Skoči na vsebino

[spooky october] Horror vibes igre


Gost Chenier_

Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 1 minuto:

 

Ok, bom ti zaupal. Drugače sem že ugasnil :D Ker nisem prepričan, če sem v moodu gledat kaj takega. Mogoče bom vseeno danes, v naslednjih dneh pa ziher.

Film je urca pa pol, ne vem ce si gledal Hush, nekaj podobnega. Mala je super igralka, da ti uspe brez dialoga speljat do konca, ni glih enostavno.

 

Jaz sem šele na koncu skapiral, caki malo, tu noben nic ni povedal :D

Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 1. 10. 2023 at 22:01:

Jaz sem ravno v Prologu od Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse :)  Po uvodu sodeč bo spet pokala driska po gatah, tko kot je skoraj 20 let nazaj v FF 2 :D 

 

edin kdor pa tem tipom dela kontrolno shemo ga je pa tud za jajca obesit na ta prvo vejo (kjer že visi vodja oddelka za quality assurance). Deer God, kaj je pa to zaen monstrum :D 

 

evo nigger brothers, jem verjetno s tole igrico kar zaključil. Mogoče ji dam še eno priliko - ko bo dan in ko me bo ženska zraven držala za roko.

 

Tole so čisto preveč Fatal Frame 1 in 2 vibesi, aka upam igrati samo s frendi, dokler še oni ne spizdijo. Sprane, ubite, monotone barve, ki ti zamorijo cel večer. Turobna, namorjena atmosfera, kjer se počutiš, ko da ti leži truplo na prsih. Monotona glasba ki jo vsake toliko preseka kako odpuljeno godalo, direkt iz japonskih horrorjev. Klasičen najslabši možen kraj dogajanja - ogromna zapuščena psihiatrična bolnišnica. Že takoj na začetku zanimiv zaplet ("vsi najini prijatelji so se ubili zaradi tistega, kar so nam naredili tukaj, samo še midve sva") in prijazen flashback, kako se ljudem z grotesknimi maskami na glavi meša na polno. Pol pa še protagonistka, ki toliko da zna hodit naravnost po štengah, kaj šele da bo reševala skrivnost grozljive norišnice. 

 

Pač to ni to. Meni so Fatal Frami isti tier špilov kot P.T. ali Amnesia Dark Descent. Ni igralna zadeva :D  Mogoče bi pa baba igrala, pa jaz kukam izza hrbta, edino neko povezavo s Civilizationom moram najti.

Povezava do prispevka

Zdej si me spomnu ko sem v srednji igral silent hill 2 sam ponoči v dnevni na kavču leže in kuža mi je ležal na prsih in na pol spal, pol mi pa vmes, ko blodim tam po megli brez healtha, z enim metkom v pištoli in noisom v radiju, roke se mi tresejo kot da imam parkinsovo, ta pes randomly zalaja proti faci kot da me bo ugriznu. To je poletelo v zrak in joypad in pes in leteča driska, zbudil sem sosede za 12 hišnih številk levo in desno, uninštaliral igrico in fuknu cd in playstation v mordor.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

Mene ti strašljivi špili nič ne prizadanejo. Preveč se ponavlja, ne morm se uživet

 

Drugo mi je Resident Evil 8, tistih 20 minut v kleti je dovolj, da ti napumpa kri, neki čist drugega od ostalega špila, občutek nemoči, skrivanje pod posteljo, ni da ni. Če bi pa to bil cel špil, bi se pa navadil in bi bil dolgčas

Povezava do prispevka

Fatal Frame me je znerviral do te mere, da sem šwl mal brat reddite, kateri je najbolj grozljiv horror špil.

 

Poleg klasik tipa Amnesia, Fatal Frame, Alien Isolation, Silent hill itd... se ogromnokrat pojavi tudi tale hit:

 

 

Če bo kdo upal špilat :D Uvod je že mega disturbing.

Povezava do prispevka
Hernire reče Dne, 1. 10. 2023 at 12:50:

A je kak forumaš že igral Amnesia: The Bunker? Meni deluje carsko

 

Meni tudi, jo bom na neki točki ziher sprobal, ker mi je tudi sama tema WW1 + misticizem kul.

 

DaCapo reče Dne, 1. 10. 2023 at 13:29:

Pomoje je končno že čas, da poskusim to tolikokrat omenjeno Amnesio. Priznam, da še nikoli nisem igral.

