Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

dvomim, da se je kdo srečal s tem ampak vseeno...

 

čka ma cestaka z mahle x35 rear hub sistemom za poletno drajsanje. jst mam cestaka z di2. mava direct drive trenažer k ga uporabljava oba in trenutno je na njem nameščen zelo star gorc, ker je edina stvar ki funkcionira zaradi preprostoti menjave zica. vsak ma zic na svoji štangi in si v peteh sekundah ready za gonit.

 

ker moj bajk ne pride v poštev za trenažer zaradi di2 baterije v štangi sem začel tuhtat, da mogoče bi pa lahko poskusil fuknit njeno kolo gor. trik je, da x35 nima "klasičnega" sistema vijačenja per se. nima thru axla ali quick releasa ampak ima fiksno os in matice na obeh straneh. to načeloma ne bi bila težava, če ne bi bil še en faktor trenažer, ki podpira samo fi5 quick release ali pa 10 in 12mm thru axle.

 

ma kdo kako idejo, kje bi dobil mal bolj "custom" osi za take zadeve? fun fact, ebike + indoor trainer je praktično non existent kombinacija iskanja na googlu. go figure. :D

 

moram danes razstavit bajk pa v živo pogledat kaj se da nardit, ampak na prvi pogled mi zgleda, da ne bo šlo brez da kaj dokupim.

 

image.png.3f96ea7900ab2bf31b8a1577cb20962a.png

 

image.thumb.png.34fc3aed7a7eaaf7bff53da3ee9006de.png

Povezava do prispevka

@gorann

 

406810031_746058077557144_72239847819543

 

 

Rouvida gets you to fast, well, faster. Sleekly designed around the Fazua Ride60 motor, Rouvida delivers 60nM of torque paired to a 430wH battery, and assists you all the way up to 28mph

 

Drugace santa ima probleme z fazua motorji na novem heklerju. Predstavnik za ch pravi da bo najvecji problem odziv oz kolk hitr bodo menjali motorje. Se bojijo da bodo zlo zlo pocasni in da bo folk pizdil. Model mi je celo odsvetoval atm vzet Nove heklerje SL 

 

To da so dali UDH je super plus flipchipe na sprednji vilci 

 

tele lucke so pa meh

leta 2024 mi das led lucke 

 

f4ffe8e2-7ce0-4939-933d-507d88066038_202

 

 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 16 minutami:

@gorann

 

406810031_746058077557144_72239847819543

 

 

Rouvida gets you to fast, well, faster. Sleekly designed around the Fazua Ride60 motor, Rouvida delivers 60nM of torque paired to a 430wH battery, and assists you all the way up to 28mph

 

Drugace santa ima probleme z fazua motorji na novem heklerju. Predstavnik za ch pravi da bo najvecji problem odziv oz kolk hitr bodo menjali motorje. Se bojijo da bodo zlo zlo pocasni in da bo folk pizdil. Model mi je celo odsvetoval atm vzet Nove heklerje SL 

 

To da so dali UDH je super plus flipchipe na sprednji vilci 

 

tele lucke so pa meh

leta 2024 mi das led lucke 

 

f4ffe8e2-7ce0-4939-933d-507d88066038_202

 

 

 

take ledice mam js na wahooju, čist kul so

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 3 urami:

več razlogov je.

 

- gorc je precej zmatran, ker ima 20 let in v tem času nikoli ni bil resno servisiran. za zamenjat bi bil BB, ketna (stara 20 let :D) pa najbrž tudi zajle.

- manjkajo mi drop bari

- mal bolj udobna mi je pozicija in oblika balance na cestaku

 

 

Jaz bi rekel da bo najceneje in najbolj enostavno da das ta mtb na servis in upasaš gor en drop bar. 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 39 minutami:

Ni dnarja😁

 

@TrippinBallskter bajk ma zenska, a ji fajn pomaga v klance ta x35 motor

A nardi jurja visincev

 

lapierre esensium 5.2

 

valda pomaga ful, če ima like 250W. ne sicer bosch cx jajca ful (imo tak motor nima kaj delat na bajku ampak to je gostilniška debata), ampak maš še vseeno lahko občutek da si na cestnem kolesu. v bistvu kar se mene tiče je zadeva naravnost fantastična. vklop motorja je lepo gladek in brez brcanja pa ko je zadeva ugasnjena ni zaznat nobenega večjega upora... sami plusi čez razne bafange pa bosche pa yamahe, ki so v raznih gorcih.

