Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Berbasecks reče pred 11 minutami:

kaj je za vas zadnji fight? Če rečemo da ma Netherbrain fight 3 faze (mesto, na brainu do krone, po kroni), mislite res sam zadnji phase?

 

Spoiler

Jaz mam save tik pred koncem, tam ko se odlocis al se bos pridruzo brainu al ga bos onico... pa mi je pol slo v ta novi dodan konec

 

*edit: 3 faza figta, ko je brain ze premagan sem potem mel opcijo pridruzit al unicit..od tam mam save

 

uredilo bitje uros678
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 19 urami:

Druzga kot čakat mi itak ne ostane. Sam dvomim, da bojo šli fiksat nek tak specifičen bug.

Ajde, vsaj couch co-op save file mi še vedno dela. Nekje do 2026 bova mogoče obrnila s kolegom.

lohka pač zbrišeš dol game in na novo inštaliraš. To dostikrat fixa zadeve pri kakih patchih.

Povezava do prispevka

No, ena zamera še iz moje strani. Špil te praktično sili, da je Tav tudi "face" of the party, torej posledično so ZELO MOČNO preferirane CHA based klase.  Brez tega zgubiš te approves/disapproves s strani companionov. Sem mislil, kako bom na svojem monku lepo dumpnil CHA in kot face imel v barda respecano God's Favorite Princess.  LOL NOPE :(

Povezava do prispevka

pač ti, torej Tav ali Origin char, "mora" bit face of the party.

 

Men je ful fora, da sem good girl half wood elf open hand monk v tem runu.  Ampak hkrati bi mel rad CHA sam 8 in naj bo nekdo drug face.  Tko tud, če grem cheesat STR z elixirji, ne bom mogu met proper CHA (ampak mogoče, mogoče 12 :sick:)

 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Če greš v dialoge s kom drugim oz. leadaš party s kom drugim, ti vedno na Tav preklopi, ko se začnejo pogovori / cut scenes? Se spomnim, da je meni včasih dalo druge like v fokus, ampak je bilo to bolj pomotoma (recimo da sem leadal z lae'zel in je prva vstopila v nek cut scene triger). 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 13 minutami:

pač ti, torej Tav ali Origin char, "mora" bit face of the party.

 

Men je ful fora, da sem good girl half wood elf open hand monk v tem runu.  Ampak hkrati bi mel rad CHA sam 8 in naj bo nekdo drug face.  Tko tud, če grem cheesat STR z elixirji, ne bom mogu met proper CHA (ampak mogoče, mogoče 12 :sick:)

Pri meni se interakcije z liki dogajajo s characterjem, ki ga upravljam. Ne rabi nujno biti Tav.

Če upravljaš SH namesto Tava, ne potekajo dialogi z njo?

Povezava do prispevka

ja, dialogi potekajo s karakterjem, ki ga vodiš.  Ampak dialogue choices imajo posledice na tvoje companione approves/disapproves. In to je smiselno samo, v kolikor v dialogih uporabljaš Tav.  Za romance, za progression companion questov ...

 

Pač dobesedno se gimpaš, če ne igraš CHA based Tav, ni dovolj, da je to en v partyu. Ali imaš slabe šanse za persuasion/deception/intimidation al pač spustiš companion "relationship pointe".

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Ampak ne razumem točno, kaj si pričakoval? Če recimo uporabljaš Wylla v dialogih, a ni logično, da ostali v partyju ne morejo ocenjevat Tava (torej approve/disapprove)? Ne vem točko, kako bi to lahko drugače naredili.

 

Sicer pa lahko uporabljaš Tav-a, ki nima visoke charisme in večinoma izbiraš opcije, kjer ni charisma roll. Teh je v bg3 napram d&dju v dialogih v bistvu kar precej. :D Če me spomin ne vara, se tud veliko approve/disapprove zgodi, ko izbereš opcije, ne po rollu. Tako da lahko tudi izbereš char opcije, če so v skladu z likom in jih pač verjetno failaš - itak je igra dost fail forward in embracaš, da igraš nekarizmatičnega štora. :D

uredilo bitje Deskyet
Povezava do prispevka

Sedaj sem končal prvo mapo in napredujem skozi underdark na Honor težavnosti - to je moj 4. run in izbral sem si Dark Urge Paladina ki se tokrat ne bo uklonil gospodarju!  Zaenkrat sem bil blizu konca runa edino pri owlbeastu ki sem ga ponavad pospravil pri lvl 3, na tej težavnosti je pa konkretno težji fight tako da sem komaj pobegnil z enim likom. Žal potem nisem šel nazaj do končanja konflikta med Goblini in Druid bazo tako da sem ugotovil da če tega ne storiš tvoje delo opravijo goblini... Ostali "šefi" do tu so se mi zdeli enaki kot na tactician in so padli ko keks. Edino teta pehta se je morda klonirala bolj pogosto a vseeno ni imela za burek za moj lvl 4-5 party in prvič se je na koncu spremenila v Mayrino in sem preko examine ugotovil katera je prava. Kljub temu da sem jo spravil na low hp se tokrat ni predala tako da ta runa ne bo nič z njenim +1 stat perkom... Na pajkovko sem pa pozabil in moram it še nazaj ven do nje.

 

Kar se tiče optimizacij opažam da še vedno nalaga texture z zakasnitvijo ampak jih tokrat dejansko po par sekundah naloži. Inventar v A1 itak nikoli ni bil problem a se mi vseeno zdi bolj odziven. Žal mi niso všeč spremembe načina označevanja več predmetov hkrati - prej R2, sedaj držiš kvadrat in potem označuješ z X. Prav tako se spet ne da pobirat denarja iz tal iz nastavitev je pa izginila opcija "Always Show Item Stack Splitter" ki je ta problem odpravila. Pa dodali so še nekaj bližnjic na D-pad (preklop range/melee če držiš lev gumb)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...