Skoči na vsebino

[spooky october] Horror vibes igre


Gost Chenier_

Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 22 minutami:

No ja, pozabil sem napisati, da sem za občutek strahu itak sam kriv. Ker sem prej celi večer razlagal neke srhljive zgodbice. Recimo, da je dedek pred leti v hiši našel truplo. En vaški čudak je namreč vlomil in si v kopalnici prerezal žile (resnična zgodba) in da zdaj njegov duh straši naokoli (izmišljena zgodba). :) 

Iike tears in rain.clip

Povezava do prispevka

Najlazji horror so far, zame je bl neka neprijetna skrivnostna avanturca polna mini puzzlov ki niti niso puzzli, ma v vzadju kr zanimivo zgodbico in dosti nejasnosti

 

Also konec je kar kul

 

Also aldo zanc sm vidu en nov plant based zombaci shamani 3p zenska spil, sam je deloval kr slabo tbh.

 

Edit The chant

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Hernier reče Pravkar:

Sem videl prispevek, zgleda res luštna stvar in simpatični lastniki, samo vseeno malo lame kostumi no. Verjetno posledica majhnega budgeta, morda naslednje leto upgrejdajo :D. A rešuješ kakšne naloge? 


Kostumi na svetlem mogoče res malo lowbudget, vendar v temi to ne pride do izraza.

Potek je sledeč: Fajn je da je več ljudi, vsaj 4, raje 6 (pri 6 dobiš še določene "gadgete" da lažje opraviš naloge.)
Ker sta se pri nas ostala dva člana usrala, sva šla s punco sama, vendar v dvojici ne moreš speljati nalog, ker je prezahtevno, je bila pa ravno tako odlična izkušnja.

Kot par sva dobila eno luč, ki sicer razprši svetlobo, nima pa dometa, pa vsak en balon okrog pasu, ki predstavlja življenje. Prvi task je, da prideš čez trail, brez da ti pošasti počijo balon (nama so jih zelo hitro) :D
Drugi task je pa, da na 4 lokacijah poiščeš številke, ki ti na koncu tvorijo kombinacijo za odprtje kovčka, v katerem je nekakšna nagrada. Midva sva našla eno številko :D

Težko je če si v dveh, ker med tem ko iščeš številke, te pošasti preganjajo in bi rabil več ljudi da se pošasti zamoti, drugi pa iščejo...

Sicer pa super izkušnja, utripa sem mel 140, je kr neki enga lavfanja v hrib, pri slabi svetlobi, posledično par modric :D
 

Povezava do prispevka

Mi smo bili na temu, bilo nas je 6, ampak je bilo zelo ... Tko tko. 

 

Valda support folku, ki se spravlja delat takšne projekte, je pa ogromno prostora za izboljšave. 

 

Recimo če te ubijejo, kar te tudi kar hitro lahko (2 balona sta počila ob stiku z vejo, to je bilo lame), potem tudi hitro nekako izgubiš motivacijo za igro, ker ni več tega elementa preživetja. Igro kljub temu, da te ubijejo, lahko odigraš do konca. Tu bi lahko recimo uporabili kakšne laser tag elemente, da imaš še kot neko "pištolo" z omejenim številom nabojev, pač nekaj, da je bolj oprijemljivo od tega, kar sicer dobiš v igri. Ne vem, manjkalo je malo tega engaging elementa.

 

Komot bi dodali še kakšen stroboskop oziroma fog machine za malo ekstra vzdušja, tega se je manjkalo. Plus vsi ti jump scarei so se nekako začeli ponavljati. Ja, saj te prestraši, ampak ko vedno na isto foro nekdo skoči nate, ne vem, tu bi lahko veliko več dali tudi na kakšne "dotike" in nelagodno vzdušje. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
  • 10 mesecev kasneje...

Oktobrska horrorland tema, 2023 edition, nadaljujemo kar od lani

 

A je kak forumaš že igral Amnesia: The Bunker? Meni deluje carsko

 

Drugače sem pa pogledal malo na Youtubu Layers of Fear (Unreal 5) remake, ker mi je bil prvenec res dober horror walking simulator, remake kot ena redkih U5 igric pa zgleda prečudovito. Omg, to je pa nova stopnja nerazumevanja izvirnikov, kar se tiče rimejkanja haha. V glavnem, v rimejk so dali noter nove mehanike, verjetno da igra ne bi bila več toliko walking simulator-ish, ampak bi bilo več dogajanja. V klasični maniri post-Amnesia-indij-horrorja so dodali pošast, ki te zasleduje in je ne moreš do konca pokončati. Edini problem je, da je ta "pošast" žena protagonista, ki je imela v izvirniku čisto drugačno vlogo. V glavnem: Layers of Fear 1 je zgodba o paru, ki se po rojstvu otroka oddalji, žena pa je že žrtev v požaru, ki jo je iznakazil in zaradi česar pade v depresijo, med igranjem pa se počasi razkriva njena/njuna tragična zgodba, ki ima pač body horror twist. Torej od intimne horror zgodbe o paru, ki doživi tragedijo, v zgodbo o šetnji po hiši, kjer te hoče zaklati žena, žrtev hudega požara. Wery nice :D. Škoda, da so igro podebilili, ker grafično res zgleda noro. 

