Skoči na vsebino

Miške in podloge

uradna tema

1256 odgovorov na to temo

#81 VIPER SVB

mara samo suhe češplje in rožiče.

• vesoljci
  • 3 570 sporočil

Objavljeno 12 september 2012 - 12:17

A arhaične (negigantske) podloge še kdo uporablja?

Jaz imam kljub velikemu Razer Boomslangu 07 še zmeraj tole od Everglide-a.
Več kot 3 Boomslange gor verjetno ne bi spravil, vendar nikoli ne pridrajsam do nobenega robu ne glede na špil.

#82 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 886 sporočil

Objavljeno 12 september 2012 - 15:39

Oglej si sporočilogeneral, ob 12 september 2012 - 11:11, rekši:

Ej folk, katera podloga bi bila primerna za mojo G700 ?

Ja kaksno bi pa rad, trdo al iz tkanine?

EDIT: Ce bi rad trdo, je tole najboljse, kar lahko kupis.

http://steelseries.c...steelseries-9hd

#83 Skynetz

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 12 september 2012 - 18:06

Oglej si sporočiloAmnesia, ob 12 september 2012 - 15:39, rekši:

Ja kaksno bi pa rad, trdo al iz tkanine?

EDIT: Ce bi rad trdo, je tole najboljse, kar lahko kupis.

http://steelseries.c...steelseries-9hd
hmm..nevem, nikoli še nisem imel nobene kvalitetne podloge, pa tudi zdej že par let je sploh ne uporabljam. Mi lahko mogoče poveš če je kakšna bistvena razlika, ali samo pač stvar videza in okusa ?

#84 S<3NEC

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 739 sporočil

Objavljeno 12 september 2012 - 18:12

Miš bolj drsi.

#85 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 12 september 2012 - 18:16

aha, potem bi bila zame verjetno bolj trda podlaga, bi kupil podlago glih zaradi tega, ker se mi zdi da ta nova miš ne drsi tako lepo po mizi kot je prejšnja :)
Zdej morem samo še ugotovit al bi kupil večjo različico, torej 9HD ali 4HD.

Tenks.

P.S. a majo te podloge v bigbangu ?

#86 S<3NEC

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 739 sporočil

Objavljeno 12 september 2012 - 22:00

Jaz že leta uporabljam 30cm širok Icemat (steklena podloga, sedaj jih takisto trži Steelseries) in je preprosto neuničljiv. Problem je v tem, da je drsanje z miško relativno glasno, kar zna motiti (še posebej druge v bližini). Mogoče bi se danes tudi jaz oziral za plastiko (zgoraj linkana).

Drugače sem gledal sliko tvojega računalniškega kotička in nimaš / ne uporabljaš ravno veliko prostora za miško. Jaz mislim, da imaš okoli 30cm po širini čez glavo. Malo poglej, ker nekatere podlage so absurdno velike.

#87 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 12 september 2012 - 22:09

Oglej si sporočiloS<3NEC, ob 12 september 2012 - 22:00, rekši:

Jaz že leta uporabljam 30cm širok Icemat (steklena podloga, sedaj jih takisto trži Steelseries) in je preprosto neuničljiv. Problem je v tem, da je drsanje z miško relativno glasno, kar zna motiti (še posebej druge v bližini). Mogoče bi se danes tudi jaz oziral za plastiko (zgoraj linkana).

Drugače sem gledal sliko tvojega računalniškega kotička in nimaš / ne uporabljaš ravno veliko prostora za miško. Jaz mislim, da imaš okoli 30cm po širini čez glavo. Malo poglej, ker nekatere podlage so absurdno velike.
Eh, ne se ozirat na pisalno mizo, itak morem naredit malo reda, laptop premaknit bolj v levo itd, v tem primeru pa bom imel tudi dovolj prostora za podlogo :)

#88 forfeit

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 22 sporočil

Objavljeno 12 september 2012 - 22:44

katero miško mi priporočaste; žično, do 40€, pa če se da da je lepa xD ...rabim jo za igrice.

#89 bolha

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 052 sporočil

Objavljeno 13 september 2012 - 00:16

Logitech g400 ti bo pomojem všeč. Se ceneje pa imaš trustovo gxt serijo.

