Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 25 minutami:

Ampak stanje stanovanj v Sloveniji imamo izključno zato, ker imamo ekonomsko nesorazmerje v politiki. Torej na eni strani imaš pri plači socializem/komunizem, kjer meni država pobere cca. 72% prihodka. Zaslužim dodatnih 10.000 evrov, od tega prašiču 7200. Pač socializem, kjer bi Marxu špricalo po hlačah. Torej dejansko me država brutalno omejuje koliko lahko delam (poleg lastne časovne in sposobnostne omejitve).

 

Potem pa prideš na trg nepremičnin, pa kar naenkrat hardcore ameriški kapitalizem. Lastim si lahko 20+ nepremičnin, oddajam po 25% davku, lahko jo kupim za 100k in prodam za 200k, torej ena preprodaja, kjer je davek spet samo 25%. Tudi to ni malo, samo v primerjavi z mojimi 72%, ki jih pridobim z delom, pa je brutalno malo.


Tako pač ne gre. Ali imejmo socializem povsod, kar pomeni, da naj nepremičninarji plačajo isto kot delavec, ali pa delavcu razbremenite. Samo tako pa država s svojo davčno politiko prav spodbuja kopičenje nepremičnin bogatim in onemogoča delavcu, da si kupi svojo.

 

Kje 72%. Ti maš lahko komot S.P. al popoldanski al polni nikjer ni nikoli 72%, mogoče je kdaj na podjemno pogodbo, samo spet, kdo to koristi. Imaš s.p. in izstaviš račun.

 

Problem trga nepremičnin je tak, da redkokdaj je sploh 25% davek. Ena izmed njih je tudi ta, da če je stanovanje vredno 300k€ se prinese keš v gotovine, da 100k€ v kešu na roke pri samem podpisu pogodbe. Moj rođo un k si je dal presadit lase v je v Avstriji na tak način kupil stanovanje in to pri prav pri notarju, sam stran se je obrnil.

 

Drugače se pa že 20 let+ govori, da so davki samo revne. Američani se davku na dedovanje izognejo s skladi, pač vse premoženje napišejo na sklade in potem te otroci podedujejo te sklade, Amazon dela miljardne prihodke in ne plačajo centa davka v EU, zato imaš države, kot je Irska recimo višji BDP na prebivalca od Norveške in Švice ampak niso glih tam :)

 

Kapitalisti, pridni delavni, bi moral imeti jahte, Ferrarije, Rolexe, ogromno vilo itd... Ne pa kopičanje stanovanj. Kopičenje stanovanj, bi moral omejiti. Nepremičnine brez stalnih prebivališč opališ davek in mirna bosna.

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 15 minutami:

država ne more zdumpat nepremičninskega trga (kar bi morala) ker bi sesula bančni sistem ker je milijon nekih bančnih assetov, hipotek itd. vezanih na vrednosti (stanovanjskih) nepremičnin

isto bi se zgodilo če bi zašponala davke čez noč

Ko jim jebe mater kapitalistično, špekulativno. Wallstreet brokerji več služijo keša od kirurgov! Naj se podre trg... Brodnjak je rekel, da leta 2009 ni nihče, s kreditom za lastno nepremičnino prišel jokat na banko, da ne more odplačevat in mu je banka zasegla stanovanja. Te primeri so bili samo, ko so podjetja in špekulatnje jemal kredite in jih niso mogl in je potem slaba banka vzela. Na slabi banki ni blo enga fleta fizične osebe.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 47 minutami:

 

Kje 72%. Ti maš lahko komot S.P. al popoldanski al polni nikjer ni nikoli 72%, mogoče je kdaj na podjemno pogodbo, samo spet, kdo to koristi. Imaš s.p. in izstaviš račun.

 

 

Popoldanski S.P. ima zelo nizek letni limit. Pač hitro ga dosežeš in je blokiran.

 

Evropski projekti, programiranje za državo, to gre vse na avtorsko/podjemno pogodbo. Tako da 50% je davčna stopnja, 22% so prispevki, potem je pa še cca. 5% za plačnika. Torej prav imaš ni samo 72%, je skoraj 80%. Torej če hočem narediti nekaj za EU  za 10k plačila, moram dati račun za 50k:rofl: Pizda res sem lahko konkurenčen drugim znotraj EU.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 51 minutami:

Kje 72%. Ti maš lahko komot S.P. al popoldanski al polni nikjer ni nikoli 72%, mogoče je kdaj na podjemno pogodbo, samo spet, kdo to koristi. Imaš s.p. in izstaviš račun.

