Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Roko na srce ima VG prav. Ne dvomim, da bo tole zelo dober spil, ampak res je precej bolj podobno Divinity igrama kot BG ( pa ne samo zaradi boja). Jaz sem s tega vidika rahlo razocaran, skoda da niso mogli iti ven iz svojih okvirjev. Tole s predhodnikoma nima kaj dosti veze.Vseeno, komaj čakam da zacnem igrati.

Povezava do prispevka

turn based combat je. torej akcije izvaja en karakter naenkrat. 

 

medtem ko so bli prejsnji BGji real time with pause

 

to je najvecja razlika

 

meni osebno je real time with pause konfuzen. tezko sledis kaj se dogaja in kaj je vzrok in posledica. turn based combat pa se zna zacet vlect.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 6 urami:

Ima povsem prav, ce se izkaze da bo to to nov Divinity jaz cakam na  W40k Rogue Trader-ja

 

Tale Rogue Trader ima, da bo sick. Ga gladko najbolj pričakujem takoj za Hades 2 (BG3 pa verjetno na tretjem mestu, gledevna to, da Witcher 1 remake se ni na obzorju) 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

turn based combat je. torej akcije izvaja en karakter naenkrat. 

 

medtem ko so bli prejsnji BGji real time with pause

 

to je najvecja razlika

 

meni osebno je real time with pause konfuzen. tezko sledis kaj se dogaja in kaj je vzrok in posledica. turn based combat pa se zna zacet vlect.

Aja to, sem cist pozabil kako sta se prvadva igrala.

 

Mi je turn based veliko boljsi ja, ker vsaj ves kaj se dogaja. Se spomnim, da mi v BG2 ni bilo cist nc jasno, ker je sam padal, ti si pa probal ugotovit kaj se je zgodilo.

 

Zdej, ce folk to res tolk moti, pol jim pa ni pomoci al neki in grejo lahk nazaj preigravat BG1/2.

Povezava do prispevka

drgac sam sem po pomoti kupil EA na zacetku, ker sem mislil, da gre za real deal

 

takrat je spil zgledal dosti bolj divinity kot zdaj. na zacetku so reusali art iz divinityja za iteme, ikonce, ui, itd. zdaj so to izpilili in naredili nekaj samosvojega. spremenili so tudi ton barv (al pa dali kak filter cez al neki), da ni tko colorful kot DOS. narration in dialoge so spremenili v bolj resne in podobno. pomoje so kar vzeli kritiko, da je spil bil podoben DOS in da BG folk hoce nek drug experience.

 

pomoje bo dober spil. edino upam, da bom prebavil D&D sistem. dosti efforta zadnje cajte namenjajo tudi temu, da bi ta sistem bolj priblizali filthy casualom, kot sem sam, ki nimamo znanja glede teh sistemov.

Povezava do prispevka

Ne eno, ne drugo, obljubil sem si, da bom vsaj 3 od 4 špilov, ki jih trenutno igram dokončal, preden grem na Baldur's Gate 3 (Witcher 3, Trek To Yomi, Returnal, Unravel 2), da se lahko samo temu posvetim.

 

Če bom v temu času dobil nov PC, bom tu igral, drugače pa na plejki. Itak sem slišal, da se lahko igra co-op na plejki, kar bi znal bit zanimivo

Povezava do prispevka

Kr hyped. statsi pa res niso tezko za razumet 

ena ljubsih razlag: 

Strength is being able to crush a tomato.
Dexterity is being able to dodge a tomato.
Constitution is being able to eat a bad tomato.
Intelligence is knowing a tomato is a fruit.
Wisdom is knowing not to put a tomato in a fruit salad.
Charisma is being able to sell a tomato based fruit salad. 

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

 

drevored reče pred 29 minutami:

ok, ampak finesse wpni dobijo bonus iz dex se mi zdi

 

pa tko dost mors vedet kater spell dobi bonus od cesa. pa kaj ti AC povecuje pa kako se hit chance poveca itd.