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 11 minutami:

Drugače sem pa pogledal malo na Youtubu Layers of Fear (Unreal 5) remake, ker mi je bil prvenec res dober horror walking simulator, remake kot ena redkih U5 igric pa zgleda prečudovito. Omg, to je pa nova stopnja nerazumevanja izvirnikov, kar se tiče rimejkanja haha. V glavnem, v rimejk so dali noter nove mehanike, verjetno da igra ne bi bila več toliko walking simulator-ish, ampak bi bilo več dogajanja. V klasični maniri post-Amnesia-indij-horrorja so dodali pošast, ki te zasleduje in je ne moreš do konca pokončati. Edini problem je, da je ta "pošast" žena protagonista, ki je imela v izvirniku čisto drugačno vlogo. V glavnem: Layers of Fear 1 je zgodba o paru, ki se po rojstvu otroka oddalji, žena pa je že žrtev v požaru, ki jo je iznakazil in zaradi česar pade v depresijo, med igranjem pa se počasi razkriva njena/njuna tragična zgodba, ki ima pač body horror twist. Torej od intimne horror zgodbe o paru, ki doživi tragedijo, v zgodbo o šetnji po hiši, kjer te hoče zaklati žena, žrtev hudega požara. Wery nice :D. Škoda, da so igro podebilili, ker grafično res zgleda noro. 

Aja, to je drugače isti team kot rimejka Silent Hill 2. Po tem, kako so z rimejkom uničili lastno 5 let staro igrico, lahko glede rimejka 20 let starega SH2 popolnoma drugega studia rečem zgolj: bring it on. Gonna be fun 

Povezava do prispevka

Od kao horrorland iger sem letos igral zgolj (po naključno napisanem vrstnem redu) :

Gabriel Knight 2: The Beast Within,
The Darkside Detective ;) ,
Stasis: Bone Totem (nisem še končal),
The Quarry,
The Dark Pictures AnthologyThe Devil in Me,
The Cat Lady,
Layers of Fear,
Shadows over Loathing ;) ,
Dredge (če sploh šteje pod horror),
Fatal Frame Project Zero Mask of the Lunar Eclipse (nisem še končal),
Darkwood (me ni preveč navdušila, zato sem dal na pavzo),
Scorn (obupal nekje na polovici),
Metaphobia,
The Excavation of Hob's Barrow (to sicer že v drugo),
Observer (super zadeva)
Dysmantle (ta ni ravno horror, je bolj zombie survival)
Nightmare Frames (soldina pixlasta avanturca)

+ verjetno še kakšna, ki pa se je trenutno ne spomnim


 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Od kao horrorland iger sem letos igral zgolj (po naključno napisanem vrstnem redu) :

Gabriel Knight 2: The Beast Within,
The Darkside Detective,
Stasis: Bone Totem (nisem še končal),
The Quarry,
The Dark Pictures AnthologyThe Devil in Me,
The Cat Lady,
Layers of Fear,
Dredge (če sploh šteje pod horror),
Fatal Frame Project Zero Mask of the Lunar Eclipse (nisem še končal),
Darkwood (me ni preveč navdušila, zato sem dal na pavzo),
Scorn (obupal nekje na polovici),
Metaphobia,
The Excavation of Hob's Barrow (to sicer že v drugo),
Observer (super zadeva)
Dysmantle (ta ni ravno horror, je bolj zombie survival)

(verjetno še kakšna, ki pa se je trenutno ne spomnim)

"Iz tega žanra sem igral zgolj" in pol legenda našteje 15 igric :D 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 39 minutami:

A je kak forumaš že igral Amnesia: The Bunker? Meni deluje carsko

 

Mam v načrtih, ampak mi je po svoje malo odbijajoče to, da je bunker v špilu, kakor sem razumel opise, proceduralno generiran in je vsakič izkušnja malo drugačna - druga razporeditev predmetov, drug layout prostorov v bunkerju itd.

 

Se pravi je treba igrico preigrat večkrat, da vidiš vse, kar je za izkusit, je pa en playthrough po drugi strani zelo kratek (baje 4-5 ur) in se v drugo spet ne razlikuje toliko, da bi šlo za čisto unikatno izkušnjo.