Določene stvari so nam žal zabranjene preko popoldanca/S. P.-ja in to lih taki projekti, v katerih sodelujemo kadri kot sem jaz in Mefi, torej programiranje in razne univerzitetne reči :( 

 

Moraš obvezno preko avtorske

 

Če bi bilo možno preko popoldanca bi bilo mega cool in pomoje tudi programer zgoraj se ne bi toliko usajal

Povezava do prispevka

Jaz sem imel en carski projekt, dalo se je natisnit par 1000 kosov neke publikacije, ki sem jo urejal in pregledal

 

In pol se je menjala vlada

 

In so šli vsi izvodi nedotaknjeni v razrez, ker je nova vlada naredila nove :D

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Feget reče pred 4 minutami:

Popoldanski S.P. ima zelo nizek letni limit. Pač hitro ga dosežeš in je blokiran.

Pol pa odpri d.o.o. in nabijej stroške in kupuj igrice na firmo.

 

Feget reče pred 4 minutami:

Evropski projekti, programiranje za državo, to gre vse na avtorsko/podjemno pogodbo. Tako da 50% je davčna stopnja, 22% so prispevki, potem je pa še cca. 5% za plačnika. Torej prav imaš ni samo 72%, je skoraj 80%. Torej če hočem narediti nekaj za EU  za 10k plačila, moram dati račun za 50k:rofl: Pizda res sem lahko konkurenčen drugim znotraj EU.

 

Hernire reče pred 2 minutama:

Določene stvari so nam žal zabranjene preko popoldanca/S. P.-ja in to lih taki projekti, v katerih sodelujemo kadri kot sem jaz in Mefi, torej programiranje in razne univerzitetne reči :( 

Moraš obvezno preko avtorske

Če bi bilo možno preko popoldanca bi bilo mega cool in pomoje tudi programer zgoraj se ne bi toliko usajal

 

To je pa res bosa potem. Res neumno, da moraš nujno prek podjemne/avtorske. Sam enkrat v lajfu sem dobil nekaj prek avtorske, sam tud se ne spomnim, da je blo 72%, more like 40% al neki, pa še to se mi je zdelo velilk.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

To je pa res bosa potem. Res neumno, da moraš nujno prek podjemne/avtorske. Sam enkrat v lajfu sem dobil nekaj prek avtorske, sam tud se ne spomnim, da je blo 72%, more like 40% al neki, pa še to se mi je zdelo velilk.

Jaz sem na skoraj okrogel račun za 2000 € dobil ven cca. 1200 neto. Tako da ja, ni 72 %, ni pa zanemarljivo 

 

Jeba je tudi, da na podjemni ne moreš dat zraven neobdavčenih stroškov (potni stroški itd.) in moraš te prištet v osnovni račun, kar v praksi pomeni, da ti tudi od potnih trgajo te procente

 

Skratka res grda. Samo pač določenih stvari (izvajanje določenih ur na faksu, določenih evropskih projektov etc.) žal ne moreš dat na popoldanca :( 

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Feget reče pred 19 minutami:

Kjer plačam prvo DDV potem pa še 25% pri izplačilu dobička pa sem hitro blizu 50%. Ampak ja, bolje kot 72%, ampak še vedno precej slabo. 

Če ti kdo izstavi račun ja plačaš DDV in ga dobiš povrnjenega. Ko pa ti izstaviš račun ga daš pa brez DDV in ga on plača in ga dobi povrnjenega itd... Dobiček pa skriješ na 10 in 1 način.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 43 minutami:

 

Kjer plačam prvo DDV potem pa še 25% pri izplačilu dobička pa sem hitro blizu 50%. Ampak ja, bolje kot 72%, ampak še vedno precej slabo. 

Saj nimaš frizerstva ali bifeja kjer je pomembno koliko so stranke pripravljene plačat z ddv. Ko delaš z organizacijami, jih malo briga ddv, ki ga bodo tako dobile povrnjenega. Mi vedno dajemo ponudbo brez ddv in to je cena, ki se jo dogovoriš.

 

Seveda imaš potem davke na plače, samo ddv pa ni problem. Potem pa še kako kilometrino in podobno usekaš. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
atomic reče pred 16 urami:

Zelo redki primeri, brez da starši prislonijo, da pride kdo do nepremičnine. Tudi zakockanje premoženja so vedno bolj redki primeri.

Še enkrat opozarjam. Treba se je zavedat kako obsežne so te debate in kako težko je v neki strnjeni obliki podati njih vsebino.

