Skoči na vsebino

Prezrti špili YO! YO! YO!


Weraziel

Priporočeni prispevki

Igrate oziroma ste igrali neko igro, o kateri se nič ne govori na Mn3njalu? Tu imate neverjetno priložnost, once in a lifetime, da se dokažete kot igrokusec a.k.a. sladkoigrač.

 

Lahko spišete svoj review, lahko pa samo nalimate kak review, ki zelo dobro predstavi igro.

 

Predlagam en post, ena igra, da je vse skupaj bolj pregledno.

 

NORCO (2022) - PS4, PS5, PC, Xbox

Developer: Geography of Robots

 

Meni je noro čudovit špil, en od vrhuncev kar se zgodbe tiče letos. Jaz predlagam, da si pogledate prvih 10 minut in če vas zanima, takoj kupit špil. Sorry, če vam piksel špili niso kul, sej jaz jih tudi vedno manj igram, ampak tole je pa tok dobr špil, da sem fix, da bi ga več ljudi nominiral v top5 indie letos

Povezava do prispevka

Že v Avanturistični izbi omenjeneno, ampak zadeva je res en tak biser:

Pentiment (november 2022) - PC, Xbox
 Developer: Obsidian Entertainment

Pentiment on Steam (steampowered.com)
 

Navedek

Step into a living illustrated world in a time when Europe is at a crossroads of great religious and political change. Walk in the footsteps of Andreas Maler, a master artist who finds himself in the middle of murders, scandals, and intrigue in the Bavarian Alps.

Experience 16th century Europe as the master artists of the time saw them. Art inspired by great illuminated manuscripts and the earliest printed books becomes a living, breathing world in Pentiment.


V prvi vrsti je za pohvalit prelep srednjeveški grafični stil, k temu pa sovpada še odlična ideja glede pisav v igri. Pa itak odlična zgodba (oz. več njih, saj se igra dogaja skozi precej dolgo časovno obdobje, ki je prikazano z veliko mero zgodovinske natančnosti). Deluje sicer kot klasična point & click avantura (detektivščina), ampak z veliko twista. Tudi to, da je vsak "primer" časovno pogojen, prispeva k vzdušju in načeloma tudi k večkratnemu preigravanju. Zame gladko biser leta (poleg omenjenega Norca, ki pa je precej drugačna igra).   

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Prav tako že omenjena v Avanturistični izbi, zame pravzaprav point&click avanturca leta:


Unusual Findings (oktober 2022) - PC, Switch, PS 5, PS 4, Xbox One,
Developer: Epic Llama Games

Unusual Findings on Steam (steampowered.com)


80-is nostalgija na polno! Pa ne zaradi pixel grafike. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 3 minutami:

Damn ja kuriran seznam iger by mn3, sam da ne boš nasral samih pixel crapov :D

Bom naredil več seznamov, prvi bo ta iz te teme "PREZRTE IGRAČKE"

 

Edini problem je, da me mora tale uporabnik nastavit za moda Steam skupine mn3njalnik :D 

https://steamcommunity.com/profiles/76561198048709728

 

Upam, da se bo strinjal

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Daj mal predstavi, če se ti da. Mi zgleda fun, ampak mi je ful bolj gušt, če od somn3čarja kaj preberem kot Steam rEvIeWs :D 

Top špil škatlaste grafike, kjer se kot množični morilec udeležuješ zabav z 1 ciljem: pobiti vse ljudi na zabavi, ne da bi te pri tem ujeli. Imaš svoj zvesti nož, ampak na divjih zabavah je še veliko drugih šans za ubijanje. Kul leveli. Skrivanje pred policaji... 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 25 minutami:

Bom naredil več seznamov, prvi bo ta iz te teme "PREZRTE IGRAČKE"

 

Edini problem je, da me mora tale uporabnik nastavit za moda Steam skupine mn3njalnik :D 

https://steamcommunity.com/profiles/76561198048709728

 

Upam, da se bo strinjal

Saj lahko odpreš svežo skupino, vprašanje če je ta uporabnik še med nami ...

