Skoči na vsebino

[multi] Hogwarts Legacy


TheToon

Priporočeni prispevki

Najboljši Harry Potter igri vseh časov sta obe Lego igri! To sem preigraval ure in ure (in še zdaj se rad vrnem :blush:). Bomo videli, če me bo ta Hogwarts Legacy prepričal, da ga postavim na prestol.  
Knjige in filmi pa so itak top. Komot za starce in logično da tudi za mularijo. Predvsem zanimivo je spremljati odraščanje likov (kar se v filmih dejansko fizično vidi) in nasploh potek zgodbe, torej od bolj otroške (npr. 1,2,3) do vse bolj odrasle oz. temu primerno temačnejše. Pač ena izmed tistih (redkih) franšiz, ki dejansko kljubuje času in je primerna za vse generacije. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Tudi jaz sem si ogledal samo filme. So mi cool, ajde, samo se nimam ravno za fana. Me zanima, nisem gledal prikolic niti se prepustil hypeu okoli špila - upam da je zgodba špila drugačna kot knjižno/filmska? Mislim, ok, jasno, da bojo not liki in lokacije iz knjižne predloge, ampak upam da gre zgodba mimo tega svojo smer?

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 36 minutami:

upam da je zgodba špila drugačna kot knjižno/filmska? Mislim, ok, jasno, da bojo not liki in lokacije iz knjižne predloge, ampak upam da gre zgodba mimo tega svojo smer?


Mislim oz. upam, da je to logično že zaradi naslova - Legacy.
 
Sicer pa, če so avtorji imeli jajca in se držali nekega izročila, se ne bi branil likov iz zaključka originalne zgodbe. Npr. otrok Harrya in Ginny (kar tri sta jih naštancala) in Granger-Weasleyevih (dva komadiča). :)  
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Lunco reče pred 2 urama:

dobr, to tud. sam ljudje, ki ste sam filme gledal, ste itak FREAKI. 

 

also, dal so not trans characterja @Kočevc

 

 

Zame ste freaki vsi k ste brali do konca, js sm takrat zgubu zanimanje pr kaki peti knjigi

 

Hogwarts Legacy se bo pa igralo zato ker je kul čarovniški špil, ne zato ker je HP svet.

Povezava do prispevka

@DaCapo

Spoiler

Njegova Temna Tvar mi je bla velik bolj všeč pa Hobbit/Lord of the Rings sem tudi isti čas začel brat zarad filmov...in kmalu zatem Robin Hobb&GRRM. Rowlingovo sem takrat bral pomoje bolj zarad FOMO/bralne značke kukr pa ker mi je blo ful všeč.

 

 

Harry Potter svet je fajn, ampak bolj pomembno je to, da je borilni sistem dobr. Ni lih neki velik AAA špilov, kjer si izključno witch/čarodej.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 8 urami:

 

 

Zame ste freaki vsi k ste brali do konca, js sm takrat zgubu zanimanje pr kaki peti knjigi

 

Hogwarts Legacy se bo pa igralo zato ker je kul čarovniški špil, ne zato ker je HP svet.

 

Kul carovniski spil je IMO glih zarad tega, ker je cel HP universe tolk fajn sestavljen :)

 

Js recimo nisem zadnjih dveh filmov gledal, pa mam se zdle celo storijo z vsemi karakterji in vezami med njimi v spominu :D Bolj ko gledam gameplay videje, bolj sem frapiran, kolk detajlov direktno iz knjig je v igri :)

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 20 urami:

 

Goblin. Mislim, da so tudi edini, ki jemljejo stare igre/konzole v račun. Se motim? 

 

Se motiš.

 

Še Konzolko v BTC je ki tudi jemlje stare igre/konzole.

Večinoma ma tudi boljše oziroma nižje cene kot goblin.

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka

RPG elementi so precej tacked on, vglavnem imaš loot sistem, ki dropa iteme odvisno od tega kok si ti level in kok maš močen gear. Kar je annoying, zato ker je najbolj pravilno to, da vsakič, ko dobiš boljši kos, takoj equipaš. Kar znese enih pet klikov in rata mal tečno - ne vem pa, če je dejansko relevantno, najbrž tudi brez tega čisto ok greš skozi igro. 

 

Maš tudi talente, ki vplivajo predvsem na spelle (so vezani na level), ampak so večinoma autopick stuff, ni glih, da bi izoblikoval build.

 

Nove spelle pridobivaš tako, da opravljaš misije in dodatne naloge za profesorje - predvidevam, da dobiš prompt z lvlupi in story progressom. Mal je edin bedno, da maš vbistvu tri combat spelle, ki ima vsak še tri oblekice, opravljajo pa praktično enako funkcijo. Zdej sem sicer dobil CRUCIO, kar je kul, ker ma dober sound effect, ampak nima pa nekega vpliva na potek combata - pač stun. 

 

Igrica je res vrhunski hogwarts walking simulator, nališpan z gameplay elementi, ki so pa vsi prežvečeni in oguljeni do klopi. Folk, ki piše, da igra brez zemljevida in ne uporablja fast travela, ker je tako immersive, so pa klovni. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Če si tok zafrustriran v lajfu ti predlagam da greš na zrak in sonce.

 

Drugače pa za uporabnike hdmi 2.1 je najboljše igrat na balanced s cap frame rate na ON. Kadarkoli gre nižje kot 48fps namreč izklopi VRR in je bolj smooth izkušnja če imaš consistent fps čeprav manjši. Za ostale performance

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 3 urami:

Če si tok zafrustriran v lajfu ti predlagam da greš na zrak in sonce.

 

Drugače pa za uporabnike hdmi 2.1 je najboljše igrat na balanced s cap frame rate na ON. Kadarkoli gre nižje kot 48fps namreč izklopi VRR in je bolj smooth izkušnja če imaš consistent fps čeprav manjši. Za ostale performance

Bom probal prav me zanima

Mislim na balanced, ne na sonce :))

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...