Skoči na vsebino

[spooky october] Horror vibes igre


Gost Chenier_

Priporočeni prispevki

Vučko3 reče pred 3 urami:

Če smo že v spooky coni, jutri pride nova serija od Mike Flanagana, režiserja Haunting of the hill house, midnight mass in ona vmes.

 

https://www.imdb.com/title/tt13444912/

 

gojc reče pred 2 urama:

Nekaj zadev mesecu primerno izide v teh dneh:

 

GUILLERMO DEL TORO’S CABINET OF CURIOSITIES  25.oktober

Tole bom kar oboje pogledal, thanks pune hamre

Povezava do prispevka

Drugače, evo, še za malo bolj alter tipčke. Zelo popularen žanr garažnih horror igric je zadnjih par let (nekje od 2020 naprej) "haunted PS1", v bistvu narativne horror igre s PS1 estetiko. Jaz sem jih nekaj igral in moram reči, da se developerji res na polno zabavajo, odfukane zgodbe s prifuknjenim dialogi in odbitimi idejami. Meni zelo všečno. Pa večina jih je dolgih med uro in tremi urami, tako da res hitro vidiš, če ti paše. So tudi zelo YOLO in politično nekorektne, tako da go for it, če vas PS1 estetika ne moti.

 

Pa primerov

 

Bloodwash

A serial killer is terrorizing the city, and Sara's deadbeat boyfriend hasn't done the laundry. Can Sara survive a late-night trip to the laundromat, or will the Womb Ripper perform an early delivery?

bloodwash_machines.gif?t=1663108704

 

Dread X Collection 2

Explore 12 horror games made in 10 days connected by a meta narrative experience you didn't expect. Step into a world of darkness and discover the secrets you didn't know were right beneath the surface. Find the tapes and unlock the mystery inside the Dread X Collection 2.

ss_a908507eeac5b4972e904aa169234c67656306d4.600x338.jpg?t=1647540428

 

Fears to Fathom

Fears to Fathom is an episodic psychological horror game where each episode unveils a short story narrated by the ones who survived.

ss_8332d56139df5c6b59d0fccb6c96947a7c7c22b7.600x338.jpg?t=1660869240

 

The Closing Shift

The Closing Shift | 閉店事件 is a Japanese horror game about a girl on a closing shift.

ss_4384edd492d02b8e8db6b799d1bb7cf4eee1a255.600x338.jpg?t=1662351577

 

No one lives under the lighthouse

A slow burn retro horror game, in which you arrive at the old lighthouse on a small island near the coast of the United States. After the previous keeper has gone missing, you need to take over his duties and watch after the light.

3.gif?t=1656069571

 

Fatum Betula

Placed in a world without change, you must create fate by watering an ancient plant. Determine a future and live with it.

ss_500e28bb23716c07eb4657aa5f92c00cc22a7bf2.600x338.jpg?t=1593306781

 

Murder House

A local news team breaks into an abandoned house to chase a salacious ghost story... until a MANIAC chases them! ...VHS era 80's slasher. PS1 style survival horror!

ss_1a7a15f38e2698ac425db9f7103ab626afa8ffc6.600x338.jpg?t=1663108891

 

Nun Massacre

Hide from the PSYCHOPATHIC nun at all costs! She hungers for BLOOD and you are the next course! Nothing could prepare you for a NUN MASSACRE! Terrifying ps1 style stealth horror.

SHv2qD.gif

Povezava do prispevka

Kaj ste še kaj carskega horror vibes pogledali/igračkali/prebrali v zadnjem času?

 

Jaz sem ruknil Diasy Johnson: Sestri

https://www.bukla.si/knjigarna/leposlovje/leposlovni-roman/sestri.html

Navedek

Sestri July in September sta rojeni zgolj deset mesecev narazen – od tod tudi njuni imeni. Navezani sta druga na drugo. Bolestno. Zadostujeta si, nikogar drugega ne potrebujeta. July je tista plaha in naivna, podobna materi, September tista neustrašna in nasilna, podobna pokojnemu očetu. Ko se v šoli zapleteta v težave, se njuna mama odloči za začasno selitev v zapuščeno hišo na vzhodni obali. V njunem novem, izoliranem življenju July obotavljajoče ugotavlja, da se njen odnos s September spreminja na načine, ki jih ne more scela razumeti. V hišo se naseli občutek nelagodja, ki se stopnjuje s preizkušanjem meja znotraj in zunaj domačega okolja.

 

V redu zadeva, precej neprijetnih feelsov, spooky atmosfera, spominja na Shirley Jackson. Ni kaj, med Shirley Jackson, Daisy Johnson, Mary Shelly in podobnimi liki postane jasno, da ženske pišejo res dobre romane na razpotju horrorja. Sem fan :D 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 3 urami:

da ženske pišejo res dobre romane na razpotju horrorja

Mah, kaj pa vem. Jaz preberem dosti horrorja in so mi veliko bolj kvalitetni moški. 

 

That being said, moram še prebrati Almo Katsu, Mariano Enriquez ter Ursulo Vernon oziroma T. Kingfisher. 

