Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Brdavs reče pred 1 uro:

 

Te regionalne zamejitve deklaratorno univerzalnih vrednot so mi tako smešne

 

Mi zahodnjaki smo v takem samozaverovanem balončku, da mamo celo jajca brez sramu pred vsemi deklamirat, da smo tok spešal, da pravila cvelotnega sveta za nas ne veljajo. Ker smo kaj, bogati in beli? Shit like that only happens to poor people?

 

Lahko clownamo ruse za njihovo nesposobnost na propagandnem področju, sam mi tudi pijemo svoj koolaid in mednarodni odzivi na to štalo sedaj do neke mere odkrivajo, da je tudi naš samopodeljen položaj oboževanega svetilnika planeta do precejšnje mere samoutvara. 

 

V končni fazi lahko za ruse in kineze isto rečeš da so ful pro suverenost držav kot eno najbolj dragocenih stvari - s kvalifikatorjem znotraj svojega balončka dominacije. Tako kot mi znotraj svojega "evro atlantskega". Onkraj tega pa vsi gazi sine. Eni se vsaj ne delajo lepe, mi mamo pa dobesedno fetiš na to da na 24h news kanalih gazimo po blatu pa pripuzamo na drugi strani ven čisti, shawhank redemption story.

 

A ni popolnoma intelektualno podcenjujoče do 4/5 tega planeta prelivat krokodilje solze čez principe na katere se dobesedno poserjemo onkraj tega pa tega poldnevnika in vzporednika? In a je čudno če si dobršen del pa mogoče zdaj misli predvsem "no pa le za vsako rit palca raste, pobijte se med sabo prosim"? Druge (vele)sile pa "do as we say not as we do? do fuck off, mi si bomo tudi postregli"

 

Zahod to dela ker lahko. Zakaj? Ker je top dog.

Rusija to pač ni. In če je njihova invazija tako legitimna, zakaj so bli tih o njej? Mar bi na ves glas povedal, da bodo usekal po Ukrajini, ker ta izvaja genocid nad ruskim preivalstvom znotraj Ukrajine in ne morejo več to mirno gledat. A ne znajo kopirat zahoda?

 

Kitajska pa si tudi veliko privošči in to skoraj brez posledic. Tako da ne vem kaj jokaš.

 

Ne razumem pa vas, ki živite na zahodu, a ste ful anti-zahod in ful pro-rusko in pro-kitajsko usmerjeni. Če mislite, da je življenje pod Rusi in Kitajci bolj luštno, ne vem kaj sploh delate tukaj? Spizdite v Moskvo al pa Peking.

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
Navedek

V Ukrajini so ponoči novi ruski letalski napadi znova zahtevali civilne žrtve. Urad ZN-a za človekove pravice je sporočil, da je do zdaj potrdil 474 smrtnih žrtev med civilisti, 861 je ranjenih. A resnično število naj bi bilo večje. Ukrajina medtem trdi, da so njene sile ubile več kot 11.000 ruskih vojakov. Rusija je sicer do zdaj uradno priznala smrt okoli 500 vojakov. Nobena stran pa ni podala številke ubitih ukrajinskih vojakov.

 

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/ukrajinske-oblasti-v-ruskem-zracnem-napadu-unicena-porodnisnica-v-mariupolju/615034

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 10 minutami:

Rusija to pač ni. In če je njihova invazija tako legitimna, zakaj so bli tih o njej? Mar bi na ves glas povedal, da bodo usekal po Ukrajini, ker ta izvaja genocid nad ruskim preivalstvom znotraj Ukrajine in ne morejo več to mirno gledat. A ne znajo kopirat zahoda?

ja, in jim dali čas da mobilizirajo vojsko in se pripravijo na napad, ti si taktični genij

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 20 minutami:

 

Zahod to dela ker lahko. Zakaj? Ker je top dog.

