Skoči na vsebino

[PS4/5] Gran Turismo 7


Priporočeni prispevki

Šimšalamima Huhu reče Dne, 2. 4. 2023 at 11:19:

Kaj zdej, nek "groundbreaking" patch je zunej, kao čist jaka fizka podvozja, trop novih avtov, dva nova nurburgring layouta, ffb na volanih je menda zdej primerljiv samo še s Hitachi Magic wand, kle pa črički ...

 

Nisem še probal nove fizike, sem pa na Game Gang Show probal razliko med Logitech G29 z običnimi pedali in Thrustmaster T818 z LC - noč in dan razlika, dobesedno, pa T818 je bil naštiman na 5Nm iz varnostnih razlogov (sem prosil če lahko probam na 10Nm, pa so mi rekli da ne morejo, da ki je zaklenjeno).

Še moja žena se je navdušila, ko ji je začelo lomit roke. :D

Sem vprašal, da če ve, kdaj pride T818 za PS5, pa mi je trdil, da dela tako na PC kot na PS5 - smo sigurni??  

 

Povezava do prispevka

Ma to iz "varnostnih razlogov" je kar nekaj ... Tako kot da baza dela na PS5. Ker je samo PC only trenutno.

Pedala LC so ena izmed slabših LC pedal na trgu. In tudi baza je verjetno najslabša izmed Thrustmaster, Logitech in Fanatec direkt drive volanov. 

In primerjat z G29 nima veze. Kot primerjat voodoo 3 z geforce RTX 3060 TI. :D

 

image.png.69748aadde17535869b7fe559766e609.png

image.png.708601c350d5473961e6537a2bab7ac7.png

 

uredilo bitje Ethan
Povezava do prispevka

Jaz sem zadovoljen z thrustmasterjem. Imam tgt2 in TLCM pedala. Za 620€ ne bi mogel kupiti boljše. 

Zdaj malo vozim, pa me precej zmoti očiten frame drop, ko je na cesti gužva. Praktično je takrat neigralno. Ko sem na progi sam, ni problema.

 

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 17 urami:

Ma to iz "varnostnih razlogov" je kar nekaj ... Tako kot da baza dela na PS5. Ker je samo PC only trenutno.

Pedala LC so ena izmed slabših LC pedal na trgu. In tudi baza je verjetno najslabša izmed Thrustmaster, Logitech in Fanatec direkt drive volanov. 

In primerjat z G29 nima veze. Kot primerjat voodoo 3 z geforce RTX 3060 TI. :D

 

image.png.69748aadde17535869b7fe559766e609.png

image.png.708601c350d5473961e6537a2bab7ac7.png

 

Sej meni se je tudi zdelo, da ni preveč na tekočem - je pa ful suvereno povedal "ja, to dela povsod, nima veze", da sem podvomil. :D

 

Kokpit so pa imeli ta

Playseat igralni stol Trophy, črn | mimovrste=)

Sem si mislil kaj so to zdaj dali en ribiški kokpit za tak setup - samo zadeva je sturdy in masivna ko svinja, nobenega zvijana al neki (jaz imam 97kg) - edino sedež je bolj tako, ne vem koliko bi bil udoben za daljše igranje in ne vem koliko je zadeva nastavljiva...

 

playseat-trophy-black-direct-drive-simul

 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 16 minutami:

Jaz sem dal po 3 krogih nazaj na 60, jaz nisem opazil neke uau razlike, sem pa opazil kislo grafiko. Tist "stol" je 600€, jebo mast da bolj da je sturdy.

 

Kup si en tak stol, da ga boš lohk s pred TVja prnesu pred PC in laufal iRacing. Pa ne kupt Thrustič DDja, ta je res najbolj meh.

 

Ne, sej ne bi kupil T818 - tega so pač imeli tam...ampak zdaj približno imam predstavo, kaka je razlika.

 

Povej še nekaj; v čem je najbolj razlika, ko nastaviš recimo iz 5Nm na 10Nm - je potem vse samo še 1x težje, al je razlika kako drugače (hipnejši odziv ipd.)? - ki meni se je zdelo na 5Nm še kar težko - vozit dlje časa bi bil kar workout. :D kake sile so v pravih dirkalnih avtih?

Povezava do prispevka

Men na tv-ju Sony Bravia xr77 a80j, ki je VRR/ALLM in 120hz..naredi vidno razliko z tem novim patchom.Imam nastavljeno na prioriteto na ray tracing in 120hz seveda tudi v nastavitvah ps5.Vse je ultra gladko tekoče (tudi replayi)  brez dropa..res užitek igrat

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 urami:

 

Ne, sej ne bi kupil T818 - tega so pač imeli tam...ampak zdaj približno imam predstavo, kaka je razlika.

 

Povej še nekaj; v čem je najbolj razlika, ko nastaviš recimo iz 5Nm na 10Nm - je potem vse samo še 1x težje, al je razlika kako drugače (hipnejši odziv ipd.)? - ki meni se je zdelo na 5Nm še kar težko - vozit dlje časa bi bil kar workout. :D kake sile so v pravih dirkalnih avtih?

