Skoči na vsebino

[PS5] Demon's Souls Remake


Priporočeni prispevki

g. Profesor reče pred 19 urami:

hvala kurcu, da je ogrodje igre ostalo tako, kot je v originalu. ce ti je prelahka, so dodali Fracture mode, pa bod desc

To je zelo večplastno vprašanje ali je prelahka? Pač design igre frustrujajoč. Igra je lahka, ampak je tako narejena, da je soba ful dolga in ko prideš do Bossa če slučajno umreš,  moraš vse od začetka in lahko potem spet 3x umreš na poti. Ni mi všeč ta koncept. Če bi sam delal remake, bi kot sem že omenil, bi dal bonfire blizu bossa in bossom dodatne 2-3 powerfull skille. Tko so pa bossi dost hecni, zdej sem nekje na polovovici, ne vem če sem za katerega rabil tretji poskus, pač tko res huda moderna grafika, bos pa nek bajs, ki na ritko skoči, če nisi priden. Tko res mešanje z 90imi.

 

 

Drugače pa kapo dol FROMSOFTWARE, takega napredka ni zmožna nobenga druga firma.

V samo šestih letih smo prišli od Demon's Soulsev na PS3 in prvega bossa, ki na ritko skače do Bloodborna, kjer ko zagledaš prvega bossa Cleric Besat se stanovanje zatrese, začne igrat epic opera ena najboljših, če bi moja mat pr men to vidla bi TV s sveto vodico polivala.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 11 urami:

To je zelo večplastno vprašanje ali je prelahka? Pač design igre frustrujajoč. Igra je lahka, ampak je tako narejena, da je soba ful dolga in ko prideš do Bossa če slučajno umreš,  moraš vse od začetka in lahko potem spet 3x umreš na poti. Ni mi všeč ta koncept. Če bi sam delal remake, bi kot sem že omenil, bi dal bonfire blizu bossa in bossom dodatne 2-3 powerfull skille. Tko so pa bossi dost hecni, zdej sem nekje na polovovici, ne vem če sem za katerega rabil tretji poskus, pač tko res huda moderna grafika, bos pa nek bajs, ki na ritko skoči, če nisi priden. Tko res mešanje z 90imi.

 

 

Drugače pa kapo dol FROMSOFTWARE, takega napredka ni zmožna nobenga druga firma.

V samo šestih letih smo prišli od Demon's Soulsev na PS3 in prvega bossa, ki na ritko skače do Bloodborna, kjer ko zagledaš prvega bossa Cleric Besat se stanovanje zatrese, začne igrat epic opera ena najboljših, če bi moja mat pr men to vidla bi TV s sveto vodico polivala.

 

pocak, da prides v swamp of all swamps, meltdown incoming :D

 

ce bi spreminjal koncept, bi DeS po moje izgubil duso. sicer pa, vsak ima svoje mnenje ki pa ni nujno da je enako :D 

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 21. 1. 2022 at 11:41:

To je zelo večplastno vprašanje ali je prelahka? Pač design igre frustrujajoč. Igra je lahka, ampak je tako narejena, da je soba ful dolga in ko prideš do Bossa če slučajno umreš,  moraš vse od začetka in lahko potem spet 3x umreš na poti. Ni mi všeč ta koncept. Če bi sam delal remake, bi kot sem že omenil, bi dal bonfire blizu bossa in bossom dodatne 2-3 powerfull skille. Tko so pa bossi dost hecni, zdej sem nekje na polovovici, ne vem če sem za katerega rabil tretji poskus, pač tko res huda moderna grafika, bos pa nek bajs, ki na ritko skoči, če nisi priden. Tko res mešanje z 90imi.

 

 

Drugače pa kapo dol FROMSOFTWARE, takega napredka ni zmožna nobenga druga firma.

V samo šestih letih smo prišli od Demon's Soulsev na PS3 in prvega bossa, ki na ritko skače do Bloodborna, kjer ko zagledaš prvega bossa Cleric Besat se stanovanje zatrese, začne igrat epic opera ena najboljših, če bi moja mat pr men to vidla bi TV s sveto vodico polivala.