Ko je Bernie Sanders nastopil na volitvah so evropski komunisti opozarjali, da nič od tega kar Bernie zagovarja ne ustreza ne socializmu, še manj pa komunizmu. In imeli so prav : kar je Bernie zagovarjal ni nič manj kot social-kapitalizem, v katerem je kapitalist nekoliko bolje socialno zaščiten kot v turbokapitalizmu v Ameriki recimo. Ampak še vedno je to v osnovi kapitalizem. 

 

Za komunizem in socializem je potreben mentalni preskok iz tega, da sem JAZ center sveta v to, da je tisto najbolj pomembno družba, skupnost, država: jaz pa sem v tem zgolj kot bistveni del. Skandinavci imajo to relativno pošlihtano, zato pri njih tudi uspevajo razne oblike ekstremne socialne pomoči - pri nas pač kaj takega ni mogoče. Zakaj ne? Zato, ker posameznik neprestano sebe postavlja na prvo mesto. To je še posebej značilno za nas slovenčke, ki smo pravzaprav neke podmukle podgane … nevoščljivi, privoščljivi sužnji, ki samo čakajo kdaj kaj pade. To je treba razumet glede slovencev. Smo “najslabše obeh svetov” : po eni strani sužnji, po drugi pa v tem suženjstvu egoistični do skrajnosti. Ni čudno, da imamo težave s korupcijo. Vsak namreč skrbi samo zase. Vidi samo sebe in sebe neprestano jemlje kot mero. V Sloveniji filozofija in umetnost nista mogoči, vsaj ne kot nek izraz slovenstva … ker je Slovenec do te mere požrešen, da je v svojem boju za uspeh - pomendral vse kar je bilo. 

 

Biti slovenec pomeni biti ujet v mentaliteto sužnja, ki hoče več. Ko so Ameri razglabljali o morebitnem davku na bogate, sem provociral srednji sloj : koliko pa ste VI pripravljeni izgubiti? Ker bogati Američan je samo v eni stvari zares različen od revnega ali povprečnega : v tem, da je v svojem podjetju, v svojem egoizmu bolj uspel. Če so vsi egoistični in če vsi hočejo čimveč - kako bomo potem kaznovali tiste med nami, ki so v isti mentaliteti pač samo bolj uspešni? V tem smislu je v turbokapitalistični državi kot je Amerika davek na bogastvo zgolj fovšija in maščevanje … v njem pa ni nobene pravičnosti.
Podobno je s Slovenci. Poglej si samo kako se baranta malodane za cente v malih oglasih na tej strani. Meni je fascinantno kako človek za 8 € PRODAJA neko zadevo … kako se na bolhi baranta in bori za ceno … tudi tistega evra Slovenec ni pripravljen žrtvovati. To se še posebej vidi v tem kakšno muko se gre Slovenec, da skrije svoje premoženje. Da ja ne bo rabil plačati poštenega davka! Še naš nacionalni simbol : Martin Krpan … je pravzaprav zgolj požrešni suženj. 


 

Morda se motim, ampak v tem kako pišeš in kaj pišeš, čutim neko globoko zamero do kapitalizma in do tega, da nisi imel enakih možnosti kot bogati. Zato uporabljaš komunizem kot “boljšo prakso” glede razporeditve premoženja, pri tem pa kot Bernie pozabljaš, da komunizem malodane prepoveduje zasebno lastnino, v nekaterih primerih do te mere, da prepove celo lastno identiteto. Komunizem ni samo drugačen sistem od kapitalizma, ampak je, mišljen zares, RADIKALNO drugačen. Ne moreš bit obenem nevoščljiv bogatim, da ti nisi bogat in pričakovati, da ti bo država dala stanovanje al neki. V tem je neko protislovje : da komunizem sploh laufa kot sistem mora že v štartu biti izkoreninjena fovšija. To recimo do neke mere kot prehodno obdobje (spomni se na ta komentar čez 50 let) laufa v skandinavskim državam, ampak ti prehodi imajo vedno “rok trajanja”, če niso ideološko vzdrževani. Kaj to pomeni? Dokler skandinavci razvijajo družbo v kateri je manj fovšije, je tak sistem možen … ampak za to je potrebno zelo skrbno načrtovanje tistega kar ponavadi imenujemo humanistične ideje. 

