Skoči na vsebino

Kateri so vam SP špili z največ vsebine aka eXXXtreme value games


Priporočeni prispevki

Raz reče pred 5 urami:

 

Sicer nima neposredne zveze s to temo, a ko ravno omenjaš - meni je hecno, da so te simulacije delovnih strojev in vlakov/kamijonov tko specifično popularne med Nemci, pa mi razen tega, da so pač ful stereotipno delaven narod, ne pade na pamet en konkreten razlog za to.

 

Mal sem brskal po netu, pa najdem na redditu in drugje bolj obrazložitve, da take špile v glavnem kupujejo in igrajo non-gamerji, sploh fotri srednjih let, ki drugače o igricah in PCjih nimajo pojma ter jim je večurno furanje virtualnega šleparja čez celo Evropo tak sproščujoč, stress-free način preživljanja prostega časa.

 

Sam zakaj glih 60-letni Klaus iz Frankfurta in 52-letni Hermann iz Bremna ful uživata v tem, da po rednem šihtu še popoldan in čez vikend v Forklift Simulatorju razkladata virtualni tovor po virtualnem skladišču, medtem ko njuni vrstniki iz Anglije al pa Slovenije visijo v lokalnem pubu/gostilni al pa gledajo TV?

 

GmmED1c.jpg

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 6 urami:

to sem js tud mel včasih enga sodelavca, šoferja

fural avio (ta mali kamion nakladalne dolžine 6m, nosilnosti ca 3000kg)

itak v povprečju ziher 10h šihti

pol je šel pa domov šleper furat na PCju :D

Jest poznam dva mlada kmeta ki zvecer nazigata farming simulator. Vsak pa po dva traktorja doma.

 

Poznam se enga ki igra nek sailing simulator (tud sicer velik jadra). Smo bli na pivu in model vstane, gre in pride cez 10 min nazaj: 

- kam si pa su?

- jadrnico obrnt

 

V daljni preteklosti sm igral flight simulatorje (instalacija z 10 cdjev je bla itak zabava sama po sebi), sam to bolj iz firbca pa ker sm kt mulo mel zeljo bit pilot. Sam res mi ni jasno zakaj bi nekdo igral simulator necesa kar lahk pocnes IRL, mas skillse in te tud placajo.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 7 urami:

to sem js tud mel včasih enga sodelavca, šoferja

fural avio (ta mali kamion nakladalne dolžine 6m, nosilnosti ca 3000kg)

itak v povprečju ziher 10h šihti

pol je šel pa domov šleper furat na PCju :D

 

 

 

Mali kamionček v službi po Lj ali Slo, virtualno pa big ass šleper po celi EU in širše. Legit! Izpolnjuje mokre sanje  :D

Una dva kmeta k bog pozna tud najbrž furata big ass traktorje po ameriških ravnicah ne male tomo vinkoviče po blatnih dolih.

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 16. 5. 2020 at 23:10:

Factorio in kerbal space program. Tadrugi je celo tako genialen da po spilanju ful bolj razumes orbital mechanics in potovanje po vesolju na sploh. Sicer zelo povrsno, sam men to ful pomaga ko razmisljam/berem/gledam karkoli povezanega z raziskovanjem vesolja.

 

Tema je res dokaj subjektivna, se pa lahko poistosvetim s tem. Sicer sem od omenjenih špilov igral le Factorio (and i love it), sem pa namesto KSP orenk prešpilal Children of a dead Earth in Space Engineers.

 

Če bi šlo pomojem, bi predvsem CoadE uvedel kot obvezen špil pri srednješolskem pouku fizike in astronomije, pa še kemija je vmes. Špil ti dejansko omogoča, da si sestaviš atomski reaktor za vesoljsko ladjo vse do najmanjših (smiselnih) detajlov kot je izbira materiala za prevodnike toplote (isto velja za druge elemente ladje) in mešanice goriva; ko za par ur zabluziš v kombiniranje grafita, keramike, molibdena, tungstena, silicija in nevemkolkih drugih materialov za največji izkoristek glede na maso s še sprejemljivim toplotnim izžarevanjem, začenjaš dejansko razumet, kaj približno počnejo znanstveniki v Nasi in Spacex-u.

To je pa le en del igre - večina se vrti okoli potovanja in celo bojevanja v vesolju; kolikor vem, KSP slednjega aspekta ne vsebuje (nič narobe s tem, vesolje bi moralo biti mirno). Naučiš se razlike med raznimi kinetičnimi izstrelki in laserji v vakuumu, preračunavanja tarče glede na njeno pozicijo v orbiti ob upoštevanju preostalega delta-V-ja in izogibanju sovražnih izstrelkov; pol maš pa še razno splošno znanje ala Lagrange pointi in prehodi v zamaknjene orbite, ki so tudi na dolgo razloženi v sami igri, če se človeku da brat teorijo. Špil me je takrat tako navdušil, da sem šel pol še enkrat narest skoraj vse zlate dosežke (določeni so bili vseeno pretežki).

