Skoči na vsebino

[multi] Dragon's Dogma 2


Priporočeni prispevki

bitsurugi reče pred 1 uro:

Enostaven odgovor: yuotube revjujerji igrajo zelo površinsko in dajo notri 20-30 dejanskih ur. Ocene pa prepišejo drug od drugega (primer: CP77 ob izidu).

Ne samo YT opisovalci tudi ostali, ki se štejejo na Meti in Opencriticu. IMO bi tak morali vsi opisovalci zraven opisov dajati screenshote igralnega časa ter na koliko procentih so ko review izide.

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 11 minutami:

Ne samo YT opisovalci tudi ostali, ki se štejejo na Meti in Opencriticu. IMO bi tak morali vsi opisovalci zraven opisov dajati screenshote igralnega časa ter na koliko procentih so ko review izide.


Saj že obstaja foolproof način, da veš, da je opis napisal mongoloid brez skilla, znanja ali lastnega insighta. Sam o prebereš ime publikacije za kero piše. 
 

Povezava do prispevka

Pač situacija je zajebana

 

Tastarim prdcem je dojadilo in njihove ocene iger pretežno niso več relevantne. Jebiga, desetletje na desetletje reviewenja te pač malo načne. Ni samo pri igricah tako, tudi filmskim kritikom se v starih letih začne konkretno slabšat :D

 

Tamlajši pisci pa začenjajo v dosti slabših okoliščinah kot njihovi boomerski kolegi. Nekemu dokaj entry level reviewerju za Gamespot je ušlo, da dobi nekje med 50 in 100 $ na opis. Zdaj pa računaj, Dragon's Dogma prvi malo resnejši play 50 ur, pol še mogoče new game plus al pač karkoli igrica že ima mal sprobaš, recimo 5 ur, pa 5 ur še se mal zajebavaš. 60 ur igranja torej, pa to je dosti konservativna ocena. Pol pa še ajd da si res nadrkan pisanja opisov in nakucaš v dveh urah. Pa še recimo 3 ure dodamo viška mal za debato z urednikom, prečesavanjem screenshotov in karkoli že. 65 ur. Za to da dobiš 50 $. Osemdeset centov na uro. Ne vem, če se ti zdi to res smiselno. Namesto tega pač igraš 5 urc, mal pogledaš na youtube in na hitro nakucaš, da prideš v 10h vse skupaj skozi

 

Stari reviewerji in pri revijah so bili v UK praktično vsi pisci zaposleni, z bolniško pa dopustom. Pol tam nekje 2005 se je to začelo spreminjat in so se zaposleni kadri zelo hitro krčili. Zdaj praktično noben pisec ni več zaposlen

 

Tako da iskreno ... Je vprašanje, koliko jih je sploh za obsojat. Jaz tudi svoje službe ne bi delal za 80 centov na uro

Povezava do prispevka

Veliko teh opisovalcev je v industriji samo začasno, dokler ne dobi kakšen bolj resen gig. To je kot da greš malo pisat o fuzbalu za Ekipo dokler ne dobiš giga pri čem bolj resnem. In potem imamo en kup ne-entuziastov iz neke low rent novinarske šole, ki štancajo za nič denarja o stvareh, ki jih ne zanimajo. 

In je za obsojat mogoče ne te hacke od novinarjev, temveč industrijo. Stanje gayming novinarstva je daneš še bolj v kurcu kot nekoč, in če je kera industrija kero komaj čakam da zamenja cheap AI spampasta, je to ta. 

 

Naj tudi še omenim, da niso problem samo ti začasni novinci, temveč tudi staroste gaming novinarstva. Dean "skillsi 4 letnega otroka at best" Takahashi je dissal ME, ker ni vedel da lahko levelupaš. Da sploh ne omenjam Cuphead tutoriala, kar bi moral biti povod za industry wide mega ban. 

To je folk čigar opise beremo
 


In še seveda serija razlogov zakaj mi nimamo pojma, invalidi ki ne znajo brat ali skombinirat dveh tipk hkrati pa imajo, my bad. 
If You’re Still Berating Dean Takahashi, You Don’t Understand How Games Journalism Works – GameSkinny

Sam jaz ne vem česa bi me bilo bolj sram. Da se exposam, da sem tako bad v nečem (sploh če sem za to plačan), ali da me frendi iz industrije grejo na tak idiotski lažniv način branit, pa vsi od njih, do tebe, do fanov vejo kak bullshit je? 
Niso ti clipi ali splošna nesposobnost tega invalida razlog, da bi moral bit s posmehom outan iz industrije, ampak obstoj tega članka tbh.

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Platina pod streho, lažja od Capcom standarda, 95 ur, noro hud špil, ki ma pa res weird main quest, sploh drugi act je dost neizkoriščen oz neki na pol dokončan, edia stvar, ki me pa res mot je pa madafakin enemy gostota/postavljenost le njih, fak je annoying in kdaj vzame voljo do raziskovanja. Overall pa tok epic momentov, da fakit, huda igra.

