Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

  

Buzzkill reče pred 13 minutami:

Še Cyberpunk je smooth lol. 

 

Spiderman in Rift Apart pokata 120fps al pa 60 z rtx.

 

Demon's Souls smooth 60.

 

HFW ne dropa frejmov.

 

Pol pa Jedi 40fps lol

 

 

Pa ima Jedi vsaj 40fps/120hz mode al je na klasičnih 60 tko zanič fps da ti pol VRR ne pomaga čist nič?

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

ma dobro, to smo itak že imeli debate, nekateri pogoni so narejeni zato, da se igre dela na konzolah primarno za 30fps in je stabilno (ker so še iz pozne PS3/Early ps4 ere), za 60fps pa ni stabilno, npr. Frostbite kukr je lep pogon, je še vedno po vseh teh letih neoptimiziran in ga serje tudi v singleplayer igrah

 

Sem zih da za Elden Ring v 60fps na PS5 je bolj pogon kriv kakor sam PS5

 

Več ali manj se vse PS5 ekskluzive dobro držijo, verjetno tudi zato, ker jim je Sony pomagal in razkazal kaj vse se da delat s tem hardware-om. Samo potem če ostali razvijalci se ne priučijo istih stvari, bo PS5 vedno izpadel nekam mlačen za Next Gen konzolo (no ja, sej Xbox tudi)

 

Meni sicer tudi FFXVI ne izgleda kot PS5 špil razen kak detajl. Overall mi je grši špil od RDR2 in Last of Us Part 2. Trenutno sta samo dva špila, ki sta mi spustila čeljust - Returnal pa dodatek za Horizon. Konzola je stara koliko, 3 leta?  Vse ostalo mi deluje kot malo boljše od PS4 generacije ali pa niti to ne.

 

Vse te neke bolj not-open world špile a la Demon's Souls ni spet tok težko držat fpsje gor, ker je ogromno nekih tunelov in hodnikov. Pomoje bo ta generacija imela bolj malo grafičnih brutalij, ki so tudi open world špili. 

 

Vse kar si želim je 4k in 60fps, in trenutno vsaj na PS5 to ni možno za večino AAA špilov.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 24 minutami:

  

 

 

Pa ima Jedi vsaj 40fps/120hz mode al je na klasičnih 60 tko zanič fps da ti pol VRR ne pomaga čist nič?

 

 Zelo choppy je, verjetno dipa pod VRR range. 

 

Problem Jedija vsaj v open worldu ni motor, temveč debilni devi, ki so se spomnili dati RTX reflections kere ne more izklopit v luže okoli glavnega huba. Še je takih neumnosti, igra je rushana in neoptimizirana, tko da verjamem, da se da vse rešiti. 

 

Ampak ker je to EA, spamam X for Doubt.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 5 minutami:

ma dobro, to smo itak že imeli debate, nekateri pogoni so narejeni zato, da se igre dela na konzolah primarno za 30fps in je stabilno (ker so še iz pozne PS3/Early ps4 ere), za 60fps pa ni stabilno, npr. Frostbite kukr je lep pogon, je še vedno po vseh teh letih neoptimiziran in ga serje tudi v singleplayer igrah

 

Sem zih da za Elden Ring v 60fps na PS5 je bolj pogon kriv kakor sam PS5

 

Več ali manj se vse PS5 ekskluzive dobro držijo, verjetno tudi zato, ker jim je Sony pomagal in razkazal kaj vse se da delat s tem hardware-om. Samo potem če ostali razvijalci se ne priučijo istih stvari, bo PS5 vedno izpadel nekam mlačen za Next Gen konzolo (no ja, sej Xbox tudi)

 

Meni sicer tudi FFXVI ne izgleda kot PS5 špil razen kak detajl. Overall mi je grši špil od RDR2 in Last of Us Part 2. Trenutno sta samo dva špila, ki sta mi spustila čeljust - Returnal pa dodatek za Horizon. Konzola je stara koliko, 3 leta?  Vse ostalo mi deluje kot malo boljše od PS4 generacije ali pa niti to ne.

 

Vse te neke bolj not-open world špile a la Demon's Souls ni spet tok težko držat fpsje gor, ker je ogromno nekih tunelov in hodnikov. Pomoje bo ta generacija imela bolj malo grafičnih brutalij, ki so tudi open world špili. 

 

Vse kar si želim je 4k in 60fps, in trenutno vsaj na PS5 to ni možno za večino AAA špilov.

tl;dr

Ni kriv hardware, ampak devi.

 

4K je pa zgolj marketinški nateg. Za stabilnih 60fps takoj žrtvujem visoke resolucije.