#90 Saury

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 318 sporočil

Objavljeno 13 september 2012 - 07:07

Oglej si sporočilogeneral, ob 12 september 2012 - 18:06, rekši:

hmm..nevem, nikoli še nisem imel nobene kvalitetne podloge, pa tudi zdej že par let je sploh ne uporabljam.

absolutno kupi podlogo in to čim prej... ne zaradi videza, ne zaradi boljšega delovanja, ampak zato, da se ti ne obrabijo nožice pod mišjo. tega pri tako dragi podgani resnično nočeš :)

jaz imam razer goliathus control (mislim, da ta manjšo varianto - je prek zadosti velika) in je super.

#91 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 13 september 2012 - 09:37

Oglej si sporočiloSaury, ob 13 september 2012 - 07:07, rekši:

absolutno kupi podlogo in to čim prej... ne zaradi videza, ne zaradi boljšega delovanja, ampak zato, da se ti ne obrabijo nožice pod mišjo. tega pri tako dragi podgani resnično nočeš :)

jaz imam razer goliathus control (mislim, da ta manjšo varianto - je prek zadosti velika) in je super.
Sej ravno to me je skrbelo, hmm, a je kakšna možnost da bi to dobil v bigbangu ali v kakšni drugi trgovini, al je edina možnost naročit preko neta ?

#92 Saury

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 318 sporočil

Objavljeno 13 september 2012 - 10:26

če si iz lj oz. čez teden tam živiš, potem ne bi smel bit problem najdit trgovine, ki bi imela kaj na zalogi. jaz sem svojo takrat naročil online pri AGT in jo šel osebno dvignit. za big bang ne vem, te pa nič ne stane, če pokličeš v svojega bližnjega in vprašaš, če imajo kake podloge v trgovini. v končni fazi je v razredu 15€+ itak vseeno (če nisi ravno pro gamer) kaka je, sam da je :) pa seveda da ti velikost ustreza.

#93 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 13 september 2012 - 10:34

Oglej si sporočiloSaury, ob 13 september 2012 - 10:26, rekši:

če si iz lj oz. čez teden tam živiš, potem ne bi smel bit problem najdit trgovine, ki bi imela kaj na zalogi. jaz sem svojo takrat naročil online pri AGT in jo šel osebno dvignit. za big bang ne vem, te pa nič ne stane, če pokličeš v svojega bližnjega in vprašaš, če imajo kake podloge v trgovini. v končni fazi je v razredu 15€+ itak vseeno (če nisi ravno pro gamer) kaka je, sam da je :) pa seveda da ti velikost ustreza.
Ne živim v LJ in niti ne zahajam tam kej preveč, tako da sem kar naročil na ebayu 4HD za 21€ s poštnino vred. Mislim da je dovolj velik že ta manjši model. Bom poročal kako se obnese ko jo dobim naslednji teden.

#94 IceD'Bear

ravnokar sir je.

• rumeni jaki
  • 87 sporočil

Objavljeno 13 september 2012 - 12:43

Jaz mam ta najmanjsega goliathus controla, ze 2+ leti, fina zadeva. Nekje velikost 3HD pa imam še poleg miške telefon gor sparkiran... :)

#95 forfeit

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 22 sporočil

Objavljeno 14 september 2012 - 18:59

glede miške... sem se odloču; g500 na conrad za 44€ :)
še podlago bi rabu... kaj trde so iz plastike? ki nevem ali uzet trdo ali mehko. imam pa zeloooo malo prostora za podlogo tako da bi rabu relativno majhno (raje ne večje od steelseries 4hd za primerjavo...)

#96 Lunco

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• prostozidarji
  • 3 170 sporočil

Objavljeno 14 september 2012 - 19:50

Meni so všeč mehke, ker so zlo udobne za roko. Pač ne morš zgrešit s kakšnim Razerjem/Steelseries. Kabuto je Razerjeva najmanjša.

#97 forfeit

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 22 sporočil

Objavljeno 14 september 2012 - 23:14

Oglej si sporočiloLunco, ob 14 september 2012 - 19:50, rekši:

Meni so všeč mehke, ker so zlo udobne za roko. Pač ne morš zgrešit s kakšnim Razerjem/Steelseries. Kabuto je Razerjeva najmanjša.

ma ta kabuto je fulll tanka in je bolj namenjena če se dosti premikaš.
sicer pa za laserske miške je bolša mehka ali trda ali je vseeno?
ker res je teh podlog tolko da res nevem več kaj uzet xD

#98 Lunco

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• prostozidarji
  • 3 170 sporočil

Objavljeno 15 september 2012 - 00:43

Nima veze senzor, fora podlog je v tem kako gladko potuje miška.

