Skoči na vsebino

[multi] Hogwarts Legacy


TheToon

Priporočeni prispevki

Kako vam dopadejo uganke? Meni so ravno prav, ker so dovolj preproste in hkrati zanimive, plus une platform ki jih furaš z magijo so mi zakon :lol:. Ta prva stvar ki jo je najbolje naredit zunaj je, da greste v najbližji zaselek na jugu obrnit oba Merlin challenga in si tako podvojite inventar, ker je na začetku komično majhen. Na mapi lahko spremenite noč v dan in obratno, ni pa to potrebno, ker vsi questi omogočajo da s pritiskom na gumb pridete na pravi čas v dnevu. Noči v igrah sicer ne maram, ampak ima nek čar, ko rata trda tema in začne sijat mesečina in tudi Hogwarts je čisto drugačen v soju rumenih svetilk. Pa mapa na prvi pogled ne izgleda nevemkako velika (najprej sem pomislil da gre za tipični konzolni dizajn z utesnjenimi koridorji), po tem pa ko začneš hodit do enega bližnjega quest markerja čez travnike in gozdove se začneš spraševat, hudiča saj ni zgledalo tako daleč, a ne bi mogel že tam bit :D? Priporočam da najprej delate glavni quest, da odklenete talente, letenje, itd., ker po tem se začne ta prava zabava in boste tudi side queste lažje delali.

 

P.S. Na PCju lahko odklenete PS5 exkluzivno vsebino - nekdo je že našel način za odklenit fajle, tako da ne bo treba čakat 1 leto :mafija:.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 2 urama:

Ne vem zakaj je folku težko razumet da nekdo preferira tako igro napram GOW ali Elden ring. Kot da so tisto flawless igre.

Jaz preferiram tako igro napram Elden Ringu in GoW (nisem nobene od teh preigral do konca, sem jih pa igral dovolj). Ampak govorit o teh treh igrah kot, da so si enakovredne v smislu vsaka ma svoje plus in minus, ampak so vse vrhunske igre/GOTY material, je neumno. Nočem bit žaljiv, ampak res ne najdem bolj primerne besede. 

 

Elden Ring je igra (vsaj) DESETLETJA, ne pa samo leta. Plod desetletja razvoja žanra enega studia, ki tudi z najnovejšim delom ni šparal z inovativnostjo in drznostjo, vedno pa je osnoval igro na igralnosti in potem vsem ostalem. Pol mamo pa God of War, ki skoraj do popolnosti nameša vse elemente gaminga in ustvari eno najboljših iger VSEH časov. 

 

In pol tle (in tudi šire na internetu, predvsem redditu za igrico) zasledim primerjave s tema dvema igrama, folk piše kako je ta igrica najboljša stvar po narezanem kruhu in gotovo GOTY, masterpiece, kako so not vrhunski side questi, vsi navdušeni nad tem, da so na vsakih pet korakov nasrali en collectable, ipd. Vsaj tle vem, da je večina folka že v tridesetih ali vsaj blizu in igrate igrice vsaj ene 20 let. Pismo, no, a po vseh teh letih ne premoremo mal kritičnih misli in poznavanja širšega konteksta, da postavimo to igro tja kamor spada? 

 

Pa, da se ne razumemo narobe: v igri sem užival, sebe štejem pod te HP fane, ki jim igro močno priporočam. Se veselim, da zdaj zvečer zaključim še tistih par side questov, ki mi jih je ostalo. Bom pol zapisal še kakšen post o tem zakaj je igra bolj miss kot hit. 

  • Račka +1 1
  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Lunco reče pred 7 minutami:

v igri sem užival, sebe štejem pod te HP fane, ki jim igro močno priporočam. Se veselim, da zdaj zvečer zaključim še tistih par side questov, ki mi jih je ostalo.


Čaki malo, kaj igra ni uradno izšla 10.2. ? In do danes si jo že komplet preigral?
To mi ne daje dobrega vajba. Ali si fanatik, ali si polovico izpustil ali pa je igra enostavno prekratka?

Povezava do prispevka

Hja, te pustolovščine so bile par uric po komadu. Linearna oldschool varianta. Tega ne moremo primerjat s kao "open world" igrami.

