Skoči na vsebino

[meta] FORUM - komentarji, težave


Slinch

Priporočeni prispevki

DaMachk reče pred 39 minutami:

Cestitam, izvrsten odgovor. Le naprej graditi na njem, pa ti bo mogoce uspelo se kaj pametnega napisat.

 

sem ti ze pa si po pricakovanjih zgresil bistvo

 

evo, napisano na drugacen nacin, da ne bos klical matke, naj ti raztolmaci

 

ne bit nadlezen debil, ki za brezveze utruja folku in bo vse ok

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 1 minuto:

 

sem ti ze pa si po pricakovanjih zgresil bistvo

 

evo, napisano na drugacen nacin, da ne bos klical matke, naj ti raztolmaci

 

ne bit nadlezen debil, ki za brezveze utruja folku in bo vse ok

 

kolega, si se ze pogledal kaj v ogledalo?
pometel pred svojim pragom?

 

pricni tam.

Povezava do prispevka

Tole prizadeto moderiranje tudi meni prav nič ne sede. 

Stil zadnjega foruma je peljal stvari naprej dokaj nemoteče.

Zdaj pa imam občutek, da nekateri pezdetje kar tekmujejo, kdo bo pobrisal več komentarjev - to pa delajo samo zato, da se neki dela - zame najbolj osovraženi lartpurlartizem v vsej svoji grdoti.

ajde, skulirajte se malo, pa ne razvaljivajte tolko, drugače bo celotna zadeva zamrla že preden je zaživela

Povezava do prispevka

Drgač kaj je že debilno, je to, da moderatorji niso jasno označeni. Zakaj obstaja skupina "šerifi", če ima ogromno drugega folka isto moderatorske pravice? Za mafijo sem še štekal, za jebene Vesoljce, ki so bili na prejšnjem forumu vezani na število postov, pa mi res ni jasno, zakaj naenkrat lahko harajo okoli z moderatorskimi pravicami. Plus nujno je treba popucat šerife, pismo no, http://dev.mn3njalnik.com/index.php?/staff/ tukaj je pol folka neaktivnega (srsly razni KAiBBi pa Meraxesi so zadnje sporočilo na forum oddali najbrž 10 let nazaj), med ostalo polovico pa so res random uporabniki ala Tadey itd. (pa nimam nič proti uporabniku, čisto v redu je, samo res ne vidim, kaj bi on posebi sodeloval v skupnosti, da bi bil moderator?)

 

Dajte naredit neko smotrno ekipo s folkom, ki dejansko ustvarja nek content in jih jasno in transparentno označit kot MODERATORje, ne pa da je polovica šerifov bila nazadnje aktivna pred 10-imi leti, četrt jih je nekih občasnih uporabnikov brez resnega inputa v content, ostalih četrt pa kul. Dajte magari obdržat samo teh četrt kul šerifov, pa ostale demodat

uredilo bitje ĆAMIR
Povezava do prispevka

Ok.. ne samo res me zanima kaj je Fora Mafije, to swm hotel ze neki casa vprasat?

amnesia reče pred 2 minutama:

 

mod pravice se lahko doloca vsakemu userju, ne glede na skupino (skupina v tem primeru nic ne pomeni)

Aja pa legende me tudi zanimajo

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

pojma nimam, kaj je fora mafije, bos moral febota vprasat

 

legende so stari userji, ki so prispeval veliko vsebine in kaksne legendarne poste (spet, predvidevam)

 

carsko bi bilo, ce bi imeli eno zaklenjeno temo tukaj v beli tehniki, kjer so nastete vse skupine in za vsako en kratek opis v jokerjevem stilu

Povezava do prispevka

Tehnicno vprasanje:
Kako prilepim koscek kode in ga oznacim da se naj formatira kot koda (torej da je monospace font in se ohranijo vsi presledki in podobno). Prejsnji forum je imel to moznost, ceprav je slabo delovala.

Kulturni predlogi:

- moderiranje brez brisanja razen, ce je zadeva res kriticna (doxxanje, pr0n in gore v sfw temah, vec strani spama)

- transparentno moderiranje (USER WAS BANNED FOR THIS POST)

- gnojisce dostopno vsem - FOMO pri uporabnikih spodbuja spam. primer kocevca ko je nabil 300 postov v dveh dneh in zdej k ma gnoj je v tednu dni napisal se dodatnih 30 postov. ce ima kdo raje gnojisce kot preostali del foruma naj gre direkt na gnojisce kot pa da najprej 200 postov slabsa kvaliteto ostalega foruma.

