Skoči na vsebino

[spooky october] Horror vibes igre


Gost Chenier_

Priporočeni prispevki

 

 

kid666 reče pred 12 urami:

men je bil Layers do kraja boring

 

Hm, v bistvu je špil res malo drugačen, kot sem si predstavljal pred namestitivijo. Reda nisem veliko igral, sem nekje v drugem poglavju, a lahko rečem, da gre za vneto in pristno simulacijo odpiranja vrat, vratic, loput, omar, omaric, nočnih omaric, predalov, predalčkov, regalov, predalnikov, kredenc, komod, skrinj, zabojev, škatelj, vitrin, nizkih omaric, visečih omaric, visokih komod, dnevnih regalov, zakritih vrat, vrat od dvigala, barskih mizic, toaletnih omaric, garderobnih klopi, garderobnih omar, pisalnih miz, kuhinjskih omaric, omar za posodo, kopalniških omaric, spodnjih omaric, zgornjih omaric, otroških omaric, kotnih omar ... Ne obstaja kos pohištva, ki se ga ne da odpreti. 

 

Sanjski špil za vse, ki radi hangajo v Ikei. 

 

Pa še za raznolikost je poskrbljeno, saj je včasih kos pohištva, ki se odpira in zapira, zaklenjen. In je poprej kakopak treba najti ključ, kar dvigne napetost.

 

Špil bo navdušil vse OCD-jevce, ki bodo potrebovali kar nekaj časa, da se bodo sprehodili čez sobo, saj nekatere omare vsebujejo veliko predalov in vratic, ki jih je moč odpreti. Recimo, jaz sem včeraj že po par desetih minutah igranja dobil achievement Inspired OCD, ki se glasi Search 100 drawers in cabinets.

 

Sicer igra vsebuje tudi nekaj spooky momentov, samo na njih večinoma nisem trznil, ker sem bil dokaj utrujen od odpiranja in zapiranja vrat, vratic, loput, omar, omaric, nočnih omaric, predalov, predalčkov, regalov, predalnikov, kredenc, komod, skrinj, zabojev, škatelj, vitrin, nizkih omaric, visečih omaric, visokih komod, dnevnih regalov, zakritih vrat, vrat od dvigala, barskih mizic, toaletnih omaric, garderobnih klopi, garderobnih omar, pisalnih miz, kuhinjskih omaric, omar za posodo, kopalniških omaric, spodnjih omaric, zgornjih omaric, otroških omaric, kotnih omar in tako dalje.

 

Bomo pa videli, kako se bo še razvilo. Jaz predvsem upam, da bom naletel tudi na kako sobo, ki še ni bila opremljena s pohištvom.

 

:lol:
 

dzaver reče pred 6 urami:

Končal Scorn. Men je bil dbest. Poseben horror, walking simulator. Mega vzdušje. Sem pa ugotovil, da mi totalno sedejo špili, ki jih lahko končaš v 3-5 urah. 

 

Welcome to the club, tudi meni zadnje čase dogajajo kratki špili – no vsaj ti bolj pripovedniški, še posebej, če ti ponudijo zadovoljiv pripovedni lok. Če uspe filmom, zakaj ne bi še igram. Sicer je pa Scorn kar drag, če ponudi le toliko ur igranja.   

Povezava do prispevka

@Hernier

 

