Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

 

Untitled123.png

 

Untitled456.png

 

 

temperature grejo dol, forma gre gor. če bodo razmere v gozdu ok, bom tole traso podaljšal še za 4 km / 400 višincev.

 

drgač pa mislim spet mal razdalje začet delat pa šprinte v 5-6% klanc. a je kdo kdaj laufal z obtežilnim jopočem? pomojem si bom kupu enga s par kg, da ga bom mel za klance.

uredilo bitje schatzi
Povezava do prispevka
schatzi reče pred 3 urami:

 

Untitled123.png

 

Untitled456.png

 

 

temperature grejo dol, forma gre gor. če bodo razmere v gozdu ok, bom tole traso podaljšal še za 4 km / 400 višincev.

 

drgač pa mislim spet mal razdalje začet delat pa šprinte v 5-6% klanc. a je kdo kdaj laufal z obtežilnim jopočem? pomojem si bom kupu enga s par kg, da ga bom mel za klance.

nice

 

drugače pa men je obtežilni jopič malo zoprn za tečt, samo je res, da ga nisem nikol imel za počasne teke, tam 4:30/km sem delal z njim pa je moteč ker poskakuje preveč

 

za kake pohode v hribe je pa imo fantastičen

 

shure reče pred 3 urami:

4:15/km - lahkotno.:avadodo:

 

 Ti nisi normalen.:w00t: Koliko let že tečeš bolj resno?

Uf, imel sem malo podlage, ker sem od 6. leta (torej od leta 97) hodil vsak dan v klanec 2 km na avtobus

leta 00 sem začel z izi treningi (pač otroški trening) 2x na teden

polovico leta 01/02 nisem treniral

od septembra 02 sem začel 3x na teden, ampak tako bolj resno sem začel pa 06, kot pionir sem šel 2:38 1000m

07-08 je bil vrhunec takrat sem skoraj vsak dan treniral, samo bolj distance pa to, ne toliko kilometraže (recimo tam 50-70 km/teden), pol 09-11 sem zelo neredno treniral, se je poznalo na rezultatih so se kar malo ustavili, oziroma padli

12 celo leto nič, 13 pol nič, pol sem pa začel uizi tečt, tko ene 10-15 km na teden

pol sem počasi (res počasI) dvigal tam do ene 40 km/teden leta 15 (recimo 3-4 treningi na teden), pol sem začel spet na rekreativne tekme hodit (tam do 10 km), pa sem tam do sredine leta 17 dvignil na ene 70 km/6x na teden, pol me je začel spet stari trener trenirat (ta, ki me je imel kot pionirja-mladinca) pa sem tekel Ljubljanski desetko 2017 33:35 (še kar osebni), samo potem je trener konec leta 2017 umrl, jaz sem se pa potem usmeril na malo daljše, tako da recimo delam od 2018 nekje 5000 km na leto (torej nekje 90 km na teden)

 

tldr: zadnje 3 leta imam tak trening režim, samo imam podlago 15+ let

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
schatzi reče pred 6 urami:

 

Untitled123.png

 

Untitled456.png

 

 

temperature grejo dol, forma gre gor. če bodo razmere v gozdu ok, bom tole traso podaljšal še za 4 km / 400 višincev.

 

drgač pa mislim spet mal razdalje začet delat pa šprinte v 5-6% klanc. a je kdo kdaj laufal z obtežilnim jopočem? pomojem si bom kupu enga s par kg, da ga bom mel za klance.

 

mogoče raje probaj naložiti v en večji nahrbtnik bidone z vodo - vsaj 10 litrov, še raje tam proti 20. pol si pa najdi en orenk strm in dolg breg, pa hodi navkreber. na vrhu lepo zliješ vodo ven, da si ne uničuješ kolen za navzdol. po potrebi večkrat ponoviš (če imaš prekratek vzpon oz. premalo višincev).

 

 

Povezava do prispevka
apovsic reče pred 5 urami:

nice

 

drugače pa men je obtežilni jopič malo zoprn za tečt, samo je res, da ga nisem nikol imel za počasne teke, tam 4:30/km sem delal z njim pa je moteč ker poskakuje preveč

 

za kake pohode v hribe je pa imo fantastičen

 

Uf, imel sem malo podlage, ker sem od 6. leta (torej od leta 97) hodil vsak dan v klanec 2 km na avtobus

leta 00 sem začel z izi treningi (pač otroški trening) 2x na teden

 

a pa si mel taprav obtežilni jopič? ker jest mam doma enga za na štango, z unim ni šanse, da bi tekel, eni čist oprijeti mi pa zgledajo več povabljivi

 

71QyfRighUL._AC_SL1500_.jpg

 

 

kako zgledajo treningi za mulce, kok to sploh laufajo? ker od frenda tamala je stara dobrih 5 let in hoče neki laufat in dela po 2 km v kosu, kar se men zdi ful za tok let, sam ona dejansko hoče še večje razdalje delat

 

 

Zorz reče pred 2 urama:

 

mogoče raje probaj naložiti v en večji nahrbtnik bidone z vodo - vsaj 10 litrov, še raje tam proti 20. pol si pa najdi en orenk strm in dolg breg, pa hodi navkreber. na vrhu lepo zliješ vodo ven, da si ne uničuješ kolen za navzdol. po potrebi večkrat ponoviš (če imaš prekratek vzpon oz. premalo višincev).

