Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 14 urami:

...

 

Sem potem našel tiste orle in rešil ceremonial weapon puzzle... ampak nisem dobil nobenega buffa, vsaj opazil nisem. Dobil pa sem potem neko legendarno orožje, ki je verjetno že dobro... ampak kaj za vraga, ko pol kurca razumem side effecte, ki jih delajo orožja :D in nimam pojma za kaj bi naj blo neposredno dobro.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Sem potem našel tiste orle in rešil ceremonial weapon puzzle... ampak nisem dobil nobenega buffa, vsaj opazil nisem. Dobil pa sem potem neko legendarno orožje, ki je verjetno že dobro... ampak kaj za vraga, ko pol kurca razumem side effecte, ki jih delajo orožja :D in nimam pojma za kaj bi naj blo neposredno dobro.

Kaj si izbral pri Githyanki goddess? Jaz sem šel v astral plane, ampak valjda nisem ubil moje guardianke. Pol sem pobil pol Githyanki utrdbe in našel Blood of Lathander (un legendary mace). NEMUDOMA sem ga podaril Shadowštrudli, ampak ni bilo nič seksa v kampu. Samo un tastari Githyanki vodja iz vhoda v Mountain Pass je prišel neki cock blockat. :,(

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Kaj si izbral pri Githyanki goddess? Jaz sem šel v astral plane, ampak valjda nisem ubil moje guardianke. Pol sem pobil pol Githyanki utrdbe in našel Blood of Lathander (un legendary mace). NEMUDOMA sem ga podaril Shadowštrudli, ampak ni bilo nič seksa v kampu. Samo un tastari Githyanki vodja iz vhoda v Mountain Pass je prišel neki cock blockat. :,(

 

Ta mace, ja. Jaz nisem vedel al ga naj dam Shadow al Wyllu... zaenkrat sem ga Wyllu, ker ima Shadow že eno kul vijolično orožje. Jaz je tudi še nisem pofukal :( Prvi al drugi dan igranja sva imela zmenek in se poljubila, od takrat pa nič več, samo par lepih besed kako se fajn počuti v moji družbi.

 

Nisem ji dal artefakta in sem na neki točki dobil samo 2 izbiri za odgovor. Če sem izbral neko možnost "zakaj kot bog nekoga sama ne ubije" in vztrajal, mi je naenkrat napisalo your party died in load game ali quit. Sem loadal in dal druge možnosti in sedaj moram na tej točki nekam odpotovat. Tu sem zdaj nehal, ker mam neke opravke in ne morem več igrat. Nek portal (i guess) se je pojavil sred sobe kjer sem ubil Inquisitora. Zaradi mojih odločitev tukaj zgleda, me je Lae'zel permanentno zapustila. Je zapisalo, da je karakter permanentno zapustil moj party in mi vrglo cel njen inventar v mojega. Se da rešiti na način, da ne predaš artefakta in ubiješ Inquisitora pa kljub temu ostane s tabo? Sicer v moji igri ni pomembna, ker sem jo itak nadomestil s Karlach že pred časom.

Povezava do prispevka

@tomazekSej, če predaš artefact, ga pol še vedno obdržiš. Samo v astral plane te pošljejo. V artefact, je una tvoja Guardianka (oz. Guardian, če si raje naredil moškega, no judging in to XD), ki se je pojavila v sanjah. Tam imaš možnost izvedeti več o Gith boginji in Lae'zel skapira, da ji laže.

Ne vem ali se da dejansko ubiti guardianko ali ne. Nisem preizkušal drugih variant.

No, ko sem se vrnil ven so nas Githyankiji napadli in takrat Lae'zel sprevidi, da je vse skupaj sranje in se pridruži borbi proti njenim.

 

Je imel prav Galko. Res škoda bi mi bilo izgubiti ta questline. Nisem pričakoval tako zanimivega zapleta.

