Skoči na vsebino

Trenutno igram [07/2022]


Priporočeni prispevki

Joj ne mi z Black Meso ker se mi bo sfukal. Ta špil bi res mega pasal v PS4 / PS5 kolekcijo  :cry:

 

Drgač pa evo, na morčija sem tudi letos vzel Switcha in med drugim tudi svežo, še v folijo zavito igrico Metroid Dread iz 2021. Gre za nov 2D del legendarne franšize, ki je 130 let nazaj definirala žanr. Igrica ima 88% metascore in je skoraj povsod pobrala Metroidvania of the year award. 

 

V igrici ponovno igramo Samus, ki uleti na planet ZDR pogledat, kaj da fak se je zgodilo z odpravo mega high tech, AI-powered robotov, ki so jih poslali na planet raziskovati metroide. Bejbo v uvodu napade mega močan skrivnostni neznanec in jo prefuka ko kanto za smeti. Samus se zbudi brez vseh skillov in opreme, boli jo glava, v ustih ima rahlo kisel okus, računalnik ji tudi kaže nesorazmerno veliko cinka v telesu. In kar je še huje, vsi sentinent roboti so podivjali in so se obrnili prot tebi, s tem da so praktično nesmrtni, neutrudni in mega nevarni. V igrici delujejo kot nekakšen hibrit med Mister X-om, terminatorjem in Boston dynamics robotom. Na tebi je, da ustaviš robote in ugotoviš, kaj se dogaja na planetu.

 

Oziroma na tebi je da ne razfukaš joypada na glavi nič hudega sluteči ženski ki zraven tebe peče vegi toaste. Špil je MEGA zafukan, imo je težji ali vsaj tam tam kot Hollow Knight. Prov uno hillarious je videti da Nintendo založi takega monstruma po raznih Kirbiyjih, Yoshijih in podobnih pizdolizcih, kjer se moraš potrudit, da crkneš. No, klele crkuješ precej več ko v Soulsih: terminator roboti te instakillajo če te ujamejo (in ujamejo te takoj), bossi in mini bossi so pa tudi popolnoma brez smisla za humor. Res je zelo zahojen špil, ampak je vseeno dovolj dober in zanimiv, da proper vleče v nove in nove levele. Pomaga tudi, da izgleda čudovito; animacija je super, grafika je čista in lepa, imaš tudi bonbončke tipa super fluidno narejeni prehodi med cutsceni in samim igranjem, kjer upravljaš lika praktično še med samo animacijo. Zvočna podlaga je tudi cool, glasba je dobra, zelo mi je bil tudi všeč glas od glavnega ladijskega računalnika, ki te usmerja. Pač vidiš, da je bil tole proper financiran projekt, produkcija je fejst močna, in to zelo cenim. Tko da evo, špil vleče, izgleda odlično in tudi igra se fenomenalno, kar je ključnega pomena pri tako zajebanem 2D špilu. Kontrole so krisp as fuck in bolj ko razvijaš Samus, bolj 99 Dexterity Dual Wield Katana OP build se počutiš. Iz ene sirote v spalni srajici ki komaj hodi po uvodnih levelih se proti koncu spremeniš v demigod beasta ki leta po sobah, ubije vsakega navadnega nasprotnika z dvema streloma in ima kot popolnoma obično orožje na razpolago jebeno termonuklearno bombo (ne zajebavam se, ženska nažiga po nekih travicah in žuželkah z atomsko bombo). WERY nice in lepo.