Rusija to pač ni. In če je njihova invazija tako legitimna, zakaj so bli tih o njej? Mar bi na ves glas povedal, da bodo usekal po Ukrajini, ker ta izvaja genocid nad ruskim preivalstvom znotraj Ukrajine in ne morejo več to mirno gledat. A ne znajo kopirat zahoda?

 

Kitajska pa si tudi veliko privošči in to skoraj brez posledic. Tako da ne vem kaj jokaš.

 

Ne razumem pa vas, ki živite na zahodu, a ste ful anti-zahod in ful pro-rusko in pro-kitajsko usmerjeni. Če mislite, da je življenje pod Rusi in Kitajci bolj luštno, ne vem kaj sploh delate tukaj? Spizdite v Moskvo al pa Peking.


Če navijaš za Mavse ti ni treba zivet v Dallasu.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 51 minutami:

ja, in jim dali čas da mobilizirajo vojsko in se pripravijo na napad, ti si taktični genij

 

In tudi sami bi se lahko bolje pripravili, ne pa da so se neki skrival in kopičil ne preveč vojske na meji, da ne bi preveč očitno ratal. Kako dobro so se pripravili je boleče očitno po 2 tednih vojne.

 

 

kmjr reče pred 49 minutami:

Če navijaš za Mavse ti ni treba zivet v Dallasu.

 

Ja, zelo podobne zadeve primerjaš tukaj.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 10 urami:

@Thrivial @ana @Kakarotto

 

https://old.delo.si/svet/krize/vsi-o-parizu-o-umorih-nasih-deklet-pa-nihce.html

 

 

Eko, da ne boste rekli, da se že 2015 ni pisalo o tem - le pozornosti ni dobilo.

 

Ste še vedno fani Desnega sektorja, Azovskega bataljona in ostalih reprezentantov nacističnih zločinskih sil v oboroženih silah in parlamentu Ukrajine?

Ampak to ne paše pod narativ "rusi zločinci, ukrajinski nacisti nedolžne ovčke", pa se ignorira.

 

Vam je priimek Kolomojski znan?

 

 

mater me te zadeve razpizdijo

 

ampak ker gre za nenaše žrtve, bomo to ignorirali

 

Ok, ker sem dovolj idiota, da se zapletam v te zadeve sem se odlocila poiskati vire o nenasih zrtvah. 

 

Spolno nasilje je bilo lahko najti. UN je v porocilu nasel dokaze, da sta obe trani mucili ljudi in obe strani sta tudi izvajali spolno nasilje nad ujetniki/zrtvami.

DW clanek bodo nekateri oznacili kot pristranski. Je pa v njem link na pdf. porocilo Zdruzenih narodov o zlocinih nad ujetniki v teh letih in link do OVSE porocil, ki se jih da preverit. Einar Graudins, ki ga omenja Delov clanek ni bil del Ovse delegacije. 

https://www.dw.com/en/fact-check-russia-falsely-blames-ukraine-for-starting-war/a-60999948 

https://www.ohchr.org/Documents/Countries/UA/UkraineArbDetTorture_EN.pdf

 

Poskusila sem najti tudi omembe mnozicnih grobov z 400 ubitimi civilisti. 

Tukaj je link na Amnesty International, ki poda podrobnosti. Stevilke so ob opisu incidentov so mnogo nizje, uboji pa so bili na obeh straneh.

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2014/10/eastern-ukraine-conflict-summary-killings-misrecorded-and-misreported/

Navedek

“Amnesty International has not found or been presented with any compelling evidence of mass killings or graves. What we have seen are isolated incidents of summary executions that in some cases constitute war crimes. These abuses must stop. All suspected cases should be effectively investigated and those responsible from both sides prosecuted,” said John Dalhuisen.