 

Zdaj mislim, da sem v celoti spucal Mountain Pass, Monastery in Githyanki Creche in grem dalje v Cursed Lands. Probal sem iti skozi Underdark (Grymforge dvigalo) in skozi Mountain Pass. Različna vhoda, ki se očitno kasneje združita.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Evo, zdaj pa sem zgleda res prišel do konca Act. 1. 75 ur sem rabil :wacko:

 

Zdaj imam dve možnosti: čez mountainpass (za onim čarovnikom) ali pa access tower through podzemlje. Me zanima ali je kaka razlika ali je čist vseeno kje "leavam behind" zadeve (nič drugo nimam več odprto)?

Mountain Pass stran naj bi bila lažja (tako omenjajo NPCji v igri). Po moje se pol vse skupaj združi. Itak boš prečesal vse. Nima veze kje greš notri :D.

Preko Mountain Pass strani srečaš ene gobline in half orce, ki se ti ponudijo kot vodje (verjetno je tukaj catch, da je lažje), spodaj pa ni tega.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

@tomazekSej, če predaš artefact, ga pol še vedno obdržiš. Samo v astral plane te pošljejo. V artefact, je una tvoja Guardianka (oz. Guardian, če si raje naredil moškega, no judging in to XD), ki se je pojavila v sanjah. Tam imaš možnost izvedeti več o Gith boginji in Lae'zel skapira, da ji laže.

Ne vem ali se da dejansko ubiti guardianko ali ne. Nisem preizkušal drugih variant.

No, ko sem se vrnil ven so nas Githyankiji napadli in takrat Lae'zel sprevidi, da je vse skupaj sranje in se pridruži borbi proti njenim.

 

Je imel prav Galko. Res škoda bi mi bilo izgubiti ta questline. Nisem pričakoval tako zanimivega zapleta.

 

Zdaj mislim, da sem v celoti spucal Mountain Pass, Monastery in Githyanki Creche in grem dalje v Cursed Lands. Probal sem iti skozi Underdark (Grymforge dvigalo) in skozi Mountain Pass. Različna vhoda, ki se očitno kasneje združita.

 

Jaz sem tam vse pobil in potem me je Lae'zel napadla in sem jo ubil (ni bla v party in se je naenkrat pojavila ter me napadla). Potem sem prišel tudi v Astral plane in se odločil, da je ne ubijem (guardianke). Potem sem na "prehodu brez povratka" v Mountain Pass zaključil, ker sem šel ven. Jutri grem torej naprej... Samo nisem vedel ali naj grem tu ali tam v Underdark v Tower. Monastery sem menda komplet spucal. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 urami:

Ko ti kakšen kostur ekstra ne bo všeč mu fukni še Sunbeam, da vidiš kaj to naredi undeadom :)

Sem uporabil na kupu plant enemyjev (nek optional mini boss battle, kjer med lootom dobiš neke rožice za Shadowheart) in sem skupaj z upepeljenimi enemyji skoraj ubil celoten party :avadodo: :D

 

Od "taktičnega pozicioniranja posameznih likov na visoka mesta in v razne zaklone", sem prešaltal na "Shadowheart gre v gručo nasprotnikov, ostali pa se ji skrivajo za hrbtom". :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Men je bil res kul fight. Ujel sem jih v ozko grlo in jih najprej bombal s fireblasti in si pol rekel dejmo probati svetlobno atomsko bombo od shadowheart. Sama sreča, da sem imel Astariona v zadnji liniji, ker so bili ostali 3je vsi instantno downani. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Tolk hvalite to Shadowheart, a men zaenkrat (nekje sred Underdarka, nism še šel Mountain Pass) gladko najslabša in basically useful samo za healing, bless in guidance pr rollih. Damaga nikakvega, hit rate u kurcu, initiative prav tako. Se res tolk spremeni s tem buzdovanom al kaj delam narobe? Sem pa lvl 5 in šel v life (for that sweet heavy armour). 

 

Lizika, Astarion in moj lock ga velik bl cufajo. Gale se ne premakne iz kampa, Wyll pa Karlach sta me zapustila. 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 18 minutami:

Tolk hvalite to Shadowheart, a men zaenkrat (nekje sred Underdarka, nism še šel Mountain Pass) gladko najslabša in basically useful samo za healing, bless in guidance pr rollih. Damaga nikakvega, hit rate u kurcu, initiative prav tako. Se res tolk spremeni s tem buzdovanom al kaj delam narobe? Sem pa lvl 5 in šel v life (for that sweet heavy armour). 

