Skoči na vsebino

[multi] Lords of the Fallen (2023)


Priporočeni prispevki

Jaz bom nalašč dal Goty Starfieldu. Pa mi niti slučajno ni goty. Je pa špil vreden svojih sovdov in presenetljivo spoliran ob izidu, z leti in dlcji bo najbrž postal le boljši. Meni je bil čisto ok, sploh za žanr vesoljščin, ki jih praktično ni več. Haterji pa ga opisujejo kot nek zmazek ala Golum, tudi tisti, ki ga niso igrali. Po možnosti isti, ki so dali goty CP77 ob izidu leta nazaj.

 

Letos itak nima smisla sploh delat goty temo za prvo mesto, ki bo (po moje kar upravičeno) šel direkt BG3, by a landslide. 

 

LotF pa je presenetljivo dober špil, ampak (zaenkrat še) s hudimi težavami, v prvi vrsti performance. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

nestoj mi smetit rodilnika, a si faking maxi al kaj?

:D

Jebote majkemi.......

 

Lih vceraj sem razmisljal zakaj je kekit najvecji grammar nazi na forumu, sploh glede rodilnika ipd... kva so mu mogli delali, ko je bil mali, da ga to toliko moti????

 

Anyway

 

LotF... ja se strimjam presenetljivo dober spil.. najbolj pa me zalosti, da folk na tem forumu, ki se ima za ljubitelje sabljace, glej s5 kekit!!!!!!!, ko je sel igrat FF, da lahko maha s sabljo ker je bil v krizi, ff lol.. in zdaj ima tle res dober souls clon in tip nic.. mislim tle je pol se Galko in cel spisek ljubiteljev soulsov, ki sp me razocarali.. se tomazek, ki je kupil spil se je poniknil ko nakvecji voluhar.. edino vucko tle ostaja v igri

 

Meni je bila ta igra res presenecenje 2023... prav me je povlekla not tudi ce je ceski dark souls.. 3x sem sel skozi. Prvic, NG+ in coop

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 4 minutami:

LotF... ja se strimjam presenetljivo dober spil.. najbolj pa me zalosti, da folk na tem forumu, ki se ima za ljubitelje sabljace, glej s5 kekit!!!!!!!, ko je sel igrat FF, da lahko maha s sabljo ker je bil v krizi, ff lol.. in zdaj ima tle res dober souls clon in tip nic.. mislim tle je pol se Galko in cel spisek ljubiteljev soulsov, ki sp me razocarali.. se tomazek, ki je kupil spil se je poniknil ko nakvecji voluhar.. edino vucko tle ostaja v igri

Stari, jaz komaj čakam, da jo bom igral. Sva že dogovorjena s tomazkom, da mi jo posodi, ko jo on obrne (ima že doma prednaročeno).

Problem je samo v tem, da sva oba padla v BG3 in je treba najprej to dati skozi. Ampak sej veš kak behemot je tisto.

LOTF asap, pol pa še Lies of P.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 56 minutami:

Jebote majkemi.......

 

Lih vceraj sem razmisljal zakaj je kekit najvecji grammar nazi na forumu, sploh glede rodilnika ipd... kva so mu mogli delali, ko je bil mali, da ga to toliko moti????

 

Anyway

 

LotF... ja se strimjam presenetljivo dober spil.. najbolj pa me zalosti, da folk na tem forumu, ki se ima za ljubitelje sabljace, glej s5 kekit!!!!!!!, ko je sel igrat FF, da lahko maha s sabljo ker je bil v krizi, ff lol.. in zdaj ima tle res dober souls clon in tip nic.. mislim tle je pol se Galko in cel spisek ljubiteljev soulsov, ki sp me razocarali.. se tomazek, ki je kupil spil se je poniknil ko nakvecji voluhar.. edino vucko tle ostaja v igri

 

Meni je bila ta igra res presenecenje 2023... prav me je povlekla not tudi ce je ceski dark souls.. 3x sem sel skozi. Prvic, NG+ in coop

No špil spet ni tako dober, da bi ga tako overhypal.

Igra ima kar konkretne minuse od pozabljivih bossev, okolij, ki so nasičeni z sovražniki že v realnem svetu, kaj šele v onostranstvu pa do res ponavljajočih enoločnih sovragov. Pa tu je še problem s parry sistemom, kjer moraš bossa tudi do 5 parryat, da ga stunaš, nakar mu narediš malo več damage kot ga narediš, če ga udariš z močnejšim napadom. Ne pozabimo na samo povezovanje sveta, medtem ko so bližnjce v from špili na trenutke mindblowning so tu povprečne ali celo brezvezne.

Špil je svetove daleč od nekih smeti tipa Steel rising ampak je tudi svetove daleč od From špilov.