 

Nasla sem tudi to: 

https://static.poder360.com.br/2022/02/Genocide-Myth.pdf

Clanek obravnava, kako je prislo do trditev o mnozicnem poboju 400 ljudi in zavrne obtozbe. Ker ne vem kako verodostojen je vir sem na hitro pregledala eno od porocil OHCHR (Zdruzeni Narodi Clovekove Pravice), ki omenja iste poboje kot Amnesty International. Po spominu, je bilo v treh mnozicnih grobovih vsega skupaj tam nekje 8-10 ljudi. Stevilka 400 je omenjeno kot stevilo neidentificiranih trupel v regiji, ne glede na stran ali status civilista/vojaka. Ovse porocilo, ki je bilo omenjeno v clanku o 400 zrtvah, ne omenja takega stevila zrtev. 

 

To pisem zato, ker verjamem, da sta obe strani izvajali vojne zlocine. Ne vem katera stran je bila hujsa, ampak brskanje po linkih in inforacijah zaradi kmjrovih obtozb, da simpatiziram z nacisti pa me je vseeno pripeljalo do dveh zakljuckov. 

1. Ruska oblast sistematicno uporablja podrejene medije za podajanje laznih informacij. 

2. Iz porocil je jasno, da je bilo v 8ih letih storjeno veliko vojnih zlocinov, nasla pa nisem nicesar kar bi opravicevalo rusko invazijo kot v karsnikoli meri proporcialno.   

 

Ze prej sem pa bolj malo pozornosti posvecala raznim ukrajinski izjavam o trenutnem dogajanju, ki so veliki meri nepotrjene. Iz vsega porocanja pa je vseeno lahko razbrati, da je veliko prevec civilnih zrtev. Ce me to naredi naci fana in zanikovalko posilstev, pa naj bo. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 2 minutama:

In tudi sami bi se lahko bolje pripravili, ne pa da so se neki skrival in kopičil ne preveč vojske na meji, da ne bi preveč očitno ratal. Kako dobro so se pripravili je boleče očitno po 2 tednih vojne.

če bi delali kot Američani, torej rušenje vse pred sabo, bi tole šlo dosti hitreje

 

Iračani so z zračno podporo zaveznikov v Iraku eno mesto oblegali 3 mesece

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_Fallujah_(2016)

 

Povezava do prispevka
ana reče pred 13 minutami:

Ok, ker sem dovolj idiota, da se zapletam v te zadeve sem se odlocila poiskati vire o nenasih zrtvah. 

 

Spolno nasilje je bilo lahko najti. UN je v porocilu nasel dokaze, da sta obe trani mucili ljudi in obe strani sta tudi izvajali spolno nasilje nad ujetniki/zrtvami.

DW clanek bodo nekateri oznacili kot pristranski. Je pa v njem link na pdf. porocilo Zdruzenih narodov o zlocinih nad ujetniki v teh letih in link do OVSE porocil, ki se jih da preverit. Einar Graudins, ki ga omenja Delov clanek ni bil del Ovse delegacije. 

https://www.dw.com/en/fact-check-russia-falsely-blames-ukraine-for-starting-war/a-60999948 

https://www.ohchr.org/Documents/Countries/UA/UkraineArbDetTorture_EN.pdf

 

Poskusila sem najti tudi omembe mnozicnih grobov z 400 ubitimi civilisti. 

Tukaj je link na Amnesty International, ki poda podrobnosti. Stevilke so ob opisu incidentov so mnogo nizje, uboji pa so bili na obeh straneh.

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2014/10/eastern-ukraine-conflict-summary-killings-misrecorded-and-misreported/

 

Nasla sem tudi to: 

https://static.poder360.com.br/2022/02/Genocide-Myth.pdf

Clanek obravnava, kako je prislo do trditev o mnozicnem poboju 400 ljudi in zavrne obtozbe. Ker ne vem kako verodostojen je vir sem na hitro pregledala eno od porocil OHCHR (Zdruzeni Narodi Clovekove Pravice), ki omenja iste poboje kot Amnesty International. Po spominu, je bilo v treh mnozicnih grobovih vsega skupaj tam nekje 8-10 ljudi. Stevilka 400 je omenjeno kot stevilo neidentificiranih trupel v regiji, ne glede na stran ali status civilista/vojaka. Ovse porocilo, ki je bilo omenjeno v clanku o 400 zrtvah, ne omenja takega stevila zrtev. 