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 1 minuto:

Sej jedi je na ue pogonu? In to na 4-ki, ki je že ful časa odzuni

 

Tako da tle je izključno na devih krivda, oziroma managementu da se je rushalo z izidom 

Itak je na devih. Grafika še vedno prodaja igre in za vsaj 70% folka je verjetno 30fps še vedno sprejemljivih. Tud zame je bil dokler nisem OLED tvja nabavu... Zdej pa sam kamero zavrtim in me vse mine ko je tko nagravžen stutter :(

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 minuto:

Hvalili so se z novim mega dev ciklom, na konc pa itak crunch in shit release.

 

Japonc cruncha in izda unpolished gem.

 

Zahodnjak cruncha, virtue signala kako je crunch bad, pol da pa ven drisko kere ne morš rešit.

 

 

Mja Elden ring je žal daleč od tehnično polished gema in kar je najhuje prov nič niso izboljšal situacije v več ko enem letu... dobesedno dol jim visi za stabilnih 60fps kar je žalostno za žanr njihovih iger :( 

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 15 minutami:

Sej jedi je na ue pogonu? In to na 4-ki, ki je že ful časa odzuni

 

Tako da tle je izključno na devih krivda, oziroma managementu da se je rushalo z izidom 

Ja pa sej to je glavni point - večina teh starejših pogonov je narejenih za stabilnih 30fps, za kaj drugega pa rabiš dat resource in čas, kar pa večina studijev nima v nekem development ciklu

 

najbolj smo lahko besni na Rockstar in FromSoft (oziroma njihove nadrejene), ki so mega uspešni pa jim je vseeno za 60fps patche LETA po rilisih

 

za ostale pa ne mislim zahtevati nekaj kar je večplasten problem cele industrije

 

nekatere igre se na srečo da vsaj igrati na PCju na višjih fpsih (Elden Ring, RDR2) 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Elden Ring je tehnološki marvel, na tem hribu umrem: 

 

Vemo da FROM niso najboljši programerji v primerjavi z vsemi Carmacki out there in kakimi Insomniac norci. Vemo tudi, da delajo igre v pretpotopnem enginu. Vemo tudi, da so njihove dosedanje igre zelo omejene kar se tiče odprtosti. Pa še v tem omejenem okolju znajo njihovi naslovi biti buggy, laggy in predvsem met iste probleme leta preden(če jih sploh) fixajo.

 

Pol pa dajo ven Elden Ring. V scalu 20x večji od Sekira ali DS3. Laufa 50-55fps na PS5 buildu in smooth 60fps na PS4 modu. Neskončno več assetov, skoraj seamless open world, v bistvu izven dungeonov so od loading screenov le dvigala in port v Azulo.

 

In vse to od tipov, kateri so rabli fan patch da jim DS1 dela na 60fps. Tipi kere je 60fps v DS2 medel, v BB ga pa sploh niso implementirali.

 

Ti modeli so uspeli narediti eno najvecjih iger, ki ima nenormalno malo bugov, laufa bolje od 95% open world iger, aja pa še igra se super, kar je skor faktor.

 

 

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 minutami:

U bistvu je najboljše če se hairer z dioptrijo, fukaš ko beast pa vsi špili so ti TOP :D

 

Lizzard je fasal najslabši combo, bald ko kurac pa oči od sokola :D

Ja se strinjam

 

Eni od mojih bivsih sem bil pretirani vsec, glede na izkusnje.. sam pol sem opazil, da ima dioptrijo in noce nosti ocal.. tako da dejansko so ji bili vsec neki tipi, ki bog pomagaj! tako da to mi je pol dalo mao mislit :/

 

Ampak ja njej je dohajalo na polno :)))))))

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 10 minutami:

Kako je igrat prvi dve BG igri na konzoli? Svoje čase sta mi bli to top 5 igri, predvsem BG2+dodatek. Zdej pa ne vem če bi se kej tazga še lotil ker je preveč micromanagementa + kako za boga to furaš s kontrolerjem lol + a se da sploh brat text?

 

Sem se odločal za nakup, pa sem takrat prebral par reviewov, iščoč odgovore na podobna vprašanja :D. Velikost texta lahko prilagajaš, kontrolna shema je pa baje zelo dobro in premišljeno adaptirana. Žal pa ima zadeva baje kar nekaj bugov in (nimam pojma, če so popatchali) igrica je ljudem ob izidu rada crashala. 

 

Jaz sem na koncu vzel za PC digi verzijo, ker sem povsod prebral, da je konzolna verzija sicer fajn, ampak nič več kot to - pač fajn je, PC verzija pa je še vedno najboljša. 

Povezava do prispevka

Jaz prav ne najdem best opcije za proper RPG-je. Na kavču in kojnzoli naprezam oči. Se mi zdi, da TV gaming ravno ni najbolj balanced za stotine strani teksta. Kljub udobnemu stolu se na kompu ne morem dat v pozo, ki bi mi ustrezala za dosti cajta. Včasih ni bilo problema 5 ur v kosu sedet za kompu in igračkat. Tablica pa mi postane pretežka za v naročju po neki cajta/mi začne mravljinčit prste 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...