 Več moči v rokah potrebuješ za izpeljat krog. Jaz sem pri 15 - 18 Nm vozil 60 minut Asseto Corsa in sem bil ves zdelan. :) Ni za dolgoročno, vsaj zame ne. Meni je udobno do max 10Nm... Moj prijatelj pa raje tako vozi, pravi da se bolj uživi v vožnjo. :ninja::D

 

Real Live... Probaj vozit Go-kart... Mi imamo seanse po 30 minut... Na koncu nobeden ne čuti več rok... :mafija: Pa je samo Go-Kart. :)  

uredilo bitje Ethan
Povezava do prispevka

Gokart je itak brutaln, tud tehnika dela z volanom je tam precej drugačna, lahko je ful dobr trening in popotnica za naprej, lahko pa ti ful oteži prehod v višje klase, ker se moreš spremembe lotit z glavo.

 

Tako so tud sile v avtih dost različne, ampak kar mi je uspel dobit informacije od raznih inženirjev in telemetrije v gt3 avtih ne gre to neki drastično čez 10 nM. Sem pa to gledal pred časom in govorim iz spomina.

 

Jaz imam bazo nastavljeno na tam 12 nM, v igri pa odvisno, 30-40%. Zgodba je podobna kot pri ojačevalcih in zvočnikih, par wattov je že komad glasno, ampi grejo pa v 100+. Ker lahko pokrijejo dinamične spremembe, ko je momentalno poraba ful večja. Močnejše baze hitreje reagirajo na spremembe in so pri tem bolj fine z odzivom.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 5 mesecev kasneje...

Nov AI koncno. V previewu je bil dober feeling.
Ker drugace nasplosno, zame je trenutni AI v GT7 slabsi kot pa v Sportu. Res vozi direkt po tirnicah in tolkrat k me je butnil ven zaradi tega se mi v Sportu ni dogajalo.
 


"Get ready for Spec II. The 1.40 update is largest since the release of Gran Turismo 7, adding a 4-player split-screen Couch Mode, Lake Louise Snow Circuit, 7 cars, Quick Race with SOPHY AI integration, 50 new challenges and more. Best of all, it's completely free."
Bah Sophy sam v Quick race wtf

 

uredilo bitje seattle
Povezava do prispevka

Me je zadnje čase že skrbel kaj se je zgodil s @Stipe2, grem dons pogledat kaj so te nove licence in vidim da ma že povsod čas na lestvici :D

Drugač pa kul, nova proga, novi avti, split screen pa tko, samo glih "whole new game" ko je par mastnih naslovov na youtube pa ni no. pač more of GT7. In zofka dirke valda ni grid start. Sem šel red bull ring z letnik 65 F1, sophy je furala neke 3 leta stare koncepte, ki so po ravnin letel par 10 km več ko jaz. Ne štekam čist tega mastermajnd AI projekta tbh.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 13 urami:

Me je zadnje čase že skrbel kaj se je zgodil s @Stipe2, grem dons pogledat kaj so te nove licence in vidim da ma že povsod čas na lestvici :D

Drugač pa kul, nova proga, novi avti, split screen pa tko, samo glih "whole new game" ko je par mastnih naslovov na youtube pa ni no. pač more of GT7. In zofka dirke valda ni grid start. Sem šel red bull ring z letnik 65 F1, sophy je furala neke 3 leta stare koncepte, ki so po ravnin letel par 10 km več ko jaz. Ne štekam čist tega mastermajnd AI projekta tbh.

 

Ej, nisem niti vedel da prihaja tak velik update, ki zadnje čase sem bolj tako s cajtom - ravno včeraj preberem in sem moral takoj sprobat - kar nekaj quality of life zadevic (predvsem event directory mi je mega)...odvozil par novih dirkic - se mi zdijo bolj zajebane (ker nisem vse zmagal iz prve :D).

Skratka, dober je :D

 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

To je 200 evrov, ki bi jih lahko dal nekam drugam (alkohol, vinilke, avti in proge za iRacing ...) pa mam en nov kos plastike doma, ki bo uporaben 10 ur v letu, sicer bo pa nabiral prah, zavzemal prostor in mi vzbujal slabo vest. Enostavno mi GT7 kot špila ni na nivoju, ki bi mi upravičil investicijo. A bi bil z volanom bolj konkurečen? BI. A bi ful več vozil in užival? Verjetno ne, MP mi je totaln trash od formata, pravil, načinov kaznovanja, nek yolo algoritm sredi dirke naredi avto transparenten, kazen je izguba gasa na nekem random delu piste, ki je čist nelinearno obtežen (pač tist desetinke sekund razlike več ne naredijo toliko škode kot izguba tempa, s tem da so kdaj cone postavljene sredi ravnine, kdaj na začetku, kdaj sploh ni ravnine, tko random wtf), uradne dirke furaš pitstop po 4 krogih (kjer je vse kar je treba pri pitstopu zadet vhod in gledat animacijo). Mi je ful hudo, da boš organiziral dejansko 2h dirko, samo imho sam GT7 ni dorasel takemu tipu dirkanja. Če bo stream pa se spomnim bom zih pogledal :P

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...