Skoči na vsebino

[LEGENDARNO] GOTY GLASOVANJE 2. DEL — glavne kategorije


Hernire

GOTY AWARDS 2023/2  

74 glasov

  1. 1. NAJKVALITETNEJŠA 2023 igra je ...

    • Alan Wake 2
    • Armored Core 6
    • Baldurs Gate 3
    • CyberPunk 2077: Phantom Liberty
    • Dave the Diver
    • Dead Space Remake
    • Hi-Fi Rush
    • Hogwats Legacy
    • Jagged Allience 3
    • Lies of P
    • Resident Evil 4 Remake
    • Super Mario Bros. Wonder
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
    • Wartales
      0
  2. 2. Najboljša ALTERNATIVNA igra 2023 je ...

  3. 3. Najbolj zagreto v PRIHODNOSTI pričakujem ...

    • Black Myth: Wukong
    • Dragon's Dogma 2
    • Elden Ring: Shadow of the Erdtree
    • Expeditions: A MudRunner Game
    • Grand Theft Auto VI
    • Hades 2
    • Hollow Knight: Silksong
    • Homeworld 3
    • Max Payne 1/2 Remake
    • Monster Hunter Wilds
    • S.T.A.L.K.E.R. 2
    • The Elder Scrolls VI

Ankica je zaprta za glasovanje


Priporočeni prispevki

Najkvalitetnejša igra leta 2023 po izboru foruma je Baldur's Gate 3
Čestitke tudi drugouvrščenemi mojstrovini The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Na tretjem mestu čepi CyberPunk 2077: Phantom Liberty, ki ga forum zgleda ne spusti iz rok.

 

Najboljša alternativna igra leta je Lies of Pi.
Čestitke tudi drugouvrščeni pikselturici Dave The Diver.

In seveda tudi Hi-Fi Rushu na tretjem mestu. 

 

Forum najbolj zagreto pričakuje Grand Theft Auto VI. 
Na drugem mestu se nam milo stori ob Hollow Knight: Silksong.

S tretjim mestom pa smo obdarili DLC Elden Ring: Shado of the Erdtree.

uredilo bitje Hernire
  • Račka +1 8
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 19 minutami:

 

 

Hvalabogu, da špil iz 2005 ni med top 3, če so že takega iz 2020 sforsirali :P

 

 

Igrej verzijo iz 2005 pa potem verzijo iz 2023 pa mi pokaži kako je to isti špil razen v imenu in glavnih characterjih? Modelčki bi lah dali, da igraš Keon Lennedy in da si na Portugalskem namesto v Španiji, pa poimenovali špil RE9. Tole je inspired by RE4, ne pa 1-by-1 remake originala

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 37 minutami:

 

 

Hvalabogu, da špil iz 2005 ni med top 3, če so že takega iz 2020 sforsirali :P

 

 

Ma, kakorkoli obrneš, je insane, da je rimejk med top igračkami leta. Še bolj insane pa je, kako svinjsko dober je v resnici RE4R. Kvaliteta in sir kapljata iz vseh por in lukenj, zabaven za ponovno igranje, super DLC ...

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 13 minutami:

sej RE2re in RE3re sta tudi remaka, ki nista ista kot original

 

in sta boljša špila kot originala, tako da sem vesel, da remake ne pomeni vedno ekskluzivno isti špil v lepši preobleki

 

sej s to drugo vrstico se js tudi strinjam

sam z vključitvijo na glasovanje ne

 

kaj, pol se lahko 1x v prihodnosti nadejamo Witcher 1 GOTY?

Povezava do prispevka

Sej so te stvari dosti preproste.

 

Remaster = isti špil z updatano grafiko / resolucijo in z istim enginom, ni nov špil, ne more biti GOTY kandidat.

 

Remake = od tal na novo narejen že obstoječi naslov, je nov špil, lahko je GOTY kandidat.

 

Edini zares "problematičen" naslov po tej enačbi je Shadow of the Colossus Remake od BluePointa. Ker je pure remake, pač ima nov engine in je 100% v celoti narejen na novo... ...hkrati pa izgleda in se igra 1:1 kot se je original  :D 

 

 

Weraziel reče pred 8 minutami:

recimo Demon's Souls remake nismo šteli za GOTY, če se prav spomnim, ker je to isti špil z lepšo grafiko

 

Mislim da smo ga, verjetno ga folk ni tok šmerglal, ker PS5 še ni bil tok razširjen v 2020 plus tisto leto je izšel TLOU 2. Ker v resnici je špil precej drugačen kot original.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Remaki so čudni tiči, eni so prav cash grab in so čisto nepotrebni, še posebej če so za polno ceno. 
 