Ne vem če si bral ko sem že pisal o tem, ampak sem ugotovil eno zanimivo stvar, ko sem pogledal dve starejši grozljivki. House on haunted hill (1959) in Frankenstein (1931). Pozabili smo že, da so lahko grozljivke več kot samo ena random zgodba s spooky momenti. Kle bom zdej malo spoilal: House on the haunted hill je zgodba o ogromnemu dvorcu v katerem straši. Po govoricah naj bi (dvorec) ubil neko žensko in neki znanstvenik se odloči raziskat  te govorice in zbere neko grupico testnih ljudi, med njimi tudi eno žensko, ki je daljna potomka ženske, katero je dvorec ubil (mislim da je pobil celo družino). No ta mlada in lušna punca cel lajf skrbi za bolno mater in spi pri njej doma na kavču. Ko izve za povabilo se nanj takoj odzove in že ko se pelje proti temu dvorcu dobi neko zlo slutnjo, da ima ta dvorec zle, celo smrtne namene in čuti, da prav njo osebno gleda in vabi k sebi. Tekom prebivanja teh ljudi v dvorcu film ne prikazuje nobene pošasti, vso strašenje bazira na zvokih, čudnih elementih in drugih nenavadnostih, ki kažejo na prisotnost nadnaravnega in grozno je prisotno v tesnobi, stiski, paranoji, paniki in vrtoglavici teh izbranih ljudi. Skratka kar je pol res carsko, je da ta punca ves čas izkazuje neko čudno ljubezen do tega dvorca in ko gre zadeva s paranormalnimi pojavi predaleč in se nekdo ubije al neki, se ta znanstvenik odloči, da bo preklical eksperiment in tej punci ukaže da gre domov, ampak njena reakcija je, da želi ostati tukaj, tudi če je to ubije, ker prvič v življenju nekam pripada, kljub tujosti in oddaljenosti žlahte, ki je živela tukaj, je to nekaj pristno njenega, nekaj kjer lahko je. Nekaj kar jo iskreno vabi k sebi. Fak kir moment, uno totalno hostile, vlažen, malo gotski in z neprenehno slutnjo smrti prežet dvorec, ampak ona strastno želi ostati tukaj, ker je napram zunanjemu svetu, kjer je izvržena iz vseh sfer, vsaj nekaj, kamor sodi, na kakršenkoli način že. Mislim eksistencializem par excellence. Še posebej ker ti film nazorno prikaže, kakšno shrljivo vzdušje je v dvorcu, kako ogromen in prazen je, kot da bi neprenehno bile neke oči, ki te gledajo. 

 

Podobno Frankenstein je tujec v tujem svetu. Neuslišan in nerazumljen blodi naokoli iščoč prgišče topline, medtem ko ga hočejo ubiti, ker ga imajo za pošast.

 

Od iger je zame the one and only kralj horrorja Silent Hill. V lajfu ne bom pozabu filinga ko prideš v inverted svet (v tisto krvavo verzijo šole), kako je to genialno. Cel tisti svet je res čudovit, kot je reku reset, kot da je igralni del tam samo zato, da imaš kaj za počet medtem ko si v tem carskem svetu. Mehanika s statiko ko so blizu nasprotniki in meglo, da ne vidiš ničesar je res mega uspešen recept. Pa igra vzpostavi pravilo, da je ta statika 100% pravilna, pol proti koncu igre pa to ne velja več, fak, kako te to razfuka.

 

Kul mi je bil tudi tak bolj substancialen in mehek horror v Gone home, pa deloma v Somi, samo tam mi je bilo marsikaj pretirano.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

@Vse_je_najslabse  o, kul, še nekdo, ki kdaj pogleda klasične filme. 

Oba filma sta v redu tudi zato, ker temeljita na literarnih mojstrovinah in vsebino izvrstno preneseta na platno.

Se mi pa zdi, da misliš film The Haunting (slovenski naslov Hiša strahov) iz leta 1963, ki ga je režiral Robert Wise. Namreč, ta film je priredba romana avtorice Shirley Jackson The Haunting of Hill House iz leta 1959 in je eden vrhuncev gotske grozljive proze, ki je populariziral v-hiši-straši tip zgodb. Če ti je bil film všeč, močno pripročam knjigo, pred dvema letoma je pri LUD Šerpi izšel tudi slovenski prevod V hiši med hribi straši. Sicer pa je bil leta 1959 posnet tudi House on Haunted Hill z Vincentom Priceom. Ta neodvisni film je resda navdihnil komercialni uspeh romana Shirley Jackson, ki je izšel pred tem istega leta, a gre pri tem filmu gre za malo drugačno stvar.

