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 minutami:

 

Ma dej no kaki so to argumenti, wtf :D:D Verjetno tud nikjer ne piše, da je tip z imenom "Kratos" uletel med grške bogove in poklal vse kar leze in gre. Ampak neki je fuknit novega lika v že izdelan svet, ki temelji na nekem izročilu, neki drugega je pa malček prikrojiti ta svet, da si bolj skladen s trenutno družbenopolitično špuro.

 

aja pa drgac je model sam primerjal GoW z WW2 tko da nevem, men se zdi vprasanje cist na mestu 

Povezava do prispevka

Moj glavni argument je da barva kože ne bo nič vplivala na potek zgodbe oz. da je ravno za ta character popolnoma vseeno kako izgleda. Se pravi okay, mene ne moti, zato bom igral in ne bom iz ogorčenja bruhal v čeber vsakič ko se pojavi na zaslonu.

Santa Monico pa boli kurac, sam da se govori o špilu.

 

 

 

Povezava do prispevka

no sej se nekak strinjamo evo. Tudi mene iskreno boli kurac v tem primeru. Ne vem, nisem dovolj investan v nordijsko mitologijo, nimam nobenih feelsov do tega lika al neki, pač vseeno mi je. Bolj me triggera sprenevedanje, zakaj so devi naredili nekaj tako kot so :) 

 

  

Niblonian reče pred 12 minutami:

Pa sej vsi vemo da se prilagaja vsebina, sam beli evropejcek bo vedno uzaljen pa prestrasen ce bo vidu drugo barvo koze na ekranu, ali na ulci. Pac zdej niti ne vec tok skriti cashual rasizem, pod krinko da v neki mitologiji ali izmisljeni zgodbici ki je obstajala prej ni bilo crncev in da njihova prisotnost zjebe cel gejm, je jebeno passe. Ljudje res ne znajo vec uzivat v podani zgodbi ker so faking snowflejki k jih moti ama vse kar ni po njhovih belih standardih. 

 

ah dej no dej. To je pa zdej neko extreme left aktivisitčno sranje. Kaka užaljenost zaradi druge kože na ekranu ali ulici, casual rasizem, faking snowflejki, beli standardi? Model, na twitterju imaš pogrome nad folkom, ki se drzne fotografirat v kimonu, da naj "kot belec že neha krasti druga kulturna izročila"? Imaš vodjo vlade, ki se mora pred kamero dobesedno zjokat, ker se je 30 let nazaj na eni maškaradi pobarval obraz na črno? Univerzitetni profesorji letijo iz faksa zato, ker so iz klasa pošljeli črnca zato, ker je profesorja naslovi z "my nigga"? In ti boš potem pisal o užaljenosti in snowflejkanju? :D 

 

Pač dejmo bit malo bolj normalni in objektivni pa probati stvari videti take kot so, brez da takoj navališ na neko materijo skozi svoja politično-ideološka očala.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 48 minutami:

Pač povej tako kot je ffs - zaradi družbe in trga je potrebno prilagajati vsebino, ker je bila slednja narejena v popolnoma drugih časih in jo je pač potrebno malo potweakati. Ali ti je to všeč ali ne je pač tvoja stvar. Ampak to je resnica. 

Če barva kože ne bo vplivala na potek zgodbe, zakaj potem spremeniti v temnopolto osebo? Zaradi tega citata zgoraj, pač dejstvo, muh inclusion. 

 

Sem tudi en tistih, ki jih to ne moti toliko oziroma bolj me moti sprenevedanje in izogibanje dejstvu, da je bob bob. 

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 47 minutami:

Ljudje res ne znajo vec uzivat v podani zgodbi ker so faking snowflejki k jih moti ama vse kar ni po njhovih belih standardih. 

Meanwhile in Hollywood:

 

https://www.glamour.com/story/white-actors-are-stepping-down-from-voicing-characters-of-color

 

Super poenostavljanje, da smo samo belčki krivi z našimi standardi. :rofl: 

 

2021, vsi so woke ker wokeness sells. To je pa to. 

Povezava do prispevka

Normalno je, da svoji ljudje priviligirajo svoje. Pac lahko reces temu rasizem al kar hoces. Ma ce bi ti sow na kitajsko bi oni privilegirali svoje. Kurac se druzina ima raje, da si izberes zensko, ki ima tvojo kulturo.. tako pac je podobni lazje shendlajo.

 

Ni vedno tako. Ampak v vecini primerov raje izbers neloga, ki ti je blizje in se lazje poistovetis. Tako deluje narava.

 

Pac razlike obstajajo, ceprsv smo vsi ziva bitja, razlike so. Vedno je razlika med mano in bratom. Bratom in kolegom. Kolegom in sosedom. Sodedom in Izolanom. Izolanom in Ljubljancanom, Ljubljancanom in Švabom in Švabom nekim crncem iz Konga, clovekom in zivaljo, clovekom in vesoljcem, whatever...

 

Tako pac je. Vsak ima svoje navade, svojo kulturo, svoje obicaje in prepricanja, kako svet oz. druzba deluje. To da se zdaj vse homogenizira je pac posledica globalizacije in trga. Ce je to naravno ali ne bo pokazal cas. Sej tudi v star treku so vsi vesolcli kao enaki.. sam jebiga rabi cas, da se razvijejo nove kulture ipd.. ce se! Ker nekatere kulture pac niso za skupaj. Enako kot pri rastlinah.