 

Enko oz. The Dark Descent imam postavljeno na piedestalu najbolj grozljivih izkušenj v odraslem življenju. Na par točkah sem si po eni strani ful želel igrat in prit skozi nek level, ampak me je bila pri 30ih letih groza kliknit na ikono ter Load save :ninja:

 

Ne bom ti ničesar spoilal (igralci bodo vedeli), ampak v oni rdeči megli sem skoraj dobil možganski anevrizem, fak :wacko: Vsekakor priporočam, če si ljubitelj grozljivk ter lovecraftovskih zgodb; pa za popolno izkušnjo obvezno igraj v temi in s slušalkami, nepozabno doživetje :sorcerer:

 

Samo potem sem pa naredil napako in odigral še Machine for pigs <_< (tu nič ne zamujaš). Ajde, zgodba je bila sicer zmerno zanimiva, ampak zame vsaj ful prezmedena; izogibanja, skrivanja ali bežanja pred sovražniki je bilo le za vzorec, reč je bila zame le creepy walking simulator in neprimerljiva s prvim delom. Zaradi pokvarjenega okusa in branja določenih opisov pol tudi nisem nikoli poskusil tretjega dela z uno dečvo v Tuniziji, tako da za to tudi ne vem, kakšna je.

 

4ka pa pride na neki točki obvezno na vrsto.

 

 

Kar se tiče horror vibes iger - pa nisem pogledal, če sem jih kje že omenil v tej temi, par meni osebno dobrih:

 

Sanitarium - sicer že star špil iz leta 98, ampak oh boy, creepy as f*ck

 

STASIS - če ste kdaj gledali fim Pandorum (tudi priporočam), pol veste, kaj približno lahko pričakujete

 

SCP Containment Breach Remastered - Steam verzija SCP CB, ki vsebuje določene izboljšave in popravke; kolikor sem sprobal, mi še vedno ježi lase na tilniku

 

Security Booth - director's cut - verjetno nas je večina že videla kako sci-fi grozljivko, kjer en varnostnik preverja dogajanje po top secret inštalaciji; to je njegova (oz. naša) zgodba ;)

 

DARQ - igramo kot fant Lloyd, ki je ujet v nočni mori in mora it čez njo. Spominja me na Limbo + Nightmare before christmas

 

Carrion - če si želite malo spremenit perspektivo in igrati kot pošast

 

Scorn - gigeristična nočna mora, nuff said

Povezava do prispevka

Torej, momci, kaj pa kaj vaši carski spomini na igranje horror iger, nekaj vas je že delilo izkušnje. Osebno mi je bil prvi pravi horror moment demo Gabriel Knighta 3, ki sem ga leta 2000 inštaliral z nekega demo diska. Kot rojen leta 1991 seveda nisem razumel ne zgodbe ne dialogov ne dogajanja, sem pa vseeno klikal po vili, ki je dana v demo, se sprehajal, vsrkaval vsako podrobnost zame takrat neznosno grozljivega vzdušja, povsod so fleširali kipi angelov in podobne tesnobne scene, vse skupaj pa je kulminiralo v vrhunec demota, kjer srečaš neko starko. Vse skupaj je bilo beyond grozljivosti, mislim pa da je veliko pripomoglo, da nisem razumel praktično ene izgovorjene besede in sem si vse samo nekaj na pol predstavljal, kaj bi lahko pomenilo. Se spomnim, da sem dejansko imel nočne more in da mi je bilo neprijetno spat par dni zapored, kar je občutek, ki sem ga imel še samo enkrat kasneje v življenju, in sicer, ko sem pri enajstih ali dvanajstih gledal ameriški rimejk Kroga, tisto me je malo preveč zaznamovalo in sem se nekaj tednov stiskal k plišastemu medvedu, da sem lahko zaspal.