 

Malo mi je čuden koncept v tem žanru, bi rajši klasično horror igro polne dolžine, pa četudi brez spodbude za ponovno igranje

Povezava do prispevka

Jaz sem ravno v Prologu od Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse :)  Po uvodu sodeč bo spet pokala driska po gatah, tko kot je skoraj 20 let nazaj v FF 2 :D 

 

edin kdor pa tem tipom dela kontrolno shemo ga je pa tud za jajca obesit na ta prvo vejo (kjer že visi vodja oddelka za quality assurance). Deer God, kaj je pa to zaen monstrum :D 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 9 urami:

Od kao horrorland iger sem letos igral zgolj (po naključno napisanem vrstnem redu) :

Gabriel Knight 2: The Beast Within,
The Darkside Detective ;) ,
Stasis: Bone Totem (nisem še končal),
The Quarry,
The Dark Pictures AnthologyThe Devil in Me,
The Cat Lady,
Layers of Fear,
Shadows over Loathing ;) ,
Dredge (če sploh šteje pod horror),
Fatal Frame Project Zero Mask of the Lunar Eclipse (nisem še končal),
Darkwood (me ni preveč navdušila, zato sem dal na pavzo),
Scorn (obupal nekje na polovici),
Metaphobia,
The Excavation of Hob's Barrow (to sicer že v drugo),
Observer (super zadeva)
Dysmantle (ta ni ravno horror, je bolj zombie survival)
Nightmare Frames (soldina pixlasta avanturca)

+ verjetno še kakšna, ki pa se je trenutno ne spomnim


 

Devil in me je praktično najslabši del Dark pictures.

Cel plot je čudno debilen.

Najbolj Halloween vibe ima Little hope.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 19 urami:

Od kao horrorland iger sem letos igral zgolj (po naključno napisanem vrstnem redu) :

Gabriel Knight 2: The Beast Within,
The Darkside Detective ;) ,
Stasis: Bone Totem (nisem še končal),
The Quarry,
The Dark Pictures AnthologyThe Devil in Me,
The Cat Lady,
Layers of Fear,
Shadows over Loathing ;) ,
Dredge (če sploh šteje pod horror),
Fatal Frame Project Zero Mask of the Lunar Eclipse (nisem še končal),
Darkwood (me ni preveč navdušila, zato sem dal na pavzo),
Scorn (obupal nekje na polovici),
Metaphobia,
The Excavation of Hob's Barrow (to sicer že v drugo),
Observer (super zadeva)
Dysmantle (ta ni ravno horror, je bolj zombie survival)
Nightmare Frames (soldina pixlasta avanturca)

+ verjetno še kakšna, ki pa se je trenutno ne spomnim


 

 

Ti ki si freak na stare pustolovščine itd a Realms of the Haunting ti pa ni bil kul al pa prva Phantasmagoria? 

Povezava do prispevka

Ne vem, meni igrice niso nekaj hororisticne, niti priblizno kot filmi. Sem naceloma dost ravnodusen.

 

Zato bom pa predlagal dva nova filmčiča:

 

No one will save you - zelo kul mali filmček, alien invasion z lepo izpeljanim zapletom in koncem. ni ravno horor, ker so alieni, in men alieni niso strašljivi. Ampak priporocam, enim bo scary.

 

Talk to me - proper dobra grozljivka

 

 

Povezava do prispevka

Meni pa so igre precej bolj hororistične od filmov, ker: 1.) dejansko si akter in notri v samem dogajanju, 2.) imaš več ali manj tudi nek vpliv na dogajanje.
Npr. Alien Isolation mi je res neugodno igrat (zgolj en primer). 

Imam  seveda rad tudi horror filme, predvsem kakšne bolj psihološki horror. Slasherji me pa ne ganejo preveč.   

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 5 urami:

Ne vem, meni igrice niso nekaj hororisticne, niti priblizno kot filmi. Sem naceloma dost ravnodusen.

 

Zato bom pa predlagal dva nova filmčiča:

 

No one will save you - zelo kul mali filmček, alien invasion z lepo izpeljanim zapletom in koncem. ni ravno horor, ker so alieni, in men alieni niso strašljivi. Ampak priporocam, enim bo scary.

 

Talk to me - proper dobra grozljivka

Thanks, ti kar kucaj predloge novih grozljivk / horrorističnih serij

 

Od novejših filmov (kaj je to, nekje zadnjih deset let ali kaj) imam do 2020 povečini pogledano, kar sem želel, ali pa vsaj vnešeno na to-watch listo, 2021/22/23 pa si še nisem delal seznama, pogledal pa mogoče enega ali dva filma 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 6 urami:

No one will save you - zelo kul mali filmček, alien invasion z lepo izpeljanim zapletom in koncem. ni ravno horor, ker so alieni, in men alieni niso strašljivi. Ampak priporocam, enim bo scary.

 

Ta film nima voice actinga? Sem nekaj preskakal, da bi videl ali podnapisi štimajo in nisem naletel na eno izrečeno besedo :D

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Če hočeš res dober horror filme so klasike: 
Rosemary's Baby (ta film mi je res  top over the top in zame nekaj naboljšega kar so sproducirali v t.i. horror žanru)
The Omen,
The Shining,
 

Ma dobro, te filme bi nekak naj vsi poznali. Jaz se grem bolj tistih skritih.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...