Skoči na vsebino

Najbolj odvecni in nasploh bedni graficni učinki v video igricah.


Kater od nastetih graficnih ucinkov v video igricah vam je najbolj odvecen, smetarski in ga takoj izklopite ce je le mozno?  

54 glasov

  1. 1. Kater od nastetih graficnih ucinkov v video igricah vam je najbolj odvecen, smetarski in bi razvijalce nabrcali v jajca, ker ga implemetirajo?

    • Film Grain
      31
    • Chromatic Aberration
      23
    • Depth of Field
      17
    • Motion Blur
      35
    • Lens Flares
      13


Priporočeni prispevki

V tej temi debatiramo o odvecnih graficnih ucinkih v igricah, ki naj bi sicer imele realisticno grafiko. Odvecne graficne ucinke avtorji tlacijo v igrice z namenom vecje cinematicnosti, zakrivanja vizualnih ali performancnih tegob ali pa kar tako ker je nek kravatar videl to kje drugje in se mu je zdelo fino.

 

Meni so vsi nasteti graficni ucinki odvecni, resujejo probleme, ki ne obstajajo in so nasploh tam samo zato da grafiko naredijo slabso, manj ostro in manj realisticno. Ce se da jih prakticno vedno izklopim. Od nastetih mi je se najmanj motec lens flare, najbol na k mi gresta pa motion blur pa depth of field.

Povezava do prispevka

Chromatic Aberation je meni totalna bedarija. Film grain pogojno še požrem, če je pač smiselno implementiran v zgodbo. Dočim motion blur in depth of field pa me niti ne motita toliko (seveda pod pogojem, da ne gre za neko "prisilno" pretiravanje).
Itak pa je vse skupaj zelo odvisno od igre do igre. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Meni je DoF realističen grafični efekt, ker v realnosti ne vidimo vse v enaki ostrini, tudi v filmih imaš isti učinek.

 

DaCapo reče pred 39 minutami:

Chromatic Aberation je meni totalna bedarija.

pridev prav, če hočeš video učinek osemdesetih/devetdesetih :D

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 6 minutami:

Meni je DoF realističen grafični efekt, ker v realnosti ne vidimo vse v enaki ostrini, tudi v filmih imaš isti učinek.

 

pridev prav, če hočeš video učinek osemdesetih/devetdesetih :D

ljudje v osemdesetih niso videli CA. :D

In ja, vse izklopim, ker kazi sliko. Tudi DoF mi gre na živce. Kaj hoče igra nadzirat kam hočem jaz gledat. MRŠ!

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 23 minutami:

če pa tega ni na voljo v options zna bit pa motion blur celo najbolj moteča stvar od teh petih

motion blur je postal popularen zaradi 30fps na konzolah, da igra deluje bolj tekoče (tako kot delajo v filmih), na visokih fps je samo moteč

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

AO izklopim vdakič, tle ni dileme. Enako lense flare.

 

Motion blur pri 30fps igrah dam na pol, na 60fps gre off.

 

Film grain, DoF in posobno so pa situacijski odvisno od igre do igre. DoF je lahko implementiran dobro, da ni moteč, včasih ga pa odvijejo tolk, da je vse pol metra od fokusa megleno.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Nije žvaka za seljaka: the thread.

 

Vsak izmed naštetih ima svoje mesto v kontekstu vizualnega sporočanja in/ali estetike, če ga le avtorji znajo smiselno umestiti. Kdaj, zakaj in kako je stvar avtorjev, manj spretni kot so, manj uspešno bodo te elemente implementirali. Morš bit pa kar proper klošar brez okusa, da lahko pavšalno označiš prav vse in v vseh primerih kot odvečne. Kot dobesedno vsako stvar v lajfu se tudi tole lahko nardi dobro ali slabo, samo klošarji pač ne ločijo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...