Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Šimšalamima Huhu reče pred 37 minutami:

Kako pa sestavi ta score? Ker očitno ti na novi graf proc dela 10% počasnej al kaj? :D

 

ja, ko sem delal test z 3080, sem mel cpu in rame navite, ampak sistem ni bil stabilen. Nekako sem prišel do zaključka, da je en ram rahlo v kurcu, zaradi katerega mi je bsode metalo ven (tudi če so ble frekvence na stock).

Posledično imam trenutno not samo 1 pačko rama, v single channel mode-u, brez xmp-ja, in CPU s stock frekvenco - se pravi neoptimizirano. 

Tko bo ostalo, dokler ne zamenjam rama. Pol pa bom spet overclockal oz optimiziral frekvence. 

Povezava do prispevka
Heraklej reče pred 2 urama:

Ali ni bila ravno pred kratkim neka novica, da so z novimi driverji pokopali cel kup kartic serije 6000?

Ni potrjeno da je od riverjev. En nemski serviser je dobil 50+ kartic z isto napako. Na koncu je ugotovil da je povsod pocen glavni cip (GPU). To je skoraj nemogoce, da je od driverjev.

Ali je kardite mocno krivilo ali pa so bili hladilniki prevec "privijaceni".

Prav tako ni znano poreklo graficnih, lahko so bile od minerjev v bog ve kaksnem stanju.

 

 

Je pa tale RX 6800 lahko varcna ko hudic. Ce zmanjsam voltazo na 960mv in pustim frekvenco na 2190 kartica porablja cca 170W stroma (afterburne kaze 140W + 30 W pristejes za ostalo elektroniko, ker AMD dejansko ne kaze popolne porabe.

Performance pade za kakih 5% ali manj.

Povezava do prispevka

Očitno se problemi z grafičnimi karticami nadaljujejo.

 

 

Sem že mislil menjati za 6xxx serijo. 

Ma ne bom. 

 

Kolikor pa izgleda ne bom še lep čas kupil nove grafične.

Ali pa res ne bo druge kot dati 700-900€ če bom hotel narediti soliden upgrade. 

 

Sedaj nekako ne zaupam AMDju. 

Povezava do prispevka

Se nisem še poglabljal v to. 

Opažam pa, da so pri AMD zelo leni, površni. 

Zadnji uradni driver je 8.12.22. 

 

Pa tudi, da gredo omogočit, da se lahko disabla thermal protection je butasta odločitev.

Zakaj že?

 

Edit: 

 

na zadnjih driverjih mi je šla mem temperatura tudi do 88c (Sapphire Nitro 5700xt). Pri Nvidii nikoli tako visoko.

 

 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 2 urama:

na zadnjih driverjih mi je šla mem temperatura tudi do 88c (Sapphire Nitro 5700xt). Pri Nvidii nikoli tako visoko.

 

na nvidi sem pogosto videval takšne temperature, tudi čez 90. 

 

The micron datasheet represents the operating temperature of (0°C ≤ TC ≤ +95°C/+105°C), it appears that the datasheet isn’t clear where the maximum operating temperature spec is, although I would assume that briefly exceeding 95°c, up to 105°c would be fine, ideally running under 95°c on normal loads. 

Povezava do prispevka

AMD ima za krc driverje ki naredijo vec skode kot koristi, Sm sokiran.

 

Mi pa je hecno kako se delal prevale  4090 je pozarna navarnost, zdaj pa razni amd ladyboyi (Moores Law..etc) cist tiho. Se bolj so tiho ko pogledas cene ces 7900 XTX bo resil trg best p&p ever za....jurja+. Cena v evropi pa ista kot 4080 :lol:

 

saj ne da se tile sami ne zmenijo kako skupaj zajebat trg

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 33 minutami:

saj ne da se tile sami ne zmenijo kako skupaj zajebat trg

saj Lisa Su in Jensen sta v sorodu, tak da to ni problem :ninja:

 

RDNA 3 pa je takšen zajeb, da sploh ne vem kakšen smisel je dat ven počasnejše modele, ker ne bodo kaj dosti hitrejši kot 6000 serija

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Če jaz dodam glede driverjev. Pred par meseci sem dobil 6800 XT za 400€ in končno zamenjal moji GTX 970 v SLI.

Opažam, da če scrollam po redditu ali 9gag, mi začne slika utripati. Če predvajam recimo VLC + youtube zašteka. 2x Youtube v ločenih Chromih (in ekranih) pomeni štekanje. Reddit plus youtube v drugem Chromu celo kdaj crasha driver.

Včeraj sem tudi prvič po ne vem koliko letih dobil bluescreen (10ka). Neka napaka v alokaciji video spomina.

To se mi na starih grafah seveda ni dogajalo. Ostalo ni problem, da bi vplivalo na video, 3950X proc, 32GB rama, optika... Driverje sem odstranil z DDU, Winsi so pa sicer zaenkrat še isti kot prej.

 

Mimogrede, ali bi kak editor kupil 3950X, X570 TaiChi in 4x 8GB 3600 Cruciale.:ninja:

 

Pa še ena, 4070 Ti se zelo slabo prodajajo. Nekaj je govor, da bodo distributerji dobili dodatne finančne podpore za nižanje cen prvih dobav. Mi je pa šlo na smeh, kako so prvo tu v Slo distiji navili ceno (navada iz zadnjih let ko se je vse prodalo), navala ni bilo in ups, že prvi dan je šla cena dol za 5-10%. En model je šla doi zdaj nabavna dol že za 25%....