 

To pisem zato, ker verjamem, da sta obe strani izvajali vojne zlocine. Ne vem katera stran je bila hujsa, ampak brskanje po linkih in inforacijah zaradi kmjrovih obtozb, da simpatiziram z nacisti pa me je vseeno pripeljalo do dveh zakljuckov. 

1. Ruska oblast sistematicno uporablja podrejene medije za podajanje laznih informacij. 

2. Iz porocil je jasno, da je bilo v 8ih letih storjeno veliko vojnih zlocinov, nasla pa nisem nicesar kar bi opravicevalo rusko invazijo kot v karsnikoli meri proporcialno.   

 

Ze prej sem pa bolj malo pozornosti posvecala raznim ukrajinski izjavam o trenutnem dogajanju, ki so veliki meri nepotrjene. Iz vsega porocanja pa je vseeno lahko razbrati, da je veliko prevec civilnih zrtev. Ce me to naredi naci fana in zanikovalko posilstev, pa naj bo. 


za zacetek bo, kar nadaljuj

 

pa ni ti treba porocat, bo iz drugih izjav razbrat kako ti gre zbiranje in selekcija informacij :) 

 

 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 16 minutami:

če bi delali kot Američani, torej rušenje vse pred sabo, bi tole šlo dosti hitreje

 

Iračani so z zračno podporo zaveznikov v Iraku eno mesto oblegali 3 mesece

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_Fallujah_(2016)

 

fak kaksne ti produciras

 

"rusenje vse pred sabo"

a si ti slepec videl predmestja kijeva, harkov, mairupol?

 

irasko obleganje faludze je trajalo, ker niso rabili hiteti. k sreci.

 

rusi ne morejo v kijev brez da pripeljejo se vec vojske in zradirajo vse. 

 

ce bo kijev zavzet, bo zgledal takole (grozni, 10x manjse mesto):

 

UtIw7ObTJqMRRy4GT7kfs8JOmq-aWUrIQ5uXfIp5

 

po 14 dnevih vojne rusofilom se vedno ni jasno da se ta narod ne bo pustil denacificirati s strani osvoboditeljev brez boja

 

 

medtem rusija zgubila 5-10% bojne sposobnosti (namenjene za ukrajino), kar je za 14 dni katastrofalno (cez palec velja da po 30% je funkcionalni razpad, sploh za ofenzivno sposobnost), mislim da bomo videli bistveno bolj suvereno NATO retoriko v prihodnjih dneh in tednih, ko postaja jasno, kako malo rabi NATO pozokati te barbare, da jih konkretno useka v proxy vojni

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 7 urami:

Torej, finta je da rusija zato ker ima monetarno suverenost ne more bankrotirati. Vsaj ne v tradicionalnem stilu. Niso odvisni od druge valute. In to smo videli včeraj ko so umaknili rubelj iz borze. To bi sicer pomenilo zelo velik korak nazaj ampak think iron curtain. Pufov pa ne rabi plačevat ker detterent forces al kako jim že pravijo. Come and get it

 

po drugi strani pa ima rusija izjemno močno vez s kitajsko (še posenbo v zanjih letih) kamor, surprise surprise ... izvoži večino svojih energentov. Rusijo bodo sicer sankcije močno udarile po žepu ampak predvsem dokler ma vez na vzhod bo še vedno relativno ok. Že prej tbh niso neki ful drugega kot energijo izvažali na zahod 

 

v vsakem primeru ruski narod bo vzdržal. vprašanje pa je ali bodo vzdržale razne ane tega sveta ko ne bo tople vode in elektrike za brat op-ede v guardianu. 

Prosim nehaj postat.

Povezava do prispevka

Evo pa sem iz kletke. 

 

Kot ponavadi ... you got it all wrong. 