 

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 12 minutami:

ko smo že pri racah, tako si jaz predstavljam uporabnika Niblonian

 

rmHsf9.jpg

 

 

to je pa uporabnik Avion

 

wfeiKm.jpg

 

 

(also, koga naj se banna za 1 teden ker je uspel tako mastno derailati topic, DVD-ja ali Sadhuja? :D )

Toj to, nov avatar. Hvala :D 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

 

nevem ce je extreme left akvitivzem tuki sploh kej prisoten, sam ikskreno mi gre polno na kurac da se mormo pri vsakem spilu/filmu kjer se prilagaja vsebina ali pa se vsaj malo bolj izpostavi neki kar ni glih krscansko belo jebat z raznimi tomazki pa sovicam ter jih poslusat kako so uzaljeni ker ni vse belo in binarno. 

 

dokler se bojo te primitivci oglasal jim bomo jim bomo pisal replye in jim govoril da so ozkogledni spacki. 

 

Zdej pa ce mislis da je to extreme left je pa tud mal smesno. 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Avion reče pred 44 minutami:

Meanwhile in Hollywood:

 

https://www.glamour.com/story/white-actors-are-stepping-down-from-voicing-characters-of-color

 

Super poenostavljanje, da smo samo belčki krivi z našimi standardi. :rofl: 

 

2021, vsi so woke ker wokeness sells. To je pa to. 

 

iskreno ne vidm kle problema. 

 

Ni glih tko da so jih odpustil zarad tega. Kako berem so se sami odlocil za to. 

Povezava do prispevka
Niblonian reče Pravkar:

 

iskreno ne vidm kle problema. 

 

Ni glih tko da so jih odpustil zarad tega. Kako berem so se sami odlocil za to. 

Mislim, sami odločil za to ... Je bilo kar precej gonje proti studijem/ustvarjalcem, res ne moreš tega zanikat. 

 

Pač kar hočem povedat, je samo to, da to ni izključno problem belčkov in prizadetega belskega privilegija. 

Povezava do prispevka

Mene nič ne moti, če v kitajski mitologiji ne nastopa strong independent white male. Enako, če ta ni prisoten med pobiranjem bombaža in prepevanjem kumbaja... Ne zahtevam, da povsod rinejo belega mačota, samo zaradi pestrosti in korektnosti. Ne biti tak rasist in zahtevati kontra. Iz tvojih postov kar vre nastrojenost proti belcem. 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Kot že enkrat rečeno, Hollywood je cenzuriral svoje filme, da so bile všeč nacističnemu ideološkemu aparatu. Ker je bil nacistični trg drugi ali tretji največji filmski na svetu, so nacistični cenzorji pregledali vsak film in zahtevali cenzuro prizorov, ki so v slabi luči prikazovali naciste, Hitlerja ali celo načenjali vprašanje slabega ravnanja z judi. Hollywoodu ne gre za to, da ne bo kdo osebno prizadet, ampak da bo izdelek dovolj popeglan, da se bo prodajal. 

 

Najbolj znan primer je film All Quiet on the Western Front. Nacisti so prepovedali film zaradi prikazovanja umikov nemških vojakov v WW1. Šef Universal Pictures je želel vplivati na nacistični aparat, da bi film vseeno predvajal. Nacisti so se strinjali: komot predvajamo film, če se ga konkretno scenzurira, za bonus pa se morajo vse kopije v obtoku NA SVETU zamenjati s cenzurirano. Tudi Američan ne sme več gledati kopije, kjer so nemški vojaki kobajagi prikazani kot reve. V praktično par dnevih je šef Universal Pictures pritrdil zahtevam. Kopije na trgu po vsem svetu so zamenjali s scenzuriranimi, ko pa so nekje pomotoma predvajali OG kopije, pa se je podjetje javno opravičilo nacistom. Šef UP je šele leta kasneje dojel, da je Hitler na poti genocidiranja njegovih rojakov (tudi sam je bil jud) in se je šele pred smrtjo opravičil za kolaboracijo z nacizmom. 

 

In tako je delovalo 90 % Hollywooda. To so ogromne mašinerije, ki jim gre ama samo za denar, kar kolaboriranje z nacisti izkazuje v najbolj čisti obliki. Močno dvomim, da je danes kaj drugače v spektru največjih produkcij. Tako da dejansko kot nekdo, ki to konzumira, moraš sprejet ta pravila igre. Jaz dejansko - par homoerotičnih prizorov in likov v bigbudgeterjih gor ali dol - mislim, da je še vedno konkretna šansa, da se bo LGBT teme/like vedno bolj rezalo iz najbolj mainstream big budget projektov. Preveč je trgov, ki tega še ne sprejema. To se vidi recimo na youtubu, kjer so LGBT teme močno šikanirane in že algoritem demonetizira videe s to tematiko. 

Povezava do prispevka

Meni so Kitajci res mega carji. Verejetno eden nabolj hardcore rasističen narod pa ne jebejo pet posto ne woke stranja, ne levičarskih fegetov. Njihova mentaliteta je, če si kitajc si cool, če nisi si scum. Američani pa se jim zaradi denarja podrejajo kot majhni otroci (poglejte kar počne Disney za kitajski trg, za Ameriko in Evropo pa najbolj woke firma). 

 

Res upam da čim prej okupirajo celo Evropo, bom prvi med sprevrženci, namesto operacije pleše pa si kupim operacijo podaljšanja oči.

 

Človeštvo je zgodovina vojne in podrejanja slabših in manj razvitih. Tisti, ki je bil najmočnejši, najbolj razvit in najbolj inteligenten je vladal - na srečo smo bili to belci. Samo očitno so nam zdaj odpadla jajca.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...