Povezava do prispevka
Flegma reče pred 2 minutama:

@Vse_je_najslabse  o, kul, še nekdo, ki kdaj pogleda klasične filme. 

Oba filma sta v redu tudi zato, ker temeljita na literarnih mojstrovinah in vsebino izvrstno preneseta na platno.

Se mi pa zdi, da misliš film The Haunting (slovenski naslov Hiša strahov) iz leta 1963, ki ga je režiral Robert Wise. Namreč, ta film je priredba romana avtorice Shirley Jackson The Haunting of Hill House iz leta 1959 in je eden vrhuncev gotske grozljive proze, ki je populariziral v-hiši-straši tip zgodb. Če ti je bil film všeč, močno pripročam knjigo, pred dvema letoma je pri LUD Šerpi izšel tudi slovenski prevod V hiši med hribi straši. Sicer pa je bil leta 1959 posnet tudi House on Haunted Hill z Vincentom Priceom. Ta neodvisni film je resda navdihnil komercialni uspeh romana Shirley Jackson, ki je izšel pred tem istega leta, a gre pri tem filmu gre za malo drugačno stvar.

Sem velik fan 60h in 70h, vsaj 90% najljubših filmov je iz tega obdobja. Imaš prav ja, tnx za popravek, sem zamešal ta dva naslova zaradi moderne serije. Aja Čučnik je to izdal, zanimivo, ga moram vprašat kako to, meni je sicer reku da mu je fora izdajat knjige, ki jih nihče drug noče :D. Sicer če se le da berem knjige v originalu, tko da če že, bi bral ang verzijo, ampak načeloma to ni moja primarna zvrst branja, tko da žal dvomim da bo kdaj prišla na vrsto. Enostavno predolg backlog bolj nujnih stvari imam, ki se vmes dodajajo. Bi pa z veseljem kdaj prebral, bom imel v mislih, če bi si kdaj želel kako prekinitev od standarnih branj.

 

 

Povezava do prispevka

Jaz sem pogledal skoraj cel ta prvi wave Universalovih horrorjev, znači Frankensteina (in njegovo nevesto tudi), Werewolfa, Creature from the Black Lagoon, Invisible Man in Mummy, nisem pa še Dracule, mogoče letos. Meni so vsi po svoje simpatični, tudi zaradi tega, ker kot sem že povedal, so mi črno-beli filmi skoraj lepši od barvnih, ti pa so res napolnjeni z atmosfero in zanimivimi prizorišči. Žal imajo tudi zelo cheesy momentov (Frankenstein še najmanj), tako da je del ogleda tudi zabava. Najbolj všeč, zraven Frankensteina, mi je drugače bil Invisible Man, pri njem sem prav užival. Pa v bistvu mi je tudi ta cheesyness všeč po svoje, lani ali predlani sem si kupil to knjigo o starih horror romanih 

https://en.wikipedia.org/wiki/Paperbacks_from_Hell

in mi je bil res carski vpogled ne samo v žanr kot tak, ampak tudi ameriško družbo. Prav raziskuješ, kako so vsakih par let v družbi bili drugi preplahi (droge, satanisti, LGBT) in kako je horror nekoč takoj odreagiral na te stvari.

Se pa itak mega strinjam s tabo, Vse_je_najslabse, meni je med najboljšimi horrorji še vedno Rosemary's Baby. Ko ga gledam, res padem totalno v to vzdušje, in sem na koncu tudi 100 % zjeban vsakič. 