Za primerjavo (čeprav verjetno ni najbolj na mestu) : v Witcher3 sem recimo vložil vsaj 200 ur. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Lunco reče pred 2 urama:

Jaz preferiram tako igro napram Elden Ringu in GoW (nisem nobene od teh preigral do konca, sem jih pa igral dovolj). Ampak govorit o teh treh igrah kot, da so si enakovredne v smislu vsaka ma svoje plus in minus, ampak so vse vrhunske igre/GOTY material, je neumno. Nočem bit žaljiv, ampak res ne najdem bolj primerne besede. 

 

Elden Ring je igra (vsaj) DESETLETJA, ne pa samo leta. Plod desetletja razvoja žanra enega studia, ki tudi z najnovejšim delom ni šparal z inovativnostjo in drznostjo, vedno pa je osnoval igro na igralnosti in potem vsem ostalem. Pol mamo pa God of War, ki skoraj do popolnosti nameša vse elemente gaminga in ustvari eno najboljših iger VSEH časov. 

 

In pol tle (in tudi šire na internetu, predvsem redditu za igrico) zasledim primerjave s tema dvema igrama, folk piše kako je ta igrica najboljša stvar po narezanem kruhu in gotovo GOTY, masterpiece, kako so not vrhunski side questi, vsi navdušeni nad tem, da so na vsakih pet korakov nasrali en collectable, ipd. Vsaj tle vem, da je večina folka že v tridesetih ali vsaj blizu in igrate igrice vsaj ene 20 let. Pismo, no, a po vseh teh letih ne premoremo mal kritičnih misli in poznavanja širšega konteksta, da postavimo to igro tja kamor spada? 

 

Pa, da se ne razumemo narobe: v igri sem užival, sebe štejem pod te HP fane, ki jim igro močno priporočam. Se veselim, da zdaj zvečer zaključim še tistih par side questov, ki mi jih je ostalo. Bom pol zapisal še kakšen post o tem zakaj je igra bolj miss kot hit. 

No js sm preigral vse soulsborne igre in vse GOW igre, ragnarok na platinum. Če že hvališ toliko Elden ring, pa ti veš da v tem hardcore soulsborne communityju večinoma niti ni folku najljubša igra? Večina ljudi bo reklo še vedno Bloodborne ali Sekiro. In to je folk ki ima po tisoče ur v teh igrah. Sekiro ima za moje pojme najboljšo combat mehaniko vseh časov, potem pa zraven itak še noro dobra atmosfera ki je enostavno ni v drugih souls igrah z izjemo Bloodborna. GOW popolna igra? Ma dej... ja iz narativnega vidika je ta špil 11/10, dialogi in voice acting na nivoju najboljših serij in filmov, zame celo boljše kot TLOU. Zato mu tudi oprostim ostale pomankljivosti. Combat? Je zelo zabaven, izgleda fantastično ampak ko greš iz Elden Ring na GOW se lahko na momente samo jokaš. Ne morem kenclat animacij pri runic attackih in counterjih po parryju, največjo težavnost pa naredijo samo aimbot homming napadi ker je premikanje in merjenje Kratosa s čudno kamero tako leseno. Imaš 3 weapone, najmočnejše skozi oba dela gladko pesti. Side questi v GOW pa so itak na nivoju MMORPGjev z 0 truda vloženega v njih. Puzzli kot rečeno, pomojem najslabši ki sem jih videl v AAA igri. Tist linearen ''exploration'' pa je na momente prav annoyingly ''open''. Lahko greš levo na main quest ali pa desno da pobereš nek chest v katerem itak nikoli ni nič pomembnega, sam crafting material ali pa 1/6 nekega itema ki ti nekaj upgrejda ko jih dobiš 6...

