Skoči na vsebino

[LEGENDARNO] GOTY GLASOVANJE 2. DEL — glavne kategorije


Hernire

GOTY AWARDS 2023/2  

74 glasov

  1. 1. NAJKVALITETNEJŠA 2023 igra je ...

    • Alan Wake 2
    • Armored Core 6
    • Baldurs Gate 3
    • CyberPunk 2077: Phantom Liberty
    • Dave the Diver
    • Dead Space Remake
    • Hi-Fi Rush
    • Hogwats Legacy
    • Jagged Allience 3
    • Lies of P
    • Resident Evil 4 Remake
    • Super Mario Bros. Wonder
    • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
    • Wartales
      0
  2. 2. Najboljša ALTERNATIVNA igra 2023 je ...

  3. 3. Najbolj zagreto v PRIHODNOSTI pričakujem ...

    • Black Myth: Wukong
    • Dragon's Dogma 2
    • Elden Ring: Shadow of the Erdtree
    • Expeditions: A MudRunner Game
    • Grand Theft Auto VI
    • Hades 2
    • Hollow Knight: Silksong
    • Homeworld 3
    • Max Payne 1/2 Remake
    • Monster Hunter Wilds
    • S.T.A.L.K.E.R. 2
    • The Elder Scrolls VI

Ankica je zaprta za glasovanje


Priporočeni prispevki

Lies of P je mimogrede v dveh kategorijah hkrati, kar nima nobene logike. Ali je nekaj alternativa ali ni. Nikakor ne more biti oboje. Ne vem sicer zakaj bi bil LoP sploh alternativa, saj je polnokategorni špil s polno ceno in ne nek indie naslov z nizkim proračunom ali obskurni žanr. Dejansko sploh ne najdem povezave LoP z ostalimi tam naštetimi špili.

 

LotF pa naj vas ne preseneča, saj smo jo na forumu tedaj igrali jaz, bigboss in... um... še kdo sploh? Pa tedaj je bla performance v kurcu in vsaj zame lahko povem, da sem dovolj fair, da ji ne dam glas za igro leta. Vrhunska igra, ma ne igra leta. Drugi je pač niso igrali, zato ni dobila dovolj glasov.

 

Prav tako ne razumem rubrike najbolj pričakovana igra, a ni bilo rečeno, da bodo le igre za leto 2024? Zdaj pa tam vidim GTA6, Wilds ipd., ki so najavljene za 2025, takisto so gor DLCji za ER, ipd.... če so še DLCji, potem kurc naj se vnaprej pove.

Ampak da so gor DLCji nima nobene logike s tem, kar smo vsa leta do sedaj delali. DLC ni IGRA, je pač DLC/expansion. Če je to ista kategorija, potem naj bo tudi v ankici drugo leto za ''naj igra 2024''. Takisto smo imeli npr. MHW Iceborne pod expansion/DLC kategorijo v preteklosti in tudi DLCje od Froma smo vedno med expansioni/DLC in ne med igre.

 

Pravila pač naj bodo jasna vnaprej in naj se jih drži, če se jih neki sproti prilagaja je meni res brezveze. Lahko temu rečemo moja profesionalna deformacija, ampak jbg, mi malo gre v nos, da je vsako leto nekaj malo sproti prilagojeno.

  • Račka +1 3
  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 4 minutami:

LotF pa naj vas ne preseneča, saj smo jo na forumu tedaj igrali jaz, bigboss in... um... še kdo sploh? Pa tedaj je bla performance v kurcu in vsaj zame lahko povem, da sem dovolj fair, da ji ne dam glas za igro leta. Vrhunska igra, ma ne igra leta. Drugi je pač niso igrali, zato ni dobila dovolj glasov.

 

S celotnim zapisom se 100% strinjam. Ma, nikakor ne pravim, da je igra realen GOTY (še posebej v takem močnem letu). Bi pa si (glede na nekatere ostale prisotne naslove na listi) vsekakor zaslužila mesto na lestvici in omembo v tem kontekstu.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 1 uro:

Lies of P je mimogrede v dveh kategorijah hkrati, kar nima nobene logike. Ali je nekaj alternativa ali ni. Nikakor ne more biti oboje. Ne vem sicer zakaj bi bil LoP sploh alternativa, saj je polnokategorni špil s polno ceno in ne nek indie naslov z nizkim proračunom ali obskurni žanr. Dejansko sploh ne najdem povezave LoP z ostalimi tam naštetimi špili.

 

LotF pa naj vas ne preseneča, saj smo jo na forumu tedaj igrali jaz, bigboss in... um... še kdo sploh? Pa tedaj je bla performance v kurcu in vsaj zame lahko povem, da sem dovolj fair, da ji ne dam glas za igro leta. Vrhunska igra, ma ne igra leta. Drugi je pač niso igrali, zato ni dobila dovolj glasov.

