Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Navedek

Dežurna zdravnica naj bi mu pojasnila, da nima na voljo nobenega reševalnega vozila, zato naj v zdravstveni dom pride sam. Ob prvem obisku je prejel injekcijo voltarena in poslali so ga domov. Po 15 minutah je doma začel močno bruhati, imel je hude bolečine, zato je 55 minut pozneje znova klical pomoč, znova s prošnjo, naj ga pridejo iskat z reševalnim vozilom, še poročajo na portalu. 

Zdravnica naj bi mu znova dejala, da do sedme ure zjutraj nima na voljo reševalnega vozila.

Znova se je sam odpeljal v zdravstveni dom, a je tik pred ciljem v avtomobilu umrl. 

Tole je link iz Siola, kjer pravijo, da so bili pogovori posneti. Meni je iz tistega citata precej očitno, da rešilca ni bil na voljo celo noč do jutranje izmene. Logika bi bila, da bi v takih primerih moral biti na stand by rešilec nekje iz okolice.

 

Ne vem kako so ga v zdravstvenem doma obravnavali, ampak tisto kaže na minuse v sistemu. 

Navedek

Velenjski župan Peter Dermol je za N1 dejal, da čaka poročilo, ki ga bodo pripravili v ZD Velenje. Po zagotovilih ZD Velenje naj ne bi imeli težav z zagotavljanjem reševalnih vozil ponoči, je dejal. Ta morajo biti na voljo od 19. do 7. ure. "V praksi pa vemo, kakšen je zdravstveni sistem v Sloveniji na sploh," je dodal.

https://siol.net/novice/slovenija/obcan-iz-velenja-umrl-sredi-voznje-do-urgence-ker-resilca-ni-bilo-na-voljo-603020

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 4 minutami:

 

To je trditev na ravni te, da je Febo odgovoren za bedarije, ki jih pišeš ti ali pa jaz.

 

Jah ne vem no, lahko bi namesto milijonov za javne smruh... pardon uslužbence in nevladne organizacije, namenili nekaj tisoč evrov za reševalna vozila:)

 

Ampak kot rečeno, ne me narobe razumeti, imajo moj support. Itak je preveč teh starčkov v bolnišnicah. Pa na pokojninah tudi:rofl:

Povezava do prispevka

Potem si najbrž tudi fan SDS-ove pokojnineske reforme 2020-22? :)

 

Vlada dejansko nima nekih mehanizmov vpliva na ZD Veleje, pa tudi sicer ob vseh težavah ni prva prioriteta neka loklana ustanova v Velenju. Bolj je vprašanje kaj so v tej ustanovi počeli, da so si to dovolili.

 

edit: morda je šlo za N.Si-jevo reformo glede na to da se je Tonin hvalil s povečanim številom prostih postelj v domovih za ostarele :D

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
ana reče pred 18 minutami:

Tole je link iz Siola, kjer pravijo, da so bili pogovori posneti. Meni je iz tistega citata precej očitno, da rešilca ni bil na voljo celo noč do jutranje izmene. Logika bi bila, da bi v takih primerih moral biti na stand by rešilec nekje iz okolice.

 

Ne vem kako so ga v zdravstvenem doma obravnavali, ampak tisto kaže na minuse v sistemu. 

https://siol.net/novice/slovenija/obcan-iz-velenja-umrl-sredi-voznje-do-urgence-ker-resilca-ni-bilo-na-voljo-603020

 

za 50eur najameš reševalno vozilo

vem, ko smo organizirali tekme, smo mogli met poskrebljeno za prvo pomoč

ne vem če je kdaj stalo več kot 300eur da si mel tehnika, voznika in reševalno vozilo na voljo skoraj cel dan

 

drugi zadetek na googlu če napišeš najem rešilca

https://asmedic.si/izposoja-medicinskih-vozil/

 

Prej sem narobe sklepal, voznik ni sam ustavil: Po podatkih policije je voznik v bližini križišča Kidričeve in Vodnikove ceste nenadoma prižgal vse štiri smerokaze, zapeljal v desno in trčil v kovinsko ograjo. Od kovinske ograje ga je odbilo v levo čez oba prometna pasova, kjer je zapeljal čez robnik in z vozilom obstal na živi meji, ki ločuje smerni vozišči. Očividec dogodka je o dogajanju obvestil reševalce, ki so 74-letniku na kraju poskušali pomagati, vendar je bilo prepozno.