- minuski in pluski naj bodo anonimni. tako je onemogoceno jamranje zakaj mi je _poimenski uporabnik_ dal minus. onemogoceno je tudi revenge minuskat. druga (boljsa) resitev bi bila da se ohranijo samo pluski brez minusov. samo plusek pomeni "strinjam se" ali "vsec mi je" brez da naredis beden post zarad tega. pri "ni mi vsec" je pa zazeljena tudi obrazlozitev zakaj. tko da je minusek dosti manj uporaben, ker je zazeljeno da napises post z drugacno perspektivo in razlozis zakaj ti neki ni vsec ali se ne strinjas.

Povezava do prispevka

@DaMachk
Ni ti jasno zakaj bi se moral zagovarjat pa si kljub temu prostovoljno prisel pisat poskus zagovora, ceprav te nihce ni omenil.

 

Drugim svetujes pometanje pred lastnim pragom, hkrati so ti pa ocitki, ki jih imajo ostali zate nadvse zabavni. Glede na tvoje pisanje pa se mi zdi, da niti ne razumes kje je problem in ce je tisti prispevek iz Discorda tvoj, vidim da tudi nisi sposoben potegnit logicnih zakljuckov, ki jih imajo posledice tvojih dejanj.

 

Razlog zakaj bi se moral zagovarjat je, da v nasprotnem primeru dolocena dejanja oz. bolje receno dejanja dolocenih posameznikov nimajo posledic. Kot se je slikovito izrazil soustvarjalec novega foruma v Gostilni lahko potem doloceni posamezniki pocnejo kar se jim zazdi. Glede na to, da gre v bistvu za Febotov forum in ga lahko vodite z zelezno roko, ce zelite pa lahko kot odgovor na ta post enostavno citiras Terms of Use. Ampak, ponovno, ne vem, ce je to najbolj primeren nacin vodenja foruma. S taksnim odnosom se bo kvecjemu se teh nekaj dolgoletnih uporabnikov foruma spodilo stran.

uredilo bitje Denny Crane
Povezava do prispevka

Hm, meni lepo piše Šerif. In strinjam se, da bi bilo res OK, če bi čisto VSI moderatorji (torej šerifi) imeli to urejeno oz. označeno. Posledično pač odpadejo neke druge skupine (npr. če je nekdo sedaj Mafia in hkrati Šerif ...). Oz. nekaj v tem smislu. Toliko pač z moje strani, ker ste omenjali skupine in te označitve kdo-je-kaj. 

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Zdej pa enostavno ne vem, a jz vidim več postov in omemb kot ti Denny, al pač gre za primer t.i. "selektivnega branja" ki se ga več kot rado očita na tem forumu.

 

Zanimive zaključke in očitanja vlečeš na podlagi delnih informacij. Iz tega lahko sklepam da gre brž za užaljenost ob predpostavki da sem ti "trigger happy" izbrisal x postov.

Niti nisem imel namena več odgovarjat, pa si me taggal z zanimivimi izjavami in se mi je zdelo vsaj pošteno, da ti dam vedeti da te nisem ignoriral.

 

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 19 minutami:

Zdej pa enostavno ne vem, a jz vidim več postov in omemb kot ti Denny, al pač gre za primer t.i. "selektivnega branja" ki se ga več kot rado očita na tem forumu.

 

Zanimive zaključke in očitanja vlečeš na podlagi delnih informacij. Iz tega lahko sklepam da gre brž za užaljenost ob predpostavki da sem ti "trigger happy" izbrisal x postov.

Niti nisem imel namena več odgovarjat, pa si me taggal z zanimivimi izjavami in se mi je zdelo vsaj pošteno, da ti dam vedeti da te nisem ignoriral.

 

Zaključke sem potegnil iz prispevkov v tej temi. Do zakulisja pa nimam dostopa, tako da vse informacije, ki jih imam so dostopne v tej temi in v Gostilni v Konzolcu. Če moja slika ni popolna pa se opravičujem in prosim, da jo dopolniš.

 

Tvoj sklep glede užaljenosti pa ne bo držal, ker zaenkrat ne pogrešam nobenega svojega posta. Možno sicer je, ker nisem preverjal, če je vse tam kot bi moralo bit. Je pa zelo zgovorno tudi to, da sam ne veš komu vse si brisal poste...

uredilo bitje Denny Crane
Povezava do prispevka
Denny Crane reče pred 14 minutami:

Zaključke sem potegnil iz prispevkov v tej temi. Do zakulisja pa nimam dostopa, tako da vse informacije, ki jih imam so dostopne v tej temi in v Gostilni v Konzolcu. Če moja slika ni popolna pa se opravičujem in prosim, da jo dopolniš.

