Skoči na vsebino

[multi] Lords of the Fallen (2023)


Priporočeni prispevki

bigboss82 reče pred 1 uro:

Tudi premikanje je malo hizreje kot je rekel tomazek.. malo bolj ala nioh

 

Edino ta roll oz doge imas tudi so malenkost prevec dolgi

 

In ta Umbral world mi ni neki, mislim sej je ql.. ma mi gre na kirac da morem se na to razmisljat

 

Ja, ta Umbral World doda dosti k samemu raziskovanju. Če ti je bil bolj všeč Nioh, ti to tukaj ne bo všeč, ker tam pa je res sam compat. Meni dosti bolj sede raziskovanje, zato sem tudi opustil igranje Nioh-a. Meni bo ta igra ziher full sedla edino, če res začne kje full štekat in ga srat (do zdaj ni blo čist nič takega kar bi me motilo).

 

Aja, jaz igram onega z dvema dagerjema (dex). To sem mel v planu že, ko sem gledal predstavitve classov.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 uro:

...jaz bom igral na PC sam nisem se dobil kode ker sem kupil na cdkeys za 40 eur in ocitno dal premalo kesa za day one...

 

To pa je full čudno. Nikoli slišal za kaj takega, koda je koda in mora delati od dne, ko je releas. Ta igra ni imela nobene finte, da bi bile kake verzije prej dostopne kot druge. Preveri ti to.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

 

Ja, ta Umbral World doda dosti k samemu raziskovanju. Če ti je bil bolj všeč Nioh, ti to tukaj ne bo všeč, ker tam pa je res sam compat. Meni dosti bolj sede raziskovanje, zato sem tudi opustil igranje Nioh-a. Meni bo ta igra ziher full sedla edino, če res začne kje full štekat in ga srat (do zdaj ni blo čist nič takega kar bi me motilo).

Ne ta igra mi je bolj vsec kot Nioh.. samo spominja me atmosfera in premikanje..

 

pac vsec mi je atmosfera dosti bolj od Lies of P, ki ni imel duse. Nioh je imel neko duso v atmosferi, ceprav je bil level design b kurcu.. no tle level design ni v kurcu

 

Raziskovanje je ql.. sam vedno dvigat uno lampo mi gre malo na k.. lahko da se nisem navadil..

 

Mo je pa smeh ko so dolocene tocke ko ne ves kam, in umres pa te avtomaticno fukne v umbral ala sekiro die twice in pol vidis pot.. 

 

Mi je pa kar zajebana igra zdaj lo nisem v formi me mobi kar ubijejo, mogoce ker imam klosarja

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

 

To pa je full čudno. Nikoli slišal za kaj takega, koda je koda in mora delati od dne, ko je releas. Ta igra ni imela nobene finte, da bi bile kake verzije prej dostopne kot druge. Preveri ti to.

Ma nene ni panike. S temi kodami je na dan releasa vedno kurac, ne vem kako kih dobijo, enkrar jih dobijo  prej drugic kasneje na dan releasa.. ce ne bo danes do polnoci dam refound in kupim na steamu da dam downloadat za jutri.. danes me itak ze mineva pocasi

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 uro:

Pa rejmi malo dropnejo na trenutek tu pa tam.. sam to je luksuz proti bloodborne in ostale igre ki ste jih igrali na 30 fps :))))) mislim, da ni neke panike.. swm pa prebral da je naprej eno potrocje ko malo vec trokira ala blinktown

Osebno imam raje rock solid 30FPS (BloodBorne in originalni LOTF na PS5 sta perfektna primera - tam me bolj jebejo žagice in migotanje zradi res nizke resolucije), kakor random dropi med 60 in 40 ali bognedaj konstantni stuttering.

Na 30 fps se lahko komot privadim, na tole drugo pa nikakor.

Razen če ima igra res očitno štekanje, ko hitro vrtim kamero. FF16 recimo nisem nikakor mogel igrati v Quality mode, prej omenjena BB in LOTF(1) pa komot.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 17 minutami:

Osebno imam raje rock solid 30FPS (BloodBorne in originalni LOTF na PS5 sta perfektna primera - tam me bolj jebejo žagice in migotanje zradi res nizke resolucije), kakor random dropi med 60 in 40 ali bognedaj konstantni stuttering.