 

Ima pa špil dva mega brutalna minusa, zaradi katerih niti slučajno ne moremo govoriti o 88 oceni. Bolj dobra 80-ka, recimo 81. Najhujši minus: metroidvania elementi so izredno slabo vpelajni v okolje in so večinoma sami sebi v namen, zaradi česar vse skupaj izgleda neumno, umetno in dejansko idiotsko. Kar ful zjebe tako immersion kot pohajkovanje po sicer zelo lepih in detaljnih sobah, polnih skrivnosti. Primer kako ima level narejen Hollow Knight: hodiš hodiš, dokler se ne ustaviš pred 90 stopinjskim zidom. OK, cool, rabim skill za plezanje, štekam. Prideš nekam drugam - pred tabo 200 m prepad. OK, rabim neki za letat, logično. Po tleh so špice - rabim nekaj za leteti ali pa za odbijati se od špic. Vse je organsko, vse je povedano z okoljem, super se zlije v gameplay loop. Kako pa to izgleda v Metroid Dread? Prideš do zida, ki je obarvan v modro, znak da ga moraš razbiti s posebnim skokom. OK. Dobiš posebni skok, razbiješ zid. Narediš 10 korakov, nov zid vijolične barve, znak za laser. Dobiš laser, uničiš zid, malo platformaš, spet zaprta vrata, na keri je narisana raketa - rabiš raketo, da razbiješ vrata. Dobiš raketo, razbiješ vrata, 30 metrov naprej zid z dvema puščicama, rabiš speed dash da jih razbiješ. Modeli. A vi mene jebete v glavo?? Prov uno, kako vpeljati metroidvania elemente za nesposobne developerje: naserješ zaprta vrata po levelih in na njih narišeš znakce, ki ustrezajo weaponom. Da še malo bolj zadriskaš vse skupaj, dodaš celega fuka upgradov in abilityjev (jebomater da jih je več kot dvajset), da bo folk še bolj vesel, ko bo gledal zaprta vrata v 20 odtenkih. Bravo res, čestitke, ravnokar ste zbili špilu vse šanse, da bi bil zares GOTY metroidvania. Drugi minus so fajti s terminator roboti, ki so vsakič narejeni po popolnoma istem kopitu, isti princip je faking vedno, še jebeni roboti izgledajo enako, samo druge barve so. Verjamem da bi zahtevalo mega velik napor, da bi še ta del špila naredili tako kot je treba, samo pismo no, gledat v vsakem levelu istega nemesis nasprotnika, ki isto teče za tabo, te isto instakilla, ima iste move in ki ga vsakič premagaš na enak način, to je pa tud mal na hard ffs. Škoda. 

 

Pod črto kul špil, definitivno za prešpilat, je orenk izziv, po Oriju tudi končno sede nekaj s proper produkcijo. Škoda pa predvsem za zgoraj omenjeno idiotsko implementacijo metroidvania elementov v okolje.

  • Račka +1 8
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 8 urami:

Pa tud za nas k smo igrali izvirnik je dost svežega, tist kar pa v enki deluje, je pa dost isto. Black Mesa ima boljše streljanje in boljši finale, tako da si prav izbral

 

Noro mi je kako se vidi vpliv HL na sodobnejse igre, ter koliko so si sposojale od tam. 

 

Aja igram na Steam Decku in laufa bp.

uredilo bitje planetarium
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Pretekla 2 meseca sem imel pavzo od Lost Ark-a, ker se mi ni več dalo grindat dailijev, sem ga pa prejšnji teden ponovno zalaufal, da z mainom preigram South Vern, ki so ga sicer dodali že aprila, a takrat še nisem imel ustreznega ilvl. Dobra odločitev; po dvomesečni pavzi mi je namreč spet precej sedlo igrat, pa malo sem si pogearal novega Destroyerja, ki so jih dodali v maju.

 

Danes ponoči sem obrnil questline, ki se zaključi z epskim spopadom, kjer ti pridejo pomagat vsi prijatelji in soborci iz prejšnjih vsebin; prav hud filing, ko pred bitko greš mimo vseh preteklih soborcev in jih pol srečuješ skozi cel spopad. Ta spopad je pa tudi tako dobro narejen, da sem se vmes prav vprašal, koliko dela je moralo it v to in dobival chillse, ko si v središču bitke, vsi taglavni maherji in maherke se fajtajo ob tvojem boku, pa še tako komaj rešite situacijo.

