Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 2 minutama:

Kaj pomeni klicaj nad glavo karakterja v mojem partyu? Vem, da je to ponavadi, da ti ima kaj za povedati... Ampak pri meni ima Wyll klicaj nad glavo in ko odprem dialog, ni nobene možnosti pogovora. Sem šel ven iz igre in nazaj ter loadal... pa je klicaj še vedno prisoten. Full me nervira. 

 

Možno da si nekaj naredil v drugačnem vrstnem redu kot so si devsi zamislili. Jaz sem na njemu fasal klicaj v Act3 ker sem šel enga šefa usut zarad legendary loota preden preko questov sploh zveš kako do njega. 

Povezava do prispevka

Aha. Ma to sem že opravil (po moje). Mene bolj skrbi, da v enem skozihodu ne bom mogel opraviti hkrati Mountain Pass in Cursed Lands questov v Underdarku. Ko končaš stvari na površju in prvi del Underdarka (Do Grymforgea), se ti odpreta dve poti, ki obe pravita "Tie loose ends before proceeding.", ampak samo če grem po spodnji strani (Grymforge Elevator) mi igra javi, da sem v Act 2. Če grem zgoraj (Mountain Pass) pa ne. Zaenkrat sem se odločil, da bom najprej šel zgoraj.

 

Sem pa videl, da se mi nek nov NPC (nek mage z velikim klobukom - Weary Traveler) pojavi na obeh lokacijah (sem dvakrat sejval, da probam obe poti). Takoj, ko prideš v cursed lands po Underdark poti, ali pa malo kasneje po enem fightu v Mountain Pass. Sklepam, da ga dobiš samo ne enem mestu v istem skozihodu.

Bolje, da neham overthinkati tole. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Aha. Ma to sem že opravil (po moje). Mene bolj skrbi, da v enem skozihodu ne bom mogel opraviti hkrati Mountain Pass in Cursed Lands questov v Underdarku. Ko končaš stvari na površju in prvi del Underdarka (Do Grymforgea), se ti odpreta dve poti, ki obe pravita "Tie loose ends before proceeding.", ampak samo če grem po spodnji strani (Grymforge Elevator) mi igra javi, da sem v Act 2. Če grem zgoraj (Mountain Pass) pa ne. Zaenkrat sem se odločil, da bom najprej šel zgoraj.

 

Sem pa videl, da se mi nek nov NPC (nek mage z ogromnim klobukom - Weary Traveler) pojavi na obeh lokacijah (sem dvakrat sejval, da probam obe poti). Takoj, ko prideš v cursed lands po Underdark poti, ali pa malo kasneje po enem fightu v Mountain Pass. Sklepam, da ga dobiš samo ne enem mestu v istem skozihodu.

Bolje, da neham overthinkati tole. :D

 

Shadowlands je začetek act 2. 

Spoiler

Mountain pass je pa popolnoma opcijska lokacija v Act1 a z zelo pomembnim delom zgodbe sploh če imaš v grupi LaeZel + najboljšim orožjem za clerica v igri. Če hočeš naredit in videt vse narediš Underdark do konca in greš potem nazaj na površje do gorečega motela in od tam naprej v Mountain pass ker tako ne skipaš še enega dogodka tam blizu. Če greš v shawlands iz Underdarka se ta dogodek zgodi samodejno brez tebe, vse v Mountain passu pa počaka dokler ne vidiš podobnega obvestila v shadowlands.

 

Povezava do prispevka

Ma ja, to vidva čist preveč komplicirata, tako kot je rekel Gatsu, vse je na voljo tudi v Act 2, samo tist main quest se splača prej obrnit. Edino kar lah fališ so kaki timed questi (če igraš prepočasi), pa še to zdej iz glave ne bi znal povedat kateri questi so timed

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 8 minutami:

Shadowlands je začetek act 2. 

  Razkrij skrite vsebine

Mountain pass je pa popolnoma opcijska lokacija v Act1 a z zelo pomembnim delom zgodbe sploh če imaš v grupi LaeZel + najboljšim orožjem za clerica v igri. Če hočeš naredit in videt vse narediš Underdark do konca in greš potem nazaj na površje do gorečega motela in od tam naprej v Mountain pass ker tako ne skipaš še enega dogodka tam blizu. Če greš v shawlands iz Underdarka se ta dogodek zgodi samodejno brez tebe, vse v Mountain passu pa počaka dokler ne vidiš podobnega obvestila v shadowlands.

Aha, torej Mountain Pass it is.

