Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring - SPOILER tema


Galko

Priporočeni prispevki

gerozaver reče pred 40 minutami:

Več pa preberite v številki 7 Jazbine za piškavih 6,99€

IMG_20220712_092953_edit_504536537887074.jpg

Thanks. Sem kar slutil, da bo dobila 10/10

 

  Tako da @SpaWn:

SpaWn reče pred 13 urami:

Ravno končal, to je bil moja prva souls igra in zelo verjetno tudi zadnja. Igra naj bi bila hardcore težka, te ne drži za roko, bla bla in pol je najtežji sovražnik višina in jebeno retardirane kontrole, da o UXu niti ne izgubljam besed. Ne razumem čemu vsi hvalospevi na vsakem vogalu, a je nivo iger padel res tako nizko (zadnjih 5 let nisem kaj dosti igral razen Fife). Pogrešam Jokerjeve opise in ocene. Svet je lep in razgibam, glasba odlična, pol se pa počasi ustavi vse skupaj. Zgodbo naj bi pisal Martin in se vidi, vsi umrejo in konec je veliko razočaranje. Zadnji bos je fakin pokemon :rofl:.

"Jokerjeva" ocena je najvišja :D Hope that helps

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

Men je najbolj bizarno da se tud potrudijo ne spolirat igre kar se tiče performansa s patchi... Res prov boli jih kurac glede tega očitno :sick:

 

Ma po moje enostavno NE ZNAJO. Ker ni naključje, da imajo iste težave od Demons Souls dalje, sploh pa kdo bo pozabil ''vrhunsko izkušnjo'', ki jo je dajal Dark Souls OG v Blighttownu :D 

Povezava do prispevka

9/10, zdele me je vrglo nazaj v Leyndell, samo ni mi še ratalo zmaja v Farum Azula premagat, skoraj cel špil sem z Meteorite staff igral, zdej pa izgleda da nism več dost močan za end game oziroma side content

 

ne grem naprej dokler ne prefukam tega zmaja

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 1 minuto:

 

Ma po moje enostavno NE ZNAJO. Ker ni naključje, da imajo iste težave od Demons Souls dalje, sploh pa kdo bo pozabil ''vrhunsko izkušnjo'', ki jo je dajal Dark Souls OG v Blighttownu :D 

 

Ma pizda a je težko implementirat 1080@60fps mode če druzga ne znajo? Pa glede na njihove finančne uspehe absolutno ni več izgovora zanje. Imajo dovolj denarja da investirajo v to svojo največjo hibo za naslednjo igro... 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

9/10, zdele me je vrglo nazaj v Leyndell, samo ni mi še ratalo zmaja v Farum Azula premagat, skoraj cel špil sem z Meteorite staff igral, zdej pa izgleda da nism več dost močan za end game oziroma side content

 

ne grem naprej dokler ne prefukam tega zmaja

 

za Dragonlord Placidusaxa kot sorcerer potrebujes le Carian Slicer, razen ce niso prevec nerfal damage spella od zacetka igre (kot recimo da Determination ne boosta vec spellov).

Povezava do prispevka

Men je gladko 10/10.

 

V zadnjih petih letih nisem tolk ur vložu v katerokoli igro.

 

Zdej igram kt samuraj s katanamu in se mi zdi da je od vseh buildov ki sm probal z lahkoto najlažji za prvo polovico igre. Z začetno opremo. V drugi polovici sta pa moonveil in rivers of blood itak cheat mode.

 

Me je zanimal famozni rivers of blood. Orožje +9, pri level 80 in z neoptimiziranim buildom pa endgame mobi in bossi niso izziv. En kombo in je boss ob tretjino healthbara.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 6 minutami:

Men je gladko 10/10.

 

V zadnjih petih letih nisem tolk ur vložu v katerokoli igro.

 

Zdej igram kt samuraj s katanamu in se mi zdi da je od vseh buildov ki sm probal z lahkoto najlažji za prvo polovico igre. V drugi polovici sta pa moonveil in rivers of blood itak cheat mode.