#99 forfeit

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 22 sporočil

Objavljeno 15 september 2012 - 09:54

Oglej si sporočiloLunco, ob 15 september 2012 - 00:43, rekši:

Nima veze senzor, fora podlog je v tem kako gladko potuje miška.

aha ok... sem samo uprašau, ker pri nekaterih opisih podlog piše "priporočljiva za laserske... itd.".
to je dejansko ves prostor ki ga premorem za podlogo :\
Objavljena slika

#100 kr?en

samo na zelen pofarban člouk

• vesoljci
  • 1 720 sporočil

Objavljeno 15 september 2012 - 10:26

Boga tvoja zapestja, da lahko tako igras :confused:

Naredi jim uslugo in probaj imeti oboje na mizi.

#101 amnesia

degustatore di cannoli

• mafija
  • 11 886 sporočil

Objavljeno 15 september 2012 - 10:29

Tole se bo mogoce slisalo nesramno, pa ni misljeno tako. Zamenjaj mizo. Resno. Kista se ti greje, ker je stlacena tam not, verjetno mas vent ob strani, pa sploh nima kam izpihat zraka (ok razen ce mas stranski vent intake, sam vseen). Te mize so namenjene za... sploh ne vem koga, po moje penzioniste, ki furajo 386ke. Za gaming komp je tole katastrofa. Kup najcenejso mizo, brez tega moronskega predala za tipkalo pa podgano, pa kisto postavis lepo na tla pod mizo, da ma luft.

EDIT: Ce prav vidim, kista tud zadi nima lufta vec kot par centimetrov. Ni to fajn.

#102 Pankracij

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 154 sporočil

Objavljeno 15 september 2012 - 10:44

Mja, js sm mel neki časa tako mizo pa sm popizdu in sem jo predelal. Tist slider za tipkovnico in miško je tak bullshit.. sem ga odstranil. Poličko za komp isto. Poznam veliko ljudi k majo take mize, enim paše drugim pač ne ampak smešno mi je kako to še vedno prodajajo kot "računalniško mizo". Flat ploh pa dve noge ti boljše služijo, sam jo nardiš za 20,30eu.. Pa zadnje čase se zelo poudarja ergonomijo pa očitno še kar štepajo te mize kot po tekočem traku.

To sporočilo je uredil Pankracij: 15 september 2012 - 10:50

#103 forfeit

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 22 sporočil

Objavljeno 15 september 2012 - 15:18

Oglej si sporočiloAmnesia, ob 15 september 2012 - 10:29, rekši:

Tole se bo mogoce slisalo nesramno, pa ni misljeno tako. Zamenjaj mizo. Resno. Kista se ti greje, ker je stlacena tam not, verjetno mas vent ob strani, pa sploh nima kam izpihat zraka (ok razen ce mas stranski vent intake, sam vseen). Te mize so namenjene za... sploh ne vem koga, po moje penzioniste, ki furajo 386ke. Za gaming komp je tole katastrofa. Kup najcenejso mizo, brez tega moronskega predala za tipkalo pa podgano, pa kisto postavis lepo na tla pod mizo, da ma luft.

EDIT: Ce prav vidim, kista tud zadi nima lufta vec kot par centimetrov. Ni to fajn.

mja sej vem da ni dobro... ma vent mam spredaj pri strani zgoraj in zadaj...
če bi mi pustili menjat mizo verjemi, da bi jo že zdavnaj. ;) tako pa morem to trpet. pa tudi to da bi meu zgoraj tipkovnico in miško ne pride vpoštev :\

#104 forfeit

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 22 sporočil

Objavljeno 15 september 2012 - 22:04

odloču sem se da bom kupu trdo podlogo... razen steelseries 4hd je še kakšna (podobnih dimenzij in tudi cca 20€)?

#105 IceD'Bear

ravnokar sir je.

• rumeni jaki
  • 87 sporočil

Objavljeno 16 september 2012 - 11:49

3hd vzami ko je manjsa...

#106 antrix

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 13 sporočil

Objavljeno 17 september 2012 - 03:41

Potreboval bi en nasvet ali dva. Imam že okoli 5-6 let staro mx518-ko. Nameravam jo že lep čas zamenjati, a ne vem s katero bi bil tako zadovoljen, kot s to. Sedaj je skrajni čas, da jo zamenjam, ker je res hudo zdelana, čeprav senzor še vedno deluje, pa vseeno.