 

Nikakor pa take ideje ne morejo uspevati v “s fovšijo prebogatim narodom”, ki smo slovenci. Slovenija ni toliko nova Švica, kot je nova Amerika. V kateri suženj (slovenec) skuša v svoji ubožni podmukli duši interpretirati ideje gospodarja (Amerike). Ni naključje, da vsi veliki slovenski avtorji vsak po svoje opozarjajo na te lastnosti slovencev in nikakor jih ne gre zanemariti pri sebi kot v Sloveniji rojenem slovencu. 

 

Kakršenkoli socializem je možen SAMO v družbi, ki že v svojem “naravnem” stanju vidi drugega kot sebi enakega, ne sebi boljšega/slabšega. Poanta je v samem “preskoku” … to, da se ti “bolje” počutiš sedaj ko imaš več prostega časa se še vedno ukvarja s tabo. Še vedno gre samo zate in v tem si tipično slovenski. Biti skromen pomeni - ne poudarjati sebe. Slovenec pa ne zna drugega kot poudarjati samega sebe. In to dela na nek prefinjen klečeplazniški način v katerem se razlikuje od “navadnega čefurja”, ki sebe pač prostaško jemlje za center sveta in da to na vsakem koraku tudi vedeti svetu. Slovenec pa je balkanec v obliki neke podmukle pizde. Rečem ti, vsak od nas bi lahko nastopal v Dostojevskijevih romanih kot glavni negativec. Eni bolj drugi manj, ampak v osnovi smo vsi isti. Ko rabiš pomoč je ne boš dobil, ker je vsak zaverovan vase in ne bo tvegal ničesar. Socializem v Sloveniji je tako v obliki par procentov plače, ki jo daš državi zato da ti zdravnik potrdi terminalni stadij raka, da bi pa govorili o dvigu prispevkov : tega pa nihče noče niti slišati. 

 

In zdravniki so tipični slovenceljni. In v tvojih odgovorih vidim tipično slovenceljstvo, pa ne tega SPET vzet narobe (kot je to v navadi v Sloveniji, ko je kakršnakoli kritika prepovedana), ampak kot neke vrste ogledalo, ki ti morda pokaže neko pot. Ampak v vseh tvojih odgovorih v tej temi vidim to podmuklost v kateri bi si rad sisteme skupnosti podredil sebi v prid. Tako to ne gre. Tretje ni dano. Ali smo Američani ali pa Skandinavci. Ampak za kakrkšnokoli resno skandinavstvo bi morali prvo podrobno premisliti svoje vrednote, svoj način mišljenja, svoj način delovanja. 

 

Slovenec je tisti črnc v Djangotu, ki ga je gospodar postavil kot prvega črnca, ker je v svoji dobičkaželjnosti in častihlepnosti neprestano kimal gospodarju in pljuval lastne ljudi. Še en kažipot (kaznipot, skaznjenpot) ti je lahko način kako se mn3 obnaša do dejcha. 

 

In to je vidno na vsakem koraku. Slovenci nimamo velikih idej, ker imamo samo svoje ideje. Način kako mislimo je izrazito egoističen (en lik v Bratih Karamazovih ustreza slovencu). To se kaže povsod. Na simpozijih, za pijanimi omizji, na mn3 (predvem pa na mn3 chatu, hehehe) …. slovenec je suženj, ker je v prvi vrsti suženj samemu sebi. 

 

takemu pač socialnih idej ne bomo predavali. Pregovori kot “kdor ne dela naj ne je” lahko zrastejo samo na zelniku ekstremno egoističnega naroda, ki namesto, da bi si zagotovil svoj vir hrane, prosjači pri gospodarju za koščke. 

 

Zato pravim, in Skandinavci so tu dober vzor. Samo družba, ki je ponotranjila humanistične vzore, ki je pripravljena sebe razumeti kot celoto in v kateri njen del (posameznik) nastopa v neki skromnosti : samo taka družba je sploh zmožna furati nek kolikor toliko uspešen socializem. 

 

Kar mene najbolj fascinira pri vsem tem pa je s kakšno gorečnostjo slovencelj  goji zamere. Si kdaj opazoval? Kako je vsak v familiji z nekom na smrt skregan, cele vasi ne govorijo med sabo - pogosto pa niti več ne vedo zakaj. Nikjer se ta ekstremni egoizem ne pokaže bolj kot ko je slovenec užaljen. Takrat šele vidiš celoto te uborne duše na delu. Tega sužnja, ki razen svojega ubornega mnenja nima ničesar s čimer bi se lahko ponašal. Zamera je “Dogville moment” za slovenceljna. V tem se pokaže celota njegove ubornosti. 