 

Če koga zanima in imate pol ure za ogled, ga dodajam spodaj, vendar pozor - spoilerji inside.

 

 

Vsa čast, zelo zabavno :happy:

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Besko reče pred 17 urami:

 

A lahko mal poshareas, kaksen build forsiras kej? Orožje, rune itd...

 

Začel tudi jaz ponoven skozihod, sam sem že čist pozabil odkar sem nazadnje špilal.

 

Zdej sem pogruntal da ima PS4 verzija igre svoje trofeje in sem štartal igro še enkrat od začetka, čeprav dvomim da se mi bo dalo grindat za platino na konc... Drugač pa nimam še tolk nadgrajenega ogledala da bi lahko nek specifičen bild enforcal. Sem 3 rune probaval merciful end dobit pa na konc nisem niti do Hadesa pršu tak zanič build sem imel. Tko da sem pol 3 rune šel dva z frišno odklenjenim railgunom in enga z fisti in v vseh treh primerih sem začel z Zeus "amuletom" za specialko sem pa dal neki kar fejst užge in sem vse tri rune pobegnu. Dejansko manj ko neki planiram kaj bi rad dobil boljše na koncu izpade run če sem čist pošten. Zdej bom lepo farmal darkness za odklep ogledala pol pa sledi farmanje Titan blooda za odklepanje hidden aspectov itd. 

 

Tale build je res sick npr pa sploh ni dobil zares imba boonow sam ta najbolj možni dve "kladivo" nadgradnji :) S temle buildom sem jaz pomoje tud naredu heat 20 al kok je že treba za platino več se mi itak ni dalo. 

 

 

 

 

Me zanima kolk runov je tale rabu da se mu je posral tale run lol

 

 

uredilo bitje Gatsu
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
ke_kit reče Dne, 15. 7. 2022 at 16:57:

Hot Wheels Unleashed :avadodo: :avadodo: :avadodo:

Ravnokar mi je potekel Trial (2 uri) in me na polno mika, da bi nabavil igro. Sam trenutno ma polno ceno 50EUR, bila je pa znižana že na 20. Imo bom raje mal počakal.

Sam fak, kjere droge so to.

Fuck yeah bby

https://www.dekudeals.com/items/hot-wheels-unleashed?country=us&utm_source=email&utm_medium=email&utm_campaign=drop

Končno se enkrat toliko nisem zafukal in preplačal neko igro na PS. :D

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Včeraj končal Marvel's Guardians of the Galaxy.  Prav žal mi je, da je šlo tako hitro skozi, ker so mi Varuhi res "top over the top".
Zdaj bom verjetno ponovno štartal Telltalovo epizodnico. 

Ja mogoce kr si  skipal vse dialoge😝😂

uredilo bitje oca
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ti se kar zajebavaj, @oca. :) Ker dobro veš, da niti enega dialoga nisem skipal. Nisem jaz @tomazek ;) 
Tudi raziskal in pobral sem vse, kar je bilo možno. Zbildal vse like do konca. Prebral vse zapiske. Ni da ni..  Še največ časa mi je vzelo, ko sem bluzil po vesoljski ladji in zgolj poslušal glasbo in prcanje med liki. 
Najljubši lik? Itak Drax. Rocket pa takoj za njim. 

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Včeraj končal Marvel's Guardians of the Galaxy.  Prav žal mi je, da je šlo tako hitro skozi, ker so mi Varuhi res "top over the top".
Zdaj bom verjetno ponovno štartal Telltalovo epizodnico. 

 

Ko smo načeli debato o igrici in sem pisal, da je najverjetneje zelo primerna za fane serije, pa si napisal, da nisi glih fan... :) Ne ljubi se mi zdaj iskati tistih postov. Glavno, da si užival.

