Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Šimšalamima Huhu reče pred 15 minutami:

Od stipeta grafična je že na poti

 

https://www.facebook.com/komacziga/posts/2754942201412230

 

dobro potem, da Gigabyte ima 4 leta garancije. :D

 

svaka čast za to, samo zdaj sem pogledal na Funtech, pa piše;

Naročeno blago prek Spletne trgovine Funtech.si vam bo dostavil DPD, ki večino paketov dostavi že naslednji delovni dan po obvestilu o odpremi.

upam da je tam kaj boljše

 

Povezava do prispevka
Jodlar reče Pravkar:

 

Neki čez jurja gpu, 650€ cpu. Preplačal itak, samo sm nujno rabu.

 

650€ se mi pa zdi ugodno za 5900X

tiesto reče pred 27 minutami:

Keri modeli pa ceno ce napises, prosim, ce mislis prodajat:)

 

Tole so recmo odkupne cene za Mn3njalnik (se pravi ne zbiram ponudb drugje), lahko mi pa vržeš na ZS ponudbo, na Bolho vržem s kakšne 50€ pribitka , prodam folku z mnenjala zaradi Vodotokliča za nekih 30€ manj kot bom dobil drugje

 

Palit RTX 3080 GamingPro -  990€

Palit RTX 3080 GamingPro OC -  1000€

AMD Ryzen 5900X - 700€

 

Pa če se komu zdi preveč, ni potrebno komentirati :)

Povezava do prispevka
Jodlar reče pred 2 urama:

Evo jest sm se isto kot @Stipe2 naveličal čakat nemce, tako da sm jo kar pri Mlacomu uzel.

Imel so na zalogi samo EVGA, ampak so na srečo v novejših batchih odstranil tisto grdo rdečo barvo zadej (škoda ker jo niso še na backplate-u), tako da tud ta ne zgleda švoh.

 

evgartx3080.thumb.jpg.1bd8d0a1faf721c9c7c763d26d80c34f.jpg

 

Nice - koliko časa je hodilo po pošti, al si osebno prevzel?

 

vidim pa da Mlacom in Funtech imata 3080 in 3060Ti na zalogi po za trenutne razmere sprejemljivih cenah

 

Grafična kartica GIGABYTE GeForce RTX 3080 GAMING OC 10G, 10GB GDDR6X, PCI-E 4.0 « Grafične kartice (mlacom.si)

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti GAMING OC 8GB (GV-N306TGAMING OC-8GD) « Grafične kartice (mlacom.si)

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC 8GB (GV-N306TEAGLE OC-8GD) « Grafične kartice (mlacom.si)

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE 8GB (GV-N306TEAGLE-8GD) « Grafične kartice (mlacom.si)

 

Funtech - RTX 3060 Ti

Povezava do prispevka

 

Stipe2 reče pred 6 minutami:

Nice - koliko časa je hodilo po pošti, al si osebno prevzel?

 

V sredo ob 5ih popoldne so poslal prek pošte, danes dopoldne dubu.

 

edit: zdele vidm da so skor še za 200€ dvignli ceno kukr sm jest dal :wacko:

https://www.mlacom.si/evga-geforce-rtx-3080-xc3-ultra-gaming-10gb-gddr6x-10g-p5-3885-kr

Povezava do prispevka
Jodlar reče pred 3 urami:

V sredo ob 5ih popoldne so poslal prek pošte, danes dopoldne dubu.

 

edit: zdele vidm da so skor še za 200€ dvignli ceno kukr sm jest dal :wacko:

https://www.mlacom.si/evga-geforce-rtx-3080-xc3-ultra-gaming-10gb-gddr6x-10g-p5-3885-kr

 

jaz jim pravim, naj ne čakajo z nakupom - z malo sreče, mislim da lahko prebijemo tudi 2000€ za 3080ko - verjamem v trgovce, imajo to :D

 

upam da moja tudi pride v doglednem času 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 36 minutami:

 

jaz jim pravim, naj ne čakajo z nakupom - z malo sreče, mislim da lahko prebijemo tudi 2000€ za 3080ko - verjamem v trgovce, imajo to :D

 

 

Ah daj no, čez kake pol leta boš dobil tako konzole, kot tudi grafične po normalni ceni. Kupovanje zdaj po teh brutalnih maržah je res neumnost.

Povezava do prispevka
bainit reče pred 6 urami:

 

če povemo po domače - samo z vklopom te funkcije lahko pridobiš za 1 generacijo grafičnih več performansa...:sick:

Povezava do prispevka
Feget reče pred 15 minutami:

 

Ah daj no, čez kake pol leta boš dobil tako konzole, kot tudi grafične po normalni ceni. Kupovanje zdaj po teh brutalnih maržah je res neumnost.

 

ti imo podcenjuješ človeško požrešnost - to sranje (mislim vsa ta epidemija in predvsem nje profiterska spremljava) to bo trajalo še vsaj eno leto...pa sej so že pred časom začeli govorit, da finalni val pričakujejo naslednjo jesen - pripravi se, konec ni še blizu

Povezava do prispevka
atomic reče pred 41 minutami:

Ja samo pri nvidiji bo bogo, ker to rabiš dostop do rama. Kaj boš dostopal pri Nvidiji, če ima 8-10gb rama grafična za 1200€ :)

 

quote iz techpowerup reviewa 6800XT, ki jim ti praviš eni redkih, ki vedo kaj delajo

 

Much has been talked about VRAM size during NVIDIA's Ampere launch. The GeForce RTX 3080 offers 10 GB VRAM, which I still think is plenty for today and the near future. Planning many years ahead with hardware purchases makes no sense, especially when it comes to VRAM—you'll run out of shading power long before memory becomes a problem. GTX 1060 will not drive 4K, no matter if it has 3 GB or 6 GB. Game developers will certainly make use of the added memory capacity on the new consoles, we're talking 8 GB here, as a large portion of the console's total memory is used for the OS, game and game data. I think I'd definitely be interested in a RX 6700 Series with just 8 GB VRAM, at more affordable pricing.

 

Drugače fora tega BAR/SAM je v tem, da s tem ko lahko nasloviš celoten RAM, namesto samo 256MB, zmanjšaš število korakov, ki jih mora delat CPU za dostavljat podatke, ki so večji od 256MB...ma to bi morali privzeto imet vklopljeno vse odkar ta funkcija obstaja - prav pedersko je, da jo nimajo - kdo ve, mogoče so računali da naredijo naslednjo generacijo grafičnih, malenkost izboljšajo čip, vklopijo privzeto še BAR in evola, nove kartice za minimalen vložek - raja srečna, oni srečni...samo zdaj je AMD zajebal stvar in morajo to omogočit. :D

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 3 urami:

 

ti imo podcenjuješ človeško požrešnost - to sranje (mislim vsa ta epidemija in predvsem nje profiterska spremljava) to bo trajalo še vsaj eno leto...pa sej so že pred časom začeli govorit, da finalni val pričakujejo naslednjo jesen - pripravi se, konec ni še blizu

 

Bo še zabavna ta scalper scena :) jaz vseeno mislim da se bo čez kake pol leta normaliziralo... vseeno ne morejo toliko konzol/grafičnih nascalpati kolikot jih lahko te velike firme sproti proizvedejo. Čeprav tole z grafičnimi mi je res noro - ajde ne rečem da so konzole razgrabili, samo grafične kartice za PCje mi je pa res precej random, ker to se pa do sedaj res nikoli ni dogajalo.

 

Jaz na srečo s svojim setupom lahko zdržim še leto ali dve brez problema, tako da ne bom podlegel skušnjavi in scalperjem.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...