Skoči na vsebino

Starfield (Xbox, PC)


Priporočeni prispevki

Nisem si pogledal /prebral niti enega revjuja, nisem ne PS ne Xbox fanboy in mi je vseeno ali igra bo ali ne bo GOTY... moji 1st impressions (cca 3 ure in, prva misija in explore ter splošen feel igre), ki jih skušam podati čim bolj objektivno:

 

- sem mislil, da me bo 30fps na XsX motilo, ampak je presenetljivo OK. Kar me pa ful moti je to, da je grafika za moj osebni okus zelo grda in me čudi, da taka grafika ne zmore več kot 30 fps na XsX leta 2023. Seveda tukaj ni govora o posamičnioh screenshotih, ampak na splošni feeling, ko igraš in lutaš naokoli. Sploh na planetu so mi terenske teksture ranga prejšnje generacije;

 

- UI, inventory in mapa so nekaj naslabšega možnega, ki sem izkusil v lafju. Madona kako je slabo narejen. Dopuščam možnost, da bom spremenil mnenje s časom, ko mi bo bolj domač. Zaenkrat deluje zelo neintuitivno in nasploh user unfriendly do amena;

 

- lockpicking in persuading bom očitno si moral še pogledat kak youtube video, ker tutorial pop-in z razlago zgine praktično takoj in ne dopušča dovolj možnosti, da veš ali delaš prav ali ne. Za prve izkušnje bi morali dat kaj bolj enostavnega in zlasti lepše pojasnjeno glede samega koncepta, ne pa da na pamet neki ugibam in se mi niti ne sanja ali ''delam v pravo smer'';

 

- če me bo kdaj kdo vprašal kaka igra je Starfield mu bom lahko zelo enostavno odgovoril: ''predstavljaj si Fallout4 v vesolju''

(mimogrede za orientacijo: Fallout4 sem končal in platiniral in mi je bil dokaj všečen in zabaven, ni mi pa bil nek presežek gaminga);

 

- fightal sem se kar dosti. Je ok. Sicer sem po 5 min že overburdened in je enostavno preveč šare za pobrat. Sej štekam, da ni za pobrat vsega, ampak na začetku nimaš sploh pojma kaj boš rabil in kaj ne, za ziher pobiraš kar dosti, kar privede do tega da si skozi poln ko mula;

 

- resno upam, da igra ima kak weapon swap, ampak jaz ga kljub vloženim naporom nisem našel. Če moraš vsakič it v inventory, da menjaš orožje zbrišem takoj igro z diska;

 

- takisto ne razumem, da imaš quick button za šaltat iz 1st person v 3rd person, ampak nimaš quick buttona za it direkt v mapo in rabiš cca 5 klikov da prideš do nje in nato še hold button za it iz nje. Why?

 

- so far nisem najbolj navdušen (UI je resnično ZELO zanič in absolutno zastarel), ampak pač... le 3 ure in, kot že rečeno naj se ti vtisi vzamejo z veliko dozo rezerve. Mi je pa bil prvi space battle soliden. Samo streljanje s puškami na terenu pa je copy/pasta Fallouta brez VAT sistema.

 

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 5 minutami:

- resno upam, da igra ima kak weapon swap, ampak jaz ga kljub vloženim naporom nisem našel. Če moraš vsakič it v inventory, da menjaš orožje zbrišem takoj igro z diska;

 

Z vsem napisanim se absolutno strinjam. Razen pač glede performance na XsX, ker ne vem za njega saj sem na PC. Meniji so katastrofa, pobiranje vseh smeti tudi...

 

Orožje si menda naštimaš, da klikneš na favorite in potem dodaš v quick menu za D-pad (jaz sem recimo cutter in pištolo naštimal na tipko gor).

 

Po moje ne bom igral, ker mi že v štartu ne deluje privlačno... itak zdaj nisem mel nekaj časa in sem samo sprobal. Na prvi planet kamor sem letel z ladjo mi je dalo landing zone in to... pristanem, grem ven in me spet pošilja nazaj v ladjo. Nisem mel pojma kaj moram narediti :D Deal with creemson fleet al nekaj takega.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Saj tocno to je bilo za pričakovati od igre. Fallout 4 v vesolju, vsak ki je mislil drugače je bil naiven. Na sreco sem sucker na sci fi tako da meni bo igra sigurno kul, ti pa verjamem vse glede UI, to je ze itak skoz njihova rak rana.  Ze zdaj pa lahko vemo, da igra nima sanse da bi bila GOTY. 

Povezava do prispevka

Drugace grafika je zakon na PC, mislim ze dolgo nisem vidu tako dobre, lahko recem next gen.. koncno nek spil, ki spravi moj pc v tezave.. upam, da cimprej modajo dlss..

 

Pa fps gameplay je res na nivoju pravih fps streljacin

 

A ostalo ne vem.. treba se malo videt..

 

Orozje das pod quick menu ja

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
oca reče pred 1 uro:

Zakaj tako pljuvate po igri kr je samo na xboxz? Sem preprican ce bi bil to ps5 exlusive bi cel forum norel🤨🤨🤨 razocarali ste me🤣

Dober bb82 bait. :D

 

Drugače se mi zdi, da je splošni konsenz, da gre za res dobro igro. Varianta 90+ material in je meto skazilo samo par slabih opisov, kjer se je zadeva folku očitno nekako zamerila.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Je pa to igra, ki ziher nudi value for money.

 

Huge. Absolutno huge. Že samo prvo večje mesto exploram par ur. Vmes nebroj random sidequestov (vsi do sedaj so bili zabavni).

 

In ja, ne bo treba zbrisat igre z diska, našel sem quickswap. Ni ravno beginner friendly game.

 

Še vedno pa ne najdem mape recimo v Atlantis mestu? Mi ful manjka, saj imaš ene 4 večje districte. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Jaz DLjam harbalistično verzijo, da vidimo kak je performance na 3 leta starih mašinah za risanje kurcev.

 

Po moje ti bo dobro delalo, ker je meni tudi dobro laufalo to kar sem sprobal do sedaj in to celo v 4K igram. Bomo videli, če bo kaj štekalo, ko pride do množičnih bojev.

 

Midva sva PC kupila skoraj istočasno, če se prav spomnim. Ampak ti celo nekoliko boljšega.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 16 minutami:

Ti maš zihr boljšo grafično. Jaz sem še vedno na Radeon RX 5700 XT.

Drugače men dol visi za 4K (čeprav imam to resolucijo). 1080p bo čisto kul za moje boomerske oči. :D

 

Zgleda mam jaz res za en drek filing ali pa nisem občutljiv. Saj meni tudi ni nujno, da je v 4K... to je pač blo default nastavljeno in sem pognal. Za moj okus dela čist dobro in sploh ne opazim nekih problemov. Seveda se bo mogoče to spremenilo, ko bo več dogajanja na ekranu. Pa imam staro 2080 Super.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...