Gatsu bi rekel špil za zabit čas do naslednjega From špila.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

Stvar je taka da igra več kot očitno ni bla zrela za izid in jaz osebno ne mislim več kupovat early access špilov za polno ceno. Še BG3 ki je bil popolnoma igralen od štarta do cilja in so si vzeli dodaten mesec za poliranje PS5 verzije je imel en kup težav prvi mesec. Ampak to je GOTY materijal in se da potrpet. Za midgame kot je LOTF2 pa nein danke.

Povezava do prispevka

Špil je res dober, daleč najboljši neFrom Soulslike. 

 

Ampak dajte si naredit uslugo: špilajte tole čez dobre pol leta, ne bo vam žal.

 

Takrat bo že (hopefully) fixan performance, pa glede na najave bodočih dodanih stvari bo takrat boljša igra z novim kontentom. Ker že danes je špil bistveno drugačen kot vanilla (mob density, manj ranged bs, težji bossi), kaj bo šele čez čas. Dodaten plus bo še v temu, da bo igra manj koštala.

 

Aja, pa trenutno je en kup zbugganih trofej na PS5, upam da poštimajo čez čas še to.

Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

Jaz še vedno uživam na pune rore hamre. Uživam seveda pomeni v From stilu, ko vmes jebem mater vsem po spisku. Ampak to je pač del te folklore.

 

Največja zamera gre sistemu "lock on target", ki ga zna lepo sračkat. Druga pa delayed udarcem, ki mi dosti krat dajejo filing, da so umerjeni glede na tvoje inpute (ampak okrog tega preklinjam včasih tudi v Fromn špilih). Ostalo mi v veliki večini vse štima.

 

Sistem glede zgodbe in NPC-jev enak kot pri From, pač greš vse dialoge skozi dokler se ne pričnejo ponavljat in pičiš dalje. "Se vidimo nekje drugje (upam) šefe, čao."

 

Sem pa kar full nabildan glede na to kje se nahajam. V Umbral worldu se lahko full hitro nafarma, če želiš v vsako luknjo vtaknit nos in se vrčaš,d a pogledaš ali si kaj spregledal :)

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Galko reče pred 59 minutami:

Tomažek, @bitsurugi, @ke_kit... kateremu od Fromovih soulsborne špilov bi dali najslabšo oceno in koliko bi dali oceno LOTF / Lies of P? Se mi zdita prva špila, ki bi ju mogoče lahko dal v nižji tier From špilov, sodeč po videih. Ali še vedno ne?

 

Jaz sem že povedal, da komot dam LOTF kar visoko na lestvici in bi me komot pretentali, da je njihov špil s kakim bugom več. Jaz uživam praktično enako kot v From špilih. Lies of P je precej bolj drugačen od From špilov (glede na demo, ker drugega še nisem igral in seveda najbolj očitno - drugačen seting, ki je v LOTF "identičen" From špilom in meni full odgovarja). Jaz bi trenutno igro komot ocenil med 80 in 90.

Povezava do prispevka

Jaz se od nekdaj bolj zanašam na forum, še posebej, ko bolj spoznaš uporabnike kaj ima kateri rad in dejansko kar dobro izveš kaj lahko pričakuješ. GOTY mi letos ni tolko zanimiv, ker že mesece vemo, da bo to BG3. Bolj res kake alternativnice, če mogoče kaj spregledaš in je vredno pozornosti.

 

Glede tega sem se full pokonektal s ke_kitom, ki full zna oceniti kaj bi mi pasalo in to pojasniti (kar ni niti malo lahko, ker sem stara, tečna, izbirčna... vsrana driska). Želel sem kupiti od njega tisti Atlas Fallen in mi je direkt rekel, da ne bo zame in mi ni prodal pod vsako ceno (jo Ma še zdaj), svetoval BG3 in dal par napotkov in res padem noter.... In več podobnih pripetljajev. 

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

Tomažek, @bitsurugi, @ke_kit... kateremu od Fromovih soulsborne špilov bi dali najslabšo oceno in koliko bi dali oceno LOTF / Lies of P? Se mi zdita prva špila, ki bi ju mogoče lahko dal v nižji tier From špilov, sodeč po videih. Ali še vedno ne?

LOTF še nisem igral, ampak zaupam tomazkovemu mnenju.

 

Moj ranking FROM iger:

from.png?ex=658d275f&is=657ab25f&hm=aa43

 

Glede Lies of P pa takole. (Upoštevaj, da sem šele nekje na polovici igre.)

Glede raziskovanja in world designa je tole 7/10 at best in ne pride blizu Fromu.

Glede combata pa mi je to osebno najboljši Soulslike, vključno z vsemi From igrami. Čista desetka.

Sem v LOP temi več napisal o temu.

ke_kit reče Dne, 14. 12. 2023 at 12:37:

Evo en kul video s katerim se strinjam v nulo. @Aktivist Vančtole ti bo dobro opisalo ali ti bo kul ali ne.