 

Lizika, Astarion in moj lock ga velik bl cufajo. Gale se ne premakne iz kampa, Wyll pa Karlach sta me zapustila. 

Nisem nek stručko, samo to je ravno njen smisel. Ona ojača party, da ne pogine, ko se spopade z nasprotniki. Se mi zdi, da je to point Cleric klase.

Imam Paladina, ki ima v normalnih pogojih 19 Armor Class, ampak z buffanjem lahko zadevo spravim na 25 (plus advantage na attack in save throws). To ga naredi praktično nesmrtnega, ker večina nasprotnikovih udarcev zgreši.

Un buzdovan pa povzroča blindness (VSEM NASPROTNIKOM V RADIJU 6m), kar vse skupaj samo še potencira, V OBE SMERI. Če je prej bila šansa, da nekoga zadanem 70%, je sedaj 99%. Isto velja za obrambo.

Zadeva je sick af.

 

Jaz SH sploh ne uporbljam za fightanje. Castaš Bless na grupo, castaš Sanctuary na SH (nihče te ne more napasti, dokler ti prvi ne napadeš drugih), pol pa je samo stvar pravega pozicioniranja (še bolje, če lahko blindaš, ko prideš blizu komu) in dodatnega buffanja svojih ali nerfanja sovražnikov.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ma, če pa skos ostane preveč zadi, k je slow :(. Sam itak je nimam s kom zamenjat.

 

Sej vrjetn ji bom zmetal vse scrolle in potione, drgač jih tko nam nikol porabu (brez da bi se dotaknu alchemya) 

 

Also, a se da za oile/coatinge kaj tko scheesat, kit za toxine, da vržeš na tla in dipaš. Pa potem namest ubogih 10 turnov držijo do long resta? 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 urama:

Ma, če pa skos ostane preveč zadi, k je slow :(

Nisem zihr kaj misliš s tem. A nima 9m movement speed, tko kot ostali (minus gnomi in dwarfi)?

Drugače en res carski pro tip. Vsaj na enem liku v partyju pridobi spell Longstrider. Je navaden lvl.1 ritual, ki ne porabi nobenega spell splota, efekt pa traja do long resta/smrti. Enostavno castaš na vse party memberje izven boja takoj po počitku in pol ne misliš več nanj. Naredi pa, da ima celoten party 3 m več movement speeda. Se pravi 12 namesto 9. Sick zadeva.

 

https://baldursgate3.wiki.fextralife.com/Longstrider

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

ste že pisal za Longstrider ja

težava je v tem, da edini način, da ga dobim, je da Liziko ali Astariona respeccam v subclass, ki ga nočem :(

 

al obstaja varianta, da ga Gale v campu casta na ostale in ostane v campu?

 

verjetno je initiative problem, ne movement :D

 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Drugače zdaj ne moreš več abusati določenih reči, ker so očitno patchali. Prej sem recimo lahko z Galeom castal Longstrider, pol pa med priporavljenimi spelli zamenjal Longstgrider s čim drugim pa je efekt še vedno trajal. Zdaj, če zamenjam spell, gre efekt po gobe.

Varianto, da uporabiš non party lik še nisem probal. Možno, da tisto še deluje.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

V campu ful manjka 1 target dummy, glede na to, da ni random encounterjev.  Nism ziher a lahko hkrati delam weapon damage + 2 acid (od ringa) + lightning charges ...

 

vem da +2 acid od ringa + poison od coated weapona ne gre :(

pa da unga greatswords iz Nautiloida ne morš pomočit v toxin, na srečo nisem prodal enako dobrega (a precej manj cool looking) greataxa :D

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

sm bral neke guidenmultiklasanja, pa so na parih straneh awadodojal pala/lock kombu, na pala/fighter pa vsi za povrstjo rekl da nimata prave kohezije.

 

mam pala5/fighter7 MCja, pa haste+bloodlust+bard&priest buffi, nardim 6, ce ne se vec attackov na turn s 2h + smite + whatever, da 50-70 dmga na attack.

 

men je prou fajn :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...