Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

tiesto reče pred 21 minutami:

Stari a nis ti lih kupoval avto leto dve nazaj? :D zmeri k vidim tvoj nick asociiram z iskanjem avtomobila :D

Sem kupil, Kio Optimo 2 leti staro. Ampak imam do Lj 90 km, vozm se pa parkrat na teden. In sem imel ze dvakrat od selitve situacijo, da sem ostal brez avta. Prvic so na C maxu masino menjali  zdej se je pa en kombi vame zaletu in je ze dobra 2 meseca na popravilu. Jst pa koristim en hisni mali avto, sm bi rad bil samooskrben. Eno kripo bi meu se, ki bi mi sluzila, ko je primarni avto v kurcu. Delam pa tam 50 jurjev na leto. Mam malo afinitete do starih krip, tok da zdej Toyote RAV 4 gledam. 

Povezava do prispevka
obstek reče pred 36 minutami:

Sem kupil, Kio Optimo 2 leti staro. Ampak imam do Lj 90 km, vozm se pa parkrat na teden. In sem imel ze dvakrat od selitve situacijo, da sem ostal brez avta. Prvic so na C maxu masino menjali  zdej se je pa en kombi vame zaletu in je ze dobra 2 meseca na popravilu. Jst pa koristim en hisni mali avto, sm bi rad bil samooskrben. Eno kripo bi meu se, ki bi mi sluzila, ko je primarni avto v kurcu. Delam pa tam 50 jurjev na leto. Mam malo afinitete do starih krip, tok da zdej Toyote RAV 4 gledam. 

priporočam, da najdeš kakega fiat bravo 2 1.4 90 z ročno klimo, ali pa grande punto z 1.4 motorjem, čim novejši pa čim manj km in opreme, take stvari se vzame za ekstra avto, maš afiniteto, sam mehaniki so se podražili pa je glupo nekega starga dizla imet

Povezava do prispevka
obstek reče pred 1 uro:

Sem kupil, Kio Optimo 2 leti staro. Ampak imam do Lj 90 km, vozm se pa parkrat na teden. In sem imel ze dvakrat od selitve situacijo, da sem ostal brez avta. Prvic so na C maxu masino menjali  zdej se je pa en kombi vame zaletu in je ze dobra 2 meseca na popravilu. Jst pa koristim en hisni mali avto, sm bi rad bil samooskrben. Eno kripo bi meu se, ki bi mi sluzila, ko je primarni avto v kurcu. Delam pa tam 50 jurjev na leto. Mam malo afinitete do starih krip, tok da zdej Toyote RAV 4 gledam. 

Ce mas za filat, pol je verjetn najbols opcija hibrid. Js za strudlo studiram, da bi nabavla eno Toyoto hibrid za cca 20-25jurjev, pa po treh stirih letih menjala, ker bo tut delala 30-40jurjev km letno. Preprosto nevem ka bi se najbol splacalo, al hibrid al cisti dizel.

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 2 urama:

Ce mas za filat, pol je verjetn najbols opcija hibrid. Js za strudlo studiram, da bi nabavla eno Toyoto hibrid za cca 20-25jurjev, pa po treh stirih letih menjala, ker bo tut delala 30-40jurjev km letno. Preprosto nevem ka bi se najbol splacalo, al hibrid al cisti dizel.

 

Sej hibride se sploh ne fila, razen, če je plug in.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 6 urami:

 

Sej hibride se sploh ne fila, razen, če je plug in.

Plug-in sm mislu ja.

@Morski res je ampak hibrid ti lahk da, nevem, 40 km free ride, medtem pa drugo kuris fosile. Ti dizli mi ne disijo, sm ga mel pa so skoz te eko jebe z njimi, plus cena dizla bo verjetn cedalje visja kot litr bencina.

Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 4. 2. 2024 at 20:45:

zakaj je pol v sloveniji toyota tho shitty ce je slovenec v samem vrhu. full mu je blo tezko prodat te GRje ja k se je folk grebel k nor za njih.

Toyota Slovenija je shit show, oba ljubljanska prodajalca in pripadajoča servisa pa lih tako.

Pripelješ avto na servis, prej poveš kaj je treba zrihtat, nima pojma kaj je, kako je, nbene robe naročene, nbenih navodil ne dajo prej, nč.

