Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

obstek reče pred 3 minutami:

 

Fak Kočevc, a si predstavljaš s tem lepotcem spomladi ali jeseni od Kočevja do Baze 20 čez hosto? Nom nom nom. Jebi ga, če je pol treba v njega 1000 eur fuknt. :P 

 

image.png.59447a953148b57e29f7e98673580252.png


sam pol vsaj 5 vratnega. Drgac ce rabs kj tazga, mas tut dacio duster 4x4. Vzdrzevanje je fix cenej, drvarnce sta pa oba avta

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 1 uro:

V Trstu jo imajo v salonu, čisto blizu meje.

  Razkrij skrite vsebine

Trst je naš

 

 

Hmm sem šel gledat za foro na tljansko Toyoto pa ni možnosti izbrati supre za testno vozilo

 

no mogoče se s tem zavarujejo da cigani/šiptarji/romunčine se ne vozijo

 

ja nič paljo, na bembaro pa lepo do Trsta (tako bodo videli da si gospot, in ne navaden kekec) pa se probat zmenit (fajn je da vzameš enga s sabo k zna tljansko pa €€)

Povezava do prispevka
doz reče Dne, 30. 1. 2024 at 17:02:

Ok odkar imam babnica aurisa mi toyota ne gre iz glave, saj sem imel GRMNja ampak tisto je napol dirkalnik in ne civiliziran avto, full rad na izlete uzamem njenega aurisa ker se  živci spočijejo, če primerjam naprimer aurisa in hondo civic x 2018 letnik je honda kanta. Njej sem svetoval aurisa ker je pač hotela hatchbacka, in avto, ki bo statistično delal dolgo, zato ima notri motor 1.6 VVTi atmosferc 132 konjev, ni turba ni problemov, skratka ti motorji naj bi delali 400k in naprej, so občutljivi na redno menjavo olja, in redno italian tune up... da se ne zapacajo oil control ringi. Menjalnik v tem avtu je najboljši ročni kar sem kdajkoli vozil. Na A netu se sem ter tja pojavi kakšna corolla s tem motorjem in menjalnikom za okoli 15k... motor je anemičen ampak zelo trpežen...

 

Če boš iskal tako vozilo obvezno pojdi kakšno pogledati... 

 

Vidiš to je komaj ulaufan avto, faking zastonj in delal bo 20let, za 17k dobiš moderen in zelo zanesljiv avto...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18602203&display=Toyota Corolla

A to je ta nov Auris ?

Mi smo imeli pri familiji 1. generacijo aurisa, enako 1,6 - 132 km.

Volan beden za znort, menjalnik tudi ni bil za prehvalit. Notranjost je bila dokaj cenena in stevci meni osebno nepregledni.

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 10 urami:

mazda3

 

Lep fajn se vozi, ful premajhen

PuskA reče pred 10 urami:

odpade, ker ni suv :D

 

to da ni suv je edini plus

Chris reče pred 9 urami:

duster je verjetno najboljša opcija. če iščeš "največ avta za vaš denar"

ni to avto za ga gonit po avtocesti

Chris reče pred 9 urami:

nema dizla

glede na današnje razmere je to dokaj normalno

 

je pa res da ta njihov hibrid pije po ac več kot navadni bencinar po testih

Povezava do prispevka
Flosar reče Dne, 2. 2. 2024 at 7:53:

afto štručkoti, prosim za mnenje o 1.0 ecoboost, da loh kupim focusa pred bainitom

 

so kaki extra problemi, na kaj pazit pri nakupu?

 

Na daleč se izogni 1.0 ecoboost mašini! To se prej kvari kot mx8 wankel motor.

 

Dejansko motor crkne pri 50k km, ker ima jermensko gnano oljno črpalko in glavni jermen je tudi potopljen v vodi.

 

Največje smeti od motorja v temu tisočletju

Povezava do prispevka

A so res tko slabi? Neki sem tudi na yt videl, da se baje vse skufa :D

 

Pa so meni govorili, da je 1.2TSI smeti, pa imam 220k km brez problemov do zdej haha

 

Pri kolko km se ti je bat odtrgal? Kolega ima Ford Ecosport, verjetno ima zdej okoli 70k km, bi ga moral opozorit na kej?

Povezava do prispevka

Mislim, da nekje 200.000 km. Redno servisiran na uradnem servisu.

 

Fotr in mat sta imela zapored trikrat 1.0 eco boost motorje, delala 40 tisoč na leto in po 5 letih menjala in nikoli nič. Sta pa imela izjemno malo avtocestne vožnje. Jaz večinoma AC in je bojda vožnja po AC znana pomanjkljivost teh mašin. 

Povezava do prispevka

Kot zanimivost bi dodal, da C5 z 1.6HDi so imeli ogromno problemov z dihtgam na glavi, ker jih je odprlo. Zakaj... Veliko AC, veliko v obrate da se je avto premaknu sploh kam...

 

Kot zanimivost... Najmanj težav z temi motorji so imeli tisti ki so delal kratke razdalje :ninja:

 

 

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 18 urami:

Dejansko motor crkne pri 50k km, ker ima jermensko gnano oljno črpalko in glavni jermen je tudi potopljen v vodi.

potopljen v olju

to ni nič slabega, majo tut drugi ford motorji tko. ful pocen je potem menjava jermena, ker se taglavne stvari žene s ketno.

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 6 urami:

Kot zanimivost bi dodal, da C5 z 1.6HDi so imeli ogromno problemov z dihtgam na glavi, ker jih je odprlo. Zakaj... Veliko AC, veliko v obrate da se je avto premaknu sploh kam...

 

Kot zanimivost... Najmanj težav z temi motorji so imeli tisti ki so delal kratke razdalje :ninja:

 

 

Ampak še vedno je imel dosti manj obratov, kot današnji 1.2TSI ali 1.0 motorji.

Povezava do prispevka
doz reče Dne, 9. 2. 2024 at 16:56:

Če je motor za en drek je za en drek. Imel sem swifta gti 1.3 100konjev, tisti avto je živel na blokadi in je zdržal 500.000km, potem ne vem kaj se je dogajalo naprej, ampak je bil še vedno delujoč brez problema in v avtu.

takih avtov kot sta ta in ctr gen 6 itak ne delajo več in jih tudi nikoli več ne bodo

 

Honda_Civic_TypeR_1997.jpg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...