Na 30 fps se lahko komot privadim, na tole drugo pa nikakor.

Razen če ima igra res očitno štekanje, ko hitro vrtim kamero. FF16 recimo nisem nikakor mogel igrati v Quality mode, rej omenjena BB in LOTF(1) pa bp.


+1

 

ce ne znajo delat za 60fps naj dajo konsistent 30.

 

Ampak grafika je dalec od take, da ne bi slo 60fps. 

Povezava do prispevka

Hm na mojem pc ju je to ena hecna rec. 1440p vse ultra opening cgi sekvence steka ko kurba ko enkrst zacnem igrat in vse nalozi po dveh sekundah 130fps dlss off. Dlss guakity fg on 230fps. Zgleda zelo lepo drugace in ko igram ni frame dropov. Ne vem zakaj cgi steka. Mogoce premako ramov16gb🤨🤨

Povezava do prispevka

Lahko kar potrdim od Gatsuja :D S tem, da je še kar težko, ker še nisem vajen mehanik. Ampak mi je to kul, ker imam spet tisti filing straha kot sem ga imel na vsakem koraku pri From igrah. Spet nekje stojim kjer vidim, da ni poti nazaj in tuhtam kak naj to speljem... V prvem delu LOTF sem letal okrog kot budala in le reko sploh umrl, tu je čist druga pesem. Po moje ne bo tak jebeno, ko se navadim preklapljat in simultano uporablja range in mele combat kot je tudi zamišljeno, zato so sloti in akcije tako narejeni in prilagojeni takemu boju. Zaenkrat se še dosti krat zajebem in naredim marsikaj drugega kot sem si zamislil. Bi rekel, da je zato tudi ta dodge in roll narejen tak dolgi, ker bi drugače še 5x bolj jebal ježa. 

 

Aja... Ne vem točno od katere igre sem zdaj spet vajen, da je dodge bil X, ker ga dosti stiskam po pomoti. Tukaj je spet normalno O. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Jaz še v nobeni From igri nisem toliko ponavljal nobenega od prvih nekaj boss-ov kot tu zdaj prvega in sem samo enkrat uspel priti do polovice healtha mu :D Ma 15 različnih napadov, summone, leti, 5 različnih ranged napadov, ki me 2 shotajo............ Pa sem do zdaj vse pike dal samo v vitality. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 27 minutami:

Evo, prvi boss! V prvo sem mu glih ene 15% energije uspel vzet in sem storil bridko smrt. 

 

Kaj si ti ja nor kako to zdelavle :wacko:


Pieta?

 

Tisto je izi pizi. Cakaj da prides na platformo, kjer te ganka 5 enemijev in se dva ranged cez pol mape, vsakic ko ti preklopi na drug enemy, ti tvoj lik nekontrolirano zarolla v prepad.

 

Res slabo tole.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 20 minutami:


Pieta?

 

Tisto je izi pizi. Cakaj da prides na platformo, kjer te ganka 5 enemijev in se dva ranged cez pol mape, vsakic ko ti preklopi na drug enemy, ti tvoj lik nekontrolirano zarolla v prepad.

 

Res slabo tole.

 

Ja... no meni je zafukana :D sem probal 10x in ne preživim, ko začne letat... ampak jaz ne parryam. Sem probal tudi parry in jo spravil dol, ji zadal "visceral" attack in ji je vzel faking 3% energije - nič od nič. 50x jo vdarim in ji pridem na 20%.

 

Meni je fino kaj ti naj rečem. Bom videl kasneje kot praviš, ker bi mi range tudi znal najedat mogoče.

 

Ranged moram res natrenirat, praktično ne uporabljam, brez tega pa ne bo šlo.

 

Vse začetne boss-e sem v From igrah naredil zelo hitro (v prve tri recimo) z glavo skozi zid in brez gledanja move setov. No, tukaj ne morem na tak način.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@tomazekMa res ni stvar zamere. Jaz skušam bit kar se da objektiven in fair, ne bom kurcal ali hvalil apriori. Če kaj slabo povem, da je slabo in zlasti zakaj mi je slabo. In obratno. Seveda vzami v račun, da smo ljudje različnih okusov in pač nekdo bo lahko imel drugačen feedback.