 

Me je zanimal famozni rivers of blood. Orožje +9, pri level 80 in z neoptimiziranim buildom pa endgame mobi in bossi niso izziv. En kombo in je boss ob tretjino healthbara.

 

RoB oz. specifično Corpse piler je OP as fuck. Sacred Wow + Fire, grant me strength ga oba buffata, ker CP dela blood flame, bleed je že itak OP status, pol pa še stackaš čez winged insignio in prosthesis, lord of bloods exultation sprožiš s sepukkujem na secondary orožju, shard of alexander prav tako buffa CP, ker je skill, na glavo natakneš še white mask in dobiš ven insane burste damagea na vsemu kar bleeda.

 

Rivers of blood = easy mode

uredilo bitje Smrk
Povezava do prispevka

Meni je blo s katanama in bleed najbolj fun. Imel pa sem navadni uchikatani (na ocult) in seppuku na obeh. Z moonveil, rivers of blood ipd... nisem igral, samo sprobal malo.

 

Scavenger's curved sword (2x) je baje še nekoliko jače... ampak sem imel samo enega v tistem trenutku. Drugega pa bi lahko pobral šele na Mt. Gelmir.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 17 minutami:

Easy mode ampak fun mode :D 

 

Druga opcija je dva curved sworda al kaj sta, seppuku na oba, ful hitra, jump attack in boss gre. 

 
scavengers curved sword x 2, ker ima built-in bleed(pa ga das na occult, ker dela bolan dmg z visokim ARC,  bleed ostane ful visok), raptors black feathers armor za buff jumping attacka, standard bleed talisman, jump attack talisman in winged+prosthesis za succesive attack buff, pol pa sam running in jumping L1 do nezavesti :)

 

tomazek reče pred 1 minuto:

Meni je blo s katanama in bleed najbolj fun. Imel pa sem navadni uchikatani in seppuku na obeh. Z moonveil, rivers of blood ipd... nisem igral, samo sprobal malo.

 

Scavenger's curved sword (2x) je baje še nekoliko jače... ampak sem imel samo enega v tistem trenutku. Drugega pa bi lahko pobral šele na Mt. Gelmir.

Samo enega na NG cikel lahko dobis, mt. Gelmir spodaj, kjer te napade scion

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 2 urama:

Ne vem no, jaz mam problem s to beležko zdaj! Če se prav spomnim, dal si Valhalli 6. Ali je skok v kvaliteti ogromen med 6 in 8, ali pa bo treba korigirat! 

 

Kolega odloči se, tako ne moremo naprej! :D

1/10 Ta ocena mi je nedosegljiva zaradi več faktorjev. Najpomembnejši pa je to, da pri igrah, ki so tako slabe, da si legitimno zaslužijo 1/10, ponavadi najdem nek redeeming faktor carskosti. Povedano drugače, edina ocena, ki jo dam s težjim srcem kot 10/10, bi bila 1/10 in pomoje v moji beležnici še ni igrice, ki bi si zaslužila to "elitno" oceno.

2/10 So mi recimo broken igre, ki nimajo povsem nobene vrednosti. Večinoma bi tako ocenil kakšne broken stare igre ali pa Steam asset flipe.

Pri 3/10 že vidim prve kvalitetne prvine, ki jih je pa še vedno premalo, da bi igro vzel resno. Večina so mi to skrajno frustrajoče izkušnje, ki jih ravno zaradi tega ne morem igrati. V beležki sem s to oceno ocenil samo kakšne mobilne igre. 

4/10 pa že prvič zapokajo neki konkretni redeeming faktorji. Prototipski primer iz beležke zadnjih let: Never Alone. Luškan platformer z luškano zgodbo, a žal izredno ponavljajoč, predvsem pa zelo nenatančen in frustrajoč. 