Povezava do prispevka

@Hernier valda, da na Emki ni označeno, ampak v Konzorciju imajo vsaj 6 izvodov Enriquezove knjige The Dangers Of Smoking In Bed, ki je sicer zbirka kratkih zgodb (tega osebno ne maram), ampak jo vsi na polno hvalijo + ni veliko argentinskih pisateljev, kaj šele pisateljic, ki spadajo pod horror. Na pamet mi pade edino Agustina Bazterrica in njen roman Tender is the Flesh, ampak mi je skorajda bolj distopičen kot pa horror roman. Also, prav tako sem v Konzorciju videl knjigo mehiške pisateljice Silvia Moreno - Garcia, The Daughter of Doctor Moreau. Bolj kot ta roman so hvalili Mexican Gothic oziroma Velvet was the Night, ampak osebno nisem tako velik fan "gothic" romanov, pa sem to malo preskočil. 

Povezava do prispevka

mene tud ful zanima Scorn

 

IMO so kr precejšnje šanse za fail - preprosto se mi zdi, da rabiš u iber izkušeno in talentirano ekipo, da narediš dober sci fi puzzler / shooter / gnus walking simulator ki bo totalno tuj in weird ampak bo hkrati igralno zanimiv in bo imel mehanike, ki se bodo lepo potopile v svet -  ampak pustimo se presenetit. SOMA mi je tak primer, da se čisto tuj svet dovolj smiselno zlije z gameplayem, ampak so zadaj res brutalno dobri developerji pa še čisti walking simulator / horror runner je

Povezava do prispevka

Sem kar hyped za Scorn

 

Prej sem gledal na Redditu, dva reviewa sta leakala, ampak sta že bila odstranjena zaradi embarga. Guardian ji je dal 4/10, nek drug gaming outlet pa 9/10. Baje je body horror res *RES* dobro narejen, pa combat sekvenc je zelo malo, kar je imo plus :D. Žal pa baje uganke niso preveč dobre oziroma preveč uničijo horror tempo

Povezava do prispevka

@Hernier super zapisano! Imel bi zgolj eno opombo glede srednjeveškega mučenja. Marsikatere famozne mučilne naprave (iron maiden, hruška, ipd.) so bile iizmišljene kasneje, najverjetneje zgolj zavoljo prikazovovanja srednjega veka kot še bolj barbarskega in nazadnjaškega. In seveda za fasciniranje folka v raznih muzejih.

 

Drugače sem pa sam dost pussy glede horror iger, sploh ne vem če sem katero "true horror" igro igral. Tako da najbolj presran sem bil ob igranju Doom 3 in Dead Space, tako na prvo žogo iz glave. Imam pa na lagerju še The Evil Within in bi se ga očitno glede na tvojo hvalo lahko lotil 😁

Povezava do prispevka

Pri meni je tole kar komplicirano. Igre kot so Soma, Alien Isolation itd, ne povzročajo neke hude groze pri meni. Bolj se gre za konstantne napetosti, ampak ni nekega strahu. 

 

Po drugi strani, se pa zelo dobro spomnim, ko mi je prvic Alma iz F.E.A.R. skocla na ekranu, vem, da me je skoraj fuknlo s stola. Popoln občutek presranosti.

V to kategorijo spada tudi Dead Space in The Evil Within 2.

 

Kar je pa super, Evil Within enke nisem špilal, mam pa pripravljeno :D

Povezava do prispevka

Jaz sem že večkrat napisal, da imam najraje psihološki horror. Večinoma pa itak igram avanture, kjer se najde precej biserjev.

Drugače pa so moji nepozabni top 3 scare momenti v 3D first person igrah: 
Alien vs. Predator: povsem na začetku, ko iz stropa na hodniku pade neka cev,
F.e.a.r.: ko plaziš po temnem jašku in se spontano obrneš ter zagledaš Almo,
Clive Barker's Undying: slučajno se pogledaš v nekem ogledalu na hodniku in za tabo stoji duh, fak..

Saj je bilo še dosti drugega v drugih igrah, ampak te tri sem si res najbolj v živo zapomnil. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Zorz reče pred 13 minutami:

Marsikatere famozne mučilne naprave (iron maiden, hruška, ipd.) so bile iizmišljene kasneje, najverjetneje zgolj zavoljo prikazovovanja srednjega veka kot še bolj barbarskega in nazadnjaškega. In seveda za fasciniranje folka v raznih muzejih.

Od kje ti ta info? Ker so razne mučilne metode in naprave bile kar predpisane v raznih zakonikih tistih časov. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Dajte fegeti nehat lajkat moj post pa rajši napisat, katere so vam top horror igre v lajfu :D 

Bloodborne.

Nič ga še ni prekosilo.

 

Blizu pridejo RE7 VR (zaradi VRja) in Project Zero 2 (mislim, da je bila dvojka in ne izvirnik, sam nisem zihr - tle gre predvsem za nostalgijo imo).

Na splošno me horror igre ne ganejo tako zelo. RE7 VR sredi noči ftw. :D

Povezava do prispevka

 

DaCapo reče pred 1 uro:

Clive Barker's Undying

tega nism mogu igrat s slušalkami/zvokom k mi je bil preveč kripi

sm raj odložu slušalke, če je bil kak preveč napet moment v špilu

 

drgač so pa zarad srhljivosti v spominu ostal še Silent Hill 2, Soma, Outlast, Fear, Dead Space (taprvi), Amnesie pa nkol nism mogču dokončat, ker nism prenesu (sm pa obrnu machine for pigs, ni preveč grozna)

(pa še en špil je k se ne spomnim naslova, ki je temeljil na random generated jump scarih; edit: Daylight)

fake spooky špili so mi pa Resident Evli, Evil Within, Layers of Fear, Alan Wake - ko to igram me ni nč strah

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...