Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

mr.killer reče pred 2 minutama:

nečaku bom podaril ps4 pro pa me zanima ob kreiranju računa, katero državo priporočate, da bodo dobri ps+ deali ko bodo.

 

US, UK, DE?

 

Najboljši deali bodo na $ regijah, ker so že igrice cenejše (59 $ vs 69 € oziroma ustreznice), ampak bodo rabili na netu kupovat kartice in jih aktivirat, slovenska bančna jim ne bo prijela

 

Če boš delal US račun, potem naredi v državi, kjer ni davka

 

Če hočeš največ privarčevat, lahko narediš tudi turški, indijski itd. račun, tam so igrice za drobiž, ampak je tudi več jebanja s kupovanjem in aktiviranjem kartic

 

Najbolj smooth je pač slovenski račun (UK ali DE nimajo nobene prednosti napram slovenskemu). Ne samo zato, ker bo normalno delala kartica, ampak ker bo lahko kupoval DLC-je za igrice, ki jih kupi v Bigbangu. DLC, kupljen na US računu, ne bo kompatibilen z igrico iz Big Banga 

Povezava do prispevka

  

DaCapo reče pred 1 uro:

 

 

wadafak model nehi lepit spam

 

sem pobrisal, ma drugič malo premisli preden postaš

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 14 urami:

 

wadafak model nehi lepit spam


Itak sem sarkastično mislil. Ker več kot očitno je, da gre za nateg.
Ampak v ozaveščanju skupnosti, pač v smislu da ne nategnejo kakšnega naivneža je vseeno občasno dobro, da se objavi tudi takšne anomalije. 

uredilo bitje DaCapo
  • Trol 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

A drgač obstaja kakšna študija, kako gre steaming servicom (za video vsebine) v letu gospodovem 2023? Se mi zdi, da so dosti faliran projekt, vsi podražujejo in vlečejo evre, kjer se da, obenem pa jim naročniška baza pada, stagnira ali pa raste popolnoma nepremosorazmerno s prime showi, ki jih dajejo ven. Ker roko na srce, point novega Netflix showa je gainanje novih naročnikov, to je IMO prva naloga, druga pa obdržat obstoječe. Se mi zdi, da ima npr. Netflix maksimalno en show, ki generira nove naročnike v proper številu, letno (Squid Game, Wednesday, One Piece). Bi bilo zanimivo videt cifre. Se mi pa vedno bolj zdi, da je film streaming malo spodletel poskus, oziroma da enostavno ne supporta neskončne rasti, ki jo ti servici pričakujejo. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 20 minutami:

A drgač obstaja kakšna študija, kako gre steaming servicom (za video vsebine) v letu gospodovem 2023? Se mi zdi, da so dosti faliran projekt, vsi podražujejo in vlečejo evre, kjer se da, obenem pa jim naročniška baza pada, stagnira ali pa raste popolnoma nepremosorazmerno s prime showi, ki jih dajejo ven. Ker roko na srce, point novega Netflix showa je gainanje novih naročnikov, to je IMO prva naloga, druga pa obdržat obstoječe. Se mi zdi, da ima npr. Netflix maksimalno en show, ki generira nove naročnike v proper številu, letno (Squid Game, Wednesday, One Piece). Bi bilo zanimivo videt cifre. Se mi pa vedno bolj zdi, da je film streaming malo spodletel poskus, oziroma da enostavno ne supporta neskončne rasti, ki jo ti servici pričakujejo. 

Nope, te številke držijo trdno pri sebi (npr. koliko je zaslužil nek film, ki je izšel samo na netflixu). Kar sproža tudi trenja v industriji, saj niti noben od sodelujočih (režiserji, igralci in vsi ostali delavci) nimajo pojma, kako uspešen je bil njihov film.

Povezava do prispevka

Nimam številk, kakor pa berem članke (en dosti obsežen je bil pred časom v Guardian), se baje reže in ukinja serije levo-desno, celo za mnoge že posnete so se odločili, da jih sploh ne bodo predvajali... plus umikanje starejših serij in drugega contenta iz katalogov, vse v imenu krčenja stroškov, ker je očitno hostat in streamat ne najbolj ažurne vsebine zelo drago. Verjetno so že to jasni znaki, da jim ne gre najbolje.

 

Se strinjam, da so pričakovanja po stalni, neskončni rasti v post-pandemičnem obdobju popolnoma nerealna, to enostavno ne gre, ker se vsaj prvi, drugi in še kateri svet sčasoma enostavno zasiči. Teh serij je meni enostavno toliko, da niti pod razno ne sledim več, kaj vse je trenutno trending in naj bi bilo priporočljiv ogled, prostega časa pa noben od nas nima več kot tri, pet ali deset let nazaj.

 

In spet imamo ta paradoks, da je po eni strani s stališča trga dobro, da nek servis oz. ponudnik nima monopola (npr. Netflix), po drugi strani je pa enemu tipičnemu potrošniku (ki se mu jebe za škodljivost prevelikih tech velekorporacij) v smisli preglednosti, udobja in cenovne dostopnosti v interesu, da ima ves ali skoraj ves content na enem servisu z eno naročnino.

Povezava do prispevka

Enkrat ko so imeli veliko denarja so raje dajali komurkoli keš za produkcijo v upanju, da bodo že od nekje iz riti potegnili svoj Game of Thrones/Sex in the City in se bo to vse splačalo. Sploh Netflix filmi so v veliki večini zanič. Res zanič, 1/5 podn od podna. To da so dajali keš za stand up-e je še najboljša stvar Netflixa v zadnjih 4 letih.

 

Valda da slejkoprej bodo padli s takim metanjem denarja.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...