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 14 minutami:

 

pa še zmer je rupetinsko vsaj 20% dražja kot drugje.

 

(na pamet govorim, ampak filing mam tak)

Občutek te ne vara. Žal... Upam sicer da je razlog, da so Nemci že dobili tisti omenjeni support za ceno, Slo pa še ne.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 15 urami:

a ni to hecno, zaloge jim kopičijo, stojijo in ne prodajo ničesar, a oni cene dvigujejo :D kot bi se učili iz slovenske prakse prodaje nepremičnin v času gospodarske krize :rofl:

 

daj ne si pihati na duso, nvdija dela mastne dobicke cisto mozno je da je kolicina 4xxx serije v obtoku manjsa kot je bila 3xxx. v ZDA je bila 4090 do sedaj razpodana.

 

zgolj ker si nekateri ne morejo ali ni zelijo nabaviti gpu po ceni trga se ne pomeni da se gpuji ne prodajajo. Ne pa sanjta da bo nvidija bistveno znizala cene

 

Ker jih ne rabi, sploh ker jih amd v to ne prisili

 

to da se nvidiji zaloge kopicijo je pa domneva oz laz raznih propagandistov ala moores law, ki vedno navaja anonimne "interne" vire pri nvidiji in amdju je pa niko in nista. Dejansko pa laze koliko je dolg in sirok

 

Te cene bodo ostale tudi pri 5xxx. realna cena 4080 je jurja ampak jebiga. Korona je nvidiji in amdju pokazal da lahko 40% vec kasirajo za 20 % vec perf pa bodo se vedno prodali

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

4070Ti se zagotovo ne prodaja, sploh ne v Evropi.

 

Nvidia ne bo znižala cene, ampak bo izdala nove modele (Super?), če se situacija ne bo spremenila.

 

Baje bo 4060Ti imel 128-bitno pomnilniško vodilo, torej bo verjetno dober samo na 1080p. Če prištejemo verjetno višjo ceno , bo v l. 2023 500$(?) za 1080p gpu :rofl:

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

To je tvoja domneva, sam bi kupil 4070ti ce me Vodo ne bi prehitel z 4080. 

 

oz bolje receno 4070ti se ne prodaja kaj manj kot ostali novi modeli. Pa ne zaradi cen ampak da je trg preplavljen z 3xxx modeli

 

Ce kaj se je nvidija zajebala z poimenovanjem ker 4080 bo za folk vedno srednji razred. Dejstvo pa da se meni pri vecini iger sploh vent ne zazenejo ker pac ni  dosti naslovov kjer bi bil potreben 3090ti perf. Jeben par let stari cyberpunk je se vedno merilo 

 

sodec po rezultatih ki jih je postal @Dono taksne bistvene razlike med 4070ti in 4080 tudi ni; za 3-4k. Za 200 evrov razlike si clovek raje nabavi atx 3.0 psu

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 17. 1. 2023 at 20:33:

Timespy z 4070ti

 

Opis ni na voljo

 

Učeri sem probal CPU navit pa par reči potweekat (zgornji rezultat je bolj kot ne z default bios settingsi), pa mam sedaj malo boljši rezultat:

 

image.thumb.png.abfb7817d37ff61364ef4400048b2027.png

 

https://www.3dmark.com/spy/34885087

 

 

Mam pa še vedno problem z rami, kateri so trenutno na 4200MT, mogli bi bit pa na 4800MT, in sedaj nisem ziher al je problem v mamaplati, al dejansko v ramih ... 
 

Povezava do prispevka

Dosedaj je x70 model vedno bil razprodan ob izidu (si moral čakati tudi par mesecev, da se je situacija normalizirala), 4070Ti pa ni nikjer, vse je zlahka dobavljivo.

 

Kdor je hotel kupiti tako hiter gpu za takšno ceno, je to že naredil s prejšnjo generacijo, tu ga je Nvidia brcnila v temo.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Sej maš podatke o zalogah po ameriških trgovinah, posnete izjave prodajcev iz USA in Taiwan trgovin, intervjuji s 3th party proizvajalci pa primerjalni testi vseh možnih grafičnih pri 3 različnih resolucijah v par 10 igrah, vs občutki in en bench iz foruma. Da ne da nvidia vn uradne izjave  "nove grafične se prodajajo slabš ko smo pričakoval, a nam lahko prosim zbijete mal vrednost delnic da se pokesamo iz srca" pa pomoje noben ne pričakuje ...

 

Kaj pa igra "rabi" je pa tko mal žgoljava definicija. Assetto Corsa Competizione na 4k triplet je dost velka ovira za praktično vse grafične na trgu. Karkol ima v podpori VR (dvomim da bo karkol poganjal Pimaxov 12K QLED set na nekih kulturnih FPSjih in ne čist podrekani kvaliteti). Za Baldurs Gate 2 EE je pa hit dost.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 14 minutami:

pa ni ravno idealen cas da bi folk dal skoraj jurja za tiste dve ali tri igre

kdaj pa bo idealen čas, če ne ob izidu, tedaj se je vedno največ prodalo

 

saj novo generacijo tudi daš ven, ker se stara ne prodaja, tvoja razlaga nima nobenega ekonomskega smisla

 

ker potem bi bilo logično, da dajo ven najprej gpuje, ki se bodo prodajali, a ne

 

ali pa je to Jensen economics

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...