 

Prav tako ne razumem rubrike najbolj pričakovana igra, a ni bilo rečeno, da bodo le igre za leto 2024? Zdaj pa tam vidim GTA6, Wilds ipd., ki so najavljene za 2025, takisto so gor DLCji za ER, ipd.... če so še DLCji, potem kurc naj se vnaprej pove.

Ampak da so gor DLCji nima nobene logike s tem, kar smo vsa leta do sedaj delali. DLC ni IGRA, je pač DLC/expansion. Če je to ista kategorija, potem naj bo tudi v ankici drugo leto za ''naj igra 2024''. Takisto smo imeli npr. MHW Iceborne pod expansion/DLC kategorijo v preteklosti in tudi DLCje od Froma smo vedno med expansioni/DLC in ne med igre.

 

Pravila pač naj bodo jasna vnaprej in naj se jih drži, če se jih neki sproti prilagaja je meni res brezveze. Lahko temu rečemo moja profesionalna deformacija, ampak jbg, mi malo gre v nos, da je vsako leto nekaj malo sproti prilagojeno.

Oprosti, sam nimam drugih besed, kot ne bit tak OCD-jar al neki. Vsaka igra je lahko najboljša, tudi najbolj alternativna, a ne. Pri tem sem vedno vztrajal, da so vse igre lahko GOTY, nagrada za alternativno je sam še dodaten spotlight za manjše in bolj nenavadne igre.

 

Vse ostalo je prilagojeno temu, da se šteje glasove čimveč ljudi. Že to, da sem moral brisat ne vem koliko indie iger, ker v resnici izšle 2021/22, mi je bilo škoda, ker so bile tudi zanimive vmes omenjene. Pač glasovanje je namenjeno temu, da se malo pogovarja o igricah, kaj nam je bilo najljubše, kako najbolj optimalno poseksat tipa in ker topping na pizzi je najjači, skratka standard Konzolec zadeve, ne pa debatam o tem, da je neko smešno forumsko glasovanje, ki ga naredim med odmorom za kavo, nekonsistentno :D :D :D. Ja duh, itak da je, ker (twist) v resnici ne gre za najbolj pomembno gaming nagrado na svetu

uredilo bitje Hernire
  • Račka +1 2
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Zdaj, ko je pogruntal kak je zajebal, pa je to kar naenkrat nepomembno glasovanje, saj je važna samo debata o igricah, ni važno kdo zmaga, ker vsak lahko, važno je sodelovati... :lol: Kot starši, ki vzpodbujajo svojega totalno antitalentiranega otroka v športu, ki ga trener z muko porine za par minut v igro, da se ne bi razjokal in imel brukic pred sošolci, zraven pa se križa od muke in komaj čaka, da ga spet vzame ven iz igre.

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Po eni strani se vidi in treba pohvalit nek trud, izvirnost... po drugi pa se vidi tudi, da je narejeno od kurca med odmorom brez razmisleka

 

Kar me pa sploh ne moti, bolj je narejeno od kurca, vec prostora je za spekulacije, teorije zarot in manjsa je kredibilnost mn3 zmagovalca.. kar je kot nalasac za BG3

 

Ne sej ne

 

Edino kar mi gre na kurac je, da lahko das vec glasov.. ker ne morem pogledat kdo je izdajica brez okusa in je glasoval za broken igro bg3. Ker, ce lahko das vec glasov pol enostavno glas izgubi vrednost.. ce volis za vse je isto kot, da ne volis za nobenega

 

Ne vem, dam primer. D(ino)zaver, da glas vsem igricam, ki so mu relativno ql, ker itak ima vec glasov in ne rabi sparat in prevec razmisljat.. ampak, ce bi imel samo en glas, vprasanje, ce bi ga porabil za igro, ki mu brejknila save na 2/3 igre... tako pa pac zakaj ne

 

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 4 minutami:

Po eni strani se vidi in treba pohvalit nek trud, izvirnost... po drugi pa se vidi tudi, da je narejeno od kurca med odmorom brez razmisleka

 

To lahko rečeš, če gre za organizacijo prvič (in široko pogledaš čez razprte prste), ne pa po večletni zaporedni organizaciji in še vedno ni nobenega sistema.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 urama:

Jaz sem nominiral LOTF pod presenecenje

BTW, ta kategorija sploh ni obstajala, tako da bravo res :D

 

Mimogrede, ko sem lurkal za indij igračkami, sem opazil, da je Shadow Gambit: The Cursed Crew (akcijska strategija od avtorjev Desperados) dobila final update in dva DLC-ja, tako da je igra zdaj zaključena, team pa razpuščen. Me kar mika kupit in igračkat. Še vedno malo upam, da bo team nekdo zbobnal skupaj in nadaljujejo s takimi gračkami 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

Oprosti, sam nimam drugih besed, kot ne bit tak OCD-jar al neki. Vsaka igra je lahko najboljša, tudi najbolj alternativna, a ne. Pri tem sem vedno vztrajal, da so vse igre lahko GOTY, nagrada za alternativno je sam še dodaten spotlight za manjše in bolj nenavadne igre.