 

Space Engineers pa je s 1800+ urami moja najbolj igrana igra na Steamu :happy: Zadnje čase je sicer ne igram, vendar ne, ker mi ne bi bila več dobra; predvsem zato, ker bi komot zabluzil not še za kake 100 - 200 ur in si tega trenutno ne morem privoščit. The stories i could tell you... kako sem skozi leta Early Access-a zgradil (takrat delujoč) podzemni vrtalnik, ali pa kako sem gradil vesoljsko postajo v orbiti in minerja asteroidov (ona rdeča reč); pol sem šel na Luno in si v velikem kraterju zgradil večnadstropno bazo, na kateri sem kasneje postavil orbitalno dvigalo ter na tem dvigalu zgradil še ogromen ship grinder... malo preden je igra izšla iz Early Access-a, sem ravno pristal na Marsu in si tam začel gradit bazo; na žalost pa je izid igre izničil prisotnost urana na planetih, kar je precej gimpalo moj nekajletni save :( Malo kasneje sem še enkrat štartal iz nule, vendar se mi je odsotnost urana malo zamerila, pa še druge stvari so prišle vmes in sem pol dal špil začasno na stran.

 

Ob tem moram absolutno omenit tudi Minecraft in Dwarf Fortress z ustreznimi grafičnimi modi; meseci in leta zabave s tem, če igralcu sede tak tip igre.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka

Witcher 3 itak.

 

Sam glede zabitega cajta pa Football managerji. Dobro, da sem odnehal.

 

Potem pa Simcity 2-4, od Impression games city builderji(Caesar, Pharaoh, Zeus, onega kitajskega pa nisem nikoli fejst igral). 

 

Civilizacije tudi jasno. 2-4, zdaj šestica.

 

Aja pa nujno omenit še Baldurs Gate. V enici verjetno več cajta pustil ko v dvojki.

Povezava do prispevka

Monster hunter World in Diablo 3 Eternal Collection sta zame vzorčni primer takih iger. Devsi obe igri še vedno zalagajo z free contentom. V MHW redno dodajajo nove monstre al pa variacije ter evente ki dodajajo v igre novo opremo. V Diablo 3 2x letno šaltajo sezono z bonusi ter novim gearom. Ta igra je res ultimate gearloot zadeva kjer legendary oprema dobesedno dežuje in posledično z veseljem grindaš naprej v upanju na upgrade ki te bo naredil še bolj močnega in boš lahko preklopil še na višjo težavnost kjer dober loot še hitreje pada :D Zapovrh je D3 še ultimate couch coop igra za do 4 igralce!!!

 

MHW imam pomoje že ene 600 ur V D3 preko PC in PS4 pa sigurno še več. Več sem igral samo še D2 in WoW. 

 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 20 minutami:

Jaz sem Monster Hunter World igral zelo blizu originalnega izida (odlična igra, res TOP 10 tistega leta) ... Me kar zanima, koliko novega me čaka, ko bom šel igrat dodatek, glede na to, da skos pišete o nekih updejtih :D 

 

 

Dlje ko boš čakal več stvari te bo čakalo. Sam vprašanje če se boš sploh lotil endgame contenta ki ga sedaj dodajajo ker moraš met res hudo opremo da te ne oneshotajo preden rečeš keks :D Sam zdej že dolg nisem več igral in me te novotarije ubijejo ko mačka in bom zadevo naprej igral kvečjemu na PS5 kjer bi morala tale igra z lahkoto laufat na 60fps če bo podpirala boost mode brez patchev.

Povezava do prispevka

Jaz si tudi podobno kot Chenier niti ne predstavljam, kva se so fuknili v špil v vsem tem času od izida naprej. V vanilli sem ostal pri dveh od zadnjih treh ancient dragonov al kaj so že bili tisti beasti čisto na koncu pa je bil že to zelo epic in proper dolg špil. Ampak kolikor razumem pa kao nisem še niti dobro špilati začel? :D lol 

Povezava do prispevka

Ma MHW je tak špil, da se laho vračaš nonstop in kr hitro nazaj padeš. Seveda, če si se predtem skoncentriral na eno ali 2 orožji in tisti obvladal do neke mere. Če nisi, pol malenkost dlje traja.

Torej kupit in igrat, če le imaš vsaj malo interesa. :D

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 41 minutami:

mene ta MWH že neki časa muči, da bi ga nabavil

a pol pravte, da nej si raj ne omislim še enga cracka

in raj celo kdaj preigram kaj iz backloga :P

Lahko das MHW na vrh backoga in gres pucat backlog :D

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

ne mi rečt da je tak casual cock lover monita john kadakroli igral MHW???? Če je pa to res te pa takoj dodam nazaj v telefonski imenik

Ma dej stari, men je glavna muka pomanjkanje časa. Drugače bi cele dneve nabijal to igro lol. Enostavno preveč moška je.

 

Še glasoval sem jo za GOTY 2018. :D

 

Berbasecks reče pred 1 uro:

mene ta MWH že neki časa muči, da bi ga nabavil

a pol pravte, da nej si raj ne omislim še enga cracka

in raj celo kdaj preigram kaj iz backloga :P

Toplo toplo, varjanta leather gay sex toplo priporočam. Čista uživancija in droga. Grind še nikoli ni bil tako fun, resno.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 3 urami:

Ma dej stari, men je glavna muka pomanjkanje časa. Drugače bi cele dneve nabijal to igro lol. Enostavno preveč moška je.

 

Še glasoval sem jo za GOTY 2018. :D

 

Jp to se pa strinjam, pojma "MHW" in "pomankanje časa za igrice" res ful ful FUL ne gresta skupaj :D:D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...