 

Kako boš takim ljudem predaval socializem, komunizem? Še slovenski komunisti predvsem vidijo v komunizmu samo “zastonj stanovanja” in “počitnice vsak drugi teden”. O tem, da je v ozadju neka višja ideja se ubornim slovenskim dušam niti ne sanja. 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 19 urami:

https://www.historyonthenet.com/the-15-hour-work-week-was-standard-for-nearly-all-of-history-what-happened

 

edino za kar se je delalo več je bil isti pohlep kot ta ki danes narekuje 40 urni tednik. ne vem kje si ti videl kmeta, ki dela od jutra do večera :)

A tega? Majster verjetno v življenju še ženske ni obdelal, kamoli kosa zemlje. Zagreti vrtičkarji na 20m2 zagonijo več kot 15 ur na teden spomladi in poleti.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 15 urami:

Ne tega nehat jemat. Dejansko maš dobre prispevke v temi.

Kolega je rekel, da si slovenci ne zaslužimo lastne države. In če malo pomisliš, je to res. Nikoli nismo imeli poguma - ne filozofsko, ne kulturno, ne družbeno - da bi se osamosvojili, da bi redefinirali lastno pozicijo. Tonemo v poplavi kapitalizma in si pravimo ... saj je vse v redu, poglej mojo novo uro. 

V besede ne morem spraviti gnusa, ki ga čutim do lastnega naroda. Te ideje, da je Slovenec suženj dolgo nisem razumel, vse dokler nisem toliko zrasel, da sem videl, da dlje od slovenske goveje muske ne mormo (že ta je tako brezdušna da vidiš kako preprost in kako ujet je slovenski narod). Nimamo poguma za nič, kaj šele za misel. Ivan Urbančič s tem začne svojo poslednjo knjigo : "vse je v redu, uživaj" kot mantro slovenca. 

 

Zato je politika v Sloveniji še večja farsa kot povsod drugod. Ker smo narod brez identitete. 

Povezava do prispevka
fauzić reče pred 12 minutami:

Kolega je rekel, da si slovenci ne zaslužimo lastne države. In če malo pomisliš, je to res. Nikoli nismo imeli poguma - ne filozofsko, ne kulturno, ne družbeno - da bi se osamosvojili, da bi redefinirali lastno pozicijo. Tonemo v poplavi kapitalizma in si pravimo ... saj je vse v redu, poglej mojo novo uro. 

V besede ne morem spraviti gnusa, ki ga čutim do lastnega naroda. Te ideje, da je Slovenec suženj dolgo nisem razumel, vse dokler nisem toliko zrasel, da sem videl, da dlje od slovenske goveje muske ne mormo (že ta je tako brezdušna da vidiš kako preprost in kako ujet je slovenski narod). Nimamo poguma za nič, kaj šele za misel. Ivan Urbančič s tem začne svojo poslednjo knjigo : "vse je v redu, uživaj" kot mantro slovenca. 

 

Zato je politika v Sloveniji še večja farsa kot povsod drugod. Ker smo narod brez identitete. 

Ne ne... Probleme, ki jih naštevaš so značilni za veliko narodov. Imamo zelo slabe politike, ampak to jih ima večina narodov. Sj ni več Churchilov, TITOjev, Kennedyev... Zj večina klovnov. In če ti hočeš vzgajat otroka ni tolko pomembno, kaj mu ti govoriš, ampak kakšen zgled si. Naši politiki so kakšen zgled? Tudi če si vodja v podjetju, moraš bit zgled, moraš bit najbolj delaven, pošten, integriteto, da ti ljudje sledijo itd... Dokler bo Janša žural na jahtah dobaviteljev zdravstvu in hengal z Snežićem, da ne bo vedel od kje mu denar, k mu ga teta nosi na banko je pač to tak zgled in taki smo... Oče naroda.

Tko da med Kraljevino Yugoslavijo, je bil folk nepismen večina, izvozne kapaciteta podjetja so bile vse v lasti tujcev oziroma nemcev. Partizanstvo je nekaj najbolj Slovenskega kar se kadarkoli zgodilo. To je zdej črtano iz zgodovine, danes že več kot pol Slovenci misli, da so bili to klovni.

 

Tko da imamo dva pola, eni ki spreminjajo zgodovino sebi v prid in se delajo, da jim je mar za Slovenijo, gledajo samo nase in drugi ki jih boli K za Slovenijo, ki ob vseh problemih vidijo rešitev v tem, da se prizna Palestina in legalizira Ganja.

