Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

VonGriffin reče pred 19 urami:


Mi lahko pokazes statistiko ki to dokazuje ? Ukrajina je imela pod orozjem 700k vojakov kam so jih vse pokopali ?

 

- napisal sem, da jih zmanjkuje, ne da jih je zmanjkalo
- bojna linija je dolga koliko ... okoli 1000km bi rekel
- kogar stvar zanima, lahko najde slike ogromnih pokopališč
- in po drugi strani lovljenje potencialnih rekrutov po ulicah ter vpoklic zelo mladih/starih, invalidov ... kar jasno nakazuje na pomanjkanje. 
- urjenje novih rekrutov je sila kratko. Nek poveljnik se je pritoževal, da nekateri niso še niti streljali s pravo municijo ... pa so jih že poslali na fronto. Vsa ta naglica prav tako nakazuje na pomanjkanje.

Povezava do prispevka

formaliziran ali ne, pogovori so bili v slabi veri

 

sicer pa je bil formaliziran Minsk dogovor, pa se je tudi Zahoda gladko jebalo, čeprav so bili garanti

 

pač za njih ne pomenijo nič, ker se imajo nad tem oz. oni postavljajo mednarodna pravila

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Ukraine short of skilled troops and munitions as losses, pessimism grow
https://www.washingtonpost.com/world/2023/03/13/ukraine-casualties-pessimism-ammunition-shortage/

 

After a year of war, Kupol, a lieutenant colonel, said his battalion is unrecognizable. Of about 500 soldiers, roughly 100 were killed in action and another 400 wounded, leading to complete turnover. Kupol said he was the sole military professional in the battalion, and he described the struggle of leading a unit composed entirely of inexperienced troops.

“I get 100 new soldiers,” Kupol said. “They don’t give me any time to prepare them. They say, ‘Take them into the battle.’ They just drop everything and run. That’s it. Do you understand why? Because the soldier doesn’t shoot. I ask him why, and he says, ‘I’m afraid of the sound of the shot.’ And for some reason, he has never thrown a grenade. … We need NATO instructors in all our training centers, and our instructors need to be sent over there into the trenches. Because they failed in their task.”

 

“You’re on the front line,” Kupol said. “They’re coming toward you, and there’s nothing to shoot with.”

Kupol said Kyiv needed to focus on better preparing new troops in a systematic way. “It’s like all we do is give interviews and tell people that we’ve already won, just a little bit further away, two weeks, and we’ll win,” he said.

Dmytro, a Ukrainian soldier whom The Post is identifying only by first name for security reasons, described many of the same conditions. Some of the less-experienced troops serving at his position with the 36th Marine Brigade in the Donetsk region “are afraid to leave the trenches,” he said. Shelling is so intense at times, he said, that one soldier will have a panic attack, then “others catch it.”

Povezava do prispevka
VonGriffin reče Dne, 25. 4. 2023 at 13:54:


Mi lahko pokazes statistiko ki to dokazuje ? Ukrajina je imela pod orozjem 700k vojakov kam so jih vse pokopali ?

 

Kharkiv, eno od pokopalisc:

https://youtube.com/watch?v=oUMe7pO1bWc

 


Najvecjega ne najdem, skoraj minuto dolg posnetek iz avta, cel cas voznje snema cez okno na desno nove in nove vrste grobov z ukrajinskimi zastavami. 
V glavnem, takih posnetkov je ogromno

Povezava do prispevka

Ta pokopalisca imas na Ruski strani tudi in v obeh primerih gre za nekaj miljonski drzavi

 

To je zate dokaz da Ukrajincev zmanjkuje.?  z izjemo par intenzivnih zarisc je zrtev na obeh straneh se relativno malo glede na  kar smo vajeni v preteklosti


 

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 16 minutami:

Ta pokopalisca imas na Ruski strani tudi in v obeh primerih gre za nekaj miljonski drzavi

 

To je zate dokaz da Ukrajincev zmanjkuje.?

Seveda so tudi na ruski strani, oboji imajo izgube. To je bil odgovor na tvojo izjavo, kam so Ukrajinci pokopali vojake. Ker imam obcutek, da folk dejansko verjame ukrajinskim izjavam o 10k mrtvih na njihovi strani in 200k na ruski.

 

Pac ni mi jasno, zakaj je treba podlegati ukrajinski propagandi in si zatiskati oci, si oni ravno tako izmisljujejo tako kot si Rusi. Pac na koncu mi je zanimivo, da lahko pisem iste stvari na “zahodu” in po ruskih telegramih. Na zahodu sem rusofil, na dolocenih ruskih telegramih pa odstranjen kot zahodni propagandist.

 

Itak ce napises kaj proti temu, da ukrajinci koljejo nemotivirane valove ruskih mobilizirancev ali da ima ruski radar domet samo kot seze oko, si avtomatsko rusofil.