Naj omenim, da sovražim acceleratione. Baje se ga pri določenih miših ne da izključiti oziroma je built-in. Te miši pri meni odpadejo. Če se ne motim, med te miši spada Sensei, prav tako pa to omenjajo pri g500. Skratka, ima kdo izkušnje z g400, ki naj bi bila naslednik mx518-ke?

Katero podlogo priporočate? Sam sem se sicer oziral za 4hd, verjetno ne moreš zgrešiti s tem.

TLDR; Imel MX518, precej zadovoljen, potrebujem novo, sovražim acceleration na miškah. Nakup g400?

#107 forfeit

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 22 sporočil

Objavljeno 17 september 2012 - 07:35

jaz sem sem naroču kar g500 in 4HD.
glede mize pa sem se odločil da jo bom predelau. tisto stranico na levi od kište bom urezau skoraj do konca strany poličko nad kišto bom dau stran in predal za tipkovnico in miško "podalšau" do zadnje stranice :)

#108 Pankracij

• mn3njalničarji
  • 154 sporočil

Objavljeno 17 september 2012 - 08:28

Lahko ti odgovorim za obe miški, sensei in g500. Te stvari se vedno da točno nastavit do katere mere se to upošteva. Trenutno imam exactaccel na 0 torej miška ne pospešuje. Sta pa obe miški vrhunski, mogoče g500 celo bolša izbira glede na price / performance. Je pa res da jo sensei po dodatnih možnostih na koncu poseka.

#109 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 18 september 2012 - 18:40

Evo, danes dobil steelseries 4HD in je odlična :) Na mizo se zalepi tko da se ne premika niti za milimeter, miška pa drsi pomojem še enkrat lepše kot je prej. Ne vem kaj je nardilo večjo razliko, al nova miška, al podloga. Res nisem pričakoval takšne spremembe :avadodo:

#110 Pankracij

• mn3njalničarji
  • 154 sporočil

Objavljeno 18 september 2012 - 19:43

Steelseries ma zelo kvalitetno robo, vsaj za moje pojme no.

#111 forfeit

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 22 sporočil

Objavljeno 18 september 2012 - 21:16

evo.. prva verzija predelane mize je končana :D
Objavljena slika

V kratkem sledijo še nova vodila za predal (od tipkovnice in miške), velike luknje na stranici levo od pc ja za zračenje,..

In upam da dobim čim prej g500 in 4hd. Nekje max do naslednje srede bi mogu imet oboje doma :)

#112 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 18 september 2012 - 21:25

Oglej si sporočiloforfeit, ob 18 september 2012 - 21:16, rekši:

evo.. prva verzija predelane mize je končana :D

V kratkem sledijo še nova vodila za predal (od tipkovnice in miške), velike luknje na stranici levo od pc ja za zračenje,..

In upam da dobim čim prej g500 in 4hd. Nekje max do naslednje srede bi mogu imet oboje doma :)
Nice. Kdaj si naročil 4HD ? Če si že včeraj oz. prej, potem pričakuj že ta teden doma. Ni lažje kar odstranit levo stranico "okvirja" za pc, kot vrtat luknje ?

#113 forfeit

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 22 sporočil

Objavljeno 18 september 2012 - 22:01

Oglej si sporočilogeneral, ob 18 september 2012 - 21:25, rekši:

Nice. Kdaj si naročil 4HD ? Če si že včeraj oz. prej, potem pričakuj že ta teden doma. Ni lažje kar odstranit levo stranico "okvirja" za pc, kot vrtat luknje ?

Ma v nedeljo sem naroču, učeraj so poslali. :)
ja je ja... ma tle neki suck-ajo da bo grdo in nevem kaj še use... bolano uglaunem :hmm:

zdej se že bojim da mi bo 4HD premajhna, že ki imam tako veliko polico zdej :D hahhahaha

#114 Skynetz

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 18 september 2012 - 22:37

Oglej si sporočiloforfeit, ob 18 september 2012 - 22:01, rekši:

Ma v nedeljo sem naroču, učeraj so poslali. :)
ja je ja... ma tle neki suck-ajo da bo grdo in nevem kaj še use... bolano uglaunem :hmm:

zdej se že bojim da mi bo 4HD premajhna že, ki imam tako veliko polico zdej :D hahhahaha
Pomojem boš dobil že v petek/soboto, ni pa nujno :)
Kaj pa če jo samo ful skrajšaš ? Torej da spodaj še vedno pustiš rob, npr. 10-20 cm ? Glih tolko da drži računalnik na mestu, in da ne ovira zračenja.