Na kateri dogodek misliš tole v spoilerju? Zgoraj nad Underdarkom se mi zdi, da sem spucal vse kar ni skritega.

A to govoriš o srečanju z grupo Githyankijev? Tisto sem dal skozi že pred prvim obiskom Underdarka. Brez mene se je odvilo reševanje folka iz gorečega motela, ker sem očitno triggeral sceno, ko sem prišel do Waukeen's resta, ampak pol šel najprej dol v Blighted Village. Ko sem prišel nazaj so bili že vsi mrtvi in so vojaki od Wyllovega fotra že šli dalje.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
drevored reče pred 4 minutami:

zakaj mountainpass ni v act2?

 

ce gres v mountainpass npr triggeras odhod tieflingov in jih goblini pokoljejo

Pojma nimam, mogoče kak bug samo pri meni? Če grem z Grymforge Elevatorjem mi po loadanju igra javi, da sem v Act 2. Če grem v Mountain Pass pa ne.

Jaz sem drugače Tieflinge rešil in so že zdavnaj odšli proti BG. Še preden sem sploh prišel do Grymforgea.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Elminster Aumar :avadodo:

 

Kjera faca, ne me jebat.

Ga srečam in pravi, da je lačen in rabi počitek. Se zmeniva, da naj gre v naš kamp in se mu bom pridružil kasneje. Pridem za njim in tip počopal faking vse camp supplyje, razen ene salame. :avadodo:

Prvič, da sem save scummal. :D

 

Aja, pa res carski voice acting ima. Kar poslušal in poslušal bi ga. Moram pogooglati voice actorja, če je morda posnel kake audio booke.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Minor spoiler za en puzzle v Monastery (Mountain Pass).

Spoiler

Morninglord's Radiance :avadodo:

Sem razrešil puzzle s Ceremonial Weapons in videl, da mi je zadeva dala carski buff. Valjda sem moral takoj za tem long restati in sem izgubil buff. Wery sad. Za hec probam odstraniti eno od ceremonial orožij in jo dati nazaj. Bam, buff spet vklopljen. :avadodo:

Zgleda bom od zdaj dalje vsakič po spanju priskakljal mal na obisk v Monastery. :D

Hype ne popušča. Še vedno 10/10 GOAT roba.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 34 minutami:

 

  Razkrij skrite vsebine

Morninglord's Radiance :avadodo:

Sem razrešil puzzle s Ceremonial Weapons in videl, da mi je zadeva dala carski buff. Valjda sem moral takoj za tem long restati in sem izgubil buff. Wery sad. Za hec probam odstraniti eno od ceremonial orožij in jo dati nazaj. Bam, buff spet vklopljen. :avadodo:

Zgleda bom od zdaj dalje vsakič po spanju priskakljal mal na obisk v Monastery. :D

Hype ne popušča.

 

Meni pa nekoliko :( Pa ne zaradi igre, ki je vseeno nadcarska. Zaradi moje sfukane psihe zgleda glede teh zadev. Prav paničen fomo in problemi z inventarjem isto kot v podobnih igrah (nazadnje Starfield) kjer hočem vse pobrat in me je strah dat vstran potem pa sem vedno preobtežen, grem inventory management, ki mi vzame faking eno uro, da gledam kaj prodat, kaj dat keremu kompanjonu, kaj poslat v camp. Prav neke vrste panika me grabi ko odprem in vidim vso to glomaznost in vso dogajanje v njej. Zato danes nisem niti pognal, ker nisem sproščen nekaj.

 

Še v življenju nisem imel takih občutkov v nobeni igri. Dosti jih je pravilo v ER je preveč vsega... meni se je zdelo premalo.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 1 minuto:

Pac equipas tisto kar da vec dmga pa je. Res ni neke umetnosti, ce hocs hrckat pac posl vsa posebna orozja v camp pa je. Sej ves da jih ne bos niti 1x sel pogledat pa kao neke builde delal 😆 

 

Ah jebi ga sad, če ne morema tega klika/preklopa v glavi naredit. Potem pa sem non stop nervozen in na neki točki vedno kar zaprem vse skup. V teoriji vem kak bi moral in da pretiravam...

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 30 minutami:

 

Meni pa nekoliko :( Pa ne zaradi igre, ki je vseeno nadcarska. Zaradi moje sfukane psihe zgleda glede teh zadev. Prav paničen fomo in problemi z inventarjem isto kot v podobnih igrah (nazadnje Starfield) kjer hočem vse pobrat in me je strah dat vstran potem pa sem vedno preobtežen, grem inventory management, ki mi vzame faking eno uro, da gledam kaj prodat, kaj dat keremu kompanjonu, kaj poslat v camp. Prav neke vrste panika me grabi ko odprem in vidim vso to glomaznost in vso dogajanje v njej. Zato danes nisem niti pognal, ker nisem sproščen nekaj.