 

Kar se performanca tiče tukaj mislim, da presega subjektivni okus posameznika. Špil teče obupno slabo. Opazni frame droppi, stutter, pop ini textur, da je joj.

Pol so še bugi. Prvič v lajfu mi je igra crashala dobesedno na startupu (ko klikneš ikonco za zagon igre). Klip o modelu, ki se vrže v prepad je gor. Pol imaš še nebroj dogodkov, ko sem se nekam stuckal v nek zid. Tipk za kontrole ne moreš menjat. Ipd.

 

Gameplay: prvi boss, ki praviš ti... tisto je svetla točka špila. Res dobro designiran boss! Zanimiv moveset, mixupi, dve fazi, fair udarci, ne prelahek, ne pretežek. Prima. A kaj ko je dosedaj edini tak fight (ok, nisem še daleč).

 

Ampak tisto da prideš DO bossa... ojoj. Gankan si na vsakem koraku. Vedno isti 3 enemiji, dajo te na ozke ploščadi, kjer če rollaš zletiš takoj v prepad (predstavljaj si Blightawn ma z 5x density mobov). Nanj pa nasejejo gostoto enemijev kot bi igral v treh coop. Zdaj sem bil na eni veliki ploščadi in majkemi, da je blo gor skoraj 20 enemijev. Od tega 3 ranged, 2 gorilli in en vitez, ki bi rad bil Capitan America. Vsake tolko te še nekdo strelja s ploščadi zgoraj. Če ne spucaš te tile 3 ranged prpajo čez celo mapo. Nato greš v Umbral, prideš s puzzlom čez ploščad in tam je ena 5x manjša ploščad, kjer imaš tisti pljuvajoči komar od enemija, ki začuda je tanky kot miniboss, spawna minione, pa še ker si v umbral (prisiljeno) ti spawnajo neskončni mobi. In te male mobe rabim 3 shottat s Zweihanderjem. 

 

Igra je lep primer slabo tunane težavnosti. Ko ni težko, ker bi bilo v bistvu težko, ampak je ena frustracija. Sploh pa Soulse ne moreš kar prezrcalit v gank sistem igre. Ne deluje. 

Povezava do prispevka

@bitsurugi

 

Ok, fair pojasnilo. Jaz še nisem tako daleč in mi bo mogoče to isto totalno kurčilo. Bomo videli.

 

Glede performanca pa bom rekel tako... iskreno jaz tega nič ne opazim :D Sem pa večkrat povdaril, da sem full toleranten do teh zadev. Ampak sem res pozoren in nisem opazil nekih velikih posebnosti. Zataknil se nikoli nikamor nisem, crashnilo mi ni nikoli. En mob se je enkrat vdrl v zemljo in na mestu mahal pa me skoraj še ubil :) En vitez z ognjenim mečem, ki še strelja ogen tik pred boss-om.

 

Zanimivo mi je, da te težavnosti zaradi ranged ipd, nisem zasledil omenjene v nobenem videju, ki sem ga gledal. Fightin Cowboy je celo povdarjal kako se mu mnoge smrti zdijo dosti bolj nefer do igralca v Lies of P, kot pa v LOTF.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 7 minutami:

Haha, meni to vse zveni fantastično. Bolj folk pravi, da je zajebana/nepravična, bolj se mi trša hype. :D

 

Ti boš to ziher igral s parry. Jaz sem prvega boss-a (ki ga danes nisem ubil) ene 3x zapored parryal pa sem že dobil visceral. Nisem pa dovolj dober v parryih nikoli bil, da bi bil konsistenten in raje dodgam :)

Povezava do prispevka

Kot je prej enkrst gatsu rekel prrsvoh so te konzole za UE5 to je dejstvo. Ps5 pro bi moral.met vsaj ene 25-30teraflopov torej nek rang 3080 grafe da bi to.lahko laufalo normalno. Zdaj pa je vse blurano renda se pa pod 1080p resolucija v performance modu in se to steka in zgleda bogo. Na pc ju je to čisto druga igra vizualno.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...