 

In ne, tudi priblizno ukrajincev se ni zmanjkalo.

uredilo bitje Vanz
Povezava do prispevka

Trditev da bo ukrajincev zmanjkal je tako blesava kot clovek ki jo je prvi izjavil. Navsezadnje vsi vidimo kaj Rusi posiljajo na fronto ker je veliko elite koncalo pred Kijevom in s kaksno opremo

 

zrtve so in ponavadi jih ima v staticni vojni napadalec vec vendar Rus je v Stalingradu izgubil miljon moz . BK njih za stevilke belih lad imajo dovolj 

 

bo prej zmanjkalo municije kot ljudi

 

in da seveda si rusofil, ker pljuvas rusko propagando . Si izbral svojo stran in temu narativa. Sam napram Putlerju mi tega ne preganjamo z 15 letom resta 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 15 minutami:

zrtve so in ponavadi jih ima v staticni vojni napadalec vec vendar Rus je v Stalingradu izgubil miljon moz . BK njih za stevilke belih lad imajo dovolj 

če sta nasprotnika enakovredna, kar v primeru Rusije in Ukrajine nista, Ukrajina ni nobena Nemčija lol

 

glej kako dolgo so rabili Američani, da so v Italiji prebili fronto proti Nemcem

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 13 minutami:

če sta nasprotnika enakovredna, kar v primeru Rusije in Ukrajine nista, Ukrajina ni nobena Nemčija lol


Koliko te Ruske superiornosti smo po letu bojev videli do sedaj. Koljejo se za eno mesto ze od zime ki je ze ocitno padlo 10x. Odesa pa nic blizje

 

ze to da smo vsi v pricakovanju ukrajinske ofenzive med tem ko smo leto nazaj dali Ukrajini dva tedna vsakemu z razumom da vedeti da se je tu nekaj orenk zalomilo

 

in glej ga zlomka danes Xi direktno telefoniral z Zelenskijem

 

Ukrajina je dejansko ze na podlagi prvotnih pricakovanj zmagala le da Putinu to se nihce ne upa povedati. Ker ko bi dojel da ga je en komedijant v latexu ki je vikend vodja zjebal se lahko res zgodi da bo atomiziral

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
maksi reče pred 9 minutami:

če sta nasprotnika enakovredna, kar v primeru Rusije in Ukrajine nista, Ukrajina ni nobena Nemčija lol

 

glej kako dolgo so rabili Američani, da so v Italiji prebili fronto proti Nemcem

V bistvu si izpostavil dober primer, kako se brani in ovira številčnejšega napadalca na težkem terenu. Če odmislimo Italijane, ki so se predali 1943, so v glavnem obrambo vodili Nemci, ki so, to moramo priznati, bili zelo sposobni pri tem. Podobno to počnejo Ukrajinci Rusom. S tem, da Nemci niso mogli osveževati svojih sil, Ukrajinci pa to počnejo: novačijo, usposabljajo, izvajajo simulacije, dobavljajo moderno orožje ... seveda vse to z zahodno pomočjo.

 

In če smo že pri pokopališčih: https://www.reuters.com/investigates/special-report/ukraine-crisis-russia-graves-wagner/ .

Povezava do prispevka

Itak, ce kdo rece karkoli proti tvoji narativi, je avtomatsko nasprotnikov propagandist. Saj ni samo tukaj tako. Ce zagrizenim Rusom napises, da je bil Kharkov polom, da Kijev ofenziva ni bil nek 5head chess strategija za odvracanje pozornosti stran juzne fronte ampak ociten fail, si isto takoj pod napadi. Tako kot tukaj iz obratne smeri, ce bi napisal, da kar so Ukrajinci jeseni naredili okoli Kharkova ne bo tako uspesno delovalo sedaj okoli Zaporozja.

Da imajo Rusi kup nesposobnega vodstva v vojski pa, presenecenje, priznavajo celo sami, vsaj po kanalih (poveljnik okoli Ugledarja je dobil kar nekaj pozivov za strelski vod).

 

Tukaj pa kot sem ze rekel, kakrsno koli odstopanje od uradne slike je rusofilstvo. Primer je tudi recimo Bildov novinar Julian Ropcke na twitterju, ze leta poznan antirus. Ampak ker si je drznil objaviti geolociran video dokaz, da so Wagnerji res zavzeli celoten Soledar, medtem ko so Ukrajinci uradno se trdili, da mesto uspesno branijo, sedaj redno opazam, da se ga oznacuje kot kremeljskega agenta, ki siri dezinformacije, ceprav objavlja samo dokazljive stvari. Ampak ker to kdaj pomemi ruski napredek, je zagotovo laz, kajne?