5/10 mi je igra, ki pa že ima carske trenutke, zaradi katerih igranja ne obžalujem povsem. Vzorčen primer iz 'Sniper: Ghost Warrior 3'. Ne spomnim se, a sem igro dobil v kakšnem bundlu ali PSN-ju, sam evo, ob neki priliki se je znašla v mojem libraryju, in ko se mi je zahotelo sniperiranja, sem jo namestil. Sicer povsem brezvezna igra, ampak v tistih par urah, ki sem jo dal notri, pa mi je vseeno deliverala par carskih trenutkov, ko sem recimo čepel na hribu in počasi čekiral mesto pod sabo, da bi ustrelil tisti usodni naboj. Dejansko so tudi kakšne 5/10 igre, ki sem jih preigral in si mislil, da so čisto okej, sploh na tematiko/žanr, ki mi je zelo odgovarjal. Ni pa mi nekako bilo za pozitivno oceno.

6/10 mi je dobra igra, zlasti v priljubljeni tematiki/žanru, ni mi pa za splošno priporočilo. V 6/10 igrah sem večkrat precej užival, ponavadi so to bili kakšni Assassin's Creedi ali pa druge Ubisoft igre. Ni pa to igra, ki bi jo posebej priporočal ljudem, ki bi me povprašali po priporočili za dobro igro.

7/10 igre so zelo dobre z veliko dodatne vrednosti, vendar jim nekaj zmanjka za odličnost: ali imajo bebavo zgodbo ali slab design mesta ali izredno ponavljajoče misije. Pač nekaj, kar igre ne spravi v rang odlične ocene. Vzorčni primer mi je recimo Uncharted: The Lost Legacy. Zelo dobra igra, a ima večino zanimivih sekvec tako ali drugače pobranih iz prejšnjih delov, pripovedno pa dosti manj ambiciozna od Uncharted 4, ki pa mi že pade v odličnost. Priporočam ljudem, ki jim je žanr/tematika blizu. 

8/10 je zelo dobra igra, ki jo tudi mirnega srca priporočam praktično komurkoli, ne glede na žanr ali preference. Igri pa vseeno zmanjka za all time greatness. Dober primer mi je recimo Red Dead Redemption 2: izredno dobra igrica, ki pa je malce preveč razvlečena in ima vsebino, kjer kvaliteta izredno pade, zato ne poseže po 9/10. Dober primer mi je tudi Fire Emblem: Three Houses. Res odlična igra, ampak vseeno je treba biti pošten in izpostaviti PS2 grafiko v PS4 pro generaciji in nekaj razvlečenih fightov res čudno potweekane vsebine. All in all pa je 8/10 zame že must play neodvisno od žanrskih preferenc.

9/10 mi je absolutni must play in odlična igra, ki pa ji od statusa res najboljše zmanjka neka prelomnost, ki bi cel medij potisnila naprej. Gre pa za igro, ki definitivno potegne naprej žanr oziroma žanr v nekem ustaljenem vzorcu spravi do skorajšnjega vrhunca, ni pa transcendentalna vsebina glede na medij kot tak. Dober primer mi je Persona 5 Royal, ki meni koncept japonskega RPG-ja v marsičem spravi do vrhunca, a žal celokupno gledano medija igre ne spravi v novo dimenzijo.

10/10 mi je rezervirana mogoče za eno igro na generacijo, ki na tak ali drugačen način potegne medij naprej, naredi nekaj zelo izvirnega, je v vseh elementih izjemno dobra ali brezhibna ter me preprosto hooka do te mere, da nekaj časa po svetu hodim vznesen in srečen, da tako carske stvari obstajajo. Kot rečeno, v povprečju se najde ena taka igra na generacijo. V moji beležki, kjer ocenjujem igre nekje tam od 2014, imajo štiri igre brezpogojno oceno 10/10 in dve igri, kjer se ne morem odločit med 9/10 in 10/10. Celokupno gledano tukaj definitivno ne gre za igrice, ki bi bile kritiško priznane kot 10/10, ampak bolj za neke moje personalne, kjer pač prepoznam neko odličnost in predvidevam, da imam prav in bo tako zgodovina pokazala, morda pa nimam in bom fejlal. 

 

LP

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...