 

kar se baterije tiče je pač čist odvisno, čka ma nastavljeno prvo stopnjo na 30%, drugo na 70 in tretjo na 100%. sva prefurala 70km in 1k višincev pa je blo še 20%, sva pa prefurala tud že 60km s švoh 1k višincev pa je prišla na hlapih do doma.

erted45 reče pred 31 minutami:

 

Jaz bi rekel da bo najceneje in najbolj enostavno da das ta mtb na servis in upasaš gor en drop bar. 

 

uf, misliš da usposobit tak star bajk zelo malo košta za poštimat? ketna nikoli v lajfu ni bila menjana, lahko zraven prištejem kar nov verižnik in novo gonilko, nove zajle, na zadnji felgi mi dve vilci manjkata, drop bar.... v ta bajk bi moral vložit tolk kot če grem zdele v decathlon pa kupim najcenejšega cestaka in ga fuknem gor. valda tega ne bom naredu, ker prostora v kuči glih nimam, da bi mel za vsako muho svoj bajk. vesel bi bil, če se lahko kakšnega znebim, ne obratno.

 

 

 

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Tnx, sem ze lani mislu enga road z x35 nabavt pa nism pol, ce bo kaksn z x20 ugoden pa zna bit da presaltam na ebajk tud za cesto

 

Zaenkrt majo x20  drazji bajki 4k+ pa ne dam,ceprav so scotti addicti lepi in orbea gain tud

Bomo vidli kaj bo cajt prnesu

 

Pocasi saltam na stromarje, edino en bajk bom mel brez, to je xc trdak tega ne dam

 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 26 minutami:

 

lapierre esensium 5.2

 

valda pomaga ful, če ima like 250W. ne sicer bosch cx jajca ful (imo tak motor nima kaj delat na bajku ampak to je gostilniška debata), ampak maš še vseeno lahko občutek da si na cestnem kolesu. v bistvu kar se mene tiče je zadeva naravnost fantastična. vklop motorja je lepo gladek in brez brcanja pa ko je zadeva ugasnjena ni zaznat nobenega večjega upora... sami plusi čez razne bafange pa bosche pa yamahe, ki so v raznih gorcih.

 

kar se baterije tiče je pač čist odvisno, čka ma nastavljeno prvo stopnjo na 30%, drugo na 70 in tretjo na 100%. sva prefurala 70km in 1k višincev pa je blo še 20%, sva pa prefurala tud že 60km s švoh 1k višincev pa je prišla na hlapih do doma.

 

uf, misliš da usposobit tak star bajk zelo malo košta za poštimat? ketna nikoli v lajfu ni bila menjana, lahko zraven prištejem kar nov verižnik in novo gonilko, nove zajle, na zadnji felgi mi dve vilci manjkata, drop bar.... v ta bajk bi moral vložit tolk kot če grem zdele v decathlon pa kupim najcenejšega cestaka in ga fuknem gor. valda tega ne bom naredu, ker prostora v kuči glih nimam, da bi mel za vsako muho svoj bajk. vesel bi bil, če se lahko kakšnega znebim, ne obratno.

 

 

 

Ketna, gonilni ležaj, verižniki, nove zajle in bovdni bi moral z lahkoto dobit za pod 100 eur. Drop barov imas malo morje v rangu od 20-50 eur + kolikor so se rocke. 

Dejmo rect cez palec okoli 200 eur z delom vred.  Pa tudi ce je 250 (pa sem zaokrožil navzgor). 

Glede na to, da je najcenejsa specialka v dekatlonu 450 in je res zalost od kolesa, bi rekel, da nimas kaj dost za razmisljat. Pa se retro gravel bos dobil. 

 

EDIT: sem sel pogledat, na rockah bi kar spusil, recimo Tiagra so okoli 200eur set. 

Povezava do prispevka

Evo Spark spet doma, full rebuild vilice, shocka in potopne.

 

Potopna strelja bolje kot nova, sem že pozabil kako je to, počasi se slabša in niti ne opaziš...

 

Menjava vseh lezajev nihajke. To moram res ene 2x letno odpret in namazat, ker so bli totalka :D

 

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

bolj kot bos odpiral in mazaj slabse je. Na ogromno teh lezajih pise ne odpiraj. Ker skrivis pokrovcek lezaja in pol ciao misko. Te lezaji ce nisi kupu alibaba dekatlon bajka morejo zdrzat najmanj 3-4 sezone konkretnega furanja. Lahko pa odpres namazes vijake nihajk. Pazi da ne mazes z mastjo navoja ker se ti bo odvilo. Na navoj das kapljico locktiteblue 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...