Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 9 urami:

Ja, Karlach mečem vso robo, ki jo imam namen prodati. Poln je omenjenih pizdarij - potionov in alchemy ingredients ter par quest zadev. Potem, ko z X preiščeš okolico in lootaš, pa ti ne ponudi, da komu direkt vržeš opcije in poberem z njim. Potem pa hitro spet premetavat.

 

Ko kaj iščem pa itak nič ne najdem in buljim v ekran 5 minut. V Monastery sem zaznal, da bi blo dobro Liziko dat v party in sem šel po njo. Ona pa brez opreme, ker sem vse premetal na Karlach in niti upgrejdana do konca. Eno uro sem rabil, da sem jo oblekel in opremil med brskanjem po vseh inventarjih.

Jaz sem si v Act 1 ustvaril party za ta skozihod in ne rotiram. Tudi to je bil velik razlog, ker se mi neda 1h+ zapravljati, da jih oblečem ter opremim. 

 

Se ne sekiram, če sem s tem zamudil kakšen  cutscene, ker tak imam plan delati nov skozihod z čisto drugem partyju.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 12 minutami:

zakaj pa ne kliknete na oprema slote (desno od inventorya) in ti ponudi vse možne armorje, meče, staffe, loke, lokostrele, itd, vse v svojem slotu

 

kakšna ena ura, v dveh minutah zrihtaš vse 

Bom danes kliknil :D Hvala za protip :D  

 

Sicer dvomim, da bom v Act 3 (Act 2 končal včeraj) kaj rotiral :D Bojo že počakali za drugi skozihod za večjo minutažo :D 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Jaz sem asteriona sam enkrat uporabil, pa se to k sm ga naredil za cigana in sem dobil pol pr enem trgovcu 50% rabatt na iteme. Sam mi je bilo kr immersion breaking. Tak da moj party je tut stalen, samo Karlach sem ene parkrat vzel namesto Lazael zaradi questov, k mi obe paseta v mojo zgodbo baldurs gatea. Bo pa nasledn run drugacn in z drugacnimi party memberji + RAZVRAT

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 4 minutami:

No, evo, vsaj to veš zdej :D jaz vedno pri teh RPGjih grem čez cel UI, pa še vedno mi rata kej falit (recimo nisem vedel, da lahko odložiš sveče na tla in z njimi prižigaš strelice)

 

Jaz sem to pogruntal the hard way ko sem slučajno fuknu svečo/baklo iz inventarja medtem ko sem stal v alkoholu/olju zraven sodov in sem se razstrelil :avadodo:  Sam uno aja to kar prižgano na tla fukneš :blink: Čeprav potrebe po koriščenju tega pa niti na tactician ni bilo glih velik... pomoje sem tud v tistmu runu sam ene 3x fuknu baklo v ta namen. Če bi bil inventar bolj odziven bi to sigurno večkrat koristil.

Povezava do prispevka

V Pillarsih in Divinity sem na polno uporabljal te interakcije z okoljem in elementi, v BG3 je tolk OP utility spellov, da raje porabim akcijo za utility kot setup za malo več damaga.

Create water sem od teh setup spellov nucal še največ, ima pa še pet drugih uporab.
 

Verjetno bo na tactician drugače. 

Povezava do prispevka

Divinity ima res ekstremno OP status efekte. Stun je tam res stun, aka stojiš sredi sobe in ti teče slina iz ust, momak zraven tebe pa brusi +5 Axe of Mutilation in ti šepeta gnusne stvari v uho; Prone status ti pobere CELOTEN turn oziroma ti vzame vse AP, da lahko vstaneš s tal; Freeze in Electrocuted ti tudi pobereta en celoten turn brez milosti itd. Pa da ne omenjamo damaga, ki ga delajo tam razni sodi, olje po tleh itd. Od oka glih ene 3x več škode kot v BG 3. Jaz si predstavljam da ne bi naredil niti Act 1, če ne bi na polno abusal status efektov in okolja.

 

V BG3 so pa ful poslabšali status efekte in dmg iz okolja, ker je že tako OP dmg ki ga delaš. Zares dober oz primerljiv z Divninity status efekti mi je bila edino sto in ena varianta upočasnjevanja sovražnikov oziroma dodajanje Difficult Terain statusa. Pajkova gnusna mreža po tleh, maščoba po tleh, slow spell, Hadars Hunger (ta je RES hud), Spike Growth itd itd... Res petarde, sploh ker mislim da ne moreš imeti saving throwa, pač jedi govna in se vleči po driski, prijatelji te bodo pa vmes obmetavali s kamni in puščicami :D  Ostalih status efektov pa ful nisem neki porajtal. Valda da sem takoj po stari dobri Divinity praksi probal vse skupaj zamrzniti / elektrificirati, pa ful ni šlo oz se mi je zdelo ful težje kot preprosto samo užgati modela po zobeh ali mu zliti 3 litre masti po tleh. 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Drugače si imel prav @Galko. Igra je na splošno res ful ful lahka. Un fight proti Githyankijem, pred vstopom v mountain pass, je do sedaj bil edini, kjer sem umrl. Od tam naprej sem redkokdaj sploh izgubil kaj healtha, ker vse enemyje pospravim še preden sploh pridejo blizu. Edini, ki ga je treba tu pa tam healati je moj Paladin, ki se meče na glavco v gruče sovražnikov.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 12 minutami:

Drugače si imel prav @Galko. Igra je na splošno res ful ful lahka. Un fight proti Githyankijem, pred vstopom v mountain pass, je do sedaj bil edini, kjer sem umrl. Od tam naprej sem redkokdaj sploh izgubil kaj healtha, ker vse enemyje pospravim še preden sploh pridejo blizu. Edini, ki ga je treba tu pa tam healati je moj Paladin, ki se meče na glavco v gruče sovražnikov.

