Skoči na vsebino

Trenutno igram [04/2023]


Priporočeni prispevki

Lepi Šime reče Dne, 25. 4. 2023 at 8:52:

Mene tudi zanima! SP Zomboida sem preigraval po dolgem in počez, MP pa še nikoli zares nisem probal. Parkrat smo se z dvemi mn3njalničarji trudili preživeti več kot pol ure :) 

  

Kul, ti bom pošljem link na ZS :) Ta vikend bo verjetno malo skrajšano zaradi praznikov; najboljše da skočite na discord in bo tam objavljen gaming event ali pa ne.

 

Ko sem že ravno tu: prejšnji in ta teden sem si vsak večer vzel par ur časa ter preigral prvi dve dejanji nove kampanje v Age of Darkness. Kot sem že omenil v eni drugi temi, me igranje spominja na Warcraft 3, vendar z več defenzivnimi elementi, saj je velik element igre tower defence. Voice acting je presenetljivo dober; vmesni animirani filmčki sicer ne sežejo do kolen Blizzovim, ampak pomojem kljub temu uspejo dobro prikazat zgodbo.

 

Misije so večinoma klasika za prekaljene stratege; od vodenja solo heroja in nabiranja vojske po mapi preko branjenja trdnjave pred valovi sovražnikov do osvajanja mape in sovražnikovih baz. Na čase se sicer pozna, da je v osnovi špil zbalansiran proti bolj turtlastemu gameplayu, ampak načeloma nisem imel preveč težav z opravljanjem nalog oz. questov po mapah.

 

Največ težav so mi pravzaprav povzročili razni bugi, crashi in nedodelane mape; na eni plati mi je špil vedno crashnil na točki, ko moraš uničit portal, skozi katerega uletavajo sovražniki in sem pol moral to borbo ponovit kake 5x, dokler jih nisem premagal in uničil portala. Na eni drugi plati sem se celo uspel softlockat - imaš dve vasi za rešit in ko izbereš eno, se zaklene prehod v drugo, lahko pa vseeno greš do tega prehoda, a igra pol enot ne spusti nazaj na glavno pot. Tako sem si celo vojsko s herojem vred zaklenil pred ta neuporaben prehod, za napast sovražnikovo bazo pa so mi ostale 4 healerke :pinch:

 

No ja, buge bodo verjetno kmalu pofixali, drugače mi je pa prav pasalo spet vodit gruče borcev in lokostrelk skozi gozdove :happy: Zdaj pa še v survival preiskušam enega heroja, ki ga do zdaj še nisem igral.

Povezava do prispevka

Po eksplozivnih parih tednih RE 4 R izkušnje sem mi je zaluštalo malo spremembe in sem usekal Dredge, precej dobro ocenjen indy špil, kjer skrbiš za barko in ribariš po otokih, zraven pa se dogajo evil lovecraftovske zadeve iz globin morja.

 

Kaj pa vem, več sem pričakoval. Sej je špil lušten in vse, ampak je res fuuul počasen, gameplay loop je mega poenostavljen in ful se nič ne dogaja :D Tudi to, da je RL lupljenje krompirja ali božanje mačke bolj advanced in kompleksen task od core mehanike ribolova, glih ne pomaga pri dinamiki. RE 4 me je očitno kar sfukal kar se tiče zahtevnosti do igric hehe

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 urami:

Po eksplozivnih parih tednih RE 4 R izkušnje sem mi je zaluštalo malo spremembe in sem usekal Dredge, precej dobro ocenjen indy špil, kjer skrbiš za barko in ribariš po otokih, zraven pa se dogajo evil lovecraftovske zadeve iz globin morja.