 

Meni, ki nisem... so dialogi brezezni, nič mi ni blo smešno, nikoli se nisem z nikomer pogovarjal na ladji, ampakj sem takoj krenil za "krmilo" in gasa do misije... Kot sem tudi takrat rekel, mi je gameplay bojevanja kolikot tolikor dogajal (za ene 6 od 10) in ker je bila brezplačno, sem jo pač na hitro preigral.

Povezava do prispevka

@tomazek: Če pa sem totalni Guardians fan! Ravno to sem omenil takrat, da je mogoče zato meni igra bolj dogajala kot tebi.
Drugače pa: s tvojim pristopom igranja si spustil 80% igre (ajde, malo pretiravam ;) ). In ravno pri bojevanju sem jaz načeloma na hitro šel skozi: drmmrm, ratataa, kažin, kabum in gremo dalje.. Vem da gre v osnovi za "akcijsko_strelsko" igro, ampak jaz sem res veliko bolj užival v drugih stvareh. Čeprav proti koncu, ko je ekipa res nabildana, dobesedno uživaš tudi v teh določenih kombinacijah.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@tomazek: hehehe. Vseeno me pa res zanima, kaj te je najbolj motilo. Oz. zakaj je zate igra bedarija? Meni je bila čisto OK. Itak ni zdaj to nek Goty naslov in verjetno ne bom šel ponovno skozi, ampak mi je pa dogajala in je bila všečna poletna popestritev. 
Ocene seveda ne bom podal, ampak če bi mi zvijal roko bi rekel tam enih 7/10. Ali pa celo slabih -8/10 (ker kot omenjeno: kul liki in fanovstvo do Varuhov in seveda glasbe). 
Pa še dobro spolirano je bilo vse. Nobenih hroščkov, nobenih nesmislov/nelogičnih sekvenc, grafično všečno in zelo tekoče. Cool cheese popcorn rollercoaster z dodano vsebino!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 urami:

Mene tudi svinjsko mika. Top mi izgleda. Je že uporabnik @Slinch ful pohvalil igrico, baje jo je tudi obrnil. Problem je samo to da človek pohvali dobesedno vse kjer ima protagonist kolesa in se malo bliska zraven :D

 

Mega igrica, pomoje že ene 10 let ni bilo tako hude arkadice. Mislim da sem jo spravil na 100%, vsaj 15 urc, mogoče 20. Pa še hud split screen ima, pa neomejeno community made levelsov. Največji minus je ta randomness faktor, ki lahko že zelo hitro dobiš najjači avtoček in pol več nima smisla menjat, razen pač samo zato, da si nardiš bolj challenging. Ma škoda besed, kdor ne sproba te igrice je peder.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Besko reče pred 18 urami:

 

S tem orozjem se sploh nisem kaj prevec ubadal, pa dela takle masaker.

 

Vecino sem probaval s kopjem, ampak bom malce obrnil storijo zgleda :D

 

Kopje je men res ultra najslabš orožje tbh... 

 

Zdej s puško farmam low heat rune za diamante/titanic blood in ignoriram štacuno da lahko kupim diamant/titanic blood tik pred hadesom. Usput pa še levelam pretty much nekoristne keepsake za platino lol. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 14 urami:

Poročaj kak ti bo :D

Pismo, še vedno mi je huda igrica. Ajde, zaznavam probleme, recimo gibanje mi nikakor ne sede, to je že tak primer :D. Ampak kar se tiče okolja, grafike, vzdušja, carskih likov (zaenkrat naredil okoli 20 misij) in glasbe, pa res dobra in tehtno sestavljena igra. Grafično mi je še vedno zelo lepa. Se mi zdi, da je grafično za razliko od naslednika več navdiha iskala pri špageti westernih, dočim je nadaljevanje bolj povzemalo neko Karl May estetiko al neki. Ne vem, predvsem se veselim povratka v Mehiko, ki sicer mi s stališča igralnosti ni bil všeč pred leti, ampak zdaj me pa zanima okolje, ker v dvojki pač Mehike ni :D 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...