Pač politika je na tako nizki točki, tudi če si dober in imaš iskrene namene, te požrejo hijene, te medijsko uničijo, vsako napako veličajo, če imaš hrbtenico te tvoji ubijejo. Kaj je Virant tolko zajebal, da so ga ubili? Precej več so drugi grešili, to da je pokazal fakiča Janši in Jankoviču je bilo dovolj. In kako naj potem pričakujemo, da bomo dobil dobrega politika, če nihče dober noče to več biti.

 

Kar se pa tiče goveje muske se pa sploh ne strinjam, instrumental je bolan, frekvenčni razpon dober, od harmonik, bassov trobent, kitar ni da ni. Notna gostota je tudi velika. Besedila so pa zelo plehka ja, ampak to je itak glasba za na veselice, ker party music pa ima dobro besedilo? 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 19 minutami:

Ne ne... Probleme, ki jih naštevaš so značilni za veliko narodov. Imamo zelo slabe politike, ampak to jih ima večina narodov. Sj ni več Churchilov, TITOjev, Kennedyev... Zj večina klovnov. In če ti hočeš vzgajat otroka ni tolko pomembno, kaj mu ti govoriš, ampak kakšen zgled si. Naši politiki so kakšen zgled? Tudi če si vodja v podjetju, moraš bit zgled, moraš bit najbolj delaven, pošten, integriteto, da ti ljudje sledijo itd... Dokler bo Janša žural na jahtah dobaviteljev zdravstvu in hengal z Snežićem, da ne bo vedel od kje mu denar, k mu ga teta nosi na banko je pač to tak zgled in taki smo... Oče naroda.

Tko da med Kraljevino Yugoslavijo, je bil folk nepismen večina, izvozne kapaciteta podjetja so bile vse v lasti tujcev oziroma nemcev. Partizanstvo je nekaj najbolj Slovenskega kar se kadarkoli zgodilo. To je zdej črtano iz zgodovine, danes že več kot pol Slovenci misli, da so bili to klovni.

 

Tko da imamo dva pola, eni ki spreminjajo zgodovino sebi v prid in se delajo, da jim je mar za Slovenijo, gledajo samo nase in drugi ki jih boli K za Slovenijo, ki ob vseh problemih vidijo rešitev v tem, da se prizna Palestina in legalizira Ganja.

Pač politika je na tako nizki točki, tudi če si dober in imaš iskrene namene, te požrejo hijene, te medijsko uničijo, vsako napako veličajo, če imaš hrbtenico te tvoji ubijejo. Kaj je Virant tolko zajebal, da so ga ubili? Precej več so drugi grešili, to da je pokazal fakiča Janši in Jankoviču je bilo dovolj. In kako naj potem pričakujemo, da bomo dobil dobrega politika, če nihče dober noče to več biti.

 

Kar se pa tiče goveje muske se pa sploh ne strinjam, instrumental je bolan, frekvenčni razpon dober, od harmonik, bassov trobent, kitar ni da ni. Notna gostota je tudi velika. Besedila so pa zelo plehka ja, ampak to je itak glasba za na veselice, ker party music pa ima dobro besedilo? 

Slovenija je partija (party) z dobrim instrumentalom na katerega plešemo in plehkimi besedili. 

 

 

Še enkrat bom rekel. Janša je edini politik stare šole, ki še naredi nekaj za ljudstvo, ki se še čuti dolžnega nekaj narest. Seveda je večina tega neumnosti in naivnosti, ampak pri njem je še čutiti to dolžnost do ljudstva, čeprav v tej dolžnosti skledo prisloni kamor se da. RIP drugi Janez, ta bi lahko bil nam vsem vzor. 

 

Če si pogledaš ostale države boš videl, da "supersile", ki imajo tradicijo, ki imajo zgodovino, ki so humanistične - povečini še vedno volijo "močne politične osebnosti", ki so tudi "veliki ljudje". Macron, Merklova, Schulz, Scholz, Trudeau, konec koncev tudi Putin in Xi JinPing. To je samo par primerov držav z močno identiteto, ki so bile sposobne tudi v teh res slabih časih sproducirati kakovostne politike "stare šole", s katerimi se sicer lahko ne strinjamo, ne moremo pa jim vzeti veljave. 

 

Pri nas od Kučana naprej nismo imeli pravega politika. Častno omembo ob tem damo še kakšnemu staremu Ruplu, Drnovšku ... verjetno sem koga pozabil. Ampak Golob niti intelektualec ni. Mesec je bela stena. 

