Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

stena reče pred 15 urami:

fantje, kam da si grem nabavit neke trail superge? pdkar sm se preselila ne tolcem vec s petami po asfaltu, ampak po gozdnih potkah, tko da nujno rabim drugo obutev.

brez idej sm, plus vedno se mi zdi da ne kupim najboljsih superg

Jaz prisegam na Salomon, zdaj imam trojne za različne namene. La Sportiva mi sploh ni sedla na nogo, mogoče bo pri tebi ravno obratno. Speedcross 6 za sneg in blato, Pulsar trail za normalne treninge (mi je žal sicer, da nisem kakih Sense ride ali Ultra glide 2 vzel namesto njih, ker mi zdaj delujejo malce okorni). Za prvi/edini ultra sem si nabavil S/Lab Ultra 3 (zdaj je zunaj v2) in dejansko bi najraje laufal samo še v njih. Dovolj mehak, stabilen, hiter za tehnične dele in po 60km nisem imel niti najmanjših težav z utrujenimi stopali. In ja, misterrunning je kul, imaš pa občasno tudi v naših trgovinah kake dobre akcije. Hoka Speedgoat je zelo udobna, ČE ti ustrezajo njihovi modeli, hvalijo tudi Saucony Peregrine od teh "klasičnih" izbir. 

 

Kastor reče pred 11 urami:

Ultraši, ko se pripravljate na kako ultro, kako se animirate med pripravami? Meni pri teku ratuje dolgčas, sploh če štancam ene in iste lokacije, ne rečem če grem nekam na nov teren, sam največkrat na isti lokaciji delam 20+ km in mi postaja med tekom malo dolgčas. Ne morem skoz delat evalvacij svojega lajfa :D

Pomoje sem eden tistih redkih psihopatov, ki nima problema s štancanjem enih in istih lokacij, res pa je, da malo obračam poti po katerih tečem. Se osredotočam na dihanje, tempo, tek ali pa preprosto odklopim možgane. Na srečo nimam kompleksnega lajfa.:D

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Kaksni predlogi, kako se optimalno pripravit za pol maraton do oktobra? S kolegom sm stavil za jurja da ga prehitim, nobeden od naju ni nikoli prej resno tekel

 

kolikor sm bral je potrebno samo nabijat cim vec kilometrine, tole spodaj je moj tek v prvem tednu priprav

 

mam filing da mi pluca dopuscajo dosti vec ampam noge zacnejo popuscat po 5 kilometru zaenkrat

 

 

konec tega tedna probam odlaufat 10km v tempu 5:30 na km

 

IMG_1344.jpeg

Povezava do prispevka

To je pa res splošno vprašanje, po eni strani je nabijanje kilometrine, po drugi strani pa moraš trenirati pametno, da se ne poškoduješ. Meni ni problem 90km na teden, ti bi si verjetno zjebal mišice/gležnje/kolena. Preglej si par programov (Higdon, Hansen, Pfitzinger - mogoce malo pretežak za začetnika), spodnji za pol maratone ima vsaj zame dosti lepo razloženo. Lani sem z intermediate maraton programom od Higdona prišel pod 3:30. Zate bi verjetno bil kateri izmed novice programov, da začneš s strukturiranim treningom. Bi pa verjetno dr. @apovsicvedel največ. :D

 

https://www.halhigdon.com/training/half-marathon-training/

 

Mogoče še kaka knjiga: https://www.amazon.com/80-20-Running-Stronger-Training-ebook/dp/B00IIVFAEY

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
sskj reče pred 10 urami:

Kaksni predlogi, kako se optimalno pripravit za pol maraton do oktobra? S kolegom sm stavil za jurja da ga prehitim, nobeden od naju ni nikoli prej resno tekel

 

kolikor sm bral je potrebno samo nabijat cim vec kilometrine, tole spodaj je moj tek v prvem tednu priprav

 

mam filing da mi pluca dopuscajo dosti vec ampam noge zacnejo popuscat po 5 kilometru zaenkrat

 

jap, samo tole je treba :) drugače pa par "zlatih" pravil:

- postopoma dviguj kilometre, dvigni maksimalno 10% količino na vsak teden (torej če en teden 30 km, drugi max 33),

- na začetku vklučuj notri dosti hoje,

- na vsake 3-4 tedne naredi en teden malo na off, torej nekje 1/2 - 2/3 prejšnjega, sploh zdaj ko imaš še par mesece časa, si lahko (oz. si moraš) to privoščiš, torej recimo delaš en 4 tedenski cikel nekje 50-55-60-30 (to so recimo neki km),

- če te začne kaj jebat  takoj nehat, ne rinit z glavo skozi zid

Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 7 urami:

Apo kaj pa tek v hrib?

Tle hodm na lokalni hrib ene 40 minut hoje. Pa delam intervale. Sprint hoja sprint hoja. Cilj pa pac imeti cim vec sprintov cim mnj hoje. 

 

intervali 30s tek, 90s hoja, pol pa podaljšaš 35s tek, 85s hoja itd.

 

razen če maš tak naklon, da ne morš delat tok dolgih intervalov.

Povezava do prispevka
Lyrical reče pred 20 urami:

Kaj pa za maraton @apovsic? Recimo da zdej brez bolecin pretecem cca 11km, bi pa rd su oktobra na Lj 42km. Kondicijo mam za vsaj 5 ur zmernega kardia, lani sem 21ko pretekel v dobrih dveh urah, tect sem zacel pa en mesec prej, me je pa potrm kr par dni konkretno bolelo koleno ob strani.

isto kot za polovičko, samo malo več časa rabiš (priporoča se ene 4 leta rednega teka za prvi maraton)

+ dodajaš kak dolge teke (ponavadi v nedeljo, ko se začneš pripravljat imaš 20 km končaš pa par tednov pred tekmo na ene 35 km)

 

BlueSan reče pred 17 urami:

Apo kaj pa tek v hrib?

Tle hodm na lokalni hrib ene 40 minut hoje. Pa delam intervale. Sprint hoja sprint hoja. Cilj pa pac imeti cim vec sprintov cim mnj hoje. 

fajn za moč, samo rabiš potem zraven vzdržljivost delat, drugače ne moreš iz tega laufat polovičko ali pa maraton

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

fuk my ass

 

https://www.sportvision.si/dnevi-nakupov

 

https://www.sportvision.si/obutev/tek/mosko+unisex/odrasli/dnevi-nakupov

 

cene za prste oblizat, ADIZERO SL, TAKUMO SEN 9, NOVABLAST 3, NIMBUS 25, PEGASUS 39 in še in še.....fak zakaj imam že 5 parov, no sej GHOST14 bom še ene 50-100km potem pa upokojitev....kaj naredite z njimi, šenkate?

 

tudi puma ima

 

https://eu.puma.com/si/en/men/sale?prefv5=40011&prefn5=sub_cat_id&prefv4=45&prefv3=road%3Bstreet&prefv2=running%3Btrack0field&prefv1=footwear&prefn4=size_facet&prefn3=surface&prefn2=sport_type&prefn1=product_division&start=0&position=0

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...