Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Digitalizacija v avtih s tem sranjem se dogaja že kr neki let, tko da če ne živiš pod skalo nevem kako tega nisi opazil. Ni to samo v avtih od leta 2023. Kar se tiče ESP se pa ne strinjam, ker prej si en gumb stisnil ali pa držal, zdej pa moreš v menije it iskat vsakič za izklopit. Isto z lane assist. Ponavadi je to skrito v menijih, da potrebuješ vsaj 3 klike za prit do tja

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 35 minutami:

Digitalizacija v avtih s tem sranjem se dogaja že kr neki let, tko da če ne živiš pod skalo nevem kako tega nisi opazil. Ni to samo v avtih od leta 2023. Kar se tiče ESP se pa ne strinjam, ker prej si en gumb stisnil ali pa držal, zdej pa moreš v menije it iskat vsakič za izklopit. Isto z lane assist. Ponavadi je to skrito v menijih, da potrebuješ vsaj 3 klike za prit do tja

Jz sm si lastil stare avte, tko da digitalizacija v avtih do mene ni prišla vse do 2023. :P Ma mene to tok ne mot (gumb za ESP ipd.), ker se to izklaplja tok poredko, obenem pa nimaš na armaturi 100 gumbov.

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 10. 11. 2023 at 11:03:

https://siol.net/avtomoto/novice/poslanci-izglasovali-predlog-ki-ga-bodo-veseli-skoraj-vsi-619686

 

Bravo naši.

 

Next question - kdo je tisti 230 pičk k so glasval proti?

 

zakaj točno je to bravo? zavit bi mogli te standarde do daske, tako bi vsaj vedel zakaj bodo cene avtomobilov poskočile.

 

tako boš pa prisiljen plačat več zato, da ti bo avto meril realne izpuste? kaj točno je dodana vrednost temu kot potrošniku? boš na račun tega lahko kaj naredil? "u lej, preveč mi pušča, bom dal kar kuhinjsko cedilo čez avspuh". totalna neumnost in britje norcev. za vprašat se je kaj kadi 329 ostalih, da potrdi neko neumnost rajši kot nekaj konkretnega. mislm, sej vem kaj so kadili in snifali. konkreten lobijske večerje itd..

 

Navedek

Ker bi se prodaja novih avtomobilov s tem standardom upočasnila, bi bil pozitiven okoljski vpliv pri zmanjšanju CO2 dejansko zelo majhen.

 

does not compute.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 1 uro:

tako boš pa prisiljen plačat več zato, da ti bo avto meril realne izpuste? kaj točno je dodana vrednost temu kot potrošniku? boš na račun tega lahko kaj naredil? "u lej, preveč mi pušča, bom dal kar kuhinjsko cedilo čez avspuh". totalna neumnost in britje norcev.

:sick:

Povezava do prispevka

To je ista fora, kot kupiš nov avto, al pa EV, da boš prišparal na gorivu. Boš ja, samo če imaš 15let star avto zdej verjetno imaš đabe zavarovanje, servise delaš doma/pri lokalnem serviserju itd. Pol pa prišparaš ful na bencinu, daš pa 2k za zavarovanje, pa plačuješ obroke za avto :D 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 6 urami:

To je ista fora, kot kupiš nov avto, al pa EV, da boš prišparal na gorivu. Boš ja, samo če imaš 15let star avto zdej verjetno imaš đabe zavarovanje, servise delaš doma/pri lokalnem serviserju itd. Pol pa prišparaš ful na bencinu, daš pa 2k za zavarovanje, pa plačuješ obroke za avto :D 

dokler ga ne razbiješ, potem se pa lahko samo še jebeš, če nimaš kaskota (alpa ga pelješ v ukrajino, da ga skup sešvasajo)

Povezava do prispevka
bainit reče pred 12 urami:

dokler ga ne razbiješ, potem se pa lahko samo še jebeš, če nimaš kaskota (alpa ga pelješ v ukrajino, da ga skup sešvasajo)

Ja sej to pravim. Da "prišparaš", pa ubistvu ne, ker daš pa pol za druge stvari ful več. Je pa res, da imaš na koncu ta cca isto ceno nov avto. Tko pač je.

Povezava do prispevka

Lej če je upfront cost tok večji (30%) ... pa potem še dodatni % več ker si vzel kredit na daljše obdobje. Pa potem še dodatni stroški ko si naredu polnilno postajo pa solar.

 

Porko, reči se nalagajo.

 

Da ne govorimo o izbiri električnih vozil ki je milorečeno žalostna + še drugi problemi ki tam so.

 

Da ne govorim o tem kako bo kmalu šel štrom orto gor in "zastonj" polnilnice nikjer ne piše da bodo zastonj. Uglavnem kupuješ s tem ne samo avto ampak INVESTICIJO. Mogoče se ti povrne po 10 letih, mogoče se ti ne in si na slabšem kot z ICE.

 

Mene to ne moti. Jezi me pa da temu ni treba biti tako

 

EV bi kamot bili cenejši ampak niso. Probleme z baterijami bi lahko rešili z minimalno standardizacije in avtomatizirano menjavo baterij recimo.