 

V tej debati imamo nekako dve možni poziciji. Ena je pozicija cute najstnice v prvem letniku filozofije/sociologije, druga pa je pozicija odraslih ljudi, ki že nekaj vedo o svetu. Ne vem zakaj se prepirate glede tega ali je Rusija upravičena do vojne? A je US kdaj vprašal za upravičitev? Kakšna je osnova za posredovanje v Afganistanu? Iraku? Vsi vemo da pravne osnove za posredovanje v Srbiji ni. Kakšna je pravna osnova za vojno v Siriji? 

 

V izsekih, ki sem jih prilimal sem odprl zelo pomembno temo (jutri ob šestih bom na streamu nadaljeval, vsi vabljeni). Zakon, človeške pravice ... veljajo samo v peskovniku kjer se vse strinjamo glede pravil igre. To je izjemno pomembno a se nekako pozablja često. Predpostavka da bo naš svet držalo skupaj par zakonov in konvencij je fundamentalno zgrešena. Zakaj? Zato ker zakon lahko deluje na dveh predpostavkah 

- tako da se vsi strinjajo glede zakona in spoštujejo esenco zakona 

- tako da se zakon uveljavlja z grožnjo posledic

 

Če ni ene od teh komponent - so zakoni, konvencije brezpredmetni listi papirja. Folk misli, da Putin ne bo vrgel manjše atomske bombe na Kijev. Zakaj ne? A je pokazal kakršnokoli spoštovanje konvencij? Atomska bomba je zgolj še eno vojaško orožje katerega uporaba je prepovedana. Ampak to Putina ne zanima. 

 

V glavnem. Might makes right. Kaj to pomeni? To preprosto pomeni, da bo velika nacija vedno naredila to kar sama misli da je prav. Ne kar je prav po neki zakonodaji ali konvenciji ... ampak tisto kar sama misli, da ji najbolj ustreza. Če Putin vidi Ukrajino kot eksistencialno grožnjo obstoju Rusije ... jo po pregazil. Kdo ga lahko tu ustavi? Odgovor je nihče. Tako kot nihče ni mogel pregovoriti US da smo šli v Afganistan ter Irak. To je realnost mednarodne politike. Ali ima tu Putin prav ali ne ... je popolnoma irrelevantno za sam konflikt. Putin bi lahko rekel, da je Quanonova baza tam in bi šel in razfukal celotno državo. 

Zato je smešno ko se na Putina navešajo neki vojni zločini. Ne me narobe razumet itak da je kriv ... po zahodni zakonodaji je kriv. AMpak kdo bo prišel po Putina da ga odvleče v Haag? :) 

Je kot da nam, navadnim zahodnjakom ni jasno, da je naš peskovnik človeških pravic, toplih medsosedskih odnosov, ipd. sranja ... v resnici samo peskovnik. Da pa se velike bitke še vedno odločajo na moči. Vsa ta debata o temu ali so ali niso zombie naciji v Ukrajini je zato brezpredmetna. Putin je to uporabil zato da reagira na grožnjo zahoda. TUDI to ali je grožnja zahoda realna ali ne (pomoje ni) ni važno. Če Putin in Rusija vidi Ukrajino kot grožnjo ... jo bo pregazila. 

 

In ne se čudit, če boste v desetih letih videli podobno v Hong Kongu in na Tajvanu. Hong Kong predvsem predstavlja ideološko grožnjo Kitajski ... in kot tak ne more obstati. Mi lahko sicer z rumenimi jopiči opozarjamo na človeško pravico, da Hong Kong obstane. Ampak realno to Kitajske ne zanima. Tudi v Ukrajini ... seveda se vsi strinjamo, da imajo pravico do samostojnosti. Edini ki se ne strinja je tisti ki ima moč da to samostojnost odvzame. IN to je Putin. 

 

DOes this shit suck? Yes. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
tyne reče pred 1 uro:

Prosim nehaj postat.

