Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Arey reče pred 3 urami:

Jz mam zgleda kr srečo, 2020 sem kupil 2 32" 4k LG monitorja in nimam nobenega mrtvega piksla. Bi me pa to precej frustrialo tko da monitorje načeloma naročam prek neta da jih lahko vrnem.

a pri več kot pri 8 milijonih pikslih sploh lahko vidiš mrtvega

Povezava do prispevka
Ronin.si reče pred 52 minutami:

Svetlega hitro opaziš, medtem ko za mrtve pa se že morš kr potrudit, ker so prašni delci večji od mrtvih pixlov.

Tko ja, puscam moznost da je kje kaksen mrtev ki ga nisem opazil (in dokler ga ne mi je cist ok :D). Se pa svetle piksle res hitro vidi tko da 8mil al ne, opazis ga zelo hitro. Sploh ker gre za 32”, torej 100% scaling. 
No, mogoce pri gamingu ne, ampak ne igram igric na teh zaslonih. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Problem je, da ko enrkat veš kje je ga boš vedno opazu :( na tanovem G34WQC mam enga v skor v vogalu in sem ga opazu ko sem naredu začetni pixel test (in s ega načeloma ne vidi ker je ga pod tem kotom prevsetiljo stali pixli), medtem ko sem še enga snoč našu skor sred zaslona, ko sem probavu popravit obupen color banding in je slučajno bil glih na belem delu primerjalne slikce.

 

Kaka ideja kako se znebit color bandinga (trenutno sem na DP kablu, dans probam če je kaj bolš na HDMI) 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Iščem monitor velikosti 27 ali 28 palcev, ločljivosti 4K in z VA panelom oziroma statičnim kontrastnim razmerjem 3000:1 ali več. Kar sem do sedaj gledal, je v tej velikosti s 4K velika večina z IPS panelom, pri katerem pa ne morem preboleti slabega kontrasta. I need decent black levels. :)

Povezava do prispevka

K je tema spet zaživela... spogledujem se z widescreen 34" WQHD varianto. Potencialna dilema je vseeno, da ni dovolj visok PPI, čeprav sem s trenutnim 27" qHD zadovoljen, ampak ne morem zanikat, da je enako dobro, kot od drage 4k monitorji. Temu primerno me matra, da bi mel 4k monitor, ampak sem v dilemi zaradi občasnega gaminga. Je še zmeraj taka dilema z igranjem na non-native resoluciji, kot je bila včasih, ko je zgledalo kot kup smeti? Da bi laufal npr. 2k na 4k monitorju? Laufam sicer 3080ti, ampak to vseeno ni nek presežek za 4k gaming, sploh z raytracingom.

Povezava do prispevka

@DaMachk To je v planu in upoštevano pri izbiri velikosti, monitor pa bom gledal na razdalji 50-70 centimetrov.

 

Also, če koga zanima, obstaja 27" 4K, ki ima dober kontrast. Je sicer IPS, a nuca mini led tehnologijo, tako da so črne bolj črne. Cena pa, hja, toj to. :D

https://en.ktcplay.com/product/ktc-27-inch-gaming-monitor-4k-uhd-mini-led-computer-monitor-160hz-1ms-fast-ips-hdr1000-built-in-speakers-quantum-dot-technology-deltae2-type-c-90w-reverse-charging-kvm-adjustable-m27p20p/

 

p. s. je pa seveda potrebno upoštevati blooming: https://www.youtube.com/watch?v=xINKVAGOiAs

 

uredilo bitje Jin
Povezava do prispevka
Lebowski reče pred 8 urami:

32 4k in mas oboje... Doma imam 34 UW in je fajn, ampak za side by side kodo je 32 v pisarni boljs. 
Zdej edino ce hoces met 3 okna enega poleg drugega...

To mam zdej ja in sem ful zadovoljen. Edino 5k bi blo se malo boljse da bi bil tekst malo bolj oster sam to je nitpicking. Ta dodatna vertikala je res fajn. Sam sej ves, dokler ne probam UW ne bom vedu :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
atomic reče pred 15 urami:

K kupujete monitor bi bilo fino vedt zakaj se bo monitor uporabljal. Za 90% primerov je UltraWide boljši. 

Naprimer za filme, igre, music ali video produkcijo, tam kjee rabiš dva monitorja imel bi samo enega itd…

Ma ne, važno je, da je čim lepši, pa da si zastaviš prioritete tako, da imaš na koncu za office work top of the shelf 1k+ evrov oled. Obvezno z 240 hz, da najhitreje v firmi e-maile prepošiljaš.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 16 urami:

K kupujete monitor bi bilo fino vedt zakaj se bo monitor uporabljal. Za 90% primerov je UltraWide boljši. 

Naprimer za filme, igre, music ali video produkcijo, tam kjee rabiš dva monitorja imel bi samo enega itd…

 

Pri meni je overall brskanje po internetu, ogled kakega videa, občasna obdelava fotografij in da zalaufam kako igro. 

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 4 urami:

Rad bi si naredil kombo 34" ultrawide + 27" monitor.

Zanima me koliko veliko mizo rabim, da bo to šlo gor. Merim in merim, pa mi ni najbolj jasno. Ima kdo tako narejeno in lahko svetuje?

 

Surg3on reče pred 2 urama:

Nikjer ne govori o dolzini mize. Pa tale setup je men bedn ker na oba monitorja gledas pod kotom. Jaz bi na 34” gledal naravnost v 27” pa pod kotom

 

Ok. Kaj pa bi rad potem od nas? 

Rabiš dovolj veliko mizo za 2 monitorja. A si zdej srečen?

 

ps. Pa verjetno se na uni sliki res ne da s stolom premaknit malo levo, da si na sredi velikega monitorja. Wtf dude. 
pejdi v skupino mamice opremljajo, pa jih prosi naj ti zrihtajo 4 monitor setup, tko kot jih svojim sinkotom.

 

sej vidiš kok približno rabiš? dej ocen približno, jebemumater.
 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...