Nisem sicer gledal The Haunting, sem že hyped za ogled

Povezava do prispevka

Aja, @Vse_je_najslabse, lahko pa ti predlagam en miks horror knjige, odbite naracije in umetniške vrednosti, ki ima hkrati res hudo filmsko upodobitev: Mati Ivana Angelska 

 

Film boš itak našel, slovenski prevod knjige je pa že dosti star, je v praktično vsaki drugi bukvarni za 1 € ali kaj takega, se splača kupit, če kdaj zalutaš v kako bukvarno

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Mother_Joan_of_the_Angels

Matka Joanna od Aniołów (1961) - Filmweb

 

Obožujem to zgodbo, pomoje mi je fav. zgodba o obsedenosti od hudiča, mislim da je tudi v romanu The Exorcist referirana, kao kot resničen dogodek "ja desetletja nazaj na poljskem so mel primer" hehe

 

A poznaš še kak podoben horror film? Torej evropska kinematografija, črno-bela, šestdeseta? Pomoje se skriva še par mojstrovin, ki jih ne poznamo. Enkrat sem gledal en film, pa sem dejansko pozabil naslov, kar mi je res za zjokat škoda, ker mi je bil carski (pogledal sem ga ene 80 %). Neki so šetal po nekem evropskem mestu, pomoje črno-bela slika ali pa early color in se pogovarjal o veri in obsedenosti od hudiča, žal ne najdem naslova, sem celo na Karagargo pisal na forum, če kdo ve :( 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Kaj točno pomeni "art-horror"? Resno vprašam.

Ja da je horror posnet v slogu umetniških filmov. Torej da ne gre po najmanjši linija odpora da ti ponudi nek izgovor za zgodbovno ozadje, da te lahko prestraši, ampak vsak element filma igra premišljeno vlogo v tem, da ti predstavi nek svet, ki si ga je režiser zamislil.

Povezava do prispevka

In kaj točno so zate "umetniški filmi"?
Razen tega, da ne gredo po najmanjši liniji odpora itd. in razen tega, da vsak element filma igra premišljeno vlogo.. ? Ker zame to itak velja za vse filme, ki so mi dobri; ne glede na žanr.

Bladerunner in Alien sta torej povsem in docela umetniška filma, ali? (samo kot primer, da si bomo bolj na jasnem)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 17 minutami:

In kaj točno so zate "umetniški filmi"?
Razen tega, da ne gredo po najmanjši liniji odpora itd. in razen tega, da vsak element filma igra premišljeno vlogo.. ? Zame to itak velja za vse filme, ki so mi dobri; ne glede na žanr. 
 

Mislim to bi ti mogu esej napisat, ne vem, a poznaš razliko med pop in alter produkcijo? Pop je prilagojen za množice, je lahkoten, torej se ne vleče, je lahko dostopen, vsi pristopi oblikovanja izdelka so konvencionalni, torej da veš kaj pričakovat, vse ti je znano in domače, ne rabiš vlagat veliko napora za to, da uživaš v izdelku, možgani ti na avtopilotu procesirajo vse informacije, ki so ti ponujene - ti se samo fino namestiš in izdelek ti je porinjen z žlico v usta. Pri artu gre bolj za to, da umetnik ustvarja na novo oblike, da deluje po navdihu in želi izrazit tisto, kar ga nagovarja na nek težje prebavljiv, ampak zato toliko bolj globok in pomenljiv način. Art filmi so tudi velikokrat brez zgodbe, ker ni poanta v dramskem trikotniku, torej da slediš film zaradi zapleta in razpleta, ampak je poanta v odnosih med liki, v njihovem odnosu do sveta, v tem kako režiser uprizarja svet v katerem se znajdejo itd. Poglej si Vampyr od Dreyerja recimo, dosti je počasnih kadrov, igre svetlobe in sence, počasnega razvoja, zgodba ni neki ful prisotna, vse je bolj na slutnji in vzdušju.