 

Tvoj sklep glede užaljenosti pa ne bo držal, ker zaenkrat ne pogrešam nobenega svojega posta. Možno sicer je, ker nisem preverjal, če je vse tam kot bi moralo bit. Je pa zelo zgovorno tudi to, da sam ne veš komu vse si brisal poste...

Zelo prebrisana ideja, da bi pa me le spravil v zagovarjanje ;)

 

Hkrati pa tudi vem natančno koliko postov sem do sedaj izbrisal, hvala za skrb. ;)

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 3 minutami:

Zelo prebrisana ideja, da bi pa me le spravil v zagovarjanje ;)

 

Hkrati pa tudi vem natančno koliko postov sem do sedaj izbrisal, hvala za skrb. ;)

Me ne, to ni moj namen. Ker potem bomo spet šli mimo dejanskega problema in prešaltali medsebojno prepucavanje. Razlog zakaj sem tebe navedel je to da si se sam izpostavil.

Povezava do prispevka
Zamorc reče pred 2 urama:

Tole prizadeto moderiranje tudi meni prav nič ne sede. 

Stil zadnjega foruma je peljal stvari naprej dokaj nemoteče.

Zdaj pa imam občutek, da nekateri pezdetje kar tekmujejo, kdo bo pobrisal več komentarjev - to pa delajo samo zato, da se neki dela - zame najbolj osovraženi lartpurlartizem v vsej svoji grdoti.

ajde, skulirajte se malo, pa ne razvaljivajte tolko, drugače bo celotna zadeva zamrla že preden je zaživela

prejšnji forum, na katereim si zares sodeloval, je bil nemoderiran

 

sej ne rečem, na gnoju smo se meli super, ampak če mamo namenske izbe, bi se bilo fino upret offtopicom plus, še ena specifika prostora izven gnoja - najmanj, kar lahko pričakuje uporabnik, bi moralo biti, da se mu ni treba bat, da bi mu kdo jebal mtko samo zarad tega, ker se je drznu post v temo spusti al pa temo odpret.

 

 

ĆAMIR reče pred 2 urama:

Drgač kaj je že debilno, je to, da moderatorji niso jasno označeni. Zakaj obstaja skupina "šerifi", če ima ogromno drugega folka isto moderatorske pravice? Za mafijo sem še štekal, za jebene Vesoljce, ki so bili na prejšnjem forumu vezani na število postov, pa mi res ni jasno, zakaj naenkrat lahko harajo okoli z moderatorskimi pravicami. Plus nujno je treba popucat šerife, pismo no, http://dev.mn3njalnik.com/index.php?/staff/ tukaj je pol folka neaktivnega (srsly razni KAiBBi pa Meraxesi so zadnje sporočilo na forum oddali najbrž 10 let nazaj), med ostalo polovico pa so res random uporabniki ala Tadey itd. (pa nimam nič proti uporabniku, čisto v redu je, samo res ne vidim, kaj bi on posebi sodeloval v skupnosti, da bi bil moderator?)

 

Dajte naredit neko smotrno ekipo s folkom, ki dejansko ustvarja nek content in jih jasno in transparentno označit kot MODERATORje, ne pa da je polovica šerifov bila nazadnje aktivna pred 10-imi leti, četrt jih je nekih občasnih uporabnikov brez resnega inputa v content, ostalih četrt pa kul. Dajte magari obdržat samo teh četrt kul šerifov, pa ostale demodat

tko kot pravi kolega drevored pod mano, predvsem bi blo treba met transparentno moderiranje.

 

netransparentnost tudi smotrne moderatorske poteze postavi v sumljivo luč, potem maš pobune na gnoju, raja se dviga, vlagajo se žaljivi zahtevki po demokraciji, padajo bani, itd.

 

ne rečem, poživi na trenutke zamrlo sceno, ampak mogoče ni ravno to, kar si je lastnik foruma zamislu ob prenovi.

drevored reče pred 57 minutami:

Tehnicno vprasanje:
Kako prilepim koscek kode in ga oznacim da se naj formatira kot koda (torej da je monospace font in se ohranijo vsi presledki in podobno). Prejsnji forum je imel to moznost, ceprav je slabo delovala.

