Skoči na vsebino

Trenutno igram [07/2022]


Priporočeni prispevki

Jaz priznam, da nisem igral nobenega COD-a od davne dvojke iz 2005 (ali tam nekje) dalje, malo se mi je serija zasrala s tem vplivom, ki ga je imela na dolgoletno prevlado modern military shooterjev v MP-ju (čeprav mi je bil COD1 MP z drugo svetovno nepozabna izkušnja v srednji šoli)...

 

Ste mi malo zaluštali, da bi probal originalna MW1 in 2, ker se ju je res od nekdaj hvalilo kot dobri SP streljanki in je bilo takrat verjetno nefer, da sem ju zaradi hejta do MP-ja te sorte spregledal.

 

Mi je pa glupo, ker je tok špilov s podobnimi imeni, se pravi imamo:

 

- COD 4: Modern Warfare iz 2007

- COD: Modern Warfare 2 iz 2009 (neposredni sequel)

- COD: MW Remastered (remaster MW1 iz 2016)

- COD: MW Remastered Campaign (remaster MW2 iz 2020, samo SP)

- COD: Modern Warfare iz 2019 (prvi del reboot-a)

- COD: Modern Warfare II  (drugi del reboot-a, izide letos jeseni)

 

Edit: Tisti drugi Galkov link je prvi del reboot serije iz 2019, ja.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

Jaz sem itak samo SP-je in split-screen igral. True online MP nisem nikoli :D 

 

Sicer pa je meni tier lista taka, kar se tiče kampanij, ki sem jih igral:

 

1. tier: COD

2. tier: COD 3 / Modern Warfare

3. tier: COD 2 / COD MW2

4. tier: Black Ops / Cold at War

5. tier (to so že hude smeti): Black Ops 3

 

Gledam pa malo Modern Warfare 2019 videe, fak grafika je res sick, sploh nisem vedel, da COD-i dandanes tako dobro zgledajo

 

  • Solzice 1
Povezava do prispevka

Aragami

3/10

ss_2047600dc10e3d47f1e12f6dc72275f45c207

Stealth igra v kateri se kot avenger lotiš klana, dokler ni fsa vas poklana. Theme je OK, vendar izpeljava zelo slaba.

Zgodba je povprečna. Igra je polna bugov. Kontrole so obupne (ko se hočeš teleportirat samo moliš, da bo igra prepoznala kam). Gameplay je zelo ponavljajoč. Grafika je slaba, še hujše pa animacije in VA.

Ko sem jo igral sem samo rushal skozi v upanju, da bo čim prej konec. DLC tudi ne izboljša igre.

 

Všeč mi je, da si nabiraš moč v sneci, vendar je zelo confusing ko ne veš katere gadgete in powerje še lahko uporabljaš. AI je tudi zelo basic.

 

Povezava do prispevka

Po dveh urah Tropico 6 sem odnehal.

 

Res ne maram teh economy simulatorjev. Preveč komplicirano za mene in preenostavno za sfalit kak detajl (nimaš kaj povezano s cesto, ali pa ima katera zgradba izbran kateri napačen mode). Preveč političnih stvari za spremljat kar naredi vse skupaj en velik chore ko se prefukavam po ekranih z goro teksta, ki ga komaj razumem. Vse zgradbe izgledajo podobno.

Cel čas se mi dogaja, da objectivi faking ne progressajo in pol pol ure troubleshootam zakaj je to tako.

 

Ni za mene.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Evo, Tomazek, sem se jebal, ampak mi je uspelo en screenshot pofotkat na konzoli, da lahko malo primerjaš s streamingom. Ni bad za 12 let staro igrico! (Mislim, da lahko klikneš na fotko, da jo razširi, nisem pa ziher, če forum kaj degradira fotko). Kako se ti zdi? Primerljivo s streamingom? 