Ob sedmih zjutrej stojiš tam v vrsti 10 ldi vsakič.

 

Pa še ne bi reku, če bi blo to enkrat na let. Ne, dvakrat na let, ker delava 20k km na let yarisom pa servis je na 10k. Še dobr da vsaj vmesne nardim privat, pr serviserju, ki 1. ve kaj šraufa (sm meu že primer, ko smo moral direktno s Toyoto dodatno preverjat, al so nalil 0-16 al 0-20 olje, ker me je skor kap, ko je blo na listku napisano 0-16); 2. ve zakaj se kj šraufa (menjava olja v difih itd. je no-no izven intervala na Toyota servisu), 3. itd. Zato pa se tam šraufa ca. 10 yarisk, pa niti približno ni Toyota servis.

 

Naslednji redni servis bom nardil pr Jerebu v Izoli.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 12 urami:

Sej večina današnjih avtov ni vredna svojega denarja, žal. Tko na pamet se ne spomnim niti enega, ki bi rekel evo, ta avto je pa vreden vsakega centa.

 

Verjetno še najbližje temu je kakšna Dacia.

duster je verjetno najboljša opcija. če iščeš "največ avta za vaš denar"

Povezava do prispevka
obstek reče Dne, 4. 2. 2024 at 14:20:

A je Toyota RAV 4 2.0 dizel za od 2-4 k eur legit drugi avto za 5 jurjev km na leto po vasi in kdaj do Lj? 

Sem se odločil obdržat Kio še za ene 5 let oz dokler bo šla, ampak če bom mogu še enkrat bit 2 meseca brez avta bom popizdu. 😁

 

obstek reče Dne, 4. 2. 2024 at 18:21:

A 2002 letnik Rav 4 ma dpf? Sej lahko tud bencinarja, sm po moje zre 10 litrov.


 

za 5000km letno, ce avto zre 10L na 100km al pa 6.5L, je minimalna razlika. Ce vzames povprecno ceno 1.5e/L, porabis pri prvem 750e za gorivo letno, pri drugem pa ~490e. Dobrih 250e razlike na leto, se pravi ~20e na mesec. Ni neki bas, bolj je glavno to, da vzames tak avto s katerim imas manj stroskov s popravili oz da je bolj zanesljiv > poraba. 

Povezava do prispevka
Avril Lavigne reče pred 1 uro:

Toyota Slovenija je shit show, oba ljubljanska prodajalca in pripadajoča servisa pa lih tako.

Pripelješ avto na servis, prej poveš kaj je treba zrihtat, nima pojma kaj je, kako je, nbene robe naročene, nbenih navodil ne dajo prej, nč.

Ob sedmih zjutrej stojiš tam v vrsti 10 ldi vsakič.

 

Pa še ne bi reku, če bi blo to enkrat na let. Ne, dvakrat na let, ker delava 20k km na let yarisom pa servis je na 10k. Še dobr da vsaj vmesne nardim privat, pr serviserju, ki 1. ve kaj šraufa (sm meu že primer, ko smo moral direktno s Toyoto dodatno preverjat, al so nalil 0-16 al 0-20 olje, ker me je skor kap, ko je blo na listku napisano 0-16); 2. ve zakaj se kj šraufa (menjava olja v difih itd. je no-no izven intervala na Toyota servisu), 3. itd. Zato pa se tam šraufa ca. 10 yarisk, pa niti približno ni Toyota servis.

 

Naslednji redni servis bom nardil pr Jerebu v Izoli.

meni so v ljubljani nalili 0w20 v GRMNja, ki izrecno potrebuje 5w40, na srečo vedno preverjam te stvari in sem po 200km opazil (avto je bil še v utekanju, tako da no harm done)...

zato nosim svoja olja na servise ker majmunom enostavno ne gre zaupati.

ko sem še imel hondo so mi na uradnem notri dali 0w20 po specifikaciji a1/b1, avto pa je potreboval 0w20 a3 (pač močnejši film)

ko sem v naslednje prinesel svoje ustrezno olje, mi je na servisu rekla da kao ne smem, sem rekel aja, prosim če mi to napišete na kos papirja da bom dal pregledati prijatelju, ki je odvetnik, ker se jaz na to ne razumem, v 1 sekundi je bilo vse ok :) ja saj nismo tako mislili, seveda lahko dostavite svoj materijal :) hahah

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
Avril Lavigne reče pred 1 uro:

Toyota Slovenija je shit show, oba ljubljanska prodajalca in pripadajoča servisa pa lih tako.