Lahko pojasniš. Nimam se za ekonomskega eksperta tako da bom z veseljem prebral. Po moji logiki to, da maš ti zaradi slabe kreditne ocene in težko posluješ z zahodom (težko najemaš posojila, tvoja podjetja so manj vredna ...) ... je sicer ekstremno problematično. AMPAK NE MEDTEM KO TI JE ITAK ONEMOGOČENO POSLOVANJE Z ZAHODOM. Ne vem kako Rusijo prizadane da ne more vzet posojila od recimo USA če itak ne more vzet posojila od USA (per sankcije). 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 15 minutami:

Folk misli, da Putin ne bo vrgel manjše atomske bombe na Kijev. Zakaj ne? A je pokazal kakršnokoli spoštovanje konvencij? Atomska bomba je zgolj še eno vojaško orožje katerega uporaba je prepovedana. Ampak to Putina ne zanima. 

 

Putin ve do kam lahko gre. Atomska bomba je the last straw in od tam ni več poti nazaj. Tok daleč ne bo šel.. je pa njegova celotna podoba zgrajena ravno na tej premisi, na tej podobi, da zahod  /mi mislimo o njem, da je dovolj nor, da to lahko naredi. 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

če bi delali kot Američani, torej rušenje vse pred sabo, bi tole šlo dosti hitreje

 

Valda, če pa Američani zasedejo državo z 100 000 vojaki. Sicer jo zasedejo, ampak pol je samo še countdown do izgube nadzora in bega/umika.

 

Sej ne vem kaj je Putin sploh mislu, ko je šel nad Ukrajino s samo 100 000 vojaki, misleč da bo to dovolj za dokaj nekrvavo zasedbo celotne države. Verjetno je res mislil, da ne bo prav velikega odpora in da bo ukrajinski politični vrh takoj spizdil iz države. Putin se je na to vojno pripravil v smislu, da je upal na najboljše, a se tudi pripravil za samo najboljši možni scenarij.

Tudi, če bo rusom nekak ratal zasesti celotno državo, verjetno bodo morali pripeljati orenk okrepitve, je še zmeraj vprašanje odpora pod okupacijo. V glavnem... cel clusterfuck si je Putin skuhal s to vojno.

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 5 minutami:

 

Putin ve do kam lahko gre. Atomska bomba je the last straw in od tam ni več poti nazaj. Tok daleč ne bo šel.. je pa njegova celotna podoba zgrajena ravno na tej premisi, na tej podobi, da zahod  /mi mislimo o njem, da je dovolj nor, da to lahko naredi. 

Finta je, da in v mojem zapisu lahko vidiš implicitni argument za to, da je v osnovi nuklearno orožje samo še eno v vrsti orožij. Če Putin fukne atomsko na kiev (neko manjšo raketico valda) dvomim da bo USA takoj nukala Rusijo. To je vsa poanta tega, da je zahod zadnjih 50 let verjel v konvencije glede vojne. 

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 1 minuto:

Finta je, da in v mojem zapisu lahko vidiš implicitni argument za to, da je v osnovi nuklearno orožje samo še eno v vrsti orožij. Če Putin fukne atomsko na kiev (neko manjšo raketico valda) dvomim da bo USA takoj nukala Rusijo. To je vsa poanta tega, da je zahod zadnjih 50 let verjel v konvencije glede vojne. 

 

Ne razumeš. Nobene grožnje atomskega orožja ni v tej vojni. O uporabi atomskega orožja govorijo samo butatsti politiki, ki nimajo pojma o ničemer z namenom strašiti ljudi, ki so že tako prestrašeni. Putin je oblikoval kult osebnosti, ki se predstavlja kot nekdo, ki je dovolj nor, da bo naredil nekaj takega. V its always sunny in philadelphia bi charlie reku !wildcard, bitches! 

