Skoči na vsebino

HD modi starih iger


Feget

Priporočeni prispevki

Zadnje čase preigravam dosti starih špilov in ugotavljam, da mi precej bolj pašejo v HD mod obliki.

 

Tukaj imamo lahko temo za preverjene cool mode za stare špile, pri čemer sam preferiram HD mode, ki ne okrnejo izkušnje. Torej top modi so mi tisti, ki le igrico polepšajo, izboljšajo teksture, dodajo support za sodobne resolucije, ob tem pa ne posegajo drastično v gameplay (torej nove mehanike, nova orožja, nove sobe ...). Torej kar se da pristen gameplay v modern HD izgledu.

 

Za Quake 1 priporočam tale mod:

https://www.moddb.com/mods/quake-hd-pack-guide

 

V primerjavi z originalno izkušnjo ta HD mod precej izboljša igra: sovragi se gibljejo bolj tekoče, orožja so bili v originalu malo preveč podobna railgun je skoraj enak kot brzostrelka, podpira več resolucij in quicksafe. Dodan je patch za glasbo, ki v original gog verziji sploh ne deluje.

 

Torej bolj modern izkušnja, ki pa skoraj v celoti ohrani gameplay feeling originala, tako da po mojem 10/10 mod, ker igro polepša, a ji obenem nič ne odvzame pri gameplayu. 

 

Za quake 2 priporočam tega:

https://www.moddb.com/mods/quake-2-xp/downloads/q2xp-1269-covid-edition

 

Spet precej polepšana podoba, višja resoulcija, gameplay mehanika pa praktično nedotaknjena.  Dodan je patch za glasbo, ki v original gog verziji sploh ne deluje.

 

Če ima kdo kakšen dober HD mod za System shock 2 (in je seveda preverjen in deluje) naj javi.

 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Navedek

Meni je Quake 2 bil prvi fps ko sem imel 8 let. Imagine that. Ko sem se mogu spomnat, da sm slino požrl, ko je za mano laufal strogg s koso :D

 

Been there! :whistle:

Za debelega skoraj desettisočaka sem jo kupil v lokalni računalniški trgovini.

Pred kratkim sem Quake 2ko ponovno začel špilat. Originalno verzijo seveda. In to kar preko mojega New 3DS-a.
In igrati to igro v prenosnem načinu, kjerkoli že si, v solidnem formatu, brez štekanja ali podobnega, je božji dar!
Neverjetno, kakšne homebrew različice obstajajo na spletu! ;)

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Za Quake 2 priporočam KMQuake2.

 

Ohranita se vzdušje in občutek da gre za originalno igro in ne nekaj preveč modificiranega. To osebno potrjujem, ker sem Quake 2 prvič igral ob izidu igre kot 15-letnik na Intel 486 in Quake 1 malo mlajši prvič na celjskem sejmu enkrat sredi 90s. Pa nekatere ikone so v HUD spremenjene in zgleda bolj kul. Popravljeni so tudi nekateri igralni hrošči, ki jih niti uradni patchi niso popravili, npr. da se Stroggi med bežanjem zataknejo na kontejnerju in ne morejo skočiti dol. V KMQuake2 lahko skočijo dol in napadejo. Tudi sesuvanj igre ni kot je to prisotno pri GOG verziji (pointers error).

 

http://www.markshan.com/knightmare/

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Če se komu lušta ponovno preigrat Diablo 2 v visoki ločljivosti oz. 1920 x 1080, priporočam ta mod:

 

https://www.moddb.com/games/diablo-2/news/d2multires

 

Sem ga s tem obrnil par let nazaj in je prav carsko; vendar pozor, če hočete modat original na Blizzardovem accountu (verjetno si je boljše za ta namen zrihtat :pirate:):

Navedek

 IT IS NOT ALLOWED ONLINE AND IS A BANNABLE MODIFICATION.

 

Diablo-2-highres-11.jpg

 

Diablo-2-highres-8.jpg

 

 

 

Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 9. 2. 2021 at 14:06:

za vse ki še niste preigrali HL1 oz tudi če ste ga, morate obvezno preigrati Black Meso. Na novo narejen HL1 na source enginu. Res je dober!

 

Par tednov nazaj sem igral Black Meso, ampak žal ne do konca, ker so nivoji Xenona in dalje faaaakiiiiiiing razvlečeni do amena in sem prej poslal vse v k. So pa stopnje na zemlji hude do jaja.

 

Feget reče Dne, 9. 2. 2021 at 14:51:

Kaj pa opoosing fronts? Se priporoča igranje v original izvedbi ali obstaja kakšen mod, ki zadevo polepša (seveda ne na nivoju Black Mesa).

 

Opposing force? Kolikor vem še ni izdelanga HD remaka.

 

Ko smo že pri HD remakih starih iger - meni osebno ljubi Baldur's Gate 1&2 enhanced edition z vsemi dodatki. :wub: Vsake par let jih moram obvezno preigrat.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 leti kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Drugače je to sicer za emulator dolphin za Zeldo Wind Waker, ampak dobr je HD texture pack. Widescreen moda mi ni uspel zrihtat, pač v readme piše, da morš zagnat file z poweshellom pa me vedno vrže direkt vn iz njega tko da ne morm nič narest, če ma kdo kakšno idejo, bi bil hvaležen. Mi je pa uspel texture pack HD urihtat. Še link, če bo kermu prav prišlo.

 

Hypatia's TLoZ: The Wind Waker HD Pack v2.0001a (dolphin-emu.org)

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Feget reče Dne, 29. 1. 2021 at 21:59:

Za quake 2 priporočam tega:

https://www.moddb.com/mods/quake-2-xp/downloads/q2xp-1269-covid-edition

 

Spet precej polepšana podoba, višja resoulcija, gameplay mehanika pa praktično nedotaknjena.  Dodan je patch za glasbo, ki v original gog verziji sploh ne deluje.

 

Če ima kdo kakšen dober HD mod za System shock 2 (in je seveda preverjen in deluje) naj javi.

 

 

 

Spominja na RTX mod, vsaj kar se tiče dizajna orožij.

 

 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
MartinPocrezze reče pred 3 urami:

Quake 2 a je kdo igral na siol serverju . Ali se spomnite Joker Quake2 tekmovanja?

 

Klical Siol direktorja osebno, ker je par dni server bil ugasnjen iz nepojasnjenih razlogov. Izkazalo se je, da je ta "Siol Quake 2 server" nek hobi par zaposlenih, za katerega direktor ni vedel.

 

Do direktorja so me zvezale tajnice in en kup middlemanov, ker se jim ni sanjalo o čem govorim.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...