 

Tako kot ce bi jaz vceraj napisal, da so Wagnerji prebili del obrambnih linij v Bakhmutu in da imajo Ukrajinci samo se 7-8% mesta bi ruski laznjivec. Ker je pa to danes priznala ukrajinska stran (deepstate map posodobitev), sem se vedno siril propagando?

 

Ko se pises, da je Rusom slo nekaj hudo narobe. Evo, to se kar strinjam s teboj.

Povezava do prispevka
Vanz reče pred 7 minutami:

Tako kot ce bi jaz vceraj napisal, da so Wagnerji prebili del obrambnih linij v Bakhmutu in da imajo Ukrajinci samo se 7-8% mesta bi ruski laznjivec. Ker je pa to danes priznala ukrajinska stran (deepstate map posodobitev), sem se vedno siril propagando?

 

Iskreno, jaz bi raje videl, da se ne bi pogovarjali o tem, kje je kdo kaj prebil. Raje o tem, da je Bakhmut mogoče lepo mesto in ne kup ruševin, kot sedaj.

Povezava do prispevka
Vanz reče pred 28 minutami:

Itak, ce kdo rece karkoli proti tvoji narativi, je avtomatsko nasprotnikov propagandist. Saj ni samo tukaj tako. Ce zagrizenim Rusom napises, da je bil Kharkov polom, da Kijev ofenziva ni bil nek 5head chess strategija za odvracanje pozornosti stran juzne fronte ampak ociten fail, si isto takoj pod napadi. Tako kot tukaj iz obratne smeri, ce bi napisal, da kar so Ukrajinci jeseni naredili okoli Kharkova ne bo tako uspesno delovalo sedaj okoli Zaporozja.

Da imajo Rusi kup nesposobnega vodstva v vojski pa, presenecenje, priznavajo celo sami, vsaj po kanalih (poveljnik okoli Ugledarja je dobil kar nekaj pozivov za strelski vod).

 

Tukaj pa kot sem ze rekel, kakrsno koli odstopanje od uradne slike je rusofilstvo. Primer je tudi recimo Bildov novinar Julian Ropcke na twitterju, ze leta poznan antirus. Ampak ker si je drznil objaviti geolociran video dokaz, da so Wagnerji res zavzeli celoten Soledar, medtem ko so Ukrajinci uradno se trdili, da mesto uspesno branijo, sedaj redno opazam, da se ga oznacuje kot kremeljskega agenta, ki siri dezinformacije, ceprav objavlja samo dokazljive stvari. Ampak ker to kdaj pomemi ruski napredek, je zagotovo laz, kajne?

 

Tako kot ce bi jaz vceraj napisal, da so Wagnerji prebili del obrambnih linij v Bakhmutu in da imajo Ukrajinci samo se 7-8% mesta bi ruski laznjivec. Ker je pa to danes priznala ukrajinska stran (deepstate map posodobitev), sem se vedno siril propagando?

 

Ko se pises, da je Rusom slo nekaj hudo narobe. Evo, to se kar strinjam s teboj.


Tule dejansko ni nobenih strani . Vojno je zacela Rusija, velik del Ukrajinskega ozemlja je aneksirala Rusija kar je zoper mednarodno pravo. In teh ozemelj jim ne priznavajo niti Kitajci. Ostalo je realnost vojne tudi propaganda in dezinformacije.

 

V tej vojni smo tudi udelezeni mi kot del Zahoda. To so vse dejstva

 

ostalo je zgolj poskus racionalizacije tvojega pro ruskega stalisca . 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 24. 4. 2023 at 21:28:

lejte oglase za vojake v rusiji, dost žalostno :(

 

 

 

 

lol, ni najbolj objektiven vir informacij ta kanal.

 

 

drgače pa

 

 

 

also 

 

P.S. nore govorice, da je Erdogan v slabem zdravstvenem stanju, od he was poisoned after meeting the ruSSians, do heart attack, ali pa totalen bs

 

 

 

LP

uredilo bitje MikeHunt
kebab
Povezava do prispevka
Valtunk reče pred 53 minutami:

In istočasno demantira vse tiste, ki trdijo, da Ukrajinci ne skrbijo za svoje mrtve in ranjene. 

ne poskrbijo za tiste, ki so na ozemlju pod rusko kontrolo (nočejo sprejeti trupla, potem pa jih Rusi zakopljejo v množična grobišča)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 urami:

ne poskrbijo za tiste, ki so na ozemlju pod rusko kontrolo (nočejo sprejeti trupla, potem pa jih Rusi zakopljejo v množična grobišča)

To je tvoje mišljenje. Moje pa, da je za trenutno kremeljsko oblast bolje MIA kot KIA že zaradi obljubljenih odškodnin in odziva ruske javnosti na mobilizacijo in podporo vojni. En tak dober primer je prikrivanje žrtev Moskve, če so jih sploh že uradno odkrili.  

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...