 

Drugače pa imaš narobe. Politiki niso noben vzgled. Politiki so produkt mentalitete naroda. In ne obratno. Podobno kot sem ameriško levico provociral, da so oni krivi za vzpon Trumpa ... podobno lahko rečemo, da so Janša, Golob, Pahor in kar je še te zalege ... produkt mentalitete naroda. Problem slovenskih volitev NI da ni koga voliti, ampak da mentaliteta naroda ne daje več iz sebe dobrih politkov. Potem pa blondinke pri 20ih pošljemo v evropski parlament, da nas bodo tam zastopale. 

 

manj kot se človek bavi s to farso bolje je, zato sam nisem niti pustil, da mi vzamejo toliko časa da bi šel na volišče. Pa sem spal skoraj pred njim. 

 

Danes ga ni Slovenca, ki mi zna povedati zakaj so stari slovenci sanjali svojo državo. To je žalostno. Zakaj smo se borili? Zato, da smo večji sužnji kot kdajkoli? Dobesedno ... kmet je imel vsaj v svojem gospodinjstvu včasih mir in je lahko kraljeval po svoje. Danes je tudi to dirigirano z evropskimi direktivami. 

 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 16 minutami:

Janša je edini politik stare šole, ki še naredi nekaj za ljudstvo, ki se še čuti dolžnega nekaj narest. Seveda je večina tega neumnosti in naivnosti, ampak pri njem je še čutiti to dolžnost do ljudstva, čeprav v tej dolžnosti skledo prisloni kamor se da. RIP drugi Janez, ta bi lahko bil nam vsem vzor. 

V zadnih 20 letih, je bil do prihodo Goloba, Janša polovico časa na vodja države, kaj je on tako dobrega naredil za ljudstvo? 

To da je stara komunistična politična šola ti dam prav. Tudi političnih izkušenj ima 40 let...

 

fauzić reče pred 16 minutami:

Če si pogledaš ostale države boš videl, da "supersile", ki imajo tradicijo, ki imajo zgodovino, ki so humanistične - povečini še vedno volijo "močne politične osebnosti", ki so tudi "veliki ljudje". Macron, Merklova, Schulz, Scholz, Trudeau, konec koncev tudi Putin in Xi JinPing. To je samo par primerov držav z močno identiteto, ki so bile sposobne tudi v teh res slabih časih sproducirati kakovostne politike "stare šole", s katerimi se sicer lahko ne strinjamo, ne moremo pa jim vzeti veljave. 

Se strinjam, ne glede na to kako si hočem ni predstavljat, daje Macron kekec, dejansko ni kekec.

 

fauzić reče pred 16 minutami:

Pri nas od Kučana naprej nismo imeli pravega politika. Častno omembo ob tem damo še kakšnemu staremu Ruplu, Drnovšku ... verjetno sem koga pozabil. Ampak Golob niti intelektualec ni. Mesec je bela stena. 

Lepo si rekel Staremu Ruplu, ker Rupel je bil potem čist zglajzan. Golob kao nek čudežen deček s preskakovanjem razredov men tud ne deluje nekaj posebej inteligenten. Mesec in L od levice, kekec en.

 

fauzić reče pred 16 minutami:

manj kot se človek bavi s to farso bolje je, zato sam nisem niti pustil, da mi vzamejo toliko časa da bi šel na volišče. Pa sem spal skoraj pred njim. 

A ni to slabo za demokracijo?

 

fauzić reče pred 16 minutami:

Danes ga ni Slovenca, ki mi zna povedati zakaj so stari slovenci sanjali svojo državo. To je žalostno. Zakaj smo se borili? Zato, da smo večji sužnji kot kdajkoli? Dobesedno ... kmet je imel vsaj v svojem gospodinjstvu včasih mir in je lahko kraljeval po svoje. Danes je tudi to dirigirano z evropskimi direktivami. 

Veliko Slovencev sploh desnih je mnenja, da si je ne bi smeli želeti.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

V zadnih 20 letih, je bil do prihodo Goloba, Janša polovico časa na vodja države, kaj je on tako dobrega naredil za ljudstvo? 

To da je stara komunistična politična šola ti dam prav. Tudi političnih izkušenj ima 40 let...

 

Se strinjam, ne glede na to kako si hočem ni predstavljat, daje Macron kekec, dejansko ni kekec.

 

Lepo si rekel Staremu Ruplu, ker Rupel je bil potem čist zglajzan. Golob kao nek čudežen deček s preskakovanjem razredov men tud ne deluje nekaj posebej inteligenten. Mesec in L od levice, kekec en.