 

Ti si se boril z onimi in zmajem? Jaz sem jih nekako preprical, da so odšli. 

Povezava do prispevka

@ke_kit jp jp lahek špil je - oziroma v Act 1 je ravno prav težak, pol naprej je pa za moj okus preveč easy. Pa nisem nič min/maxal ali bral nekih advanced tutorialov za broken builde.

 

Res ti ful ful toplo priporočam, da po BG 3 asap zalaufaš Divinity: Original Slin 2. IMO ti bo noro dober, je precej bolj zahteven pa še combat ima upam si trditi da boljši kot BG 3.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

@ke_kit jp jp lahek špil je - oziroma v Act 1 je ravno prav težak, pol naprej je pa za moj okus preveč easy. Pa nisem nič min/maxal ali bral nekih advanced tutorialov za broken builde.

 

Res ti ful ful toplo priporočam, da po BG 3 asap zalaufaš Divinity: Original Slin 2. IMO ti bo noro dober, je precej bolj zahteven pa še combat ima upam si trditi da boljši kot BG 3.

 

To govorite o najvišji težavnosti? Oziroma, zakaj je ne povišate, če je prelahko? 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

Ti si se boril z onimi in zmajem? Jaz sem jih nekako preprical, da so odšli. 

2krat sem slabo izbiral/metal kocko in obakrat spušil po celi črti. Po v tretje sem uspel prepričati tastarega 12", da me pustijo živega. :D

  

tomazek reče pred 4 minutami:

To govorite o najvišji težavnosti? Oziroma, zakaj je ne povišate, če je prelahko? 

Medium. Če bo šlo tako naprej, bom preklopil na tactician. Čeprav po drugi strani mi ta power fantasy, kjer sem mamojebač na polno sede. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

ne vem u bistvu

 

ko enkrat zalaufam špil nikdar ne znižam ali zvišam težavnosti, teh nastavitev se sploh ne dotikam. Pač tko zdej je in to je to. Mislim da sem samo pri HZD 1 znižal iz Hard na Normal, ker so mi bili nasprotniki res preveliki bullet spongi in mi je čist ubilo veselje do igranja. Drugje pa nikdar.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 7 minutami:

A si si kej nabildal Ilithid powers? Upal sem, da mi bo una naprava dala neke carske permanent buffe, sam ni blo ne. Samo Heroism buff sem kasiral.

Moram pogledati na youtube ali so kaki boljši izidi pri tej interakciji.

 

Aktiviral sem nekaj kar se mi je zdelo kul. Ene 8 zadev menda... ne vem pa, če sem kdaj kaj uporabil.

 

Glede tistega buffa sem te mislil vprašati že včeraj. Ker ne vem kaj si mislil in jaz sem tam nekje že moral biti, saj sem že šel mimo bariere in tam potem zaključil (obdelal pa vse to z jajci ipd.). A to na tisti napravi? Jaz sem gor poslal Liziko in je napravo razfukalo... ne vem, če je kdo kaj dobil.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

 

Aktiviral sem nekaj kar se mi je zdelo kul. Ene 8 zadev menda... ne vem pa, če sem kdaj kaj uporabil.

 

Glede tistega buffa sem te mislil vprašati že včeraj. Ker ne vem kaj si mislil in jaz sem tam nekje že moral biti, saj sem že šel mimo bariere in tam potem zaključil (obdelal pa vse to z jajci ipd.). A to na tisti napravi? Jaz sem gor poslal Liziko in je napravo razfukalo... ne vem, če je kdo kaj dobil.

Ne, tisto je bolj naprej, oz. na višjih nadstropjih od Monastery. Jaz sem najprej preiskal okolico in šele nato šel dol k Githyankijem. Pojma nimam kako si ti prišel notri, ampak če greš desno od glavnega vhoda in pol gor, prideš do nekega oltara, kjer je na tleh glasswork. 4 ceremony orožja moraš poiskati (različni fighti) in postaviti na prava mesta. Dobiš nek buff ter en crest, ki bo očitno prišel prav kasneje.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Ne, tisto je bolj naprej, oz. na višjih nadstropjih od Monastery. Jaz sem najprej preiskal okolico in šele nato šel dol k Githyankijem. Pojma nimam kako si ti prišel notri, ampak če greš desno od glavnega vhoda in pol gor, prideš do nekega oltara, kjer je na tleh glasswork. 4 ceremony orožja moraš poiskati (različni fighti) in postaviti na prava mesta. Dobiš nek buff ter en crest, ki bo očitno prišel prav kasneje.

 

Jaz sem prišel noter skozi neka vrata, ki si dol skakal. Sem pa šel naokrog in ne vem kje sem to spregledal. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Jaz sem prišel noter skozi neka vrata, ki si dol skakal. Sem pa šel naokrog in ne vem kje sem to spregledal. 

No evo, namsto, da greš tam dol po viticah, greš naprej desno. Mal easy skakanja je.

Drugače lahko prideš not tudi drugje. Recimo tam pri teleportu levo od Monasteryja, greš lahko gor in razbiješ neke deske za katerimi so neke magične podgane (NekiNekiMiške XD).

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...