Ne bo ti premajhna, čeprav je malo manjša od 9HD je še vedno dosti večja od "normalnih" podlog.

#115 forfeit

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 22 sporočil

Objavljeno 19 september 2012 - 10:32

Oglej si sporočilogeneral, ob 18 september 2012 - 22:37, rekši:

Pomojem boš dobil že v petek/soboto, ni pa nujno :)
Kaj pa če jo samo ful skrajšaš ? Torej da spodaj še vedno pustiš rob, npr. 10-20 cm ? Glih tolko da drži računalnik na mestu, in da ne ovira zračenja.

Ne bo ti premajhna, čeprav je malo manjša od 9HD je še vedno dosti večja od "normalnih" podlog.

ma glede na to da zadnje čase čakam te pošiljke po 2 mesca :P upam no, da dobim še ta teden in tudi miško, ki sem full nestrpen :D
ja sej če bi bo pomoje bi skoraj do konca odrezau, ma gregor neki piska da bo grdo videt in nevem kaj še use.... :\

ja sej sem razmišljau da glede na to da sem uporabljau 2 leti to podlogo ki je 4x6cm majša od te ki bom zdej dobu in še to je polovico kot si vidu na sliki nisem mogu uporabit ker je bla pod tipkovnico, tako da bi mi mogla bit več kot dovol velika :)

#116 forfeit

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 22 sporočil

Objavljeno 21 september 2012 - 17:08

ou yeaaaa...
Objavljena slika

zdaj pa imam vse za veselo igranje.. igrice sem tudi dobu učeraj oz. ponedeljek :D

#117 KrVoLoK

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 61 sporočil

Objavljeno 25 september 2012 - 11:13

Iscem novega misona. Pogoji:
- spodoben opticni (ja, opticni) senzor a la Avago ADNS-3050 (vec kot 2k dpi ne rabim sploh)
- izklopljen angle snapping oziroma moznost softverskega izklopa preko soferjev
- palm grip ergonomska oblika (mx518 <3)

CM Storm Xornet bi bil idealen, ce ne bi bil claw grip polizdelek. :/
Any suggestions?

#118 S<3NEC

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 739 sporočil

Objavljeno 25 september 2012 - 11:42

A ti si tole prebral in si sedaj prepričan, da ti zaradi miške manjka skilla? Upam, da ne igraš na LCDju, ki ima le 60Hz refresha in 20ms input laga -.-

Nabavi Logitech G400. Sem iz firbca googlal in baje novi modeli nimajo t.i. angle snappinga. DPI je tudi dobro nastavljiv. Nenazadnje ima legendarno obliko, skupaj z uporabnim Mouse3 klikom.

Lahko ti tudi jaz prodam svoj MX510 iz katerega sem odstranil 10g utež, da sem bil bolj leet.

#119 KrVoLoK

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 61 sporočil

Objavljeno 25 september 2012 - 12:13

Kone mi je umrl in sem trenutno na MX518 (mk 1). Raje bi imel novega misona, ker je na Logiju kolescek nehumano glasen in skrtajoc. Drugace pa dela. G400 je zelo kul, a vseeno iscem morebitno cenejso varianto.
Prebral sem marsikaj in se na podlagi tega in predvsem mojih lastnih izkusenj odlocil za zgoraj navedene kriterije.
Glede "skills" se pa ne boj, saj ze dolgo nisem igral kakega FPS-ja. Nazadnje Forgotten Hope, ako me spomin ne vara. Hvala na skrbi.

#120 S<3NEC

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 739 sporočil

Objavljeno 25 september 2012 - 12:24

Zanimivo. Mi zaupaš zakaj te potem moti angle snapping, glede na to da nisi nek hardcore gamer? Jaz sploh nisem vedel za to, pa sem bil svoj čas obseden s tweakanjem za FPSje.

Tudi kolešček na moji MX510 je glasen za znoret, vendar jaz obožujem Mouse3 gumb in mi zato vsi brezstopenjski koleščki smrdijo.

Drugače je G400 ena najcenejših spodobnih mišk in res ne vem, če boš uspel kaj privarčevati z alternativo.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov