Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Skynetz reče pred 8 urami:

Koliko popusta ti da Škoda ali VW? Nazadnje ko sem se zanimal za nakup pred 3 leti je bil odgovor 0€, pripravljeni so bli pa dat še zimske gume zraven.

 

pri v ponedeljek kupljeni novi Octavii (top oprema, DSG,...) je nečak dobil tepihe, gumijasto zaščito za prtljažnik in vinjeto. ko je omenil zimske gume so se mu začeli smejat v faco.

 

tldr; nič ti ne dajo in boli jih kurac, če ti kaj ni prav.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 minuto:

 

pri v ponedeljek kupljeni novi Octavii (top oprema, DSG,...) je nečak dobil tepihe, gumijasto zaščito za prtljažnik in vinjeto. ko je omenil zimske gume so se mu začeli smejat v faco.

 

tldr; nič ti ne dajo in boli jih kurac, če ti kaj ni prav.

Torej, enako kot je bilo pred par leti. Jaz sem poznal prodajalca, ki je delal tam, verjetno so zato bili "radodarni" pri gumah :rofl:

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 3 minutami:

Torej, enako kot je bilo pred par leti. Jaz sem poznal prodajalca, ki je delal tam, verjetno so zato bili "radodarni" pri gumah :rofl:

 

tako je. ali pa še celo slabše, kot pred leti.

 

jaz sem lani konec leta kupil VW in mi niso hoteli dati nič (razen tepihov). samo mojemu dolgemu jeziku in brezsramnosti se lahko zahvalim, da sem si izpogajal (precej) boljšo odkupno ceno prejšnjega avtomobila (od mojega pričakovanja).

 

pa še tam veva oba, da oni ziher niso šli v svojo škodo. :D

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 1 uro:

A hočeš rečt, da so drugi avti cenejši? Če hočem karavana, kolko pametnih opcij je še? Več al manj jih ni

Seveda so. Samo ti si si vbil v glavo, da hoceš škodo ker je kao sedaj modna muha met škodo. :D Saj ne da je slab avto samo cene so preveč priblizali vw

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 12 urami:

Koliko popusta ti da Škoda ali VW? Nazadnje ko sem se zanimal za nakup pred 3 leti je bil odgovor 0€, pripravljeni so bli pa dat še zimske gume zraven.

 

hawa meyta reče pred 4 urami:

 

pri v ponedeljek kupljeni novi Octavii (top oprema, DSG,...) je nečak dobil tepihe, gumijasto zaščito za prtljažnik in vinjeto. ko je omenil zimske gume so se mu začeli smejat v faco.

 

tldr; nič ti ne dajo in boli jih kurac, če ti kaj ni prav.

Čaki wtf pozimi ti ne rabijo dat zimskih gum? Torej ti prodajo avto ki ne sme na cesto? Srs

Povezava do prispevka

@Skynetz lih to sem mel jest dilemo zdele na konc...

 

C5 je 13 let star bil. Super avto kapo dol. Takrat leta 2010 je koštal nov 43k€ z vso opremo. Nimam kej rečt kapo dol. Imel sem ga 10 let kupu rabljenega za 13k€ (30k€ je spušil ceno v 3h letih :blink:). 

 

Pol sem pa zdj začel gleda za "novejšim" avtom. Pred korono sem že praskal, da bi zamenjal. Pol je udarla korona in sem nekak iz 25kkm prišel na 5kkm na leto :D 

 

Zdj je pa prišel tisti trenutek ko nekak presekaš in se pač odločiš in kupiš stvar po občutno "dražji" ceni. Pač na AC se zmeri več stoji in aktivni tempomat je faking zakon stvar prav tako avtomatik. Aja pa hur dur vsem ročni je za prave dece. Ne ne greš zoom zoom pri nas... Ampak 1, 2 in 1,2... No razen @doz sam on ga dirka okol po rakitnah in tam :D

 

Naša je rekla da lahko vzamem kar koli do 30k€ :D

 

Začel gledat kar neki vozil:

VW Arteon (težko je blo za ta denar dobiti shooting breaka)

Audi A6 (v6 tdi :D - sam spet bi moral biti za 30k€ malo starejši)

Škoda Octavia (ko sem se s sosedovo peljal VRS 4x4 2.0 TDI - se vidi da je "nižji" nivo)

Ford Mondeo (servis me skrbi ker vidim kako ma sodelavka probleme z kugo (ne da ji nagaja nasplohšno z servisi))

Mercedes E Klasa (ful ma mal placa) 

BMW 530d (imel prec -> žena ubije sanje z ceno zavarovanja na letni ravni)

Audi Q5 (ne rečem da je slab... Sam SUVi mi res niso kul, ker se ne počutim ok v njih)

Hyundai i30N fastback (full slab s placom)

KIA Ceed (Pizda presenečenje in med favoriti vendar pa 1.6 mlinček :/ )

 

in kar kol sm gledal... Nekak sem se vedno vrnil na Škodo Superb.

Prostoren avto, sicer priznam da je "precenjen" zdele na trgu.

Dal sem 28k€ zanj. Hotel bencinarja vendar jih ni oziroma tisti ki jih imajo pač furajo in so zadovolni.

Dobil dizla sportline 4x4 pomoje z "vso" opremo (verjetno kej fali), 124kkm, webasto, šibedah, dcc, acc, hudi športni zici (120kg imam pa me nič ne žulijo haha), zimske in letne gume na svojih feltnah.

 

Bonus dneva je pa bil, da je kolega reku da ma vso opremo za dsgje servisirat, ker je reku da je pač mogu it naprej z znanjem in servisiranjem.

 

Aja lizing mi je un ponudu (pri Autodelti) z 9% obrestno mero... Banka kredo z 6,8%... Sposodu razliko pri tastu pa raje njemu kak € ali 2 več vrnem.

 

Moj pogled na trg... Ful v kurcu. Verjetno bo res tako kot je Klaus Švab reku. Nič ne bomo imel in srečni bomo. 

 

 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

Jaz samo upam, da mi bo kodiaq še dolgo delal (spet škoda bemu matr).

 

Kupil 2020 2 leti staro za 30 kEUR, 44kkm. Leasinga imam še dobro leto. Sedaj 90kkm

 

dizel, 150km, 4x4, digi števci, 7 zicev, kljuka, webasto (to je pa res tak zakon, da adijo pamet).

 

@Tadey Zamenjaj, če že ni, posodo za antifriz. Eno tako brez faking silike :wacko::classic_angry:

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 1 uro:

@Skynetz lih to sem mel jest dilemo zdele na konc...

 

C5 je 13 let star bil. Super avto kapo dol. Takrat leta 2010 je koštal nov 43k€ z vso opremo. Nimam kej rečt kapo dol. Imel sem ga 10 let kupu rabljenega za 13k€ (30k€ je spušil ceno v 3h letih :blink:). 

 

Pol sem pa zdj začel gleda za "novejšim" avtom. Pred korono sem že praskal, da bi zamenjal. Pol je udarla korona in sem nekak iz 25kkm prišel na 5kkm na leto :D 

 

Zdj je pa prišel tisti trenutek ko nekak presekaš in se pač odločiš in kupiš stvar po občutno "dražji" ceni. Pač na AC se zmeri več stoji in aktivni tempomat je faking zakon stvar prav tako avtomatik. Aja pa hur dur vsem ročni je za prave dece. Ne ne greš zoom zoom pri nas... Ampak 1, 2 in 1,2... No razen @doz sam on ga dirka okol po rakitnah in tam :D

 

Naša je rekla da lahko vzamem kar koli do 30k€ :D

 

Začel gledat kar neki vozil:

VW Arteon (težko je blo za ta denar dobiti shooting breaka)

Audi A6 (v6 tdi :D - sam spet bi moral biti za 30k€ malo starejši)

Škoda Octavia (ko sem se s sosedovo peljal VRS 4x4 2.0 TDI - se vidi da je "nižji" nivo)

Ford Mondeo (servis me skrbi ker vidim kako ma sodelavka probleme z kugo (ne da ji nagaja nasplohšno z servisi))

Mercedes E Klasa (ful ma mal placa) 

BMW 530d (imel prec -> žena ubije sanje z ceno zavarovanja na letni ravni)

Audi Q5 (ne rečem da je slab... Sam SUVi mi res niso kul, ker se ne počutim ok v njih)

Hyundai i30N fastback (full slab s placom)

KIA Ceed (Pizda presenečenje in med favoriti vendar pa 1.6 mlinček :/ )

 

in kar kol sm gledal... Nekak sem se vedno vrnil na Škodo Superb.