 

Vsi itemi in skilli imajo opise tko kot je standard v igricah. Je pa res da ce nimas proficencija v dolocenemu weapon typu se ti ga ne splaca eequipat, ker ne dobis nobenih bonusov zraven. 

Je pa dost logicno, pac rouge in wizzard ne bosta nosila heavy armorja in two handed sworda, barbarian ne bo nosu nozkov in frac itd....dobesedno vsi rpg/frp spili vlecejo iz D&D sistema, tko da ce si vsaj enkrat v lajfu igral kak rpg spil ti bo vse dokaj jasno. 

Ce hoces min/maxat character imas ze miljon vodicev po internetu, sam glede na to da je spil bolj story driven min/maxanje nekak ni vodilo. 

Map pa filing da tako kot v namizni verziji ce hoces imeti veliko utility opcij izven comabat se bolj splaca igrat kakega Barda ali wizarda ki imajo veliko spellov ki ti lahko pomagajo navigirat okolje in dobit kar hoces od NPC-jev  

Povezava do prispevka

no ja ne vem ce je lih tko. ker heavy armor in medium armory, ce se prav spomnim ni isto. medium dobi bonus iz dex. heavy to pa da nek penalty? vglavnem neke fore so. sej bom pol zvecer mal bolj podrobno pogledal. baje so character creation cist spremenili. me zanima ce lahko vidis vnaprej kaj dobis pri kasnejsih levelih. to me je nekaj najbolj motilo v EA. character zgradis pri lvl 1 ampak nimas pa nobenih informacij kako se bo karakter razvijal naprej (pri ostalih RPGjih recimo vidis skill tree celoten na zacetku). no sej verjetno bi lahko sel brat D&D pravila na net ampak mnjeh

Povezava do prispevka

Pri BG 1 je bil res legendarno kmetavzarski filing, ko so bili liki na začetku špila tko res največji papki pod soncem :D:D jaz sem mainal pure maga in se spomnim, kako svinjsko slabo je vse skupaj izgledalo. Tisti en ali dva magic missile izstrelka si varoval ko punčico svojega očesa, bal si se vsake malo bolj tolste podgane, če si srečal volka si pa bolj vreščal od groze kot da bi ga srečal v RL. Se spomnim da sem v party vzel najbolj shady scum backstabber sumljivce v isti tisočinki, ko sem jih spoznal, čeprav sem vedel da je 99% šansa, da bom od njih nacheesan ko prasec :D 

 

Upam da je isto v BG 3 in da si na začetku totalna driska

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
drevored reče pred 2 urama:

no ja ne vem ce je lih tko. ker heavy armor in medium armory, ce se prav spomnim ni isto. medium dobi bonus iz dex. heavy to pa da nek penalty? vglavnem neke fore so. sej bom pol zvecer mal bolj podrobno pogledal. baje so character creation cist spremenili. me zanima ce lahko vidis vnaprej kaj dobis pri kasnejsih levelih. to me je nekaj najbolj motilo v EA. character zgradis pri lvl 1 ampak nimas pa nobenih informacij kako se bo karakter razvijal naprej (pri ostalih RPGjih recimo vidis skill tree celoten na zacetku). no sej verjetno bi lahko sel brat D&D pravila na net ampak mnjeh

 

mislm valda ni isto, heavy je heavy and medium je medium, oba ti data disadvantage na stealth ker pac rozljata,  glede armorja ni fora tip armorja ti da razlicen bonus. AC se racuna 10 + dex modifier +  armor ki ga imas oblecenga. Ce nisi proficient z armor typom, imas disadvantage na skor vse, ability score, attack score in ne mores castat spellov. Disadvantage pomen da se ti zarola D20 2x in se vzame nizja cifra.  Advantage je obratno. 

Sploh pa ne it brat DND pravila ker ti bo sam konfuzno + larian si je vzel proster roke pri dost stvareh da so lahko adaptiral 5e v igrico. 