 

Kaj pa vem, več sem pričakoval. Sej je špil lušten in vse, ampak je res fuuul počasen, gameplay loop je mega poenostavljen in ful se nič ne dogaja :D Tudi to, da je RL lupljenje krompirja ali božanje mačke bolj advanced in kompleksen task od core mehanike ribolova, glih ne pomaga pri dinamiki. RE 4 me je očitno kar sfukal kar se tiče zahtevnosti do igric hehe

Čisti isti sem se jaz počutil glede Dredge. Enostavno premajhna ladja in premalo dogajanja. Greš z enega konca zaliva na drugega pa nazaj pa je tema. Dnevi so čisto prekratki prava tako podpalubje dva raka pa krap in je ladja polna.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Men se je mal zamerlo v trenutku k sm izkusil, da obstajajo time limited side questi. Nikjer ni zapisan to, razn k je prepozno. Drgac vse te skrivnosti so res nice, sam v tistm trenutku k se je en side quest abruptno zakljucil, sem vedel da ne bom sel platine narest. Za 2-3 dni u izi igrat je coolski spilcek in za ribolovno igrico z veseljem podprem avtorje. 

Povezava do prispevka

HFW + dlc 

 

Glede ba popine zadeva (dlc) ne opravici "samo na ps5". Imo tudi prva igra pri kateri sem sel v rahel bigboss mode in skipal vecino dialogov.

 

Resi4 rimejk

Ql igrica. OG trilogiji in rimejku 2ke seze ravno toliko, da jim polize jajca.

  • Trol 1
Povezava do prispevka

The surge 2

7/10

the-surge-2-review-10.jpg

Glede na to, da je igra jako podobna enki bom preskočil splošen opis in se fokusiral na razliko doživljanja dvojice.

Morem rečt, da sem nekoliko razočaran glede zgodbe. V enici se zgradi ta res surov misteriozen svet poln srh vzbujajočih implikacij, potem pa v dvojico vrinejo bedno zgodbo o punčki, ki daje it's a me, Mario vibe.

Svet mi je slabši kot v enici, kljub temu pa trpi za sequelenco enako kot je Dead space franšiza. Igra je bila grozna v prvem delu, potem pa se navadiš. V drugem delu se iz tega razloga sploh več niso trudili naredit igro kripi, ker so to ljudje mentalno že prebrodili v enici. Ostane le run&gun stil igranja od trenutnega bonf medbay-a do naslednjega. Bossi so imeli weak backstory. Dialogi so porazni. Veliko raje bi videl, da jih ne bi bilo in, da bi bila zgodba vzdrževana izključno s strani audiologov.

Enako sem razočaran nad bossi in limb targeting sistemom, ki je pri določenih ogromnih bossih praktično luck based in je bil razlog za vsaj polovico mojih smrti.

 

Všeč mi je nov directional block mechanic, čeprav ga na začetku nisem maral. Mislim, da doda všečno dimenzijo combat sistemu, ki je že v osnovi dober. Tako kot enica mi je všeč, da je upgrejdanje orožij/geara zelo straightforward in te igra ne sili igrat samo na en način tako kot vse DS igre kjer se že v štartu odločiš kaj boš igral. U bistvu ravno nasprotno, saj te konstantno bombardira z močnejšimi orožji in te sili v njihovo uporabo, kar dosti izboljša dinamičnost in raznolikost igranja. Animacije so tudi super. Je pa igra dosti prekratka (nekje 30 ur skupaj z DLC). Želel bi si vsaj duplo.

 

Čeprav so izboljšali settinge za PC (Dodali frame limiter), pa igra trpi zaradi bugov. Igra mi je konstantno crashala, tik preden vstopim v novo področje (50/50 chance, da bo crash). K sreči je znižanje detajlov iz very high na high rešilo zadevo. Ni pa rešilo tega, da razne efekte, kot so dim, ogenj, bleščanje.... totalno artefactatako, da cel ekran flickera. Edina rešitev je ponovni zagon igre oz. levela. Ravnotako na trenutke FPS pade na 2-3 in tako ostane za celo minuto. Rešitev tu je, da ALT+TAB in stisneš desno spodnji gumb, ki te vrže v namizje (kakorkoli se mu reče :D ). Samo ALT+TAB ni dovolj. Na trenutke kak NPC freezne in je potreben ponoven zagon, da progresaš zgodbo in pa pred faking zadnjemu bosu se medbay ni odprl (imel sem pa za 2 levela scrapa). Seveda vse zgubu, ker je do zadnjega medbaya longest run od enega do drugega in sta mi zmanjkali 2 sekundi haha.

 

Skratka po mojem mnenju si ne zasluži tako visoke ocene kot enica, je pa definitivno še vedno vsaj tako dobra kot DS2.

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...