 

Najprej ni bilo rešilca in reševalci niso mogli do njega, pol pa kar naenkrat so šli do njega (na cesto). Al gre za nerodno komunikaicjo al nekaj mutijo :/

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Kako pa bi naj blo urejeno? Treba je pač biti realen. Glede teh zadev nisem nikoli krivil nobene vlade direkt. Kaj naj bojo v vsaki vasici 3 rešilci in dežurne ekipe? Pa tudi, če bi bili, bi se enkrat v 10 letih (recimo) zgodilo, da bi še četrta oseba potrebovala pomoč in ne bi bilo na voljo nobenega rešilca in ekipe, ki bi mu pomagala. Prva bolnica pa cca. 30-40km vstran. 99% časa pa bi spali in čakali, če bo kdo rabil pomoč.

naj bo helikopter v večjem centru za takšne izredne primere

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Navedek

med tem primerom in tistim, ko je v Celju al kje un delavec šel na urgenco kjer so ga napizdili da bo neki moral plačat če glumi, in je šel nazaj v sobo/dom kjer je v mukah umrl

zame je to poraz človečosti

 

Nekaj podobnega se je zgodilo z mojo bivšo, ko zaradi bolečin ni mogla niti vstat in sem klical za rešilca na nedeljo pa je ona tam začela da "če ni nujen primer bo treba plačat" in je tudi meni, ki sem po naravi dost miren malo prekipelo, sem ji rekel, da nisem vedel, da sem poklical banko, če lahko ona mogoče pokliče za rešilca.

Sej potem so prišli, jo odpeljali, potrdili neko infekcijo krvi, je morala ostat, sem zdravnico še malo "piknil" z "je to nujen primer ali rabite kak € za kafe?". Nič ni rekla, neka stara čarovnica sicer. Pa ni to prvi tak primer, ko je bila noseča, je imela hude bolečine tam, kjer se jih ne sme imet in je na Ptuju Dr. GEORGIEV rekel "pelji jo v Maribor, kaj mi tukaj hodiš" napol zaspan, sem mu začel naštevati neke pravne fore, se je takoj zbudil in naredil vse možne teste.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

naj bo helikopter v večjem centru za takšne izredne primere

 

In potem bo helikopter, ki je na voljo na poti po tega človeka... vmes pa bo recimo ruknila kap tvojega očeta, ki bo spet ostal brez, ker bodo zasedeni.

 

Saj se bo pokazalo kaj je bilo krivo. Nikakor ne branim zdravstvenega sistema, ker sem sam v njem in čakam že celo večnost na nujne zadeve, ki jih morajo urediti. Ampak po drugi strani pa tudi razumem, da se vsake situacije nikakor ne da rešiti. Skrbelo bi me, če bi take pizdarije bral pogosto. Da pa par krat na leto lahko pride čist po naključju do nekega tragičnega dogodka, pa mi je tudi čist jasno.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 urami:

naj bo helikopter v večjem centru za takšne izredne primere

dobra

do-bra

medtem ko ze tko al tko vojska in policija opravljata delo enote ki bi mogla met svoje helikopterje  bi ti dal helikopter v "vecji center"

 

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka

Čuj Drejč... Trenutno nisem doma in na tekočem kako je z onimi poležuhi v Ljubljani? Že fertik? Si videl kaki vitalni so večinoma... Ne bi raje doma bili in kaj dodatno delali, da si zaslužijo nekaj denarja zraven penzije? Kake čipke, košare pletli, gobeline vezli, slikali... In potem to lepo prodajali na tržnici, saj imajo čas. Ti bi se ziher s tem strinjal, ki vedno praviš, da je treba delati dokler le gre... 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Imaš prav! Ob 15h v petek se še dela. Zadnji moj sestanek danes se je začel ob 18:00 in končal ob 18:40. Sedaj sem pa šel na sprehod.

 

Če ne slediš gnoja na mn3, vedi, da sem komentiral proteste z vprašanjem: koliko se jih je upokojilo pri 50tih?

 

Delat moraš dokler lahko, sam ti ne smejo vzet kurčeve penzije če ekstra delaš. LoL

Proti tem bi morali protestirat in za nizke davke za vse in zakaj ne morejo dobit joba v 3 dneh  ipd... To so vrednote, ki jih jaz zagovarjam

 

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
maksi reče pred 7 urami:

naj bo helikopter v večjem centru za takšne izredne primere

dokler boste volili iste obraze ki obvladujejo zdravstvo ne bo nikoli nič drugače. hvala kurcu, da umirajo prasci

 

v Sl. Konjicah oz. blizu je privatnik k je nabavil 2 komplet opremljena helikopterja za prevoze pacientov + ljudi je že imel prštimane (piloti+zdravniki+tehniki)

 

pa ni variante, da bi ga mafija spustila zraven in mu izdala dovoljenje. preveč denarja se obrne s temi parimi vojaškimi/policijskimi

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

Imaš prav! Ob 15h v petek se še dela. Zadnji moj sestanek danes se je začel ob 18:00 in končal ob 18:40. Sedaj sem pa šel na sprehod.

Si me spomnil, evo anekdota.

Par let nazaj smo imeli sestanek z enimi Avstrijci. Bil je petek, še kar nekaj zadev je bilo odprtih in glavni Avstrijec, direktor in solastnik ob 14ih vstane, pove, da bomo zaključili, ker se začenja vikend in da gre on domov k familiji. Takrat sem videl, da se imamo res še kar nekaj za naučit od sosedov.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...