Naslednji gaming horrorjanec, ki se ga dobro spomnim, je bil Resident Evil 3, ki pa mi je bil bolj cool kot grozen, čeprav sem ga isto igral pri desetih letih. K temu je dodalo, da je RE3 bil tudi pri starih tank kontrolah zelo akcijski. Saj je bilo prisotnega malo body horrorja, ampak ni bilo hudega, ker si pač ogabnemu zombaču odstrelil glavo (shotgun, gor, strel) in tekel dalje. Nemesis, ta bajeslovni negativec, pa je bil tudi tako močno stiliziran in okoli skakajoč s strelnim orožjem, da mi je že kot otroku sprožal kognitivno disonanco in ga nisem mogel jemat resno. Dosti bolj resno sem jemal Thief 2, 2000, ki mi je bil verjetno najbolj grozljiva izkušnja do takrat, ker je bila kombinacija stealtha in horrorja – in še danes mislim, da je to kombinacija, ki človeka res močno zadane. Ker recimo če se spomnite pravih stealth iger, ki dandanes v bistvu več ne obstajajo (recimo Splinter Cell, kjer lahko večino stopenj končaš tako, da se sovražniki sploh ne zavedajo, da si bil prisoten), se spomnite tudi občutka nervoze, ki s temi igrami pride. Če pa v to vržeš še srhljivost – to je to v lajfu, bi rekel Galko.

Kasneje, ko sem pred leti igral prvega Thiefa, sem dojel, kako genialno zveže horror in stealth. Level, kjer se prvič pojavi katedrala, je res sublimen, ampak ne toliko samo zaradi levela kot takega, ampak vsega, kar pride pred njim. Namreč to je ene osmi level po vrsti, ampak prav v vsakem prehodnem levelu lahko najdeš razne liste ali pa poslušaš ljudi, ki se pogovarjajo, da je v določenem mestu prišlo do totalne pizdarije in da je v bistvu ta del mesta zdaj no-go cona kot da smo v Parizu 2023. Potem pa te v osmi misiji igra dejansko pošlje tja in situacija je slabša in bolj grozljiva, kot bi si kdo predstavljal.

Po Thiefu 2 pa sem igral par low budget horrorjev, ampak so mi dogajali, sploh ker mi je bil všeč film Čarovnica iz Blaira. Namigujem na Blair Witch Volume I: Rustin Parr in Blair Witch Volume II: The Legend of Coffin Rock. Igri sta mi bili carski, ker sta bila kljub low budgetu postavljeni v gozd, kar je bilo za horror igre PS1-tank-kontrole dobo nekaj novega, ker so bile večinoma postavljene ali v mesto ali v vesoljsko postajo. Pa nasploh so bili devi zlasti dvojke kar sposobni, so tudi avtorji vikingške sekljačine Rune, ampak pač šlo je budget naslov.

Potem pa se spomnim, da sem igral dva horror FPS-ja, in sicer Alien vs. Predator 2, ki je bil res carski, in Clive Barker's Undying, ki mi je imel od FPS-jev tiste dobe nasploh enega najbolj cool art dizajnov, tak nek funky middle-budget horror vibe.

Po tem pa je pomoje padel Resident Evil 4, ki je pa itak spremenil vse, kar se je spremeniti dalo. Preprosto najboljša igra tiste dobe, res popoln akcijski-horror rollercoaster. Igral sem ga pri štirinajstih in sem komaj verjel, da igram kaj tako carskega. Nekje isti čas je izšel tudi PSP, na hackanem PSP-ju pa sem potem za nazaj igral carske PS1 horror naslove, med drugim Silent Hill in Dino Crisis, in začel spoznavati zgodovino tega žanra.

Moram pa pač iskreno napisati, da če horror igre igram sam, mi je še danes neprijetno. V bistvu mi je to po svoje cool, ker se mi zdi, da bi imel manj od žanra, če bi postal flegma aka »nič več mi ni grozno«, tako da tukaj pozdravljam svoj status, da me je bolj kot ne vsega strah. Res pa je, da res proper grozljivega visokoproračunskega špila že nekaj časa ni bilo. Razni Evil Withini so mi sicer fajn, pa neprijetni, ampak nič zares pretresljivega v svoji srži. Tako da indie is where it's at.  

Povezava do prispevka

Kakšno pa imate kaj mnenje o duologiji igračk The Evil Within? Polica material, averažni 7/10 Joe, smeti? Meni je škoda, da niso nadaljevali po dvojki, ker je imela (vsaj meni) superca nastavke. Tretji chapter sem že ene trikrat hvalil na forumu, ampak mi je res všeč, zelo sem se vživel v open world, počasi čistil ulico za ulico, reševal lite-uganke, raziskoval tisto ameriško mestece, nabiral naboje. Baje lahko tretji chapter narediš v 10 minutah, jaz pa sem potreboval ene 8 ur zanj, kar res priča o tem, da je nekaj posebnega. Na težjih težavnostih je zadeva tudi svinjsko, ampak res svinjsko težka, ker se mi zdi, da sem pol igrice laufal okoli s sub-10 naboji v gepeku :D. Glede na to, da je to bil directorial debut Johna Johanasa, ki je potem dal še baje zelo dober Hi-fi Rush, bi tudi EW 3 bil pomoje zelo dober

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

Dobra atmosfera, kot špili pa bolj porazni kukr ne.