Men je pa ravno ta nevarnost, da izgubiš vse, ful ful izboljšala izkušnjo teh iger. Saj zna tudi biti frustrirajoče na momente, sam men ni nikoli prevagalo iz fun na bedno zaradi tega.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Evo obrnil igro in moje mnenje se ni bistveno spremenilo. Še zmeraj sem mnenja, da bi glede na to, da ne gre za remaster ampak za remake, da bi lahko razvijalci si dali malce več duška pri Bossih. Jest razumem, koncept igre, ampak posredno so ga tudi pri fromsoftware prepoznali, kot napačen koncept in so ga posledično izpilili. Se pravi, dolga soba, brez chekcpointov in na koncu sobe boss, ki pa logično ne sme biti pretežek, ker moraš vse ponavaljat, kar bi bilo res too much in ta napačni koncept potem rezultira popolnoma v prelahkih bossih. Saj, ko prideš do Bossa veš, da boš res kaznovan zato se iz ležečega položaja postaviš v sedeči :), mal se buffaš, daš ogenj na meč in boss postane 5x lažji, kot tisti mobi z glavo od hobotnice, ki so imo dost OP, če jih ne presenetiš.

Ne vem, če sem kakega bossa 2x delal, razen kjer je bil kak drugačen koncept, vem da čarovnica ni hotela umret, enga moba nisem prej ubil itd...

Skratka bonfire pred bossom in totalen revamp bossa bi igro naredil precej boljšo. 

 

Vseeno je treba priznat, da gre še vedno za from drogo, ki te ne pusti iz krempljev. Kot pri vseh from igrah, zanemariš ženo, otroke, prijatelje v službo ne hodiš, ker fejkaš korono itd...  Igra te pelje v leto 1994, ko igre niso bile prijazne, v vsej temi in klavstrofobiji ne veš, kaj te čaka za nasljednjim ovinkom.

 

 

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...

Meni je špil droga in mi je všeč, da je malce drugače od ostalih FromSoft špilov, pa ajde ene bosse se da res sčizat ampak ajde. Najverjetneje je res best špil za FromSoft začetnika 

 

Nič ne gledam google, odkril sem en secret area pri katerem sem prišel v drugo drugače oblečen in so se spustile štenge :avadodo: zdej se trudim bit še bolj pozoren, špil v pravi FromSoft maniri nagrajuje firbec

 

Mislm da sta prvi in tretji svet v celoti pregledana, najboljše da grem svet 2 pregledat in dobit več shardov

Povezava do prispevka

Vidi se, da je najlažji in najkrajši od vseh Souls špilov, nekaterih questov tudi nisem delal/dokončal, ker itak ne veš, da sploh imaš quest, potem sem pa še prehitro šel v ta zadnji area in končal špil. Bi si želel boljši zadnji fight.

 

1, 2, 3 in do neke mere 4 so bli še fun, ker nisem bil OP in sem se tu pa tam imel enakovredne fajte (so pa dost lahki bossi), potem pa ta zabavnost pade in nažalost si špil naredi totalne bruke s koncem. Škoda, da si Bluepoint niso dali duška in naredili neki bolj zanimiv fight. World 5 (tam kjer je plague/poison lake) je v redu, bi ga pa lahko naredili manj straightforward, ker že 3 in 4 sta dosti linearna, tu je pa še bolj očitno. 1 in 2 sta najbolj dovršena sveta.

 

Tole je sicer najboljša vstopna točka za ljudi, ki še niso igrali From Soft Souls špilov. Priporočal bi Demon's Souls -> Elden Ring -> potem pa odvisno od okusa. Sicer ajde, nekatere stvari so zih nejasne neznalcem, ampak takim bo google prjatu frend kolega.

 

Bom pa probal it en magic + meč combo, ker bow je čist preveč hud.

Povezava do prispevka

@kirurg_frankfurt Well, prvo kot prvo, block ni nobena panika, samo držat ga moraš (pa dost stamine rabiš). Parry je bolj zajeban, ampak preverjeno se da obrnit cel špil brez da ti rata parryat kogarkoli - tko da woo, en gumb manj to worry about.

 

Ko enkrat opraviš 1-1 in govoriš z Monumentalom (al kaj je že) v Nexusu, potem se lahko pri uni ženski s porajklom level up-aš. Če ti ne grejo ostali svetovi, pojdi parkrat 1-1, da si nabereš levele in healing lističe.

 

 

Povezava do prispevka

Ne obupaj. Če ti je to prvi From špil, se moraš navadit, da boš na začetku večkrat krepnil. Ko se prebiješ čez par levelov in si nabildal malo statse, bo lažje in občutek veliko boljši. Pa še fajn se ti bo zdelo, ko veš, da si si zaslužil to.

 

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Čez 1-1 se moreš prebit ,.. (pač respavnaš se in pač beliko bomb +turpentin na meč,..) Potem  greš v shrine of storms ,.. Če ti je 4'1 prva pretežka,.. Pač narediš skip direkt do bosa

 

So potem hitrejše metode,.. ampak na začetku pač,.. mislim da je še vedno zakon,..

Itak ne rabiš nevem koliko za karkoli,.. ker ni nevem kako težak špil,..

 

 

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...