 

Evo še link do neokrnjene fotke, če forum kaj degradira: https://imgur.com/pJzp7Ud

 

5454082B20220724091628445.thumb.png.836307062efa759a3dde86eba86d52ea.png

 

V glavnem, zdaj sem v "Mehika del igrice". Moram reč, da zelo uživam, včeraj sem res padel not in par ur igral zvečer. Ima neke kvalitete, ki jih nadaljevanje nima - in seveda obratno. Sem pa prej burnoutal kot na dvojki, tako da se kar veselim, da grem domov in nadaljujem, ko bom spet naslednjič pri starših :D

uredilo bitje Chenier
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 5 minutami:

Evo, Tomazek, sem se jebal, ampak mi je uspelo en screenshot pofotkat na konzoli, da lahko malo primerjaš s streamingom. Ni bad za 12 let staro igrico! (Mislim, da lahko klikneš na fotko, da jo razširi, nisem pa ziher, če forum kaj degradira fotko). Kako se ti zdi? Primerljivo s streamingom? 

 

Evo še link do neokrnjene fotke, če forum kaj degradira: https://imgur.com/pJzp7Ud

 

 

 

Kaj vem :D Se mi zdi lepše na tvoji fotki. Ampak je nekako lepše bilo tudi pri streamanju, če si delel statično fotko... ko si igral, pa se mi je zdelo vse skupaj slabše.

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 51 minutami:

Ne se preveč A+ mučit na tej točki, ker ko obrneš basic mode pride še hard, bomo tam primerjali :D

A na hard so mehanike drugačne? Nikoli nisem probal.

Imam pa zdaj v DLCju samo še secret bossa in main bossa. Potem pa žal pičim na morje. :D

Povezava do prispevka

Secret boss ima kul mehaniko, samo je prelahek

 

Na expert mode so  mehanike seveda iste, niso šli spreminjat igrice zaradi tega :D. Šefeti imajo samo kakšne drugačne napade (recimo da prej strelja tri različne izstrelke, na expert strelja 4+ al neki), pa več healtha

Povezava do prispevka

Mja kr fun mehanika, ampak sm rabu glih 10 tryov in je že down.

 

Tale autotarget weapon je res overpowered v tej igri. Tako kot on smokebomb charm. Tu so ga imo posrali, ker ima igra res dost charmov in orožij za sprobat, potem pa sem celo igro obrnil s standard piv-piv orožju in autolockom.

Povezava do prispevka

Hmmm, zanimivo. Torej sem samo jaz tist, ki se mi zdi, da je standard weapon overpowered. :D

 

EDIT: Tudi zadnji boss ni bil zahteven. That's it boys :)

Sem probal zdaj še onega anteaterja na expert in ga u prvo ubil. xD

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

qzUwZgMl.png?1

 

Bright Memory Infinite ali kako 1 random talentiran kitajček parira AAA industriji :D

Resda gre v osnovi za kako uro in pol dolg špilček ampak v tem času izkusiš cod streljanje, shadow warrior sekljanje, obvezno stealth sekcijo, on-rails avto sekvenco in ogromne šefe. Vse skupaj zapakirano v crysis izgled.

Skratka bolj kot igra bi rekel da gre za statement enega modela da se lahko in se da :)  Res se za zamislit kaj kurca medtem pacajo 1000+ članski AAA studiji :blink:

 

Fps Ti GIF by NVIDIA GeForceFps Ti GIF by NVIDIA GeForce

 

Evo spodaj še tehnična analiza. In pazi to tudi portal na vse sisteme je tip vse sam :ododava: Res sam še štenge ostali ''developerji'' z izgovori se ne da je težko blablabla :closedeyes:

 

uredilo bitje gojc
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Tip je priznal, da je spiratiziral assete in marsikateri del kode pokoristil iz drugih iger.

Itak da se potem da skupaj spacat urco in pol dolgi demo s porazno zgodbo.