Povezava do prispevka

Hja, torej...  Art = umetnost. Posledično je lahko vsaka dobra glasba, slika, film, knjiga.. umetnost. Zakaj torej klasifikacija "art film"? Kot praviš, je poanta v odnosih med liki in njihovem odnosu do sveta in režiserjevega uprizarjanja sveta. 
Scarface, Bladerunner, Alien, Godfather, Shawshank's Redemption.. itd.,  vse to in še več je torej na seznamu umetniških filmov. Sem prav razumel?

Btw, določenih pop komadov, če tudi so nekaj najboljšega, kar človek lahko sliši, nikakor ne moremo označiti za umetnost? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Hja, torej...  Art = umetnost. Posledično je vsaka res dobra glasba, slika, film, knjiga.. umetnost. Zakaj torej klasifikacija "art film"? Poanta je v odnosih med liki in njihovega odnosa na svet in režiserjevega uprizarjanja sveta. 
Scarface, Bladerunner, Alien, Godfather, Shawshank's Redemption.. itd.,  vse to in še več je torej na seznamu umetniških filmov. Sem prav razumel?

Dve sekundi googlanja in bi imel odgovor na dlani.

https://en.wikipedia.org/wiki/Art_film

 

Seveda je vsak film umetniško delo, tle gre samo za mal weird izbor izraza.

V večini primerov gre za indie produkcijo. Tudi high budget filmi so lahko arthouse, sam tle gre bolj za izjeme, ker načeloma studiji nočejo reskirati finančnega poloma, zaradi velike možnosti, da masam zadeva ne bi bila všeč.

Povezava do prispevka

 Da zaključim to artistično-umetniško debato (in gremo dalje na spooky horror vibes igre):

V srednji sem imel sošolca, ki je nonstop govoril o art filmih in art glasbi itd. Nikoli pa ni znal utemeljiti, kaj točno je to. Že če je bil film posnet v črno-beli tehniki ga je recimo takoj postavil na prestol.
Se pa strinjam vsaj glede enega über "art-filma" po njegovem izboru:
 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 30 minutami:

Hja, torej...  Art = umetnost. Posledično je lahko vsaka dobra glasba, slika, film, knjiga.. umetnost. Zakaj torej klasifikacija "art film"? Kot praviš, je poanta v odnosih med liki in njihovem odnosu do sveta in režiserjevega uprizarjanja sveta. 
Scarface, Bladerunner, Alien, Godfather, Shawshank's Redemption.. itd.,  vse to in še več je torej na seznamu umetniških filmov. Sem prav razumel?

Btw, določenih pop komadov, če tudi so nekaj najboljšega, kar človek lahko sliši, nikakor ne moremo označiti za umetnost? 

Ja zdej si sam prevedu besedo iz angleške v slovensko. Razložil sem ti zakaj ta klasifikacija, ker ni film posnet za pasivne gledalce, željne nečesa, kar jim bo za dve uri pomagalo da pozabijo na svoja bedna življenja, ampak jih bo aktivno vpeljalo v svet režiserja, narejen po inspiraciji z nekonvencionalnimi prijemi. Filmi, ki si jih naštel, niso uradno art house, to je vse pop produkcija. Alien recimo, ki bi mi bil še najbližje (ne uradno, ampak po opisu) art horrorju ne more bit art, ker je fun. Art horror (drugače to ni uradna oznaka, to sem si jaz izmislu za lažji prenos opisa filma Hernierju) oz. art house filmi na sploh niso zabavni. To se vlečejo dolgi kadri brez dialoga na primer, zgodba ne gre nikamor ipd.

 

Ne, imaš pop komade (ali pa katerekoli druge), ki so narejeni brez inspiracije, znanja in truda in so totalen ščiš in imaš kvalitetne, kompleksne pop komade. Kle je tudi razlika v tem, da to, kar je bil nekoč pop, danes ni več, je že ful alter, zamenjal se je kriterij skozi čas. Recimo za primer: leta 1981 je na UK lestvici zasedel drugo mesto ta komad:

 

Neki kar je danes res uno mega alter in nima nobene veze s popom. Enkrat je ta komad bil dober povprečnemu človeku iz ulice. Lahko imaš tudi slabe pop komade, ki so uradno mainstream (obratno od oznake "alter" oz. v filmu art house) in niso umetnost, ampak so dobri ljudem s slabim okusom.