 

A ni to slabo za demokracijo?

 

Veliko Slovencev sploh desnih je mnenja, da si je ne bi smeli želeti.

Ko se sprašujemo kaj je tako dobrega naredil za ljudstvo, sprašujemo napačno vprašanje. Politik je kot sodnik na nogometni tekmi - bolj so njegove poteze politične, manj je viden njih neposreden učinek. Naloga politika je ustvarjati take razmere v družbi, v katerih politik sploh ne rabi izstopati (drugo so neke revolucije in kvazi revolucije ala mesec-kordiš-golob). Janša drži družbo "skupaj". Poglej si še enkrat koliko stavk je v času Golobove vlade. Zdi se, da pravzaprav vsi grozijo s tem, da ne bodo več delali. V nekem smislu pod Golobom potiho razpada javna uprava, ampak tega se ne vidi, ker nimamo medijev, ki bi to razumeli. 

 

Janševe ideje so naivne, glupe, ampak ne bom pa rekel, da se ne trudi delati v smeri za katero je sam prepričan, da je prava. 

 

Sevea je slabo za demokracijo, da ljudje ne volijo, še posebno tisti najbolj inteligentni. Ampak preprosto - že zgodaj sem se odločil, da v tej farsi ne bom sodeloval in ne sodelujem. V nekem bolj poštenem sistemu, v neki bolj pošteni, predvsem pa samozavedni državi bi morda celo sam se potrudil in ponudil alternativo tej farsi. Ampak ... realno je Slovenija že davno potopljena v lastnem gnoju in ni ga več posameznika, ki bi jo lahko rešil z besedami. 

 

Problem Goloba pa ni toliko inteligenca, ampak v rešitve usmerjeno mišljenje, ki je tako ključno pri znanstvenikih in gospodarstvenikih, ampak v politiki pa je prej breme kot karkoli drugega. Politik mora imeti širok diapazon, biti zmožen razmisliti stvari iz večih zornih kotov ... ta vlada pa se prav vidi kako se zapiči v eno rešitev in sploh ne pomisli morebitnih posledic : potem pa jim, da dam primer, trgovci pred nosom nižajo ceno košarice. 

 

Ali pa se zapičijo v nakup računalnikov in sploh ne premislijo koliko ljudi danes dejansko le-tega nima. In jim spet projekt, ki je bil verjetno čisto dobronameren propade. To je ker razmišlja na način gospodarstvenika, na način znanstvenika ... ne na način politika. 

 

Golob bi rabil mene za svetovalca

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

V zadnih 20 letih, je bil do prihodo Goloba, Janša polovico časa na vodja države, kaj je on tako dobrega naredil za ljudstvo? 

To da je stara komunistična politična šola ti dam prav. Tudi političnih izkušenj ima 40 let...

 

P vam M... To sem že prevečkrat postal. Janša je bil 7 let predsednik vlade... od 34 let. A lahko prosim preverite podatke preden jih postate. Fino je pa vzeti samo segment, ki ti paše tipa v zadnjih 20 letih razen Goloba, pa Šarca, pa Cerarja, pa Alenke in Pahorja pa Ropa je bil Janša stalno predsednik vlade.

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
Death reče pred 2 minutama:

P vam M... To sem že prevečkrat postal. Janša je bil 7 let predsednik vlade... od 34 let. A lahko prosim preverite podatke preden jih postate.

Ja ampak v zadnjih 20ih letih sem jest napisal, do prihoda Goloba, ne v zadnjih 34ih. V zadnjih 34ih je pa tudi drugi, samo Drnovšek je bil dlje in še to smo eno leto dlje 8 let. Pa še Janša je bil v njegovi vladi lol... Drugače je Janša rekorder. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

Ja ampak v zadnjih 20ih letih sem jest napisal, do prihoda Goloba, ne v zadnjih 34ih. V zadnjih 34ih je pa tudi drugi, samo Drnovšek je bil dlje in še to smo eno leto dlje 8 let. Pa še Janša je bil v njegovi vladi lol... Drugače je Janša rekorder. 

Fino je pa vzeti samo segment, ki ti paše tipa v zadnjih 20 letih razen Goloba, pa Šarca, pa Cerarja, pa Alenke in Pahorja pa Ropa je bil Janša stalno predsednik vlade. Janša je kot po (tvojem )naključju imel prvi mandat leta 2004. Pa Golob zihr ne šteje, ker je imel samo 2 leti... Nehaj filtrirati.

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...