Faktorji za potreben remake so pretečen čas od originala, količina sprememb, dodanega contenta, izboljšava UI/UX in predvsem fixanje napak. Hkrati pa remake MORA zadržati intended duh originala.

 

Demon’s Souls je bil potreben, ker je OG izšel tisoč let nazaj, imel en kup napak in bugov, BluePoint so pa uspeli v istem duhu zajeti cel point Demonsov.

 

Re2, Re4, Dead Space isto, folk danes si zasluži igrat te legende na proper hardwaru in UXom iz 21. stoletja.

 

Re3, TLOU, enostavno premalo za preveč denarja. 
 

Kar se tiče GOTY nominacij, eni remaki so absolutno vredni biti tam, nekateri pa ne. Linija je tanka, pa vsak ima svoje kriterije.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 2 minutama:

precej drugačen je mogoče malo prehuda, layout je isti (tud če kaka stopnja izgleda drugače), hitrost lika je ista, bossi so isti

 

špil ima 60fps in eno malo skrivnost, ostalo je pa isto

 

Ne znam čist opisat, ampak meni je bil vibe remaka ful drgačen :) Tak bolj sproščen, bolj happy, bolj igricast :D A je to posledica boljših frejmov, bolj smooth animacije, bolj mehkih barv, manj zatikanja, manj rjave barve, ali pa samo drugačno dojemanje igrice, ne vem. Po spominu mi je original dajal ful bolj doomish, klaustrofobičen zamorjen vibe :)

Povezava do prispevka

Ja, SOTC Remake je problematičen, dejansko je skoraj 1:1 kopija igre. Mislim, da so dodali nek zajeban collectable (kovanci), ki jih je skoraj 100 v igri, ampak so res dobro skriti. Se spomnim, da sem skakal po nekih klifih in slučajno naletel na enega in bil "WTF je tole", pa sem potem googlal in ugotovil, da je nova stvar v rimejku. Skratka neke vrste priboljšek za tiste, ki res najbolj podrobno raziščejo mapo. Če so še kaj dodali, nisem ugotovil. 

Meni sta oba, oriđiđi in rimejk všeč, vsak ima svoje prednosti glede vzdušja in arta. Največja škoda za take igre (in npr. Resi 2) mi je, da pač ne nasnamejo še originala na disk. FFS no, za Resident Evil 2 so imeli narejeno PS4 verzijo, pač vržeš to na disk, dobiš mega plus od zbirateljev/kupcev fizične izdaje, pa še gurmani lahko igramo obe verziji, ne da bi se pizdili nad rimejki. Win-win. Pač tudi SOTC oriđiđi igrico bi vrgel na disk, da bi uživali tako tisti, ki nam je other-wordly filing originala še vedno bolj všeč, pa hkrati bi lahko igrali high-res happy green verzijo rimejka. Ampak za SOTC štekam, igra nima native PS4 verzije, dočim igrice a la RE 2 ali pa RE 4 pa imajo. 

Galko reče pred 1 uro:

 

Ne znam čist opisat, ampak meni je bil vibe remaka ful drgačen :) Tak bolj sproščen, bolj happy, bolj igricast :D A je to posledica boljših frejmov, bolj smooth animacije, bolj mehkih barv, manj zatikanja, manj rjave barve, ali pa samo drugačno dojemanje igrice, ne vem. Po spominu mi je original dajal ful bolj doomish, klaustrofobičen zamorjen vibe :)

Saj s tem povzameš, zakaj meni rimejki večkrat niso všeč. Pač ful zaznam vse nianse v vzdušju. In pol je 50:50, če mi bo bolj všeč ali manj od prvenca. SOTC je odličen primer. Igral sem staro verzijo par let nazaj in remake šele na PS5, meni je stara verzija pač malenkost boljša, ker je moody as fuck, vse je sivo, razfukano, postapokaliptično, mrtvo. Dočim remake je dosti bolj happy in greenish. So mi pa hkrati kovančki za zbiranje v rimejku res carski, ker so na res obskurnih delih ozemlja aka po 30 minut plezanja po random skali ti bo igrica dala en kovanček :D. Res carski način, da preiščeš cel svet in se v njem dobesedno igraš kot otrok. Ful nekaj mehanik, ki jih v osnovni igri sploh ne rabiš, jih tu moraš uporabljat. Mislim FFS, v osnovni igri se sploh ne spomnim, da bi moral letet z orli, tipi so torej v igrico dali celo mehaniko letenja z orlom, za katero sploh ne veš, da obstaja, ko igraš skozi zgodbo :D. Skratka, lepo bi nasneli obe igri na disk/ponudili bundle digitalnih in bi bila volk sit in koza cela.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...