Povezava do prispevka

Kako vam uspe platinirati kej takega brez navodil mi ne bo nikoli jasno. :avadodo:

Že samo to, da se ti questi pojavijo randomly glede na toliko hkratnih faktorjev (vocation, čas dneva, random lokacije, etc.), mi naredi zadevo praktično nemogočo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ne govorim o sidequestih, ampak drugih stvareh, ki sprožijo trofeje/echievemente.

Recimo, to da ti Maistri dajo une posebne weapon powerje. Jaz zaenkrat še nisem našel ne mage, ne sorcerer Maistra. Za take reči bom nujno potreboval navodila imo.

 

Al pa to, da obglaviš meduzo in pol z njo okameniš Gigantusa.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ti so simpl.

Jaz sem te nasel vse z exploringom. Edino sem si pogledal kako dobit nek alkohol za wayfarerja, ker se mi ni dalo iskat po mapi. Sej pol dobis naravno anyway.

 

Drugace je kul, ker igra nima missable robe v bistvu. Vecina casa sem sel totalno blind. Pol na koncu sem si poglefal tisto kar mi je manjkalo.

 

Pa pohvalno da nisem rabil gledat youtuba za seeker tokene. Rabis jih le 80 in ce gres natancno raziskovat jih ravno ene 100 dobis sam od sebe.

Povezava do prispevka

Evo, sem zdej pogledal kako začneš mage Maister questline.

Tole je mogoče samo če imaš srečo po naključju, ali če točno veš kaj moraš narediti. Ni druge faking opcije lol.

Pr uni tamali, ki bi se rada naučila čarati (tole sem seveda našel z navadnim raziskovanjem), morajo biti starši zunaj, da ostaneš sam s tamalo in pol ti da nove dialogue opcije.

Ya ya, vse organsko. Ajde, mogoče bi moral sam poštekati, mogoče sem samo jaz preneumen. :D

Aja, pa da ne govorimo o Sfingi. :rofl: :avadodo:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Eh ocene, jaz zadnjih 10-15 let gledam samo še na to, če me špil dovolj potegne ali ne. Če tam zapravim ene 20 do 30 ur brez da bi se vprašal kaj igram, sem čisto zadovoljen in mi ni žal nakupa. kurc gleda zapomljivost likov, kvestov,...  no  dobre ideje v boji že ostanejo na dolgi rok, vse ostalo pa mine. Glavno da se kratkočasim.  V bistvu še opisat ne bi znal več zakaj mi je kakšen špil všeč. Point in case ravno Dragons' dogma. Vse kar sem si zapomnil iz enke je plezanje po večjih sovragih in magick knightov cannon in magick archerja. Iz dvojke pa bo isto. Zapomnil si bom, da je magick archer še vedno fun in to je to.  Čez 15 let pa na Dragon's Dogma 3. \o/

Povezava do prispevka

Malo me spominja na cyberpunk ob izidu, ki smo se pizdli a lih tako sem ga igral na polno..

 

Ne vem lahko bi bila boljsa, bolj dodelana.. dejansko questi so me malo razocarali in drugi del mape, ker prvi je bil res benormalno dober

 

Ql je raziskovanje in fajtanje ker je vec classov

 

Pa tezavnost je prelahka

Pa najboljse iteme dobis vse v trgovini

 

Na zacetku smmislu da bo Skyrim 3rd person..sam ni ne.. zamanjka precej

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

Bmk iz prve sem našel prvi seekers token, vse ostalo me ne zanima😂 sem vedel, da je vodnjak v glavnem mestu in tocno tam je bil. 

 

Sem pa ze hotu vprasat kje dobim wayfarer vocation, sam pol sem pa le šel dokoncat vse queste in alkohol quest je bil the one. Pa mel sem glih 3 flase. 

Povezava do prispevka

Par protipov.

Dam v spoiler, sam ni nič story related. Samo določene game mehanike omenjam (dragonsplague in ponarejanje predmetov).
 

Spoiler

Kasiral sem Dragonsplague in je pocepalo pol Bakbatahla. :D

Gledam kako se to reši in na srečo imam Eternal Wakestone od Sfinge.

Si mislim, dej valjda ne bom porabil tega enga najbolj rare materiala in ga za foro nesem ponaredit Ibrahimu. Zadeva faking deluje :avadodo:

Sicer je kr drago, 30k, sam itak sem pun keša.

Sem tko nabral 5 EW in brez slabe vesti uporabil.