 

AMPAK NE. Vprašajmo se zakaj: ker je nekje kapitalist zavohal kri. In bodo seveda poskušal stisnit maksimalno. Tak sistem ni vzdržen. Celotna situacija ne nevzdržna.

 

Meanwhile sem kupil ICE avto, čeprav mam doma solar in presežek štroma. Zakaj? Ker enostavno ni računice in ne prideš skoz z EV.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 22 minutami:

Probleme z baterijami bi lahko rešili z minimalno standardizacije in avtomatizirano menjavo baterij recimo.

Pri neki hitro razvijajoci tehnologiji je neka standarizacija (verjetno preko regulacije) lahko zelo velika zavora napredka. 
"Prosti" trg tipicno tudi dobro sluzi raznolikostim potreb potrosnikov (ko je dosezena neka kriticna masa dolocene potrebe). 
 

Ne pravim, da standarizacija/regulacija ni dobro orodje za dolocene situacije, ampak z razlogom morajo biti regulatorji previdni s tem.

Mislim, da so na tem podrocju bolj zanimive neke right-to-repair debate. Ali pa da bi proizavajlca obvezal vzdrzevanja nekega izdelka tekom njegove zivljenske dobe (seveda je ta odvisna od izdelka do izdelka), kar bi dalo neko ekonomsko iniciativo za proizvajanje bolj trpeznih in vzdrzljivih stvari. Recimo, za avto se mi ne zdi cist mim polna garancija 10 let in 250k km (neke random stevilke). Ne vem, mogoce pa cesa ne vidim. 

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 22 minutami:

Lej če je upfront cost tok večji (30%) ... pa potem še dodatni % več ker si vzel kredit na daljše obdobje. Pa potem še dodatni stroški ko si naredu polnilno postajo pa solar.

 

Porko, reči se nalagajo.

 

Da ne govorimo o izbiri električnih vozil ki je milorečeno žalostna + še drugi problemi ki tam so.

 

Da ne govorim o tem kako bo kmalu šel štrom orto gor in "zastonj" polnilnice nikjer ne piše da bodo zastonj. Uglavnem kupuješ s tem ne samo avto ampak INVESTICIJO. Mogoče se ti povrne po 10 letih, mogoče se ti ne in si na slabšem kot z ICE.

 

Mene to ne moti. Jezi me pa da temu ni treba biti tako

 

EV bi kamot bili cenejši ampak niso. Probleme z baterijami bi lahko rešili z minimalno standardizacije in avtomatizirano menjavo baterij recimo.

 

AMPAK NE. Vprašajmo se zakaj: ker je nekje kapitalist zavohal kri. In bodo seveda poskušal stisnit maksimalno. Tak sistem ni vzdržen. Celotna situacija ne nevzdržna.

 

Meanwhile sem kupil ICE avto, čeprav mam doma solar in presežek štroma. Zakaj? Ker enostavno ni računice in ne prideš skoz z EV.

Pri kreditu si se zmotil, ker kredit za EV je 2.8% fiksna, za navaden avto pa je kolko zdej, 7%? Zato se trenutno tudi EV zelo splača.  Z izbiro, ki je žalostna se pa strinjam ja. Jaz bi rad karavana EV, pa ga ubistvu sploh ni. 

 

"investicija" je ja, ampak je odvisno od kilometrine, ki jo delaš. Lahko si že takoj s sprotnimi stroški na boljšem, lahko pa boš komaj ko kredit odplačaš, odvisno koliko km delaš. Je pa tudi sončna elektrarna investicija, pa toplotna črpalka tudi. Pa še vseeno vsi dajejo zdej oboje :D 

 

Baterije pa se bodo verjetno v določeni meri standardizirale čez čas, ko bo dovolj velik trg in izbira.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 6 urami:

Pri kreditu si se zmotil, ker kredit za EV je 2.8% fiksna, za navaden avto pa je kolko zdej, 7%? Zato se trenutno tudi EV zelo splača.  Z izbiro, ki je žalostna se pa strinjam ja. Jaz bi rad karavana EV, pa ga ubistvu sploh ni. 

 

"investicija" je ja, ampak je odvisno od kilometrine, ki jo delaš. Lahko si že takoj s sprotnimi stroški na boljšem, lahko pa boš komaj ko kredit odplačaš, odvisno koliko km delaš. Je pa tudi sončna elektrarna investicija, pa toplotna črpalka tudi. Pa še vseeno vsi dajejo zdej oboje :D 

 

Baterije pa se bodo verjetno v določeni meri standardizirale čez čas, ko bo dovolj velik trg in izbira.

MG5.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 9 urami:

Pri kreditu si se zmotil, ker kredit za EV je 2.8% fiksna, za navaden avto pa je kolko zdej, 7%? Zato se trenutno tudi EV zelo splača.  Z izbiro, ki je žalostna se pa strinjam ja. Jaz bi rad karavana EV, pa ga ubistvu sploh ni. 