Prostoren avto, sicer priznam da je "precenjen" zdele na trgu.

Dal sem 28k€ zanj. Hotel bencinarja vendar jih ni oziroma tisti ki jih imajo pač furajo in so zadovolni.

Dobil dizla sportline 4x4 pomoje z "vso" opremo (verjetno kej fali), 124kkm, webasto, šibedah, dcc, acc, hudi športni zici (120kg imam pa me nič ne žulijo haha), zimske in letne gume na svojih feltnah.

 

Bonus dneva je pa bil, da je kolega reku da ma vso opremo za dsgje servisirat, ker je reku da je pač mogu it naprej z znanjem in servisiranjem.

 

Aja lizing mi je un ponudu (pri Autodelti) z 9% obrestno mero... Banka kredo z 6,8%... Sposodu razliko pri tastu pa raje njemu kak € ali 2 več vrnem.

 

Moj pogled na trg... Ful v kurcu. Verjetno bo res tako kot je Klaus Švab reku. Nič ne bomo imel in srečni bomo. 

 

 

pojdi pogledat toyoto camry, 2.5 atmosferc, ki je zelo neobremenjen in bo delal večno, ter avto je hibrid in ima porabo nekje 5.5l, in je avtomatik... dobiš 10 let garancije in še malo jih je,  na cestah, škod je kot dreka, arteon je preživet, ali nočeš imeti nekaj kar nima čisto vsak seljak?

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
Adr reče pred 13 urami:

 

Če ne-belček slovenček kupuje tak tip avta sta izbiri seveda dve - Alfa Romeo 159 in Mazda 6. Zakaj bi avto moral bit nov? Novi avti so precenjene smeti.

159 so prestare in prevec zvozene ... jih je pa blo miljon dobrih primerkov vcasih ja... 10+ let nazaj :D

 

od alfe za family wagn ti je edino 2.2 stelvio veloce dizel smiseln

Povezava do prispevka
doz reče pred 1 uro:

pojdi pogledat toyoto camry, 2.5 atmosferc, ki je zelo neobremenjen in bo delal večno, ter avto je hibrid in ima porabo nekje 5.5l, in je avtomatik... dobiš 10 let garancije in še malo jih je,  na cestah, škod je kot dreka, arteon je preživet, ali nočeš imeti nekaj kar nima čisto vsak seljak?

Res jih je kot dreka... Vendar pa mam 2 punci ki imata zelooo dolge noge :) In na žalost je superb kar se leg rooma tiče luksuz :D

 

Pa camry ni v izvedbi karavana (vsaj vidu ga nism)... Pa cmon... Toyota najbolj booring avto :D (Razn Yaris paprike - še vedno kapo dol da so to naredl)

 

 

 

 

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 9 urami:

 

Čaki wtf pozimi ti ne rabijo dat zimskih gum? Torej ti prodajo avto ki ne sme na cesto? Srs

Nevem, je bilo že par let nazaj, ni v tem point. Pač dva kompleta gum bi dobil. Mogoče sem gledal poleti, se ne spomnim.

 

Drugače odgovor je ja, če kupiš Teslo, jo dobiš na letnih gumah, tudi zdej. Sicer ni res, da ne sme, verige vržeš v prtljažnik pa si legit.

Povezava do prispevka
Morski reče pred 8 urami:

Vw Golf facelift

 

Gti izgleda povabljiv.

Zdej ko so spremenili luči spredaj niti ni tko slab.

Tadey reče pred 4 urami:

@Skynetz lih to sem mel jest dilemo zdele na konc...

 

C5 je 13 let star bil. Super avto kapo dol. Takrat leta 2010 je koštal nov 43k€ z vso opremo. Nimam kej rečt kapo dol. Imel sem ga 10 let kupu rabljenega za 13k€ (30k€ je spušil ceno v 3h letih :blink:). 