Sem probal forgati tudi druge matse in gre lep skozi. Če komu ne spawnajo določeni enemyji, se da komot duplicirati katerikoli upgrade material. :avadodo:

 

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 20 urami:

Namesto tega pač igraš 5 urc, mal pogledaš na youtube in na hitro nakucaš, da prideš v 10h vse skupaj skozi

 

Tako da iskreno ... Je vprašanje, koliko jih je sploh za obsojat. Jaz tudi svoje službe ne bi delal za 80 centov na uro

Ce imas kaj pojma o igricah in ce si preigral DD1 ali DD:DA potem po petih urah ze vidis kam pes taco moli. Tipi se podpisejo pod svoje delo, tako da dokler zraven ne dodajo se disclaimerja, da so namesto placila dobil sendvic s poliko, da so preigral samo 5 ur, ostalo pa prekopiral od nekoga druzga, jih je absolutno za obsojat.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 17 urami:

Evo, sem zdej pogledal kako začneš mage Maister questline.

Tole je mogoče samo če imaš srečo po naključju, ali če točno veš kaj moraš narediti. Ni druge faking opcije lol.

Pr uni tamali, ki bi se rada naučila čarati (tole sem seveda našel z navadnim raziskovanjem), morajo biti starši zunaj, da ostaneš sam s tamalo in pol ti da nove dialogue opcije.

Ya ya, vse organsko. Ajde, mogoče bi moral sam poštekati, mogoče sem samo jaz preneumen. :D

Aja, pa da ne govorimo o Sfingi. :rofl: :avadodo:

 

k temu dodaj še, če slučajno to tamalo srečaš preden imaš mage vocation zmaxan. zgodilo se bo točno nič. če pa se slučajno vrneš na isti točko, ko je vocation zmaxan je pa najbrž verjetnost nekaj podobnega kot zadet šestico, ker če v prvo ni bilo nič pametnega tam zakaj bi se v drugo vračal.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Meni je bil ta kvest res eden lažjih. Punčko sem našel še v tutorialu, preden sem sploh šel prvič v Melve, ker sem preiskal vse potke, ki so bile na voljo. Knjige sem dobival sproti. Brez da bi jih ciljno iskal. Mislim, da ni niti ena v kakem čudnem rovu.  Njej sem dal vse prave, fotru pa vse forgery, ker mi je bil čuden, ker je že tako ali tako imel original na mizi, pa ga je iskal, wtf? :D 

Nisem niti vedel, da so le 3 knjige zanjo dovolj. Deluje takisto če ji daš vseh 5, njemu pa falš robo. K punčki se vrneš itak namensko, ker drugače se kvesta ne da dokončat. Če pa jo že zgodaj ne srečaš, verjamem, da je easy missable, ker je res v ta prvi coni in ni da imaš klicaj na mapi.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 12 minutami:

Punčko sem našel še v tutorialu

bitsurugi reče pred 12 minutami:

Če pa jo že zgodaj ne srečaš, verjamem, da je easy missable, ker je res v ta prvi coni in ni da imaš klicaj na mapi.

Ni sploh problem najti punčko ali knjig, če normalno raziskuješ.

Problem je, da se ti kvest ne sproži, če ni zadovoljenih določenih pogojev. Če imaš srečo, da je sama v bajti, pol je vse kul, če pa uletiš ravno ko je kdo od tastarih notri, pa ne bo nič.

Imel si srečo, jaz pa recimo ne, to je vse. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Te knjige za fotra in hči so edina res smotana stvar, ki jo težko pogruntaš. Naravno sem najprej dal fotru 3 knjige, nekaj zajebal z eno in potem v ng naredil njen quest. Sfinga mi je bla pa dost jasna, razen prvega seekers tokna. (ta sfinga mother/father sem večkrat opazil v riftih in sem tako pač sprobal, Dante/Vergil pa tudi, ker NPC tok grd, da ga res takoj opazis in se zapomniš lokacijo).

 

Mislim, da tamala celo nekaj reče, da hoče bit sama v hiši...

Povezava do prispevka

Ma fora sfinx mother fother je ta, da moraš dat Capcom NPC, da ti ga šteje za pravega, ne pa enega od 100, ki so v riftih od folka (ter se prav tako isto kliče).

 

Dante Virgil pa je težava, ker četudi je grd, ko ga namensko iščeš... good luck. S tem, da zelo hitro lahko prineseš podobnega, napačnega. Ne vem, jaz to dvoje dvomim, da bi sam nardil, definitivno pa se mi ne bi ljubilo iskat, že tako sem preveč ur časa dobesedno zgubil s prevozi od točke A do B pa z iskanjem Dullahana ponoči.

ke_kit reče pred 3 minutami:

tldr

Ostale igre, ki me vedno vodijo za roko, so me naredile prelenega, da bi pravilno uporabljal možgane pri igrah, ki to zahtevajo. :D

 

Ampak ta igra te, na momente, dobesedno vodi za roko, ker ima še pawn rokco nad glavo in te pelje točno tam kam moraš it :D 

 

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...