 

Putin / Rusija ne želi eskalacije te vojne. Poglej njihovo današnjo retoriko - niti zamenjave ukrajinskega vodstva ne želijo več. Kakšna mini atomska na Kijev, a si ti čuknjen mal? S tem sproži srd celotne zahodne vojaške mašinerije z direktnim pohodom na Moskvo. Nekateri analitiki in poznavalci celo pravijo, da ruski sistem za atomske bombe v smislu rdečega gumba, ki sproži doomsday verjetno sploh ne deluje več. Poleg tega gre pa za chain of command.. nima Putin okrog vratu ključka, ki ga vtakne v ključavnico in pritisne rdeč knof s katerem zravna svet.

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 26 minutami:

Lahko pojasniš. Nimam se za ekonomskega eksperta tako da bom z veseljem prebral. Po moji logiki to, da maš ti zaradi slabe kreditne ocene in težko posluješ z zahodom (težko najemaš posojila, tvoja podjetja so manj vredna ...) ... je sicer ekstremno problematično. AMPAK NE MEDTEM KO TI JE ITAK ONEMOGOČENO POSLOVANJE Z ZAHODOM. Ne vem kako Rusijo prizadane da ne more vzet posojila od recimo USA če itak ne more vzet posojila od USA (per sankcije). 

Ne bom sicer komentiral trenutne ruske situacije, ker se mi ne da brskati za podatki. Je treba vedeti, v kateri valuti so se zadolžili, kakšen ima dostop do te valute, v tem specifičnem primeru so možne še tehnične ovire (izključitev iz SWIFT-a, katerega pomen sem zbrisal iz spomina) itd.

 

Sem pa lolnu pri trditvi, da država z lastno valute ne more bankrotirati. Saj veš, da je Rusija bankrotirala 1998? Države se na veliko zadolžujejo v tujih valutah in če imaš zanič ekonomijo, ne moreš do tuje valute, ergo bankrot.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 2 minutama:

Ne bom sicer komentiral trenutne ruske situacije, ker se mi ne da brskati za podatki. Je treba vedeti, v kateri valuti so se zadolžili, kakšen ima dostop do te valute, v tem specifičnem primeru so možne še tehnične ovire (izključitev iz SWIFT-a, katerega pomen sem zbrisal iz spomina) itd.

 

Sem pa lolnu pri trditvi, da država z lastno valute ne more bankrotirati. Saj veš, da je Rusija bankrotirala 1998? Države se na veliko zadolžujejo v tujih valutah in če imaš zanič ekonomijo, ne moreš do tuje valute, ergo bankrot.

Če naredi to kar je Rusija naredila potem ne more bankrotirati. Bankrotira lahko samo če kljub vsemu ceni odvisnost od tuje valute - tj. če še posluje v tujem svetu. Glede na sankcije tega itak ne more in takoj ko rubelj umakne iz trga postane samozadostna. Sicer ta samoadostnost je potato level ampak vseeno je. Pač naprinta več rubljev. In before lol recesija. Če država deluje izključno zaprta v svojem sistemu potem ima rubelj absolutno vrednost. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 5 minutami:

 

Ne razumeš. Nobene grožnje atomskega orožja ni v tej vojni. O uporabi atomskega orožja govorijo samo butatsti politiki, ki nimajo pojma o ničemer z namenom strašiti ljudi, ki so že tako prestrašeni. Putin je oblikoval kult osebnosti, ki se predstavlja kot nekdo, ki je dovolj nor, da bo naredil nekaj takega. V its always sunny in philadelphia bi charlie reku !wildcard, bitches! 

 

Putin / Rusija ne želi eskalacije te vojne. Poglej njihovo današnjo retoriko - niti zamenjave ukrajinskega vodstva ne želijo več. Kakšna mini atomska na Kijev, a si ti čuknjen mal? S tem sproži srd celotne zahodne vojaške mašinerije z direktnim pohodom na Moskvo. Nekateri analitiki in poznavalci celo pravijo, da ruski sistem za atomske bombe v smislu rdečega gumba, ki sproži doomsday verjetno sploh ne deluje več. Poleg tega gre pa za chain of command.. nima Putin okrog vratu ključka, ki ga vtakne v ključavnico in pritisne rdeč knof s katerem zravna svet.