 

Beseda umetnost kot jo poznamo danes se je izoblikovala mislim da v 17. stoletju, pred tem je vsak obrntnik veljal za umetnika, šele kasneje so razni mizarji ipd. postali obrtniki, umetniki pa zgolj tisti ki se ukvarjajo z glasbo, plesom, gledališčem itd.

 

ke_kit reče pred 17 minutami:

Seveda je vsak film umetniško delo, tle gre samo za mal weird izbor izraza.

Mislim uradno ja, drugače pa itak na polno nasprotujem tej izjavi. Ampak art house označuje določeno zvrst načina snemanja filma. Tko kot eksperimentalni film v bistvu tudi ima svoje določene značilnosti, ni kle beseda "eksperiment" nič več kot to, kar mislimo z njo v vsakdanjem pomenu, ampak označuje zvrst s svojo zgodovino.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 13 minutami:

 Da zaključim to artistično-umetniško debato (in gremo dalje na spooky horror vibes igre):

V srednji sem imel sošolca, ki je nonstop govoril o art filmih in art glasbi itd. Nikoli pa ni znal utemeljiti, kaj točno je to. Že če je bil film posnet v črno-beli tehniki ga je recimo takoj postavil na prestol.
Se pa strinjam vsaj glede enega über "art-filma" po njegovem izboru:

Vprašanje kolko ti nisi dojel, s prejšnjim odgovorom si pokazal, da nisi dosti odnesel od mojega poskusa klasifikacije. Na sploh klasificirati take fenomene v svetu mišljenja in umetnosti zahteva že skoraj strokovnjaka, torej nekoga ki študira družboslovje ali pa vsaj bere knjige iz tega področja. Na primer fenomena umetnosti se ne da definirati, vedno nekaj izpustiš in vsaka definicija ali opis jo malo na silo stlači v nek koncept in ji dela krivico. Sploh pa nekomu kot si ti, ki verjetno ni gledal precej art filmov tako "na suho" razlagat. To je kot da stojiš izven bazena in nekdo ti pol ure razlaga kakšen je občutek ko plavaš v vodi. Poglej si jih 10 in boš dobil počasi neko sliko. Nebo nad Berlinom pa velja za enega boljših art filmov ever, to je masterpiece.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

Hja, torej...  Art = umetnost. Posledično je lahko vsaka dobra glasba, slika, film, knjiga.. umetnost. Zakaj torej klasifikacija "art film"? Kot praviš, je poanta v odnosih med liki in njihovem odnosu do sveta in režiserjevega uprizarjanja sveta. 
Scarface, Bladerunner, Alien, Godfather, Shawshank's Redemption.. itd.,  vse to in še več je torej na seznamu umetniških filmov. Sem prav razumel?

Btw, določenih pop komadov, če tudi so nekaj najboljšega, kar človek lahko sliši, nikakor ne moremo označiti za umetnost? 