Kulturni predlogi:

- moderiranje brez brisanja razen, ce je zadeva res kriticna (doxxanje, pr0n in gore v sfw temah, vec strani spama)

- transparentno moderiranje (USER WAS BANNED FOR THIS POST)

- gnojisce dostopno vsem - FOMO pri uporabnikih spodbuja spam. primer kocevca ko je nabil 300 postov v dveh dneh in zdej k ma gnoj je v tednu dni napisal se dodatnih 30 postov. ce ima kdo raje gnojisce kot preostali del foruma naj gre direkt na gnojisce kot pa da najprej 200 postov slabsa kvaliteto ostalega foruma.

- minuski in pluski naj bodo anonimni. tako je onemogoceno jamranje zakaj mi je _poimenski uporabnik_ dal minus. onemogoceno je tudi revenge minuskat. druga (boljsa) resitev bi bila da se ohranijo samo pluski brez minusov. samo plusek pomeni "strinjam se" ali "vsec mi je" brez da naredis beden post zarad tega. pri "ni mi vsec" je pa zazeljena tudi obrazlozitev zakaj. tko da je minusek dosti manj uporaben, ker je zazeljeno da napises post z drugacno perspektivo in razlozis zakaj ti neki ni vsec ali se ne strinjas.

mah, men se zdi, da je kr prav, da se vid kdo daje katere reakcije. revenge minuskanje bo vedno pritegnilo pozornost in če bo avtorstvo minusov zakrito, bomo mel še tolk več tem "kdo mi je dal minus" "še zmer ne vem kdo mi je minus dal" "zvedu sm kdo mi minuse daje" "stoposto sm da mi [neuravnovešeni psihopat] daje minuse" "javno se opravičujem [uravnovešenemu psihopatu] da sm ga obtožu dejanja minusov".

 

zaprt gnoj do prvih 200 poastov je, zdej k sm to dal skozi, mogoče kr smotrna reč. 200 je sicer mal ostra številka, ampak tko si vsaj prisiljen izven gnojenga miselnega okvira mal forumsko sodelovat, tud ne pride vsak newfag tja, kamor še ne sodi, itd. Na začetku se komu mogoče mal odtrga in poasta nebrzdano, ampak a) tega ne boš nikol mogu preprečit in b) ni spet tolk grozn problem, kot ga tle slikaš.

 

 

uredilo bitje The Mothership
Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 40 minutami:

Sj si člouk sploh ne upa več kaj komentirat, ker se zmeraj najde neka oseba, ki po smaljiju sodeč dobesedno popizdi in greš hitr v minus :(

Zelo kontrakdiktivno za nove člane.

 

kar se mene tiče lahko kr nehaš postat, ker zapisuješ same traparije. Svojo punco omeniš v vsakem drugem postu, če ne omenjaš nje pa zapisuješ kakšne trapaste opazke: če ti povem v slogu revije jocker: nazaj v transilvanijo s takšnimi bednimi forami!

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
FettOlaf reče pred 8 urami:

Rabm nasvet glede nouga foruma: kako nakucat zadost postov za dostop do gnoja?

a je najbuls 200 bab in njihovih guz prlimat v doticno temo?

pojdi v konzolec:svete vojne

bodi team xbox

priporočam obisk /v/ja za memete za katere boš garantirano dobil replyje

replyjaš replyjom

???????

profit

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 1 uro:

Sj si člouk sploh ne upa več kaj komentirat, ker se zmeraj najde neka oseba, ki po smaljiju sodeč dobesedno popizdi in greš hitr v minus :(

Zelo kontrakdiktivno za nove člane.

Zdaj pa res nisi več nov član

 

Mal poflejmaj nazaj 

Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 1 uro:

Sj si člouk sploh ne upa več kaj komentirat, ker se zmeraj najde neka oseba, ki po smaljiju sodeč dobesedno popizdi in greš hitr v minus :(

Zelo kontrakdiktivno za nove člane.

:unsure: odnauči se tega  prosim

 

predstavli si da ti je bad delit mn3nje ker ti lahko neka oseba na slovenskem virtualnem waterpolo forumu dodeli minus

Zamorc reče pred 4 urami:

Tole prizadeto moderiranje tudi meni prav nič ne sede. 

Stil zadnjega foruma je peljal stvari naprej dokaj nemoteče.

ajde, skulirajte se malo, pa ne razvaljivajte tolko, drugače bo celotna zadeva zamrla že preden je zaživela

+1

 

slikosuk me je že minil

 

 

 

 

 

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Okej, vredu.

Ne bom več komentiral vaše zablode.

Kot da nimam že dovolj problemov v RL, jih bom jemu še na tem forumu, kajne?

Ne da se mi.

Se bom kar delal, kot da nimam računa, ker ne bi rad prišel v minus.

Simpl.

uredilo bitje XEcutIor
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 1
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...