Skoči na vsebino

AMD Ryzen 5000 & Radeon RX 6000 series


DrAndy

Priporočeni prispevki

atomic reče pred 14 urami:

Da se razumemo. Ryzen so zelo dobri procesorji in kdor ima računalnik poleg igric še za kako delo je Ryzen edina smiselna izbira in to ne od danes naprej, ampak že od prejšnje serije.

Samo hecno mi je to, kako je bil folk naiven, kako bo konkurenca dobra, kako bomo dobil pocen procesorje zato, Intel killer itd... A v bistvu sta z Intlom samo zamenjala vloge z Intlom.

 

 

Poglej ti to lepo taktiko, kako je AMD 2x dal prstek v ritko. Pred leti, ko je prišel Ryzen ven, so dali 6 in 8 jedrne proce skupaj ven X in non X varijante, ZEN+ isto, 6 in 8 jedrne proce X in non X varijante. Valda se ni splačalo, kupit X varijanto 100mhz in doplačati toliko več. Zato so pri ZEN 2, da li ven 3600 in 3600x, pri 8 corov pa non X ni bilo. Danes pa niso, dali nikjer non X verzije, ampak bodo čakali, če bodo sploh dali, vse odvisno od prodaje. Hype je huge. To pa še ni vse. Drug prst v ritko je pa 50$ višja cena.

Tako sta dve leti nazaj  stala 6 in 8 core Ryzen 199$ in 299$, danes pa 299$ in 449$. Kar je precejšnja razlika.

Meanwhile je pa Intel znižal cene, kar res skoraj nikoli ni počel, ker mu ni bilo treba, tudi če je nova serija prišla, je cena ostala ista, tudi za 3 leta star procesor.

Tako imamo danes, za 150€ i5 in za 280 € i7 non K, trenutno best buy procesorja za gaming.

 

ne pozabi še, da (poleg 50€ višje cene) zraven novih Ryzenov ne dobiš več niti hladilnika - razen če sem jaz kaj narobe prebral ?

Povezava do prispevka

Če bi se potrudili, bi dali ven tudi 5600 non x verzijo, tako pa se 5600x že spogleduje z i7 8-core variantami.

  

Stipe2 reče pred 1 minuto:

ne pozabi še, da (poleg 50€ višje cene) zraven novih Ryzenov ne dobiš več niti hladilnika - razen če sem jaz kaj narobe prebral ?

pri 5600x še dobiš

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 27 minutami:

Jaz moram priznat da po dolgem času spet resno razmišljam o intel - nvidia pcju :)

 

glih zato, ker neke bistvene razlike za gaming ni, pa zdaj bodo očitno vsi kupovali amd. 

Ti prav ne vem če si mentalno bolan. Kupit hočeš samo underdoga.

Ampak to bi bilo samo smiselno, če bi kupil vsaj kak procent vseh procesorjev/graf, ki jih prodajo. Drugače si nerelevanten.

Daj raje kupi kaj je za tebe boljše. Bo vsaj kdo (ti) kaj od tega imel.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 14 minutami:

ki ti koristi samo če imaš radeone 6k

 

sej to sem mislil - če bo ta kombinacija prinesla še tistih nekih dodatnih 10% razlike v igrah, bo potem za razmislit o smiselnosti nvidia-intel naveze...ker potem bi dejansko z 6800XT in ZEN3 CPUjem imel 3090 performance za 50€ manj od 3080 - to pa je že nekaj

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 urami:

 

ne pozabi še, da (poleg 50€ višje cene) zraven novih Ryzenov ne dobiš več niti hladilnika - razen če sem jaz kaj narobe prebral ?

 

tist hladilnik ni vreden pol kurca, jaz bi jim dal kazen za onesnazevanje okolja, edino pravilno, da ga ni vec

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 4 urami:

Daj raje kupi kaj je za tebe boljše. Bo vsaj kdo (ti) kaj od tega imel.