Pač te debate so problematične, ker nekih znanstvenih dejstev o tem, kaj je "umetniški film", ni. Imaš pa pač par klasifikacij, ki jih podajo kritiki oziroma teoretiki filma a la Bordwell, Bazin etc. in določeni režiserji, pol pa je povsem tvoja odločitev oziroma filing, koliko jim boš sledil. Jaz se s tem ukvarjam že celo življenje in se najbrž še celo življenje bom, pa nisem pretirano blizu nekemu funkcionalnemu odgovoru :D. Meni osebno filmi a la Shawshank's Redemption niso umetniški per se. Taki filmi so mi do vrhunca izpeljani primerki popularne kulture. Da so primerki popularne kulture, ne pomeni, da so slabi ali da ob njih ni legitimno uživat, nudijo pa pač na duhovni ravni malo bolj površinsko izkušnjo. Ne morem reči, da mi je recimo Shawshank's Redemption posebej spremenil življenje, mi je bil enostavno zelo lep in dober film, ob katerem sem ali nisem potočil solzice, ampak v vsakem primeru sem se imel ekstra fajn, sem se zabaval in večer je hitro minil, would watch again. Dočim umetniški filmi so mi pa do neke mere spremenili življenje, ker so pač zbodli moj vrednostno-moralni kompas, pogled na svet in neko estetsko občutljivost do mere, da življenje po ogledu itak ni več moralo biti enako. Jaz imam zelo rad film že kot izdelek, tako da zelo rad gledam pop filme, animiranke, trash horrorje, celo stuff s superjunaki pogledam, če mi zasede. Ampak ne morem efekta teh filmov primerjat s tem, kaj ti naredi "art" film (tudi meni je problematično poimenovanje, ker ja itak je film sam po sebi art, ampak zaradi pomanjkanje boljših besed pač rečmo art film pa mir v bajti). Evo, @Vse_je_najslabse piše, da ne moreš tega koncepta "na suho razlagat". Recimo, če se res potrudim opisat, kaj se v meni dogaja, ko naletim na nek kos umetnosti - ali umetniški film ali roman ali karkoli pač, s katerim se res moj najgloblji jaz poveže: počutim se, kot da bi mi nekdo direkt v sredo prsi zaril nož. Zgodilo se mi je že, da se mi je začelo bliskat pred očmi, zgodilo se mi je, da sem zgubil sapo in moral prav zavestno se trudit z dihanjem, da sem se obvladal ... Neopisljivo po svoje. 

 

(In, da odgovorim na obvious stvar, ne konzumiram drog :D

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Vezano na zadnji del tvojega zapisa, @Hernier: Potemtakem so tudi sanje umetnost? Ker meni se večkrat sanja kaj res fenomenalnega; tisto prav v živo, noro in unikatno, nož v prsi filing in vse to. Tudi sapo zgubim, ampak potem se žal prebudim. Dejansko neopisljivo in stokrat boljše kot vsak film, knjiga, igra..  I would call this art. Zelo art. Recimo. :) 

(tudi jaz ne konzumiram drog) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 urami:

Vezano na zadnji del tvojega zapisa, @Hernier: Potemtakem so tudi sanje umetnost? Ker meni se večkrat sanja kaj res fenomenalnega; tisto prav v živo, noro in unikatno, nož v prsi filing in vse to. Tudi sapo zgubim, ampak potem se žal prebudim. Dejansko neopisljivo in stokrat boljše kot vsak film, knjiga, igra..  I would call this art. Zelo art. Recimo. :) 

(tudi jaz ne konzumiram drog) 

Tolse se sliši kot spalna apneja.

 

 

 

Sry, mogu sm. :D

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 11 urami:

Vezano na zadnji del tvojega zapisa, @Hernier: Potemtakem so tudi sanje umetnost? Ker meni se večkrat sanja kaj res fenomenalnega; tisto prav v živo, noro in unikatno, nož v prsi filing in vse to. Tudi sapo zgubim, ampak potem se žal prebudim. Dejansko neopisljivo in stokrat boljše kot vsak film, knjiga, igra..  I would call this art. Zelo art. Recimo. :) 

(tudi jaz ne konzumiram drog) 

Samuel Johnson - modern ver. | What The Fuck Am I Reading? | Know Your Meme

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 11 urami:

Dodajte raje še kake špil, serija, film (horror) predloge...

jz sm fen Hammer filmov, sploh Karnstein trilogije


en kratek opis:

Spoiler


Navedek

The Vampire Lovers (1970), set in 1790 Styria, starred Polish-born Ingrid Pitt as lesbian vampire Countess Mircalla Karnstein (born 1522, died 1546).

 

Navedek

 

Navedek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...