 

Pa da ne bo pomote, Elden Ring je tudi zame 10/10 igra desetletja in kar se gameplaya tiče najbolj popoln RPG vseh časov. Ampak lej tudi Hogwarts ima stvari ki jih nismo še nikoli videli, kot npr ta grad. Zato pač primerjamo s temi igrami, ker če hočeš ali nočeš, kar so naredili s šolo je pač revolucionarno, česar takega v gamingu še nisem videl. To so detajli na nivoju RDR2. Tako kot tudi nisem še videl RPG s toliko opcijami in buildi kot Elden ring ali tako perfektno predstavljeno zgodbo in pacing kot je v GOW(ragnarok ima malce slabši pacing kot 2018 ampak dobr). Tudi witcher 3 je 10/10 masterpiece ki ima roko na srce izjemno lesen in clunky combat, sam pač ignoriram to če zapravim 10h v igri samo z igranjem gwenta ker je tako polna vsega.

 

Zame je ta igra 9/10, bolj uživam v njej kot v Ragnaroku. Od Elden Ringa mi valda ni boljša, ampak gladko lahko razumem kako bi mnogim lahko bila. Elden ring je igra ki je večina casual gamerjev enostavno ne more igrat čeprav je pomojem najlažja v seriji. Popolnoma vsak kolega, kateremu jo predlagam nima pojma kam more it že iz začetka, itak pa skoči težavnost iz 1/10 na 15/10 iz prve ko stopiš iz cerkve lol. Men je pač point soulsborne iger da hkrati surfam po netu in berem mal lore in kakšen build bi si lahko ustvaril. Večina folka se enostavno hoče usest in normalno odigrat neko igro. Vsekakor ne bi nič škodilo če bi naredili te queste malo bolj jasne in te malo bolj usmerili. Kak Sekiro pa itak večina ljudi sploh niso sposobni končat.

 

Igre so konec koncev za zabavo in v tej lahko na različne načine res dobro uživaš. Men je Monkey Island top 5 serija vseh časov, čeprav ni nek presežek v nobenem pogledu.

uredilo bitje Gapi182
Povezava do prispevka
seattle reče pred 1 uro:

Lunco: "GOW najboljsa igra vseh casov"
Umir mal tvoje hiperbole, pac ti igra ne dogaja tko k ostalim,

napisal sem ENA boljših iger vseh časov. igra mi ful dogaja, kokrat se morem še ponovit. s takim bralnim razumevanjem ni čudno, da mamo tako opevanje te igre tle. 

Povezava do prispevka

Jebemu je hard zelo hard,..v nobenem from špilu še nisem tako gagal,..Zlasti ko ti sejva potem ko si zaprt v areni z desetimi unimi po par vrst vitezi ,.. in je totalen kaos ti pa brez potionov,.. In te šopajo z vseh strani,.. in ne vem niti kako ven,.. Jao meni,.. Naj gre vse v pm,.. Čez isto sranje,..To levanje s tabo sicer do neke mere razumem,.. ampak a ni fora FRPjev tudi napredek ,.. da rataš badass ,..

 

PS: se ne pretožujem ,.. v 3tje gre rado pogruntal foro,.. Je pa sfinkter delal,.. v naslednje se nabijem z potioni,.. Bom ratal herbalist,.. ker tole je pa razbijalo,.Tako odličen quest da je za popizdit,.. dejansko je špil na nivoju najboljših zeld,..

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
Lunco reče pred 1 uro:

napisal sem ENA boljših iger vseh časov. igra mi ful dogaja, kokrat se morem še ponovit. s takim bralnim razumevanjem ni čudno, da mamo tako opevanje te igre tle. 

Vem ja da nisi misli "The najboljsa", sej je isto, tud "ena od" najboljsih iger vseh casov...common. Niti blizu lol. Je pa ena najboljsih iger lanskega leta.
Recimo dated linear design ki deluje cist fino nekje za prve tri igre, za danasnje case bi pa lahko mal vec ovolvali kot to, da so kamero premeknili na shoulderje, cover shooter style.

In ja, ti si pac noro neverjetno uzival v njej, mi pa v Hogwartsu. Tko pac je :D
 

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 1 uro:

napisal sem ENA boljših iger vseh časov. igra mi ful dogaja, kokrat se morem še ponovit. s takim bralnim razumevanjem ni čudno, da mamo tako opevanje te igre tle. 