 

Pol sem pa zdj začel gleda za "novejšim" avtom. Pred korono sem že praskal, da bi zamenjal. Pol je udarla korona in sem nekak iz 25kkm prišel na 5kkm na leto :D 

 

Zdj je pa prišel tisti trenutek ko nekak presekaš in se pač odločiš in kupiš stvar po občutno "dražji" ceni. Pač na AC se zmeri več stoji in aktivni tempomat je faking zakon stvar prav tako avtomatik. Aja pa hur dur vsem ročni je za prave dece. Ne ne greš zoom zoom pri nas... Ampak 1, 2 in 1,2... No razen @doz sam on ga dirka okol po rakitnah in tam :D

 

Naša je rekla da lahko vzamem kar koli do 30k€ :D

 

Začel gledat kar neki vozil:

VW Arteon (težko je blo za ta denar dobiti shooting breaka)

Audi A6 (v6 tdi :D - sam spet bi moral biti za 30k€ malo starejši)

Škoda Octavia (ko sem se s sosedovo peljal VRS 4x4 2.0 TDI - se vidi da je "nižji" nivo)

Ford Mondeo (servis me skrbi ker vidim kako ma sodelavka probleme z kugo (ne da ji nagaja nasplohšno z servisi))

Mercedes E Klasa (ful ma mal placa) 

BMW 530d (imel prec -> žena ubije sanje z ceno zavarovanja na letni ravni)

Audi Q5 (ne rečem da je slab... Sam SUVi mi res niso kul, ker se ne počutim ok v njih)

Hyundai i30N fastback (full slab s placom)

KIA Ceed (Pizda presenečenje in med favoriti vendar pa 1.6 mlinček :/ )

 

in kar kol sm gledal... Nekak sem se vedno vrnil na Škodo Superb.

Prostoren avto, sicer priznam da je "precenjen" zdele na trgu.

Dal sem 28k€ zanj. Hotel bencinarja vendar jih ni oziroma tisti ki jih imajo pač furajo in so zadovolni.

Dobil dizla sportline 4x4 pomoje z "vso" opremo (verjetno kej fali), 124kkm, webasto, šibedah, dcc, acc, hudi športni zici (120kg imam pa me nič ne žulijo haha), zimske in letne gume na svojih feltnah.

 

Bonus dneva je pa bil, da je kolega reku da ma vso opremo za dsgje servisirat, ker je reku da je pač mogu it naprej z znanjem in servisiranjem.

 

Aja lizing mi je un ponudu (pri Autodelti) z 9% obrestno mero... Banka kredo z 6,8%... Sposodu razliko pri tastu pa raje njemu kak € ali 2 več vrnem.

 

Moj pogled na trg... Ful v kurcu. Verjetno bo res tako kot je Klaus Švab reku. Nič ne bomo imel in srečni bomo. 

 

 

Sej Superb je top avto ja, samo se mi zdi malo prevelik zame, nimam familije pa tko velikega pol ne bi rabil, samo vzdrževanje bi bilo dražje. Bi bila Octavia čisto dovolj zame. A si se peljal z zadnjo verzijo Octavie al kakšno prejšnjo? Kaj ti je največja razlika v primerjavi s Superbom?

 

Krediti so pa zdej grozni ja, sem že razmišljal, če bi stanovanjski kredit vzel, pa ga uporabil za avto :D 

Berbasecks reče pred 2 urama:

 

kolk tej ti misliš, da ma to porabe :D

al delaš res neke bolane kilometre?

Sem ziher da okoli 8. Odvisno, ta teden bo 1000km cca, kakšen drug teden lahko tudi 0. Povprečje je nekje 700km tedensko če se vozim v pisarno. Zdej imam porabo cca 7.2 pozimi in mi je že to preveč.

doz reče pred 2 urama:

pojdi pogledat toyoto camry, 2.5 atmosferc, ki je zelo neobremenjen in bo delal večno, ter avto je hibrid in ima porabo nekje 5.5l, in je avtomatik... dobiš 10 let garancije in še malo jih je,  na cestah, škod je kot dreka, arteon je preživet, ali nočeš imeti nekaj kar nima čisto vsak seljak?

Camry je večen ja, ampak je samo sedan. Če bi sedane gledal bi raje kej drugega vzel. Pa camry niti ni tko poceni na koncu, zdej novi so ful dragi.

PuskA reče pred 1 uro:

159 so prestare in prevec zvozene ... jih je pa blo miljon dobrih primerkov vcasih ja... 10+ let nazaj :D

 

od alfe za family wagn ti je edino 2.2 stelvio veloce dizel smiseln

ah, suv - nein

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...