Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

bigboss82 reče Pravkar:

Zato ker tej drugi sistemi obstajajo v afriki. In drugje po svetu, kjer nimajo za zobozdravnika.

 

Ljudje zivimo najboljse trenutno ugani v kaksnem sistemu?

 

V tistem, ki je skozi leta popolnoma zjebal Afriko? :D 

Povezava do prispevka
Avion reče Pravkar:

V tistem, ki je skozi leta popolnoma zjebal Afriko? :D 

Ja, samo zato imas ti lepe zobe :)

 

Drugace kdo je zjebal afriko se bi dalo debatirat. Sej ne recem, da so jo exploitali na veliko. Samo exploitali so marsikoga, tudi Indijo naprimer... pa se se uprli in zdaj jim gre, pa slo jim je se preden so jih exploitali. Uni africani so si tudi malo sami krivi ki se jih da manipulirat in se jebejo med sabo in se ne znajo organizirat v nek sistem

Povezava do prispevka
Avion reče pred 9 minutami:

V tistem, ki je skozi leta popolnoma zjebal Afriko? :D 


Subsaharska Afrika je bila kup kamenodobnih plemenskih skupnosti, ki niso v eonih razvili ne agrikulturo, udomačitev živali(na levelu da bi lahko delali in prezivljali vecje skupnosti), granarye, stavbe na dveh štukih, pisave, tudi njihovi jeziki so še danes tako rudimentarni, da ne morejo izrazit napredne misli. Edini primeri nekih osnovnih civilizacij so thrivali na suženjstvu in zlatu, niti ti niso imeli scientific razvoja za drugi tier v Civilization. 
 

To, da so kolonizatorji kaj sfukali je kr neki, tam ni blo nič za sfukat, je pa res, da niso lih pomagali. 
 

Povprečen IQ subsaharske afrike je 65, kar je pri nas direkt za posebno šolo. Folk z IQ pod 75 ni sposoben projecirat sebe ali koga drugega v drugo situacijo, niti v prihodnost. Razlog je zakaj so kolonizatorji prisli v totalno zabit, s techom na levelu kamene dobe, in to ni krivda kolonizatorjev.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 uro:

Fantje slovenija je tako majhna, da bi lahko bil z nekim res hitrim vlakom ala japonska iz obale v mariboru v eni uri

 

Pol se malo razvijes dodatne prevoze

 

In lahko gres iz faking kjerkolo delat v ljubljano komot al pa drugam

 

Pol bi se ratvili tudi drgui kraji in en dan bi ljubljancani sli delat v Zalec kjer bi tesla naredila fabriko ;)))

 

Sam pol ce niti takrat ne pokupite nepremicnine v Zalcu za vase potomce ne se mi tle jokat kako ni blo fer

 

 

 

Kaj ti to pomaga, k je treba pol še znotraj LJ prit do končne lokacije in bi tznalo tisto vzet bistveno več. To je tko, k une zgodbice, kako je od Celja do LJ 30m.  Ja, od izvoza Celje Zahod (al je center) do začetka obvoznice mogoče. V idealnih pogojih :D

 

atomic reče pred 9 minutami:

fail

 

Kruz reče pred 5 minutami:

kako zgornji post confirms

 

v spodnjem sem pa moral to dopisat

 

 

 

moderatorjem kaže tudi skrita (ne pa tudi izbrisana) sporočila in majo pol drgač NPMje

dolgoletni šerif bi to lahko vedel :D

Povezava do prispevka
Avion reče pred 3 minutami:

That's debatable. :D

 

  

image.png

Ja glej ipak imajo neke kaste in to.. ni lih nas sistem

 

Pac glej jaz mislim, da nas sistem, ce ga primerjas z drugimi ni slab.. lahko pa je vedno boljsi, sploh dokler je revscina

 

Sam pol imas s5 drugo filozofsko vprasanje.. tezki casi delajo mocne ljudi, lahko casi sibke ljudi.. vsaka civilizacija do zdaj, vsak sistem je rastel dosegel vrh im propadel

 

Tako pac deluje narava in sistemi so del narave eni se bolj obdrzijo drugi manj

 

 

Povezava do prispevka

Evo mene s prisilnega dopusta. SIcer mi še vedno ni jasno zakaj ampak lej, avtoritet se v 21. stoletju ne prevprašuje, ker te stisnejo. Še posebno, če si ti tisti, ki jim daš moč. Te najbolj stisnejo. 

