Skoči na vsebino

[spooky october] Horror vibes igre


Gost Chenier_

Priporočeni prispevki

kid666 reče pred 5 minutami:

sej te stare drakule si menda že kdaj gledu?

drgač pa lahko probaš tut kak The Devil Rides Out

Dobesedno nobene Drackule še nisem gledal :( 

 

Ne Bela Lugosi mađar, ne Christopher Lee verzij, ne unega sodobnega ItS JuDa IšKaRiOt rimejka, nč

 

Nekako me je Drakula povsem obšla, pa sem pogledal precej teh starih horrorjev :D 

Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 18. 10. 2022 at 10:49:

Aja, @Vse_je_najslabse, lahko pa ti predlagam en miks horror knjige, odbite naracije in umetniške vrednosti, ki ima hkrati res hudo filmsko upodobitev: Mati Ivana Angelska 

 

Film boš itak našel, slovenski prevod knjige je pa že dosti star, je v praktično vsaki drugi bukvarni za 1 € ali kaj takega, se splača kupit, če kdaj zalutaš v kako bukvarno

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Mother_Joan_of_the_Angels

Matka Joanna od Aniołów (1961) - Filmweb

 

Obožujem to zgodbo, pomoje mi je fav. zgodba o obsedenosti od hudiča, mislim da je tudi v romanu The Exorcist referirana, kao kot resničen dogodek "ja desetletja nazaj na poljskem so mel primer" hehe

 

 

Sicer nisem gledal ne enega ne drugega, oba imam na "to watch" seznamu, ampak tu bi še omenil film The Devils, ki je tako po zgodbi kot po vizualnem "art" aspektu zelo podoben Mother Joan of the Angels:

 

 

 

Povezava do prispevka

Sicer pa, če smo že pri Draculi (Bram Stoker), gledam jaz film kakih 10 let nazaj pri bivši v stanovanju, ona je nekam šla. Zima, tema, svečke gorijo. 

Jaz se uživel (kljub mojstru Kijanu Rivsu i njegovemu igranju), analiziram film na polno, primerjam s knjigo, Oldman raztura po celi črti.

In naenkrat, vse prižgane svečke ugasnejo, pomemben podatek, vse je bilo zaprto. Lahko rečem, ni mi bilo vseeno :D

 

Dober film!

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

Sicer pa, če smo že pri Draculi (Bram Stoker), gledam jaz film kakih 10 let nazaj pri bivši v stanovanju, ona je nekam šla. Zima, tema, svečke gorijo. 

Jaz se uživel (kljub mojstru Kijanu Rivsu i njegovemu igranju), analiziram film na polno, primerjam s knjigo, Oldman raztura po celi črti.

In naenkrat, vse prižgane svečke ugasnejo, pomemben podatek, vse je bilo zaprto. Lahko rečem, ni mi bilo vseeno :D

 

Dober film!

Fak, ti si priredil romantičen večer, ona je pa nekam šla, basla. :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...