Ja sej glih zato, ker je v trenutni situaciji pretty much vseeno. Noben tabor ni toliko boljši/slabši od drugega, da bi se lahko konkretno opeku oz. profitiral, pa tudi toliko dražji/cenejši verjetno ne.

Zdaj bomo dejansko očitno prišli do točke, ko lahko kupiš glede na to katera barva se ti bolj dopade in to je super :D

Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 17 minutami:

Zdaj bomo dejansko očitno prišli do točke, ko lahko kupiš glede na to katera barva se ti bolj dopade in to je super :D

ne, konkurenca je super, ne duopoli, ta je super samo za delničarje obeh podjetij

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 9 minutami:

Hmm jah po testih GamersNexusa je dejansko 5600x dober nakup. Ceprav mi je cudno, ce gledas teste razlicnih testerjev so rezulati zelo razlicni.

da ne omenimo, kakšen clusterfuck šele bo, ko pridejo novi radeoni z smart boostom/rage mode

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
DrAndy reče pred 10 urami:

Kje si pa kupil? Tudi js razmišljam o 5600X. Imam pa Ryzena 1700 in mi je zato mal bed, da bi šel iz 8 jeder na 6.

 

Tako da bi bilo verjetno bolj smiselno počakat na 5700X, ker mi je 5800X predrag.

 

Jaz sem vzel na Mlacom.si za 335€, prevzamem v ponedeljek. Katero grafično imaš trenutno?

Povezava do prispevka
DrAndy reče pred 10 urami:

Kje si pa kupil? Tudi js razmišljam o 5600X. Imam pa Ryzena 1700 in mi je zato mal bed, da bi šel iz 8 jeder na 6.

 

Tako da bi bilo verjetno bolj smiselno počakat na 5700X, ker mi je 5800X predrag.

 

kero maš pa plato? ker support za 4x0 plate pride šele januarja. do takrat se mogoče že kej zve okrog 5700x. ker 5800x je nek čudn proc za svoj keš.

Povezava do prispevka
amnesia reče Dne, 6. 11. 2020 at 18:39:

 

tist hladilnik ni vreden pol kurca, jaz bi jim dal kazen za onesnazevanje okolja, edino pravilno, da ga ni vec

 

odvisno kateri; tisti wraith prism je baje dober in sam zase stane baje 30-40€...ampak kakorkoli, so 50€ dražji zdaj in niti coolerja ni več - hitro so se požidili. :)

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

hitro so se požidili. :)

Rabili so ene 4 generacije :) niso tolk hiter

 

ampak kako je folk pizdil, kako intel fura 7 generacij iste core. Meanwhile intel zadnji 3 genrecije dodaja ali HT ali jedra, 8700K dobi 2 jedra in HT, 9700K dobi še dva jedra, ampak nima HT, 10600k pa dobi še HT, AMD skoz isto, le da ceno dviguje :)

Ni IPC dvigjujejo precej več, kot intel to je res...

 

Samo so zavohali kri in dvigujejo vene vsem. Prej je AMD spustil ceno v enem letu za 100€ 8 jedrnikom, v roku enega leta pa pol pa kar na 50%, tako da je en 2700 140€. Pri 3700x so tudi spustili sicer malce manj ene 70€ v enem letu, ampak so videli, kolk so navil ceno 5xxxx so ga takoj podražili za 30€ cigani eni, tako je danes 3700x po letu in pol dsmo 60€ cenejši.

 

Lepo se vidi, kako trg določa ceno in nič drugega.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 urami:

Najslabše je, da tile novi Ryzeni nimajo nekega učinka na stanje na trgu, sploh tistega pod 300$, 3600 je danes celo nekaj dražji kot je bil pred meseci.

 

boš videl učinek na trgu - zdaj so oni dvignili cene, ko pride Intel in če bo boljši, bo še dražji od njih - in tako naprej...kupi ti pa računalnik že enkrat, ker mogoče ceneje ne bo nikoli več. :D

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...