 

No, nekaj ste govorili o reviji. Če smem mojih 10 centov. 

Naslov mi je pravzaprav zelo všeč. 

 

Poznaš že moje zadržke glede igričarskih vsebin. Če vzamemo to temo, ki ste jo vzeli za prvo številko : o postapokalipsi je toliko literature,  da bodo igre pravzaprav neogibno "izgledale" plitke napram. Kaj je recimo v nekem Falloutu kar ni bolje razvito v klasični in moderni literaturi? 

 

Vseeno pozdravljam vsak poskus pisanja. Sicer imam tu nek zadržek, da se skuša o igrah pisati pravzaprav predvsem zato, da bi se upravičilo nek sicer dokaj brezvezen hobi (recimo chernier, ki ga sicer zelo spošutjem : bo v igro vložil 50 ur ... obenem pa pozdravljal članke v literaturi, ki vsebujejo povzetke : ni čudno, če nima časa za branje, ker igra igrice). 

 

Tretji pomislek je pa postopkovni. Praviš, da boste to razvijali brez državnih sredstev. Ok, ampak kot sam veš so v Sloveniji strokovne revije bolj način kako se ureja sicer katastrofalno urejen prostor raziskovalcev : revije obstajajo zato da se črpa državni denar, ki ga drugače ni za raziskave. 

Vprašanje je kdo bo to revijo bral? Za strokovno javnost bo prešibka, povprečni igričar pa je pravzaprav dokaj neumno bitje. Taka revija IMO ne bo imela dovolj ciljne pubike v slovenščini, ki bi upravičevala njeno izhajanje. 

 

 

Lahko bi nekaj napisal na temo tega kako igre nikoli niso prešle območja pop- zabave, ampak verjetno to ne spada v okvir revije. 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 minutama:

Pac glej jaz mislim, da nas sistem, ce ga primerjas z drugimi ni slab

Ne, saj ta del se strinjam s tabo, da se tukaj, v tem sistemu, dobro živi. 

 

Ampak se pa ne strinjam s trditvijo, da če ne bi imeli kapitalizma, da bi bili škrbasti (ali karkoli bi dal za primerjavo). 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 minuto:

 

Ampak se pa ne strinjam s trditvijo, da če ne bi imeli kapitalizma, da bi bili škrbasti (ali karkoli bi dal za primerjavo). 

Jah glej jaz imam kolega zobozdravnika, privatnik. Starsi so mu bili tudi zobozdravniki in tip je malo starejsi. 

 

Sej v komunizmu smo imeli vsi zastonj zobozdravnike. Sam ce vprasas njeg oni so takrat kljub temu, da sta bla oba starsa zobozdravnika, revezi. In nikoli nebi sli nazaj. Zdaj zivijo zelo ugodno.

 

Sistem se izjalovi, ce ni naraven.

 

Pol na koncu gre vse v kurac.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 22 minutami:

Težko ti razložim. Nadstropje je "prazno", beri: 2 dnevni sobi, spalnica, 2 kopalnici, kuhinja, kabinet soba, balkon. Samo ena ženska živi (spi) tam, pa še to je večino časa sploh ni doma ali pa je v spodnjem delu bajte.  

Kako za vraga je težko razložiti, če si porabil točno 10 sekund, da si razložil?

Mene drugače ne motijo tvoje anekdote in nore izjave. Moti me samo kako nelogično se izražaš (v quotanem postu spet), ker namerno ali nenamerno izpuščaš pomembne informacije. To počneš non stop in me triggera ko majmuna. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 5 minutami:

Kako za vraga je težko razložiti, če si porabil točno 10 sekund, da si razložil?

Mene drugače ne motijo tvoje anekdote in nore izjave. Moti me samo kako nelogično se izražaš (v quotanem postu spet), ker namerno ali nenamerno izpuščaš pomembne informacije. To počneš non stop in me triggera ko majmuna. :D


Se opravičujem. Obljubim, da se bom v novem letu potrudil z boljšim izražanjem. Iskreno mislim!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 minutama:

Gameplay, vizualna umetnost in glasba so prve tri, ki padejo na pamet. Najbrž je še dosti drugih elementov.

v osnovi so igrice namenjene zabavi. targetirajo čustva. So del tiste virtualne kulture, ki mora zadovoljiti že desenzitiviramo družbo. Tako je recimo Edith Finch (Sem gledal gameplay) zgolj argetiranje čustev in občutkov, ki ne pove nič več. 

 

its fun. but thats all 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...