 

"investicija" je ja, ampak je odvisno od kilometrine, ki jo delaš. Lahko si že takoj s sprotnimi stroški na boljšem, lahko pa boš komaj ko kredit odplačaš, odvisno koliko km delaš. Je pa tudi sončna elektrarna investicija, pa toplotna črpalka tudi. Pa še vseeno vsi dajejo zdej oboje :D 

 

Baterije pa se bodo verjetno v določeni meri standardizirale čez čas, ko bo dovolj velik trg in izbira.

Maš prav kak sem lahk pozabil... Sem gledal Eko kredit za avto glih par tednov nazaj argg.

 

Ampak že vedno no deal. Sem iskal family car. Mogoče KIA ev9 samo je 75k-80k. Mogoče pridejo Kitajci

 No ja naslednji maybe?

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 18 urami:

Pri kreditu si se zmotil, ker kredit za EV je 2.8% fiksna, za navaden avto pa je kolko zdej, 7%? Zato se trenutno tudi EV zelo splača.  Z izbiro, ki je žalostna se pa strinjam ja. Jaz bi rad karavana EV, pa ga ubistvu sploh ni. 

 

"investicija" je ja, ampak je odvisno od kilometrine, ki jo delaš. Lahko si že takoj s sprotnimi stroški na boljšem, lahko pa boš komaj ko kredit odplačaš, odvisno koliko km delaš. Je pa tudi sončna elektrarna investicija, pa toplotna črpalka tudi. Pa še vseeno vsi dajejo zdej oboje :D 

 

Baterije pa se bodo verjetno v določeni meri standardizirale čez čas, ko bo dovolj velik trg in izbira.

kolega se je preselil v Koper in si je pred premikom naredil kar obširno računico, kakšen avto se mu splača za 200km avtoceste na dan

kupil je Teslo 3, mesečni strošek je naračunal neke 4x nižji kot pri dizelskem Volvu, ki ga je imel prej :D

sicer zdej pojamra nad retardiranostjo dizajnerskih odločitev in udobjem (v Volvu se res pelješ k gospod, sem šla enkrat smučat z njim in je faking fotelj) ampak all in all je zadovoljen

 

morm mu edino reč da slika k bojo šli prvič z vsemi 3 otroki smučat

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 41 minutami:

morm mu edino reč da slika k bojo šli prvič z vsemi 3 otroki smučat

 

Mene je precej minil električen avto letos, ko smo šli v Tignes. Vsega skupaj imajo 3 polnilnice, gužva je bila konstantno. Folk se je prihajal priklapljat sredi noči, termin si pa moral rezervirati v naprej 😵

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 3 minutami:

 

Mene je precej minil električen avto letos, ko smo šli v Tignes. Vsega skupaj imajo 3 polnilnice, gužva je bila konstantno. Folk se je prihajal priklapljat sredi noči, termin si pa moral rezervirati v naprej 😵

on ima tle posebne razmere, ker je učitelj smučanja v lokalnem klubu, tako da ima sezonsko učiteljsko karto za eno smučišče, ki je od Kopra oddaljeno približno tolk kot Ljubljana

še velik let ne bo rabil polnit da pride tja pa nazaj

sam pač naloženi bojo do strehe :D

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 50 minutami:

kolega se je preselil v Koper in si je pred premikom naredil kar obširno računico, kakšen avto se mu splača za 200km avtoceste na dan

kupil je Teslo 3, mesečni strošek je naračunal neke 4x nižji kot pri dizelskem Volvu, ki ga je imel prej :D

sicer zdej pojamra nad retardiranostjo dizajnerskih odločitev in udobjem (v Volvu se res pelješ k gospod, sem šla enkrat smučat z njim in je faking fotelj) ampak all in all je zadovoljen

 

morm mu edino reč da slika k bojo šli prvič z vsemi 3 otroki smučat

Ali je vračunal tudi da bo za volva dobil 15k ko bo star 10let za teslo pa bo moral plačati 2k za deponijo?

Povezava do prispevka
doz reče pred 4 minutami:

Ali je vračunal tudi da bo za volva dobil 15k ko bo star 10let za teslo pa bo moral plačati 2k za deponijo?

volvota je prodal za dobre 30k, za Teslo je pa računal da ne bo več kaj vredna na koncu (ne vem če je glih računal 2k za deponijo, sam pač da bo 0 na koncu)

mislim da edino kar je do zdej ugotovil da je zajebal je dejstvo, da ma Tesla lastne vse kose dodatne opreme in navijajo cene, mislim 600€ za strešni prtljažnik :rofl:

 

če bi gledal čist sam strošek poganjanja avta bi mel še večjo razliko, Volvo je bil požrešen

 

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 7 urami:

kolega se je preselil v Koper in si je pred premikom naredil kar obširno računico, kakšen avto se mu splača za 200km avtoceste na dan

kupil je Teslo 3, mesečni strošek je naračunal neke 4x nižji kot pri dizelskem Volvu, ki ga je imel prej :D

sicer zdej pojamra nad retardiranostjo dizajnerskih odločitev in udobjem (v Volvu se res pelješ k gospod, sem šla enkrat smučat z njim in je faking fotelj) ampak all in all je zadovoljen

 

morm mu edino reč da slika k bojo šli prvič z vsemi 3 otroki smučat

faceliftano ali prejsnjo?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...