 

Še v življenju nisem imel takih občutkov v nobeni igri. Dosti jih je pravilo v ER je preveč vsega... meni se je zdelo premalo.

Isto sem počel sam na začetku, sam pol sem ugotovil, da je brezveze pobirati vso kramo. Najprej sem pobiral vse, pol samo še orožja, sedaj, če zadeva ni vredna vsaj 100 gold niti ne povoham. Edino še losati se moram vseh spell scrollov in throwable zadev, ker itak nikoli ne uporabljam. :D

Jaz samo še raziskujem in pičim dalje. Še vedno pretaknem vsak sod in zaboj, ampak samo da pogledam ali je not kaj unikatnega ali camp supplies.

Anksioznost izginila v trenutku.

Bodi močan. :D

 

Galko reče pred 50 minutami:

Tisti klojšter skriva še precej precej PRECEJ hujšo robo kot en ušiv buff, buddy :D :D no sej vem da boš našel to zadevo, sej si true adventurer, sam tko no, da te mal nahypam :D

Si predstavljam, da bo neki hudega z uno krvjo, ki jo omenjajo, ja. Un crest, ki sem ga dobil bom kr lepo trogal dalje. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Edino še losati se moram vseh spell scrollov in throwable zadev, ker itak nikoli ne uporabljam. :D

 

To se moram spraviti uredit v inventar, ker ima Astarion težo na meji samo s potioni in craftabli za potione :wacko: Ene 8 al kolko whellov mi odpre ob akciji. Uporabim pa tudi nič praktično... v 60 urah ene 3 zadeve. Saj itak niti ne najdem kaj hočem, ko grem iskat. Ta managament, da to presortiram bo itak vzel ene 2 ure :ermm:

 

Pol pa gasa in verjamem, da bom takoj mel dosti manj težav.

Povezava do prispevka

Ja, Karlach mečem vso robo, ki jo imam namen prodati. Poln je omenjenih pizdarij - potionov in alchemy ingredients ter par quest zadev. Potem, ko z X preiščeš okolico in lootaš, pa ti ne ponudi, da komu direkt vržeš opcije in poberem z njim. Potem pa hitro spet premetavat.

 

Ko kaj iščem pa itak nič ne najdem in buljim v ekran 5 minut. V Monastery sem zaznal, da bi blo dobro Liziko dat v party in sem šel po njo. Ona pa brez opreme, ker sem vse premetal na Karlach in niti upgrejdana do konca. Eno uro sem rabil, da sem jo oblekel in opremil med brskanjem po vseh inventarjih.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 urami:

Ja, Karlach mečem vso robo, ki jo imam namen prodati. Poln je omenjenih pizdarij - potionov in alchemy ingredients ter par quest zadev. Potem, ko z X preiščeš okolico in lootaš, pa ti ne ponudi, da komu direkt vržeš opcije in poberem z njim. Potem pa hitro spet premetavat.

 

Ko kaj iščem pa itak nič ne najdem in buljim v ekran 5 minut. V Monastery sem zaznal, da bi blo dobro Liziko dat v party in sem šel po njo. Ona pa brez opreme, ker sem vse premetal na Karlach in niti upgrejdana do konca. Eno uro sem rabil, da sem jo oblekel in opremil med brskanjem po vseh inventarjih.


 

pa dobr, a more met vsaka nek isti specialen armor pa vse? Pac vsacga lika mal drgac naredis pa nimas teh problemov. In pol k pobiras neke kose opreme pa vids, aha ta bi bil za fajterja, ta za healerja, ta za carovnika. Aha kdo se nima prstanov, evo ti ga na. Poberes neki posebni item za carovnika/monka whatever, k je slabsi k ga ze mas ali pa sploh nimas tega lika -> send to camp.  
 

scrolle pa jaz kar malo razprsim okoli, tist kar je cool probam da se Gale nauci, ce pa ze zna pa lepo razprsim scrolle okol, sploh na tiste karakterje k ne delajo dobr damage na dalec z lokom. Taki so trije pr meni, tak da malo mesano na zaru pa pol v akcijah uporabljam scrolle for the lolz. Scrolli so ponavad itak v knjigah ali zabojih, tk da lah iz prve das send to: X.  Potionov pa res ne uporabljam, razn speak with animals, tak da tisto hrckam na fighter liku, sam itak niso tezki

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...