 

jest hočem sam pojačat šprinte v klanc, tko da rabim minimalno teže, 2-3 kile bo dost

Povezava do prispevka
schatzi reče pred 5 minutami:

a pa si mel taprav obtežilni jopič? ker jest mam doma enga za na štango, z unim ni šanse, da bi tekel, eni čist oprijeti mi pa zgledajo več povabljivi

 

kako zgledajo treningi za mulce, kok to sploh laufajo? ker od frenda tamala je stara dobrih 5 let in hoče neki laufat in dela po 2 km v kosu, kar se men zdi ful za tok let, sam ona dejansko hoče še večje razdalje delat

 

taprav ja, podoben temu zgoraj, mislim saj ni tok očitno poskakovanje da bi ga tko jasno videl, samo po ene 5 km ga pa začneš prekleto čutit

 

samo mogoče bo za gorski tek šlo, ker je krajši korak pa se tok težišče ne dvigne, dej probaj pa potem sporoči ;)

 

trening za mulce? odvisno kok so dobri, pa kok stari. jaz 5 letnici ne bi dal 2 km za prelaufat na treningu, samo če si sama želi pa ni nek problem (samo ne da gre na polno, če gre tako lepo počasi, da se vmes lahko pogovarja pa je super)

Povezava do prispevka

Jaz zdaj za foro delam kar mi pravi Fenix 6 dober teden. Precej intervalnega teka se mi zdi (2x), kar lepo sledim navodilom in so res težki treningi. Edino daljse teke pa vedno podaljšam, ker so čisto prekratki, v petek sem iz približno ene ure oz. 12km na 21.:D Nikakor pa ne upošteva fitnesa 3-4x na teden kar zna otežiti zadeve. 

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Pomoje je druga vrsta aktivnosti in bi mi kolesarjenje upoštevalo.:nicjasno: Danes sem imel naprimer ogrevanje 10 minut tempo 5:20/km, potem 4 x 10 minut po 4:35/km in vmes 3 minute pavze 6:10/km. Na koncu še ohlajanje enako kot ogrevanje. Pa je moj čas na 5km samo 4:20/km in je kar zahtevno to držat.

Povezava do prispevka

Pismo tele tablete bi bile opcija, pojma nimam če bodo pomagale, samo škoditi verjetno ne morejo...

 

Ma ne rabiš kondicije za tele short traile, greš in daš od sebe kolikor gre, mal laufaš s folkom, dobiš kako sponzorsko majico in se nafukaš random klobase/čevapov :D Rezultat je sekundarnega pomena na prvih trailih...

Povezava do prispevka
Skunko reče pred 23 urami:

Vipava (Ultra Trail Vipava Valley - Slovenia, 6. izvedba 7. - 9. maj 2021, Trail Running) in Kranjska gora (Domov - Julian Alps Trail Run) ... sploh Vipavi se pozna, da so bli prvi in je organizacija en level nad ostalimi.

damn a na julian alps laufaš po pozlačeni progi :D 45 € mi je kar mal prehuda cena za en trail :S 

Povezava do prispevka
schatzi reče Dne, 8. 9. 2021 at 16:49:

a maš sklepe prov sfukane al samo čutiš utrujenost?

 

https://4endurance.si/products/bike-flex-60-kapsul-2-1-gratis?_pos=8&_sid=7da32d5ed&_ss=r

 

jest sem tole začel jemat prejšnji teden in je res top za sklepe

 

na trail tekmovanja bom pa mogoče začel hodit, ko bom mel več kondicije

Evo žrem že kak teden, pojma nimam a je boljš zaradi teh tablet ali zaradi dejstva da sem dol vrgel 3 kg teže.... 

Povezava do prispevka

Zdaj sem se napalil na trail sceno in gledam malo po tujini kam bi šel oktobra ali pa novembra laufat... je kdo že bil mogoče na kakem teku in bi ga priporočal? (Ni nujno da je samo trail, lahko tudi klasični polmaraton ali kaj takega)

 

Zaenkrat gledam malo Malto, Finsko in kanarce, s tem da kanarci so zdaj off zaradi jebenega vulkana :D 

 

Gledam na temle: https://marathons.ahotu.com/ , če pozna kdo še kak page, ki ima kake sezname tekov itd. kar na dan z besedo...(amaterski nivo, ne mi lepit kakih linkov do MOK :D )

Povezava do prispevka

tekma, ki je štela za DP na 10ko na cesti (na DP sem zamudil rok za prijavo)

Konjice_10

 

V glavnem na začetku je malo v klanec, drugi del pa dol, samo sem ostal drugi del sam, pa malo je pihalo, tako da nisem še ravno do konca, sploh ker sem mislil, da gre precej slabše. Potem sem pa prišel v cilj in videl da sem za 3s falil osebnega (na cesti):unsure:

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Po eni strani je dež drek, samo se je vsaj ohladilo, meni se na daljših tekih precej pozna:

28_ka

 

Also, čisto mi je  pulover premočilo, pa niple sem si pozabil zaščititi, tako da ko sem pulover dol, sem videl da je majica na mesto jošk čist krvava :( no, vsaj bolelo ni, mi je pa škoda majice

Povezava do prispevka
schatzi reče Dne, 17. 9. 2021 at 15:23:

ja naj bi se jemalo 2x2, tut na škatli tko piše, jest sem en teden tko jemal, zdej pa 2x1 pa takrat k tečem še dodatno 1 vzamem

 

če ti pomaga 2x1 pol imo brezveze večat dozo

Kaj pa vem, jaz ne vidim nobene razlike še, a pri tebi se kaj pozna?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...