Razumel bi povprečna, ampak porazna? Dvojka? Lahko razložiš? Leto ali dve nazaj sem igral dvojko, mam vse v spominu še vedno.

monster design je vrhunski, stealth je dober, zgodba je ravno prav zmešana, edini moj minus je še vedno malce lesen lik.

Ampak koliko nacinov za napredovat, pobijat monsterje..če je Evil Within 2 porazna, jaz sem glup ko kurac.

Povezava do prispevka

men pa pacing ni kul in kot si rekel, nadzor

 

samo je treba rečt, da men je večina horror špilov mehanično sfaljenih in nisem fan, pa zgodbe se preveč ponavljajo

 

po drugi strani pa Dead Space 1 in 2, RE2, RE4 in en del RE8 top igre, tud če niso tok strašne

Povezava do prispevka

Pa saj Dead Space 1 je precej strašen, a ni? Meni je bilo precej neprijetno igrat TBH

 

Imam pa doma tudi Callisto Protocol, sem takrat kupil v 9,99 € Mimovrste dealu, ki ga je nekdo linkal, samo še nisem probal, ker me je odbijalo, da je folk pravil, da je ful melee combata in da je ta zelo slabo narejen

Povezava do prispevka

Je strašen, samo Dead Space pač spada bolj v Resident Evil, malo bolj akcijski horror, kot pa dost drugih horror špilov, in zato mi je bližje.

 

Well carry on, bom utihnil, ker samo kratim zanimivo debato. Samo želel sem reči, da kot sama igri (kaj počneš in kako to počneš) mi obe Evil Within ne sedeta in nisem fan. Je pa res, da ima vsaj en res vrhunski moment, samo to ni dost, da bi to priporočal pred Re2 ali pa Dead Space.

Povezava do prispevka

Dead Space 1 mi je bil top.
Nikakor pa nisem uspel končati Alien Isolation. Ok, androidi zamorijo sceno, ampak splošno vzdušje in zgolj EN (tapravi!) alien v igri pa je zelo zelo srhljivo. Stvor je baje zelo dobro skriptan, naokoli se recimo potika bolj ali manj naključno, te pa hitro zavoha. In takrat pomaga samo igra skrivalnic. In ravno to je tisti efekt strašljivosti. En monstrum, ogromna vesoljska postaja in jaz ubožček s praktično ničnim orožjem.  
Sicer je že dolgo odkar sem igral, ampak v trdi temi skorajda ne upam ponovno pognat igre.  Hmja... mogoče pa vseeno bom, v vesolju  na Mn3njalu itak noben ne bo slišal mojih krikov. 

Update: včeraj sem pognal Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse.  Rahla kap že po nekaj minutah igranja. Horror igre očitno niso zame.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Hernire reče Dne, 10. 10. 2023 at 14:54:

Kakšno pa imate kaj mnenje o duologiji igračk The Evil Within? Polica material, averažni 7/10 Joe, smeti? Meni je škoda, da niso nadaljevali po dvojki, ker je imela (vsaj meni) superca nastavke. Tretji chapter sem že ene trikrat hvalil na forumu, ampak mi je res všeč, zelo sem se vživel v open world, počasi čistil ulico za ulico, reševal lite-uganke, raziskoval tisto ameriško mestece, nabiral naboje. Baje lahko tretji chapter narediš v 10 minutah, jaz pa sem potreboval ene 8 ur zanj, kar res priča o tem, da je nekaj posebnega. Na težjih težavnostih je zadeva tudi svinjsko, ampak res svinjsko težka, ker se mi zdi, da sem pol igrice laufal okoli s sub-10 naboji v gepeku :D. Glede na to, da je to bil directorial debut Johna Johanasa, ki je potem dal še baje zelo dober Hi-fi Rush, bi tudi EW 3 bil pomoje zelo dober

Meni je enka dejansko boljša,.. Veliko manj sterilna.

PS: Trenutno zastonj na epicu ,.. bom sprobal še na PCju,.. čeprav so jo baje tudi na konzolah precej popravili (zlasti performance)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...