Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

Malo pomoči prosim. Naveličal sem se skoz trogat telefon v pasu, pa bi si eno urico nabavu. Fino bi bilo da beleži tudi kolesarske podvige, ampak to imajo itak vse, če prav razumem? Je Garmin Forerunner 245 ok? Kul mi je, ker ni preglomazna, nekih 42 mm se mi zdi ok. Tud battery life naj bi bil ok, itak jo pa nameravam nositi samo pri vadbi. Al je to bolj malo denarja malo muzike scena?

Povezava do prispevka

Jst mam Forerunner 955 in sm super zadovoljen z njo, če bi pa še enkrat kupoval bi kupu lih 245, ker teh par dodatnih funkcij ne upraviči tolko višje cene za 955. Lahko ti povem da zelo dobro meri HR, HRV, za tek maš vse funkcionalnosti ki jih rabiš (trening in merjenje pacea, opozorilo o prehitrem/prepočasnem paceu, strukturirane treninge etc), za kolesarjenje maš skor vse kar ti nudi Edge, vključno z GPS navigacijo pa syncanje z vsemi senzorji, pa kot je Benx omenu maš cel Garmin ekosistem k ti da res dosti podatkov če rad spremljaš vse te parametre. Ene stvari so sicer mogoče slabše kot pri konkurenci (HR mogoče manj točen kot pri Apple watch pa boljših Polarjih, sleep tracking je tud bolj z rezervo za jemat, ...), ampak overall ta njihov ekosistem kr fajn daje feedback o tvoji pripravljenosti.

 

Je pa tko, da glede na to da jo misliš samo med aktivnostmi nosit vse to skor nerelevantno zate, pa je po moje skor vseeno če nabaviš kak cenejši Polar, bi mogle vse te ure v tem rangu merit tek in kolesarjenje. Poglej spodnji video na youtubeu (da ti prihranim čas, za to kar ti iščeš, priporoča FR 255 ali 265) in celoten njegov kanal, ma natančne primerjave z lab napravami pri merjenju športnih aktivnosti in primerjave z ostalimi urami ki jih je testiral. Če ti pa keš ne igra prevelike vloge, nabavi FR 245 in ne fališ nič.

 

 

uredilo bitje Lyrical
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče Dne, 13. 7. 2023 at 8:20:

Če drugega ne, je cenovni. 200 € razlike.

 

Ce bos mel uro tudi za na kolo mors kupt se adapter ce noces met uro med kolesarjenjem na roki. 

 

245 ali 255 ima eno slabost pri kolesarjenju. Navigacija šepa. Zdaj mogoče to ni problem ce poznas vse lokalne ceste ma ce gres kam drugam si pa spet obsojen na telefon.

 

Saj verjetno poznas ampak kot zmeri priporocam da preberes review od DC Rainmakerja.

 

 

Povezava do prispevka

ok boysi mal pomoči, bliža se mi za mene osebno dost vertikalno zahteven trail, imam pa zjeban gleženj in rabim nekako pomagat gležnju (jap vem počitek itd, sam nekak sem že plačal vse in ne mislim gledat ostalih kak laufajo :D ), a kdo od vas teče s palcami in koliko dejansko to pomaga na krajših trailih (30km)?

Povezava do prispevka

Da palice pomagajo večinoma samo pri sestopih je totalna bedarija. Za v klanec ti pomagajo razbremenit noge, ker lep del teže lahko dviguješ z rokami. Če imaš nerazvit zgornji del telesa te znajo bolet roke, kar je vseeno boljše kot noge. Jaz jih uporabljam povsod (10-60k), se moraš pa nanje navadit in naredi vsaj par tekov z njimi. Drugače bi ti pa res znale biti bolj v oviro kot pomoč, če bi jih prvič videl na teku. Niso pa vsem všeč, probaj pa boš videl. Je pa tudi razlika, če imaš težke nerodne palice za 10 eur iz Lidla ali pa kvalitetne lahke in zložljive, ki so težke ene toliko kot telefon.

 

Za primer na NajNaj (21km, 1300 višincev) sva se s frendom smejala, ko so nama govorili blagor, da imata palice ob vzponu na Tošč (pa je razmeroma normalen v primerjavi s kakimi res zahtevnimi).

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Palice imam zložljive, sicer niso tiste tekaške sam niso pa nek cheap shit iz eurospina :) Sem lani na istem trailu doživel podobno zgodbo, ko sem bil jaz brez palic in so jih ostali imeli, imo bi nekoga ubil, sam da dobim palice :D Grem danes probat kako se teče na ta način, neke youtube filme sem pregledal okoli tehnik vzpenjanja, za samo spuščanje bom pa kasneje naštudiral, da prvo vidim, če mi bo zadeva štimala.

 

btw a nosiš celo tekmo palice v rokah? Imam sicer tekaški ruzak, sam nima za palice pospravit, ne vem pa kolk je nerodno to nosit celo tekmo?

Povezava do prispevka

Sem se navadil, da jih nosim v rokah, edino odpnem jih in držim na sredini po ravnini. Leki (in še kdo drug verjetno) ima quick release, ki je ZELO koristen na postajah. Imam pa tele https://www.tradeinn.com/trekkinn/en/leki-ultratrail-fx-one-superlite-poles/138760646/p . Po 30km mi tudi na ravnini pridejo prav.:D Sem jih sicer poskušal navezati s tistimi priloženimi trakci na Salomonov ADV Skin, pa mi ni bil ravno všeč rezultat.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

jest sem se isto lansko leto skeširal za karbonske in mi ni žal. mi je pa prodajalec rekel, da karbonske kao niso za tek po klancu nazdol, ker jih lahko zlomiš. jest jih zaenkrat še nisem, za vikend so me 3x rešile, ko sem šel z begunjščice lol.

 

ti pa za v klanec gor razbremeni tut hrbet, jest sem včasih dostkrat čutil bolečine v spodnjem delu hrbta, zdej tega ni več. uglavnem palice zelo za+

Povezava do prispevka

Mah, jaz jih še nisem zlomil, pa sem naredil že kar nekaj kilometrov tudi v dolino. Pa sem jih velikokrat "pozabil" v kaki korenini/skali.:rofl:  Tudi telebnil sem ko konj z njimi. Če jih zlomim bom pač kupil nove, ne bom zarad tega imel težjih, če jih slučajno na vsake 3k kilometrov zlomim enkrat.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Zaključil prvi tekmovalni tek s palcami, sam tek mi je bil dost naraven imo tudi zaradi dejstva, da občasno malo tekačim s smučami. Vse ostalo je bilo pa poden, čist razočaral sam sebe s časom in energijo in vsem fml. Bi rad rekel, da so palice krive sam ni blo ne :D Mi je pa noga zdržala brez problema, tole se res da noge prišparat noro ...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...