 

Vse ostalo je prilagojeno temu, da se šteje glasove čimveč ljudi. Že to, da sem moral brisat ne vem koliko indie iger, ker v resnici izšle 2021/22, mi je bilo škoda, ker so bile tudi zanimive vmes omenjene. Pač glasovanje je namenjeno temu, da se malo pogovarja o igricah, kaj nam je bilo najljubše, kako najbolj optimalno poseksat tipa in ker topping na pizzi je najjači, skratka standard Konzolec zadeve, ne pa debatam o tem, da je neko smešno forumsko glasovanje, ki ga naredim med odmorom za kavo, nekonsistentno :D :D :D. Ja duh, itak da je, ker (twist) v resnici ne gre za najbolj pomembno gaming nagrado na svetu

 

Moj post se ni nanašal nate, kvečjemu resnično svaka ti čast, da si si naredil to delo preštevanja in sortiranja čez tisto goro prispevkov od nominacij. Razumem, da si omejen na človeški faktor kar ti folk predlaga in na to se je nanašal moj rant. Pač, če ti en model prilima supernominacijo za igro leta Gollum, bo pač Gollum tam uvrščen. Tako razumem kar imamo sedaj.

 

Če je namem v zajebanciji in debati okrog iger, zakaj si ne poenostavimo vse skupaj: enostavno se konec leta naredi anketa, gor se prilima v anketo igre, ki so imele ''metascore nad XY'' in folk glasuje. For  the lulz, če je pač temu to namen. Ker cela poanta nominacij je eno veliko odvečno delo, ki prinese do izida le to, da imamo smešne spiske iger na končni anketi: razočaranje leta ima polovico in več istih iger kot naj igra leta; igre, ki so sicer dobre, a jih ni noben igral (npr. LotF) jih ni nikjer, pol pa surprised Pikachu face folka, ker pač ni LotF na seznamu ipd.

 

Pač neko sito mora bit, ker LoP ni ne ''manjša'' niti ne ''bolj nenavadna igra''. Je zelo dober visokokategorni špil, hypan in pričakovan na veliko od večine nas že od prvega trailerja dalje. Ker če rečemo, saj je samo zajebancija... v redu, drugo leto bom dal naj igro leta neko smeče ala Gollum, med alternativo bom dal Dragons Dogma 2 itn. Sej imamo BG3 in AC6 med največja razočaranja leta, ker je BB82 malo trollal vse skupaj, kar samo prikazuje nesmisel sistema nominacij.

 

Vzami to moje kot predlog za drugo leto. Boš tudi imel manj dela.

 

Letos je kar je in dobro je za koga je, i guess.

 

 

Povezava do prispevka

Protestiram ker FFXVI in Spiderman 2 nista bila dovolj nominirana da bi lahko glasoval zanju!!!!!!!!!! :ranting::sick::alien:

 

 

Spoiler

/S

Itak da ne lol, ena ni niti blizu GOTY letos, druge pa sploh igral nisem še :P  Sam sem tudi nominiral samo in le BG3 ker druge igre ne pridejo niti blizu letos zame.

 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

Temo z nominacijami je pobrisal uporabnik DaCapo, pritožite se njemu 


Kaj??? To je laž ali pa imaš napačne informacije. Nobene teme nisem brisal.  ???

Verjetno se sicer šališ, ampak take šale niso ničkaj smešne.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Kaj??? To je laž ali pa imaš napačne informacije. Nobene teme nisem brisal.  ???

Verjetno se sicer šališ, ampak take šale niso ničkaj smešne.

Valda se hecam. Ne vem, a so uni uporabniki mutavi, ampak tema je dobesedno na vrhu, med prvimi 10 temami izbe :rofl: 

  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Vsa ta na drama je deep state(forum) zarota, ki želi diskreditirati BG3 kot očitnega in zasluženega zmagovalca GOTY2023. 

Kao, glasovanje je whack, glasovnice izginjajo, volijo ilegalni migranti, mrtvi, ne vem kaj še vse.
 

Do tedaj pa STOP THE COUNT in razglasimo zmagovalca.

 

Če pa ne, predlagam, da gremo enkrat januarja(šestega mogoče?) protestirat in vzet GOTY nazaj! 

Povezava do prispevka

Mislim, da še nobena igra ni zmagala s tako absolutno večino kot bo letos Baldur's Gate 3. Res sem vesel, da je tak SP masterpiece osvojil srca forumašev (čeprav ga še nisem igral), couldn't be happier v bistvu, jebemti ej, v letu ko polovica studiev dropa zaposlene hitreje kot Feget lase, ko najavljajo časovnice za naprej polne nekih GAAS igračk in podobnih neumnosti, ga popolnoma ubije tretji del SP igrice z goro teksta in počasnega, premišljenega igranja. Ayyyy karamba, to je to, Baldur's Gate 3 dečki, hvaležni smo lahko za take igrice 

  • Račka +1 3
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...