 

Pa ne mešat 1000+ developerjev z 1000+ zaposlenih (od tega 15 developerjev). Sam si pa najbolj efikasen pri projektu. Kkr je več ljudi efikasnost pada, je pa manjša šansa, da boš ustvaril skropucalo.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

The occupation

3/10

onew1.jpg

Tole je pa eden redkih biserov v gaming industriji, ki je bil tehnično tako slabo izpeljan, da je bila moja izkušnja totalno uničena.

 

Glavni aspekt igre je zelo dobra zgodba in VA. V njej raziskuješ teroristični napad v domišljiskem Londonu leta 1987. Mesto izgleda zelo resnično, karakterji se obnašajo čisto normalno, kljub temu pa sem dobil Bioshock vibes.

Igra je mešanica sneakanja, intervjuvanja, puzzle solvinga.

 

Kje igra totalno zajebe je v tem, da ima po celo uro dolge sekvence brez možnosti shranjevanja. Če ti vmes računalnik zmrzne, moraš začeti znova. Določeni eventi, ki omogočajo progressanje zgodbe so vezani na IRL čas. Znotraj tega časa lahko sediš in čakaš na interview, ali pa raziskuješ ter si nabiraš dokaze. Problem igre je predvsem tudi v tem, da so kontrole neutemeljeno prizadete. Več časa po nesreči izvajaš akcije, ki jih nočeš. Vsaka interakcija z okolico ima druge tipke, ki jih moraš pritisniti ali držati za razne akcije. Deluje kot nek Nintendo switch projekt, kjer moraš flipat varovalke ipd. z istimi gibi, kot bi jih IRL. A na koncu itak narediš nekaj drugega po nesreči.

 

Igra je polna buggov kar je naredilo igro totalno neigralno. Predstavljajte si, da po 1 uri igranja igra zradira item, k iga rabiš in moraš začet znova..... To se mi je zgodilo 4x na različnih mestih.

Pa tvoj karakter ne more pobrati več kot 1 disketo naenkrat. Drugo pa odložiš bog ve kje tako, da je ne najdeš več, ker ti jo avtomatsko zmenja z katerimkoli itemom, ki ga po nesreči pobereš (primer: da prebereš dokument stisneš left click na miški. Če ga držiš četrt sekunde zmenja item). Kdo je mislil, da je tole faking logical control?

 

Super vzdušje in zgodba. Okolica je zelo raznolika (ni zaznati nekega asset copyinga) Refreshing koncept, vendar preveč slabo izpeljan. Shranjevati bi moralo nekje na 20 minut, da bi bilo še prebavljivo, buggov ne bi smelo biti, kontrole bi morale biti bolj simpl, ker k izkušnji ne dodajo nič zabavnega v kakršnem stanju so. Brez teh težav bi dal igri oceno 9/10.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
Chenier reče Dne, 24. 7. 2022 at 9:36:

Evo, Tomazek, sem se jebal, ampak mi je uspelo en screenshot pofotkat na konzoli, da lahko malo primerjaš s streamingom. Ni bad za 12 let staro igrico! (Mislim, da lahko klikneš na fotko, da jo razširi, nisem pa ziher, če forum kaj degradira fotko). Kako se ti zdi? Primerljivo s streamingom? 

 

Evo še link do neokrnjene fotke, če forum kaj degradira: https://imgur.com/pJzp7Ud

 

5454082B20220724091628445.thumb.png.836307062efa759a3dde86eba86d52ea.png

 

V glavnem, zdaj sem v "Mehika del igrice". Moram reč, da zelo uživam, včeraj sem res padel not in par ur igral zvečer. Ima neke kvalitete, ki jih nadaljevanje nima - in seveda obratno. Sem pa prej burnoutal kot na dvojki, tako da se kar veselim, da grem domov in nadaljujem, ko bom spet naslednjič pri starših :D

 

maš remaster na x škatli že vrsto let btw:D

 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...