Men se zdi, da je to igra, ki mi je pisana na kožo. Parry mehanike in fokusiran melee boj, kjer so šefi zelo zafukani in igra želi, da se učimo movesetov na pamet, da jih lahko premagamo (delno na to sicer vpliva malo preveč zoomirana kamera, kar je precej cheap, ampak veliko doda izzivu).

Največji in zaenkrat edini minus igre je level design, zaradi sterilnosti okolice (premalo organsko in preveč geometrijsko razporejena arhitektura) in nedomišljena razvejanost poti in bližnjic (nikoli ne doživimo raziskovalnih mindfuck momentov kakor v DS1 ali Bloodborne). Ampak baje se to kasneje izboljša. Za moje pojme to izbije oceno iz 10/10 (vzdušje, igralnost, SOUNDTRACK, najboljši combat v katerikoli soulslike igri, vključno s Fromsoft robo) na 8/10. Bomo vidli, kako mnenje bom imel na koncu.

Največje pozitivno presenečenje je bojevanje, ki je za moje pojme celo boljše od Sekira (ne moremo kar spamati parry gumba) in Bloodbornea (bolj moški parry sistem in več defenzivnih opcij, v prvi vrsti rally mehanika, naredi boje veliko bolj spektakularne in Sekiro like). Sistem razbijanja in craftanja novih orožij, kjer ti igra dovoli neskončno eksperimentiranja je enostanvo fenomenalen. Jaz sem res blown away :avadodo:

 

 

Po začetnih treh-štirih underwhelming bossih se mi je zdelo, da igra ne bo ponudila nobenega pravega izziva, ampak sem se uštel. Tole je po moje bolj zajeban soulslike od original souls iger.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Najs! Kok bi ji dal pa skupno oceno oz kam bi jo dal na tej tvoji tier lestvici?

 

 

Weraziel reče pred 21 minutami:

Igrovje saving lives

Itak. Men je Igrovje community brez vprašanja n.1 vir gayming informaciji in še bolj n.1 vir verodostojnih ocen, ko pač spoznaš, kaj komu špila :)

 

 

Aktivist Vanč reče pred 40 minutami:

Konec koncev pa je meni najpomembneje, da sam full uživam v igri.

Ja valda sej to me zanima a ne :) Nenazadnje si prešpilal vse From soulseborne, tko da neki že veš, kdaj je tak špil dober in kdaj ni

Povezava do prispevka
Galko reče pred 10 minutami:

Najs! Kok bi ji dal pa skupno oceno oz kam bi jo dal na tej tvoji tier lestvici?

Ful težko reči, ker je res tak razkol med gameplayem in level designom.

Glede prvega bi jo komot postavil na sam vrh (enostavno zato, ker združuje vse najboljše mehanike Sekira in Bloodbornea in jih celo izboljša), glede drugega pa na čisti konec lestvice. Če tole združimo, recimo, da bi jo dal v B tier poleg DS3.

Pazi, to je čisto moja osebna preferenca, ki sem huge fan sekiro in BB combata. Kakemu DS entuziastu, ki rad eksperimentira z magijo in ranged buildi, bi znalo tole biti največje smeti pod soncem.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Najvecja sramota tega foruma je, da ste vi neki ljubitelji Soulsov... a ko je bila ta igra zunaj in bi mogli vsi skupaj igrat in se hypat in dissat med sabo, ste jo vsi ignorirali na veliko in igrali nerdovsko igrico BG3.... 

 

To me je takrat zelo zalostilo in malo swm podvomil v to, da ste pravi moski.

uredilo bitje bigboss82
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 14 minutami:

Najvecja sramota tega foruma je, da ste vi neki ljubitelji Soulsov... a ko je bila ta igra zunaj in bi mogli vsi skupaj igrat in se hypat in dissat med sabo, ste jo vsi ignorirali na veliko in igrali nerdovsko igrico BG3.... 

 

To me je takrat zelo zalostilo in malo swm podvomil v to, da ste pravi moski.

Drugače pa čisto resno. Zgleda, da je bilo pametno malo počakati, ker so baje porihtali performance.

Jaz sem se nategnil z Day 1 Jedi Survivor in obupnim frameratom. :(

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 47 minutami:

Drugače pa čisto resno. Zgleda, da je bilo pametno malo počakati, ker so baje porihtali performance.

Jaz sem se nategnil z Day 1 Jedi Survivor in obupnim frameratom. :(

ne vem

mene frame rate ni motil.. edino tam v hubu mogoce malo.. dobro na konzolah je bil vrjetno vecji problem

 

edina stvar, ki jo treba pofixat in me je res motila je lock on,

ki je res na momente v totalnem kurcu (pac deluje tako, da ti locka tam kamor je obrnjen lik namesto tam kamor gledas s kamero tako da ko bezis al je vec mobov krneki zbrka)

in snjaperji, ki te zadenejo cez celo mapo je res malo too much

 

ostalo ne vem so neki bugi pa to, crushi, igra je cheeserska samo ne vem.. meni je bilo ql 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...