Povezava do prispevka

aha ze vem kaj me je zmotilo. heavy armor nima tega +dex bonusa. tko da povecini dobis isti AC ven. malo nonsensical. pa shield ti da full malo ACja to mi je tudi tko tko. se mi zdi da je dost boljse pol 2hendrja met k majo masiven dmg kot pa +2 AC.

 

men se zdi da bom vseeno igral 1h + shield karakterja ker rad igram tanky builde. najraje bi paladina ampak se mi zdi da so paladini s temi extra attacki full boljsi z 2h. 

 

aja pa se to sem ze pozabil kako si optimiziras hit chance z wpni

Povezava do prispevka

+2 AC je huge, sploh low level , nevem o kaksnem heavy armor dex bonusu govoris, vsi majo classi majo + dex modifier bonus, sam ce mas dex score 10 potem imas dex modifier 0 kar pomeni da nimas nobenega bonusa. Modfier ti gre gor +1 na vsaki 2 piki nad ability score 10. 

Torej ability score 10 = 0, 12 = +1 14= +2 itd... 

ce si delal tanky Paladina valda nisi dal velik pik v dex ker ne rabis, ampak sta ti main statsa str pa char. STR za orozje CHR za spelle.

 

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 7 urami:

ja mas prav 

 

image.png.cfea913dff43defcb9308ffd5d42c040.png

 

Človek mal razmišlja, da bi zadnje čase kot en kežualc probal pa BG3 v smislu, dajmo si mal obzorja širit (Divinity Original Sin 2 sem sicer prilezel do ene polovice..) , a pol ko preberem tu zadnjih 15 postov in vidim tole tabelo me itak takoj mine :D Nazadnje sem se tako mal "nasral" ko kupil SF6, pa sem mislil, da bom jaz brezveznik tko mal občasno to igral.. pol pa sam buljil v neke tuturiale, filmčke, ipd.., ko kaj igral sem bil takoj sesekljan. Pač padel v hype :whistle:

 

Verjetno je odličen špil, ampak v tole se moraš očitno vržt s srcem ali bolje da se ne... 

Povezava do prispevka

men sam rit ploska, ker je dnd 5e in poznam cel sistem in se ne rabim nič lovit. so valda mal stvari različne, sam ne spet preveč. 

 

ja, fora heavy armorja je, da ne rabis dat strength characterju dexa in maš tko večji hit chance in damage. 

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 5 urami:

 

Človek mal razmišlja, da bi zadnje čase kot en kežualc probal pa BG3 v smislu, dajmo si mal obzorja širit (Divinity Original Sin 2 sem sicer prilezel do ene polovice..) , a pol ko preberem tu zadnjih 15 postov in vidim tole tabelo me itak takoj mine :D Nazadnje sem se tako mal "nasral" ko kupil SF6, pa sem mislil, da bom jaz brezveznik tko mal občasno to igral.. pol pa sam buljil v neke tuturiale, filmčke, ipd.., ko kaj igral sem bil takoj sesekljan. Pač padel v hype :whistle:

 

Verjetno je odličen špil, ampak v tole se moraš očitno vržt s srcem ali bolje da se ne... 


Iskreno vse zgori ti igrica sama zracuna na tebi je sam da izberes kar hoces, res ni nek bavbv. 

Drgac pa po parih urah men se zdi kr dodelan spil. Edino kar mi manjka so prepared actions. Res ne vem zakaj so spustil ta kr velik dela combata, k bi prnesu se vec globine in moznosti. 

Bedno mi je tud da moras za rouga sam izbrat kdaj bo naredu sneak attack namest da se avtomaticno steje takoj ko ima advantage na attack roll. To je kr neki. Drgac pa sam pozitivno vse do zdej. 

Aja razen ta dev version stamp men gre tud na zivce, upam da bojo kmal dal update vn da ga bomo lahko odstranil, men kr breaka immersion. 

Plus lahko izbiras a bos mel penis al luliko ne glede na body type tko da woke as fuck ce koga zanima. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...