Povezava do prispevka

EVO STEAM LIST ZA SPREGLEDANE IGRAČKE PO IZBORU FORUMAŠEV

 

IGRE, KI SO IZŠLE OD 2020 DALJE

https://store.steampowered.com/curator/118821-mn3njalnik/list/101626

 

IGRE, KI SO IZŠLE 2015—2019

https://store.steampowered.com/curator/118821-mn3njalnik/list/101627

 

IGRE, KI SO IZŠLE DO 2015

https://store.steampowered.com/curator/118821-mn3njalnik/list/101628

 

Sedaj pa čimveč predlogov, da zafilamo sezname iz carskimi igricami <3

 

Snowrunnerja nisem dodal na seznam, ker slabih trollov ne odobravamo, pa lep lp  

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 urami:

Že v Avanturistični izbi omenjeneno, ampak zadeva je res en tak biser:

Pentiment (november 2022) - PC, Xbox
 Developer: Obsidian Entertainment

Pentiment on Steam (steampowered.com)
 


V prvi vrsti je za pohvalit prelep srednjeveški grafični stil, k temu pa sovpada še odlična ideja glede pisav v igri. Pa itak odlična zgodba (oz. več njih, saj se igra dogaja skozi precej dolgo časovno obdobje, ki je prikazano z veliko mero zgodovinske natančnosti). Deluje sicer kot klasična point & click avantura (detektivščina), ampak z veliko twista. Tudi to, da je vsak "primer" časovno pogojen, prispeva k vzdušju in načeloma tudi k večkratnemu preigravanju. Zame gladko biser leta (poleg omenjenega Norca, ki pa je precej drugačna igra).   

Špil se v delih nesramno zgleduje po knjigi Ime rože. :D V bistvu je tako, kdor je užival v knjigi bo tudi tem špilu.

Povezava do prispevka
fric reče pred 1 uro:

Špil se v delih nesramno zgleduje po knjigi Ime rože. :D V bistvu je tako, kdor je užival v knjigi bo tudi tem špilu.


Kaj pa vem. Na Ime rože me niti ni kaj preveč spominjalo. Ajde, razen če misliš res splošne podobnosti (ki pa so lahko komot v vsaki takšni zgodbi), kot npr. čas dogajanja, samostan, skriti prehodi, osebe s svojevrstnimi karakterji, pa seveda verstvo, herezija, inkvizicija .... :) 
Se pa strinjam, da je tako kot v knjigi tudi v igri ogromno zgodovinskih referenc na dogodke v tistem času. Ampak to je pa tudi to. Nenazadnje se velika večina igranja odvija zunaj samostana; torej v dokaj pristni vasici nekje pol Alpami, ki jo naseljujejo zelo zanimivi prebivalci. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 36 minutami:


Kaj pa vem. Na Ime rože me niti ni kaj preveč spominjalo. Ajde, razen če misliš res splošne podobnosti (ki pa so lahko komot v vsaki takšni zgodbi), kot npr. čas dogajanja, samostan, skriti prehodi, osebe s svojevrstnimi karakterji, pa seveda verstvo, herezija, inkvizicija .... :) 
Se pa strinjam, da je tako kot v knjigi tudi v igri ogromno zgodovinskih referenc na dogodke v tistem času. Ampak to je pa tudi to. Nenazadnje se velika večina igranja odvija zunaj samostana; torej v dokaj pristni vasici nekje pol Alpami, ki jo naseljujejo zelo zanimivi prebivalci. 

Spoiler

Knjižnica pogor

i.:lol:

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

Ta špil verjetno ni bil ravno prezrt in je bil tudi večkrat omenjen med Avanturami. Ampak je prav, da ga abstolutno obvezno dodamo na seznam:

Citizen Sleeper (maj 2022) - PC, Mac, Switch, Xbox
Citizen Sleeper on Steam (steampowered.com)
 

 

Navedek

Roleplaying in the ruins of interplanetary capitalism. Live the life of an escaped worker, washed-up on a lawless station at the edge of an interstellar society. Inspired by the flexibility and freedom of TTRPGs, explore the station, choose your friends, escape your past and change your future.


Resnično še en izmed draguljev leta! In to zares velik dragulj. Bog ne daj, da bi bila ta igra spregledana. Bladerunner meets Cyberpunk v najboljšem smislu.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...