Pripelješ avto na servis, prej poveš kaj je treba zrihtat, nima pojma kaj je, kako je, nbene robe naročene, nbenih navodil ne dajo prej, nč.

Ob sedmih zjutrej stojiš tam v vrsti 10 ldi vsakič.

 

Pa še ne bi reku, če bi blo to enkrat na let. Ne, dvakrat na let, ker delava 20k km na let yarisom pa servis je na 10k. Še dobr da vsaj vmesne nardim privat, pr serviserju, ki 1. ve kaj šraufa (sm meu že primer, ko smo moral direktno s Toyoto dodatno preverjat, al so nalil 0-16 al 0-20 olje, ker me je skor kap, ko je blo na listku napisano 0-16); 2. ve zakaj se kj šraufa (menjava olja v difih itd. je no-no izven intervala na Toyota servisu), 3. itd. Zato pa se tam šraufa ca. 10 yarisk, pa niti približno ni Toyota servis.

 

Naslednji redni servis bom nardil pr Jerebu v Izoli.

 

Al pa da si tud ene faking "testne" Supre ne morjo prvoscit v celi rupetini, da bi potencialna stranka lahk osebno vidla avto in se usedla vanj.

 

Vazn da se suvcki pa cuvcki prodajajo.

Povezava do prispevka
Avril Lavigne reče pred 2 urama:

Toyota Slovenija je shit show, oba ljubljanska prodajalca in pripadajoča servisa pa lih tako.

Pripelješ avto na servis, prej poveš kaj je treba zrihtat, nima pojma kaj je, kako je, nbene robe naročene, nbenih navodil ne dajo prej, nč.

Ob sedmih zjutrej stojiš tam v vrsti 10 ldi vsakič.

 

Pa še ne bi reku, če bi blo to enkrat na let. Ne, dvakrat na let, ker delava 20k km na let yarisom pa servis je na 10k. Še dobr da vsaj vmesne nardim privat, pr serviserju, ki 1. ve kaj šraufa (sm meu že primer, ko smo moral direktno s Toyoto dodatno preverjat, al so nalil 0-16 al 0-20 olje, ker me je skor kap, ko je blo na listku napisano 0-16); 2. ve zakaj se kj šraufa (menjava olja v difih itd. je no-no izven intervala na Toyota servisu), 3. itd. Zato pa se tam šraufa ca. 10 yarisk, pa niti približno ni Toyota servis.

 

Naslednji redni servis bom nardil pr Jerebu v Izoli.

a z dr.muc servisom imaš kakšne izkušnje oziroma a priporočaš koga drugega za večji poseg na tojoti, npr tesnilo glave

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 2 urama:

 


 

za 5000km letno, ce avto zre 10L na 100km al pa 6.5L, je minimalna razlika. Ce vzames povprecno ceno 1.5e/L, porabis pri prvem 750e za gorivo letno, pri drugem pa ~490e. Dobrih 250e razlike na leto, se pravi ~20e na mesec. Ni neki bas, bolj je glavno to, da vzames tak avto s katerim imas manj stroskov s popravili oz da je bolj zanesljiv > poraba. 

 

Fak Kočevc, a si predstavljaš s tem lepotcem spomladi ali jeseni od Kočevja do Baze 20 čez hosto? Nom nom nom. Jebi ga, če je pol treba v njega 1000 eur fuknt. :P 

 

image.png.59447a953148b57e29f7e98673580252.png

Povezava do prispevka
Paljo reče pred 1 uro:

 

Al pa da si tud ene faking "testne" Supre ne morjo prvoscit v celi rupetini, da bi potencialna stranka lahk osebno vidla avto in se usedla vanj.

 

Vazn da se suvcki pa cuvcki prodajajo.

V Trstu jo imajo v salonu, čisto blizu meje.

Spoiler

Trst je naš

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   2 člana

×
×
  • Ustvari novo...