Daj nehaj…ragnarok je ok..rabil sem vec kot pol spila, da mi je za dogajal. Pa sem velik fan..prespilal gowe od dvojke dalje vse. Meni je glih ta scenarij sel na zivce..dialogi v popolni anglescini..vsi se vedli olikano in oh in sploh..šale 21.stoletja…glih tolko da niso dali not iphonov pa kratos delal selfije. Ki je tista surova moc in barbarska mentaliteta. Ko si plazo po grciji in si vedel, da spadas v okolje, ker so ti liki in dialogi dali immersion da si tam. Tu pa sem bil  v nordijskih dezelah a pocutil sem se kot v holywudskem studio. ER..Sekiro..BB..Hogwarts ves kje si brez pretvarjanja in greenScreenov. 
 

 

 

 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

Jaz sem samo rekel, da mi je igra iz artističnega vidika skoraj lepša od Elden Ringa. Govoril sem izključno o predstavitvi.

Dejte malo umirit podivjane konje. :D

Veš na kaj me dejansko spominja ,.:blink:. Na Little Nightmares 1,2 ,če ta nebi bil 2,5d in bill svet in karakter v človeških porporcijih,.... Mislim tako brutalno detaljen je ta špil,.. lepota od lepote,..

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka

Vi ste majkemi fukjeni v glavo, en za drugim po vrsti

 

Prakticno ga ni spila, ki ga nebi folk primerjal s souls-likei, pol pa popizdevate drug na drugega, ko si nekdo drzne dat za odtenek drgacno primerjavo z odtenek drgacnim souls-likeom od souls-likea, ki je bil omenjen odtenek drgacne 3 poste nazaj

 

Eni res ne znate normalne debate met brez primerjave in kreganja drug z drugim, avadodo

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 6 urami:

Kako je možno da je post s tako izjavo dobil 3 račke, guys? 

pustolovščine so itak večinoma kot igre bolj primerljive s tistimi igračami za otroke, kjer moraš vstavljati neke objekte v taprave luknje - sej mamo vsi radi Monkey Island, Broken Sword, Day of the Tentacle, samo je to res žanr, ki več ali manj stagnira - še najbolj so napredovali Myst kloni

 

tako jaz razumem "ni presežek", če je mislil v gamingu nasplošno, če pa je mislil znotraj svojega žanra, potem pa bi prej za presežek imenoval Day of the Tentacle

Povezava do prispevka

Žanr avantur je peakal s Quest for Glory serijo, na tem hribu umrem. Pa so mi Lucas Artsove avanture navadno ljubše od Sierrinih.

 

Combat v HL na hard, ko dobiš več spellov k se combojajo med seboj je res fun. Lepo tudi, da si uganke dokaj raznolike in da je potovanje po deželi kul. 

 

Najbolj smešno je pa, da je kljub temu da ni mega MEGA woke, je to igra, katero bi retardi keri jo "bojkotirajo" oboževali. Anglija 19tega stoletja polna črncev, lezb, trannijev in filipnicev. Zgleda ko Camden leta 2023. 

Kolk bi me to motlo v enem Kingdom Come, tle si rečeš magic lolz in fuck it. 

Povezava do prispevka

So pa vse stvari narejene glasovno stereotipno :D Še najbolj mi je smešno, kako broken je lip sync na PS5 pri točajki, kot da je slab dub. V RL bi možgani verjetno še polinkal deep voice z osebo, medtem ko tu se povezava ni vzpostavla in je bil skoz filing da govori tretja oseba preko.

Povezava do prispevka
Ronin.si reče pred 14 minutami:

So pa vse stvari narejene glasovno stereotipno :D Še najbolj mi je smešno, kako broken je lip sync na PS5 pri točajki, kot da je slab dub. V RL bi možgani verjetno še polinkal deep voice z osebo, medtem ko tu se povezava ni vzpostavla in je bil skoz filing da govori tretja oseba preko.

 

Pridem prvič v kafano, gospa odpre usta:

 

 

 

Povezava do prispevka
Sovicha reče pred 6 minutami:

to delajo sam souls fegiti

dej ne govori neumnosti, edino kar se je najprej primerjalo je art&arhitektura med špili

 

šele z Luncotom se je potem začelo delati neke druge primerjave, Luncota pa jaz za souls fegeta nimam, on je Harry Potter feget

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...