Lol, direktni pohod na Moskvo. Here is 500 nukes heading your way.

 

Pomisli. Zakaj bi USA riskirala 500 nuke če je Putin samo izbrisal Kijev iz obličje sveta? 

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče Pravkar:

Lol, direktni pohod na Moskvo. Here is 500 nukes heading your way.

 

Pomisli. Zakaj bi USA riskirala 500 nuke če je Putin samo izbrisal Kijev iz obličje sveta? 

 

Dej ti rajš na splošno mal pomisli preden karkoli pišeš. Ali pa vsaj poglej 4 youtube videe namesto samo dveh s katerima potem ponavad postaneš ekspert za vsako stvar. 

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 31 minutami:

 

Dej ti rajš na splošno mal pomisli preden karkoli pišeš. Ali pa vsaj poglej 4 youtube videe namesto samo dveh s katerima potem ponavad postaneš ekspert za vsako stvar. 

Odgovarjaj na vprašanje. Zakaj bi ZDA ogrozila svoj obstoj samo zato ker se je Putin odločil da eskalira situacijo? Nikakor ne pravim da bo prišlo do tega v Ukrajini bo pa 100% enkrat v prihodnosti nekje v svetu 

 

EDIT: tu sem dal možnost bombardiranja kijeva samo kot teoretično situacijo s katero sem želel pokazat, da je MAD v bistvu samo papirnati dogovor. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 12 urami:

 

Zahod to dela ker lahko. Zakaj? Ker je top dog.

Rusija to pač ni. In če je njihova invazija tako legitimna, zakaj so bli tih o njej? Mar bi na ves glas povedal, da bodo usekal po Ukrajini, ker ta izvaja genocid nad ruskim preivalstvom znotraj Ukrajine in ne morejo več to mirno gledat. A ne znajo kopirat zahoda?

 

Kitajska pa si tudi veliko privošči in to skoraj brez posledic. Tako da ne vem kaj jokaš.

 

Ne razumem pa vas, ki živite na zahodu, a ste ful anti-zahod in ful pro-rusko in pro-kitajsko usmerjeni. Če mislite, da je življenje pod Rusi in Kitajci bolj luštno, ne vem kaj sploh delate tukaj? Spizdite v Moskvo al pa Peking.

 

No vidiš to je dejansko intelektualno poštena pozicija, ki jo lahko spoštujem in se ujema z realnostjo.

 

We can, stfu/gtfo. 

 

Ne pa tista jokcanja kuko je kaj tazga mugoče u našmu "rules based world order". Neoconi vsaj ne lažejo sebi in drugim.

 

Da pa se zahoda ne zna in zmore kopirat je pa tudi svojevrsten fenomen. Ki je imo pogojen s conditioningom javnosti na zahodu in drugje. Ko ZDA po pomoti sklatijo civilno letalo/bombajo bolnišnico se opravičijo, nardijo interni nadzor, v katerem ugotovijo, da ni moč nobenemu ničesar konkretnega očitat/častno upokojijo koga in to je to. Javnost to odpusti ker dobro ajde trudimo se, šit happens, most humane fightin force pa to. Refleks zunaj zahoda je pa z našega vidika humorno flat out zanikanje. Ampak a ni slednje po neki strani bol zdravo razumsko? Če si kot šmrkavec nekaj ušpičil si v strahu pred batinami zanikal. Rusi/sovjeti/kinezi/iranci enostavno nikoli niso poštekali da z minimumom teatra posledic dejansko ni ker folk hoče verjet da živi v nekem svetu s pravili in je happy da jim modeli z velikimi gorjačami dajejo lip service ki nam vzdržuje utvaro. In se svaljkajo na nizozemskih sodiščih namesto da bi en uporniki crew dvigno roko our bad in bil simbolično klofnjen kot pri birmi pa bi bila reč že zdavno samo še en wikipedia članek te vrste.

 

 

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...